Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанындағы Республикалық басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеру салааралық институтын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру институтына айналдыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 10 қаңтар N 49. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.11.11. N 1156 қаулысымен. ~P981156
Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн көтерудiң тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң жанындағы Республикалық басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеру салааралық институты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру институтына (бұдан әрi - Институт) айналдырылсын.
2. Институтқа мыналар жүктелсiн:
мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру;
лауазымдар санаттары мен бiлiктiлiк сыныптары ескерiлiп, мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн көтерудiң оқу жоспарлары мен бағдарламаларын әзiрлеу;
республикада жұмыс iстейтiн мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн көтерудiң салааралық институттары мен курстарын үйлестiру және әдiстемелiк басшылықты жүзеге асыру;
мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн көтеру мәселелерi бойынша шет елдердiң басқару органдарымен, оқу орындарымен, ғылыми-зерттеу мекемелерiмен, консультациялық фирмалармен, қоғамдық қорларымен және басқа да ұйымдарымен байланыстарды жүзеге асыру;
мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн көтеру жөнiнде Қазақстан Республикасына шет елдер, халықаралық ұйымдар, қорлар және қаржы институттары көрсететiн техникалық көмек бағдарламаларын үйлестiруге қатысу;
министрлiктер, ведомостволар, облыстар, қалалар және аудандар әкiмдерiнiң аппараттары, ассоциациялар және басқа да шаруашылық жүргiзушi субъектiлер ұсынған шет елдерде мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру жөнiндегi жобаларды қарау;
мемлекеттiк қызметшiлердi дамыту мен тиiмдi пайдалану, олардың еңбегiн бағалау, ықыласын ояту және ынталандыру, басқарудың жаңа машықтарын қалыптастыру мәселелерi бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу;
мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру проблемалары бойынша республикалық және халықаралық конференциялар, мәжiлiстер, басқа да ғылыми-практикалық жиындар ұйымдастыру және өткiзу;
Қазақстан Республикасының Үкiметiне мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтерудi жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды енгiзу.

О преобразовании Республиканского межотраслевого института повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Министерстве экономики Республики Казахстан в Институт переподготовки и повышения квалификации государственных служащих при Правительстве Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 1996 г. N 49. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 ноября 1998 г. N 1156 ~P981156.
В целях повышения эффективности переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Преобразовать Республиканский межотраслевой институт повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Министерстве экономики Республики Казахстан в Институт переподготовки и повышения квалификации государственных служащих при Правительстве Республики Казахстан (далее - Институт).
2. Возложить на Институт:
переподготовку и повышение квалификации государственных служащих;
разработку учебных планов и программ переподготовки и повышения квалификации государственных служащих с учетом категорий должностей и квалификационных классов;
осуществление координации и методического руководства отраслевыми институтами и курсами повышения квалификации государственных служащих, действующими в республике;
осуществление контактов с органами управления, учебными заведениями, научно-исследовательскими учреждениями, консультационными фирмами, общественными фондами и другими организациями зарубежных стран по вопросам переподготовки и повышения квалификации государственных служащих;
участие в координации программ технической помощи Республике Казахстан по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих, оказываемой зарубежными странами, международными организациями, фондами и финансовыми институтами;
рассмотрение проектов по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих за рубежом, предлагаемых министерствами, ведомствами, аппаратами акимов областей, городов и районов, ассоциациями и другими хозяйствующими субъектами;
проведение научных исследований по вопросам развития и эффективного использования государственных служащих, оценки, мотивации и стимулирования их труда, формирования новых управленческих навыков;
организацию и проведение республиканских и международных конференций, совещаний, других научно-практических форумов по проблемам подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих;
внесение в Правительство Республики Казахстан предложений по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышению квалификации государственных служащих.

3. Институттың қызметiн қаржыландыру мыналардың есебiнен жүзеге асырылады:
мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтеруге арналған республикалық бюджет қаржысы;
институттың оқу, консалтинг, ғылыми-зерттеу және баспа қызметтерiндегi өз табыстарынан.
4. "Қазақстан Республикасы халқы тұрмысының әлеуметтiк жағдайларын жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1995 жылғы 19 желтоқсандағы N 2692 Жарлығына сәйкес институтқа құрылым оңтайландыру, штатты және тарифтiк разрядтар бойынша ставкалар ретке келтiру есебiнен қызметкерлердiң еңбекақы деңгейiн 1996 жылдың iшiнде орташа есеппен 2 есе көбейту қамтамасыз етiлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгi жанындағы Республикалық басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеру салааралық институттың материалдық-техникалық базасын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру институтына белгiленген тәртiппен бiр ай мерзiмде берсiн.
6. Институттың қызметiне жалпы басшылық жасау Қазақстан
Республикасының Аппаратына жүктелсiн.
7. Институттың ректорын Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi тағайындайды деп белгiленсiн.
8. Институттың ректоры Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
жанындағы Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және бiлiктiлiгiн
көтеру институты туралы Ереженi екi ай мерзiмде әзiрлеп, Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне енгiзсiн.
9. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерi қоса
берiлiп отырған тiзбеге сәйкес күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 10 қаңтардағы
N 49 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi
жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Республикалық басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiгiн көтерудiң салааралық институтын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Советiнiң 1989 жылғы 2 наурыздағы N 81 қаулысы (Қазақ ССР ҚЖ, 1989 ж., N 19, 40-бап) қаулысы.
2. "Қазақ ССР Министрлер Советi жанындағы Басшы қызметкерлер мен қызметшiлердiң бiлiгiн көтеру республикалық салааралық институтының атауын өзгерту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1991 жылғы 7 наурыздағы N 160 қаулысы (Қазақ ССР ҚЖ, 1991 ж., N 8, 61-бап);
3. "Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 26 наурыздағы N 200 P930200_ қаулысының 6 тармағы (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 14, 169-бап).

3. Финансирование деятельности Института осуществляется за счет:
республиканского бюджета на переподготовку и повышение квалификации государственных служащих;
собственных доходов Института от учебной, консалтинговой, научно-исследовательской и издательской деятельности.
4. Институт в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 декабря 1995 г. N 2692 U952692_ "О мерах по улучшению социальных условий жизни населения Республики Казахстан" обеспечить увеличение уровня оплаты труда работников в среднем в два раза в течение 1996 года за счет оптимизации структуры, упорядочения штата и ставок по тарифному разряду.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок передать в установленном порядке материально-техническую базу Республиканского межотраслевого института повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Министерстве экономики Республики Казахстан Институту переподготовки и повышения квалификации государственных служащих при Правительстве Республики Казахстан.
6. Общее руководство деятельностью Института возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.
7. Установить, что ректор Института назначается Премьер-Министром Республики Казахстан.
8. Ректору Института в двухмесячный срок разработать и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан Положение об Институте переподготовки и повышения квалификации государственных служащих при Правительстве Республики Казахстан.
9. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно прилагаемому перечню.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 10 января 1996 г. N 49
Перечень
утративших силу некоторых
решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Совета Министров Казахской ССР от 2 марта 1989 г. N 81 "Об организации Республиканского межотраслевого института повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Совете Министров Казахской ССР" (СП КазССР, 1989 г., N 19, ст. 40).
2. Постановление Кабинета Министров Казахской ССР от 7 марта 1991 г. N 160 "О переименовании Республиканского межотраслевого института повышения квалификации руководящих работников и служащих при Совете Министров Казахской ССР" (СП КазССР, 1991 г., N 8, ст. 61).
3. Пункт 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 марта 1993 г. N 200 P930200_ "Вопросы Министерства экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 14, ст. 169).

4. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Басшы қызметкерлер мен мамандардың бiлiктiлiгiн көтеретiн республикалық салааралық институттың мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9 желтоқсандағы N 1236 P931236_ қаулысы (Қазақстан Республикасы, 1993 ж., N 48, 586-бап).

4. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 9 декабря 1993 г. N 1236 "Вопросы Республиканского межотраслевого института повышения квалификации руководящих работников и специалистов при Кабинете Министров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 48, ст. 586).