"Балқашмыс" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң бiр бөлiгiн сату және шетел инвестицияларын тарту бойынша шаралар кешенiн әзiрлеу мен өткiзу жөнiнде конкурстық комиссияның шешiмдерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1995 жылғы 13 желтоқсан N 1717. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.07.26. N 937 қаулысымен.
"Балқашмыс" акционерлiк қоғамын құру және оның мемлекеттiк акциялар пакетiнiң бiр бөлiгiн сату туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 11 тамыздағы қаулысының 6-тармағына сәйкес және "Балқашмыс" акционерлiк қоғамын дамытуға шетел инвестицияларын тарту, оның акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң бiр бөлiгiн сатудан алынған ақша қаражатының республикалық бюджетке түсуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Жабық үлгiдегi "Казмедьинвест" (Қазақстан) акционерлiк қоғамының және "Джеральд Металз" (АҚШ) фирмасының техникалық ұсыныстары мұндай инвестициялық конкурс өткiзу шарттарына сәйкес келмейтiндiктен, оларды инвестициялық конкурсқа одан әрi қатысудан шеттету туралы конкурстық комиссияның "Балқашмыс" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң бiр бөлiгiн сату және шетел инвестицияларын тарту бойынша шаралар кешенiн әзiрлеу мен өткiзу жөнiндегi 1995 жылғы 13 қазандағы шешiмi (N 1 хаттама) бекiтiлсiн.
2. Конкурстық комиссияның "Балқашмыс" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiнiң бiр бөлiгiн сату және шетел инвестицияларын тарту бойынша шаралар кешенiн әзiрлеу мен өткiзу жөнiндегi 1995 жылғы 17 қазандағы шешiмi (N 3 хаттама) бекiтiлсiн.
Инвестициялардың жалпы көлемi мен сатуға ұсынылған мемлекеттiк акциялар пакетi үшiн төлемнiң жалпы сомасы бойынша "Шкода" (Чехия) акционерлiк қоғамы неғұрлым тиiмсiз шарттар ұсынғанын ескерiп, "Балқашмыс" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiнiң 29 процентiн сату жөнiндегi инвестициялық конкурстың жеңiмпазы болып "Кам Финанс С.А." (Швейцария) фирмасы танылсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Кам Финанс С.А." фирмасымен және "Балқашмыс" акционерлiк қоғамымен келiсiп, "Балқашмыс" акционерлiк қоғамының өндiрiстiк және кен базасын кезең-кезеңiмен дамытуға бағытталған инвестицияларды жүзеге асырудың жоспар-кестесiн әзiрлеп, өз шешiмiмен бекiтсiн;
"Кам Финанс С.А." фирмасына сату үшiн оның жалпы акциялар пакетiнiң 29 процентi көлемiндегi "Балқашмыс" акционерлiк қоғамы мемлекеттiк акциялар пакетiнiң бiр бөлiгi бiр апта мерзiмде Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берiлсiн.

Об утверждении решений конкурсной комиссии по разработке и проведению комплекса мер по продаже части государственного пакета акций акционерного общества "Балкашмыс" и привлечению иностранных инвестиций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 1995 г. N 1717. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 26 июля 1996 г. N 937 ~P960937
В соответствии с пунктом 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 августа 1995 г. N 1118 P951118_ "О создании акционерного общества "Балкашмыс" и продаже части государственного пакета акций" и с целью привлечения иностранных инвестиций на развитие акционерного общества "Балкашмыс", обеспечения поступления в республиканский бюджет денежных средств от продажи части государственного пакета его акций Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить решение конкурсной комиссии по разработке и проведению комплекса мер по продаже части государственного пакета акций акционерного общества "Балкашмыс" и привлечению иностранных инвестиций от 13 октября 1995 года (протокол N 1) об отстранении от дальнейшего участия в инвестиционном конкурсе акционерного общества закрытого типа "Казмедьинвест" (Казахстан) и фирмы "Джералд Металз" (США), так как их технические предложения не соответствуют условиям проведения данного инвестиционного конкурса.
2. Утвердить решение конкурсной комиссии по разработке и проведению комплекса мер по продаже части государственного пакета акций акционерного общества "Балкашмыс" и привлечению иностранных инвестиций от 17 октября 1995 года (протокол N 3).
Учитывая, что акционерным обществом "Шкода" (Чехия) предложены менее выгодные условия по общему объему инвестиций и общей сумме оплаты за предлагаемую к продаже часть государственного пакета акций, признать победителем инвестиционного конкурса по продаже 29 процентов государственного пакета акций акционерного общества "Балкашмыс" фирму "Кам Финанс С.А." (Швейцария).
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
по согласованию с фирмой "Кам Финанс С.А." и акционерным обществом "Балкашмыс" разработать и утвердить своим решением план-график реализации инвестиций, направленный на поэтапное развитие производственной и рудной базы акционерного общества "Балкашмыс";
в недельный срок передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации часть государственного пакета акций акционерного общества "Балкашмыс" в размере 29 процентов от общего пакета его акций для продажи фирме "Кам Финанс С.А.".

4. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi онда инвестициялардың жүзеге асырылу жоспар-кестесiнiң нақты орындалуына қарай акцияларды сату шарттарын қарастырып, "Балқашмыс" акционерлiк қоғамының мемлекеттiк акциялар пакетiнiң бiр бөлiгiн, оның жалпы акциялар пакетiнiң 29 процентi көлемiнде сатып алу-сату шартын "Кам Финанс С.А." фирмасымен екi апта мерзiмде жасассын.
5. "Кам Финанс С.А." фирмасының "Балқашмыс" акционерлiк қоғамының жалпы акциялар пакетiнiң 29 процентi үшiн оның толық сатылу құнының үштен бiр бөлiгiне сәйкес мөлшерде төлемдi бiрiншi кезекте, қалған бөлiгiн - инвестицияларды жүзеге асыру жоспар-кестесiнiң орындалуына қарай iске асыру жөнiндегi ұсынысына келiсiм бiлдiрiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

4. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации в двухнедельный срок заключить с фирмой "Кам Финанс С.А." договор купли-продажи части государственного пакета акций акционерного общества "Балкашмыс" в размере 29 процентов от общего пакета его акций, предусмотрев в нем условия продажи акций в зависимости от фактического исполнения плана-графика реализации инвестиций.
5. Согласиться с предложением фирмы "Кам Финанс С.А.", содержащим обязательства по осуществлению первоочередного платежа за 29 процентов от общего пакета акций акционерного общества "Балкашмыс", в размере, соответствующем одной третьей части его полной выкупной стоимости, а оставшуюся часть - по мере исполнения плана-графика реализации инвестиций.
Премьер-Министр
Республики Казахстан