Құрылыс өнеркәсiбi мен құрылыс материалдары өнеркәсiбiне қолдау көрсетудiң секторлық бағдарламасын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 04 желтоқсандағы N 1652
"Қазақстан бойынша донор-елдердiң консультативтiк тобының мәжiлiсiн өткiзудiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 2 мамырдағы N 608 қаулысымен бекiтiлген және "Құрылыс материалдардың өндiрiсi" секторлық бағдарламасының жүзеге асырылуын қарастыратын Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк инвестициялық басымдықтар бағдарламасына сәйкес, сондай-ақ Германия Федеративтiк Республикасы Үкiметiнiң дамуға ресми көмегi шеңберiндегi жеңiлдiктi кредитiн тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Құрылыс өнеркәсiбiнiң кәсiпорындарын жаңғырту үшiн Германия Федеративтiк Республикасының Қалпына келтiру жөнiндегi кредиттiк ведомствосы (KFW) берген 37 (отыз жетi) миллион немiс маркасы сомасындағы жеңiлдiктi ұзақ мерзiмдi кредиттiң пайдаланылуы мақұлдансын.
2.<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күшi жойылды, 3-6-тармақтар 2-5-тармақтар болып саналды - ҚР Үкіметінiң 1997.04.08. N 503 қаулысымен.  P970503_
2. Сақтандыру жарнасын, қызмет көрсетушi банктердiң комиссиялық төлемдерiн, барлық жолай шығындар мен проценттерiн, сондай-ақ тартылатын кредиттi төлеу түпкi займшылардың қаржысы есебiнен жүргiзiлетiнi назарға алынсын, олар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне кредиттi өтеу жөнiндегi кепiлдiк мiндеттемелер тапсыруы тиiс.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi:
<*>
түпкi займшылармен iшкi кредиттiк келiсiм жасасын;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне кредиттi өтеу жөнiнде керi кепiлдiк берсiн.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақтың 2-абзацы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінiң
1997.04.08. N 503 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақтың 2-абзацы алынып тасталды - ҚР Үкіметінiң
1997.08.22. N 1276 қаулысымен.  P971276_
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Қазақстан Республикасының кепiлдiгiн белгiленген тәртiппен берсiн;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен Қазақстан Республикасының кепiлдiгiн қамтамасыз ету туралы келiсiм жасассын.
5. Мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi Құрылыс және сәулет-қала құрылысын бақылау агенттiгiмен бiрлесiп конкурстық негiзде жобаларды iрiктеудi жүзеге асырсын, түпкi заемшыларды айқындасын және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қатысуымен жобалардың жүзеге асырылуы мен тартылған несиелердiң уақытында өтелуiне бақылау жасауды қамтамасыз етсiн.<*><*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінiң 1997.04.08. N 503 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінiң 1997.08.22. N 1276 қаулысына сәйкес.   P971276_
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О реализации секторной программы поддержания стройиндустрии и производства строительных материалов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1995 г. N 1652
В соответствии с Программой государственных инвестиционных приоритетов Республики Казахстан, утвержденной постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 мая 1995 г. N 608 "Вопросы проведения совещания Консультативной группы стран-доноров по Казахстану" и предусматривающей реализацию секторной программы "Производство строительных материалов", а также в целях эффективного использования средств льготного кредита Правительства Федеративной Республики Германия в рамках официальной помощи развитию Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить использование льготного долгосрочного кредита в сумме 37 (тридцать семь) миллионов немецких марок, предоставляемого Кредитным ведомством по восстановлению (KFW) Федеративной Республики Германия для модернизации предприятий стройиндустрии.
2. (Пункт 2 утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 1997 г.  N 503
Пункты 3-6 считать пунктами 2-5)
2. Принять к сведению, что оплата страхового взноса, комиссий обслуживающих банков, всех сопутствующих расходов и процентов, а также привлекаемого кредита будет производиться за счет собственных средств конечных заемщиков, которые должны представить в государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан гарантийные обязательства по погашению кредита.
3. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан:
(Абзац второй исключен - постановлением Правительства РК от 22 августа 1997 г.  N 1276
заключить внутренее кредитное соглашение с конечными заемщиками;
представить в Министерство финансов Республики Казахстан контргарантии по погашению кредита.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
выдать гарантию Республики Казахстан в установленном порядке;
заключить с государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан соглашение об обеспечении гарантии Республики Казахстан.
5. Государственному Экспортно-импортному банку совместно с Агентством строительства и архитектурно-градостроительного контроля Министерства экономики и торговли Республики Казахстан осуществить на конкурсной основе отбор проектов, определить конечных заемщиков и с участием Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за реализацией проектов и своевременным погашением привлекаемого кредита.<*>
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 22 августа 1997 г.  N 1276
Премьер-Министр
Республики Казахстан