Мемлекеттiк кәсiпорындар мен акциялардың мемлекеттiк пакетi бар акционерлiк қоғамдардың қызметiн басқаруға контракт жүйесiн енгiзу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 ақпандағы N 148 қаулысы . Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 10 шілдедегі N 685 қаулысымен.
"Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2336 Заң күшi бар Жарлығын , сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 13 желтоқсандағы N 2680 Жарлығымен бекiтiлген 1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл бағдарламасын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мыналар бекiтiлсiн:
Мемлекеттiк кәсiпорын басшысын жалдау туралы үлгiлiк контракт (1-қосымша);
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың және 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.30. N 1504 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi, өзге орталық және жергiлiктi атқарушы органдары 1996 жылдың 1 сәуiрiне дейiнгi мерзiмде ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк кәсiпорындардың басшыларын жалдау туралы контрактiлер мен акциялардың мемлекеттiк пакетiн сенiм басқаруына беру және акционерлiк қоғамды қайта құрылымдау контрактiлерiн жасасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 5 ақпандағы
N 148 қаулысына
N 1 қосымша
Мемлекеттiк кәсiпорынның басшысын жалдау туралы
үлгiлiк контракт
Алматы қаласы                          1996 жылғы " "________
Бiрiншi тараптан, бұдан әрi "Жалдаушы" деп аталатын __________
____________________________________________________атынан
(лауазымды адам және оның фамилиясы, аты, әкесiнiң аты)
___________________________________________________бекiтiлген
(кiм, қашан)
Ереженiң негiзiнде iс-қимыл жасаушы министрлiк, мемлекеттiк
комитет (ведомство)___________________________________________
(оның атауы)
және екiншi тараптан, бұдан әрi "Басшы" деп аталатын азамат
______________________________________________________________
(оның фамилиясы, аты, әкесiнiң аты)
төменгi туралы осы контрактiнi жасады.
1. Контрактiнiң мәнi
1. Осы контракт "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2336 Заң күшi бар Жарлығына сәйкес және _________________________________________
(министрлiк, мемкомитет, ведомство)
______________________________________________________________
(ф.а.т.)
______________________________________________________________
(кәсiпорынның атауы және оның мекен-жайы)
басшысы етiп тағайындау туралы 199__ "  "_____________________
N ______ бұйрығының негiзiнде жасалды және оларға қатысты еңбек
және тараптардың арасындағы құқықтық қатынастарды реттейдi.

О мерах по внедрению контрактной системы управления деятельностью государственных предприятий и акционерных обществ, где имеется государственный пакет акций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 1996 г. N 148. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 685 (P030685)
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 19 июня 1995 г. N 2335 "О государственном предприятии", а также Программы действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ на 1996-1998 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1995 г. N 2680, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить:
Типовой контракт о найме руководителя государственного предприятия (приложение 1).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 сентября 1999 г. N 1504 .
2. Министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан заключить в срок до 1 апреля 1996 года контракты о найме руководителей подведомственных государственных предприятий и контракты на доверительное управление государственным пакетом акций и реструктуризацию акционерного общества.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 1996 г. N 148
Типовой контракт
о найме руководителя государственного предприятия
г. Алматы                           "____"___________199__ года
Министерство, государственный комитет (ведомство)___________________
____________________________________________________________________
/его наименование/
действующее на основании Положения, утвержденного___________________
____________________________________________________________________
/кем, когда/
в лице_____________________________________________________________,
/должностное лицо и его фамилия, имя, отчество/
именуемое в дальнейшем "Наниматель", с одной стороны, и гражданин
____________________________________________________________________
/его фамилия, имя, отчество/
___________________, именуемый в дальнейшем "Руководитель", с другой
стороны, заключили настоящий контракт о нижеследующем.
1. Предмет контракта
1. Настоящий контракт заключен в соответствии со статьей 9 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 19 июня 1995 г. N 2335 "О государственном предприятии" и на основании приказа_______________________________________________ от
/министерства, госкомитета, ведомства/
"____"________199__года за N_____ о назначении____________________
(Ф.И.О.)
руководителем______________________________________________________
/наименование предприятия и его
____________________________________________________________________
местонахождение/
и регулирует трудовые и связанные с ними правоотношения между сторонами.

2. Басшысының құқықтары мен мiндеттерi
2. "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2336 Заң күшi бар Жарлығына, Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына және кәсiпорын Жарғысына сәйкес басшы кәсiпорынға басшылықты және оны басқаруды жүзеге асырады.
3. Кәсiпорын басшысы осы контракт күшiнде болатын кезеңде;
мемлекеттiң тапсырыстарын орындауға;
салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi (оның iшiнде зейнетақы қорларына), сондай-ақ кәсiпорынның қызметкерлерiне жалақыны уақтылы төлеуге;
кәсiпорынның жоғары тиiмдiлiкпен тұрақты жұмыс iстеуiн және оның серпiндi экономикалық және әлеуметтiк дамуын;
базалық кезең деңгейiмен салыстырғанда өнiм номенклатурасының, оны өндiру көлемiнiң ұлғайтылуын, жаңартылуын;
кәсiпорынның шарттық мiндеттемелерiн орындауға;
кәсiпорынның техникамен қайта жарақтандырылуын, жаңғыртылуын;
Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдардың сақталуын, кәсiпорынның басқарылуын жетiлдiру үшiн құқық құралдарының белсендi түрде пайдаланылуын, шарттық тәртiптiң, кәсiпорынның қаржы-экономикалық жағдайының нығайтылуын;
кәсiпорынның әлеуметтiк дамуы бағдарламасының орындалуын;
экологиялық талаптардың сақталуын;
ұжымдық шарт мiндеттемелерiнiң орындалуын;
мемлекеттiк, қызмет және коммерциялық құпия болып табылатын мәлiметтердiң қорғалуын;
жұмылдыру бағдарламасының орындалуын қамтамасыз етуге мiндеттенедi.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ 3 абзацпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.04.03. N 286 қаулысымен .
4. Кәсiпорын басшысы дара басшылық принциптерiне iс-қимыл жасайды және кәсiпорын қызметiнiң барлық мәселелерiн кәсiпорын жарғысында белгiленген өз құзыретiне және осы Контрактiге сәйкес дербес шешедi.
5. Кәсiпорын басшысы еңбек заңдарына сәйкес өз құзыретi шегiнде кәсiпорын қызметкерлерiн жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады, оларға көтермелеу және жазалау шараларын қолданады.
Жалдаушы Басшының ұсынуы бойынша лауазымына тағайындайтын немесе лауазымынан босататын кәсiпорын қызметкерлерiнiң номенклатурасы кәсiпорын Жарғысында белгiленедi.
6. Басшының орынбасарларын Жалдаушы Басшының ұсынуы бойынша қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
Басшы орынбасарларының және кәсiпорынның басқа да қызметкерлерiнiң құзыретiне Басшы белгiлейдi.
7. Кәсiпорын басшысы кәсiподақ комитетiнiң келiсiмi бойынша кәсiпорындағы еңбекке ақы төлеу жүйелерi мен материалдық ынталандыру нысандарын белгiлейдi, өкiлеттi орган жыл сайын белгiлейтiн еңбекақы қоры (тұтыну қоры) шегiнде кәсiпорын қызметкерлерiнiң штаттық кестесiн және лауазымдық жалақы мөлшерiн дербес бекiтедi.
Басшының орынбасарларының, кәсiпорынның бас (аға) бухгалтерiнiң лауазымдық жалақыларының мөлшерiн, оларға сыйлық пен басқа да сыйақы беру жүйесiн өкiлеттi орган белгiлейдi.

2. Права и обязанности Руководителя
2. Руководитель осуществляет руководство и управление предприятием в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 г. N 2335 "О государственном предприятии", действующим законодательством Республики Казахстан и Уставом предприятия.
3. Руководитель предприятия в период действия настоящего контракта обязуется обеспечить:
выполнение заказов государства;
своевременную уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет (в том числе в пенсионные фонды), а также заработной платы работникам предприятия;
высокоэффективную и устойчивую работу предприятия и его динамичное экономическое и социальное развитие;
расширение, обновление номенклатуры и объемов производства продукции по сравнению с уровнем базового периода;
выполнение договорных обязательств предприятия;
техническое перевооружение, реконструкцию предприятия;
соблюдение действующего законодательства Республики Казахстан, активное использование правовых средств для совершенствования управления предприятием, укрепление договорной дисциплины, финансово-экономического положения предприятия;
выполнение программы социального развития предприятия;
соблюдение экологических требований;
выполнение обязательств коллективного договора;
защиту сведений, составляющих государственную, служебную и коммерческую тайну;
выполнение мобилизационной программы.
Сноска. Пункт 3 дополнен абзацем третьим - постановлением Правительства Рк от 3 апреля 1998 г. N 286 .
4. Руководитель предприятия действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает все вопросы деятельности предприятия в соответствии с его компетенцией, определяемой Уставом предприятия и настоящим контрактом.
5. Руководитель предприятия в пределах своей компетенции в соответствии с трудовым законодательством принимает на работу и увольняет с работы работников предприятия, применяет к ним меры поощрения и налагает взыскания.
Номенклатура работников предприятия, которые назначаются на должность или освобождаются от должности Нанимателем по представлению Руководителя, устанавливается в Уставе предприятия.
6. Заместители Руководителя назначаются на должность и освобождаются от должности Нанимателем по представлению Руководителя.
Компетенция заместителей Руководителя и других работников предприятия устанавливается Руководителем.
7. Руководитель предприятия по согласованию с профсоюзным комитетом устанавливает системы оплаты труда и формы материального поощрения на предприятии, самостоятельно утверждает штатное расписание и размеры должностных окладов работников предприятия в пределах ежегодно устанавливаемого уполномоченным органом фонда оплаты труда (фонда потребления).
Размеры должностных окладов заместителей Руководителя, главного (старшего) бухгалтера предприятия, система их премирования и иного вознаграждения устанавливаются уполномоченным органом.

8. Кәсiпорын басшысы кәсiпорын мүлкiнiң сақталуын қамтамасыз етуге мiндеттi.
3. Жұмыс уақыты мен демалыс
9. Басшы үшiн жұмыс уақытының ұзақтығы қолданылып жүрген еңбек туралы заңдарға сәйкес белгiленедi.
10. Басшыға қолданылып жүрген заңдарға сәйкес есептелген орташа жалақысы және лауазымды сақталатын жыл сайынғы демалыс берiледi.
Демалыс ұзақтығы _______күн. Демалысқа шығатын уақыт Жалдаушымен келiсе отырып белгiленедi.
11. Жалдаушы Басшының өтiнiшi бойынша отбасындағы және басқа да орынды себептерге байланысты бұйрықпен ресiмделген жалақысы сақталмайтын қысқа мерзiмдi демалыс бере алады.
4. Еңбек тәртiбi
12. Басшы осы контрактi бойынша мiндеттемелердiң орындалмағаны үшiн қолданылып жүрген заңдарда көзделген жауапкершiлiкте болады.
ЕСКЕРТУ. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1998.04.03. N 286 қаулысымен .
13. Еңбек тәртiбiн бұзғаны үшiн басшыға жаза қолдану тәртiбi Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген еңбек заңдарымен реттеледi.
14. Еңбек мiндеттемелерiн табысты және жауапкершiлiкпен орындағаны үшiн Басшыға көтермелеу шараларын қолдану тәртiбi еңбек заңдарының және өкiлеттi орган бекiтетiн Басшыға сыйлық беру тәртiбi туралы ережемен реттеледi.
5. Еңбекақы төлеу, кепiлдiк және өтемдiк төлемдер
15. Басшыға айына_____теңге мөлшерiнде лауазымдық жалақы белгiленедi.
16. Басшы осы контракт бойынша мiндеттемелерiн тиiстi дәрежеде орындаған жағдайда оған қосымша:
лауазымдық жалақысының __________мөлшерiнде үстеме;
%
кәсiпорынның мемлекеттiк тапсырысты және шарт мiндеттемелерiн 100 процент орындағаны үшiн Басшыға сыйлық беру туралы ережеге сәйкес сыйлық;
кәсiпорында бекiтiлген ережеге сәйкес жыл үшiн жұмыс нәтижелерi бойынша сыйақы белгiленедi.
17. Кәсiпорынның нақты кiрiстер мен пайда алуына Басшы тiкелей қатысқан жағдайда ол бiр рет көтермелеу алуға құқылы, оның мөлшерiн Жалдаушы белгiлейдi.
18. Басшыға жыл сайынғы демалыс кезiнде қызмет ақысының (__________________) мөлшерiнде қосымша материалдық көмекақы
еселенген
төленедi.
19. Басшы жасына қарай немесе заңда қарастырылған басқа да негiздермен зейнет демалысына шыққан жағдайда, кәсiпорынның рентабельдiк жұмыс iстеуiне қарай оған орташа айлық жалақы мөлшерiнде бiр мезгiлдiк сыйақы төленедi.

8. Руководитель предприятия обязан обеспечить сохранность имущества предприятия.
3. Рабочее время и отдых
9. Продолжительность рабочего времени для руководителя устанавливается в соответствии с действующим законодательством о труде.
10. Руководителю предоставляется ежегодный отпуск с сохранением должности и среднего заработка, исчисленного в соответствии с действующим законодательством. Продолжительность отпуска составляет_______ рабочих дней. Время ухода в отпуск устанавливается по согласованию с Нанимателем.
11. По семейным обстоятельствам и другим уважительным причинам на основании заявления Руководителя Наниматель может предоставить Руководителю кратковременный отпуск без сохранения заработной платы, который оформляется приказом.
4. Дисциплина труда
12. Руководитель несет предусмотренную действующим законодательством ответственность за невыполнение обязательств по настоящему контракту.
Сноска. Пункт 12 - в редакции постановления Правительства РК от 3 апреля 1998 г. N 286 .
13. Порядок наложения на Руководителя взысканий за нарушение трудовой дисциплины регулируется действующим трудовым законодательством Республики Казахстан.
14. Порядок применения к Руководителю поощрений за успешное и добросовестное выполнение трудовых обязанностей регулируется трудовым законодательством и Положением о порядке премирования Руководителя, утверждаемым уполномоченным органом.
5. Оплата труда, гарантийные и компенсационные выплаты
15. Руководителю устанавливается должностной оклад в размере ________ тенге в месяц.
16. При условии надлежащего выполнения Руководителем обязательств по настоящему контракту ему дополнительно устанавливаются:
надбавка в размере _______________должностного оклада;
(%)
премия за 100-процентное выполнение заказа государства и договорных обязательств предприятия в соответствии с Положением о премировании Руководителя;
вознаграждение по результатам работы за год в соответствии с утвержденным на предприятии Положением.
17. В случае непосредственного участия Руководителя в прямом образовании реальных доходов и прибыли предприятия он имеет право на разовое поощрение, размер которого определяется Нанимателем.
18. Руководителю ежегодно в период ежегодного отпуска выплачивается дополнительно материальная помощь в размере _____________ должностного оклада.
/кратность/
19. В случае ухода Руководителя на пенсию по возрасту либо по иным, предусмотренным Законом, основаниям ему выплачивается единовременное вознаграждение в размере среднемесячной заработной платы при рентабельной работе предприятия.

20. Жалдаушымен еңбек құқық қатынастарына байланысты Басшыға кепiлдiк және өтемдiк төлемдер қолданылып жүрген заңдарда белгiленген тәртiп пен мөлшерде төленедi.
21. Басшының осы контрактiнi күшiнде болатын кезде, оқытушылық және ғылыми жұмыстан басқа қосымша жұмыс iстеуiне және кәсiпкерлiк қызметпен шұғылдануына тыйым салынады.
6. Кәсiпорынның мемлекеттiк, қызметтiк және коммерциялық құпиясы
22. Басшы кәсiпорынның мемлекеттiк, қызметтiк және коммерциялық құпиясын сақтауға мiндеттенедi.
23. Қажет болған жағдайда Басшы Жалдаушыға мемлекеттiк, қызметтiк және коммерциялық құпияны осы контракт күшiнде болатын кезең iшiнде, сондай-ақ Басшылық қызметi тоқтатылғаннан кейiнгi, коммерциялық құпия болып табылатын мәлiметтердiң құрамы мен көлемi анықталатын белгiлi бiр кезеңде, жария етпеу туралы мiндеттеме бередi.
7. Басшы мен Жалдаушының жауапкершiлiгi
24. Басшы кәсiпорын өнiмдерiнiң өз шығынын өзi өтеуi мен бәсекелестiк қабiлетiн қамтамасыз ету мақсатында кәсiпорынның қажетiнше басқарылуы үшiн Жалдаушы алдында дербес жауап бередi.
25. Басшы кәсiпорынның қызметi туралы Жалдаушы алдында тоқсан сайын кемiнде бiр рет есеп беруге, мемлекет тапсырысын, бизнес-жоспарды және кәсiпорынның басқа да мiндеттемелерiн орындаудың барысы туралы ақпарат беруге мiндеттi.
26. Басшы кәсiпорынның жарғысында көрсетiлмеген қызметтi жүзеге асырғаны үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауапқа тартылады.
ЕСКЕРТУ. 26-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1998.04.03. N 286 қаулысымен .
27. Жалдаушы Басшыға:
басқа жұмысқа заңсыз аударылуы;
заңсыз жұмыстан шығарылуы;
еңбек мiндеттерiн орындауына байланысты зақымдануы немесе денсаулығына нұқсан келуi;
заңдарда қарастырылған өзге де жағдайлардың нәтижесiнде айырылған жалақысының орнын толтыруға мiндеттi.
8. Контрактiнiң күшiне енуi, оны қолдану мен бұзу мерзiмi
28. Контракт-тараптар контрактiге қол қойғаннан бастап күшiне енедi.
29. Басшы өз мiндеттерiн орындауға 199__жылғы " " _________ кiрiсуге мiндеттi.
30. Жалдаушыға Басшыға ______күнтiзбелiк күн сынақ мерзiмiн белгiлейдi. Сынақ мерзiмiнде Басшыға осы контрактiнiң күшi жүредi.
Сынақ нәтижесi қанағаттанғысыз болған жағдайда Басшы еңбек туралы заңдардың талаптарына сәйкес лауазымынан босатылуы мүмкiн.

20. Гарантийные и компенсационные выплаты Руководителю в связи с трудовыми правоотношениями с Нанимателем, производятся в установленном действующим законодательством порядке и размерах.
21. Руководителю запрещается работа по совместительству и занятие предпринимательской деятельностью на время действия данного контракта, кроме преподавательской и научной деятельности.
6. Государственная, служебная и коммерческая
тайна предприятия
22. Руководитель обязуется соблюдать государственную, служебную и коммерческую тайну предприятия.
23. При необходимости Руководитель подписывает Нанимателю обязательство о неразглашении государственной, служебной и коммерческой тайны в течение срока действия настоящего контракта, а также определенного периода после прекращения работы в должности Руководителя, в котором устанавливаются состав и объем сведений, составляющих государственную, служебную и коммерческую тайну.
Сноска. В пункт 23 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 апреля 1998 г. N 286 .
7. Ответственность Руководителя и Нанимателя
24. Руководитель несет персональную ответственность перед Нанимателем, за надлежащее управление предприятием в целях обеспечения его самоокупаемости и конкурентоспособности его продукции.
25. Руководитель обязан отчитываться перед Нанимателем не реже одного раза в квартал о деятельности предприятия и предоставлять информацию о ходе выполнения заказа государства, бизнес-плана и других обязательств предприятия.
26. Руководитель несет предусмотренную законодательством Республики Казахстан ответственность за осуществление предприятием неуставной деятельности.
Сноска. В пункт 26 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 апреля 1998 г. N 286 .
27. Наниматель обязан возместить Руководителю ущерб, причиненный ему в результате:
незаконного перевода на другую работу;
незаконного увольнения;
причинением увечья или иного повреждения здоровья, связанного с исполнением трудовых обязанностей;
иных случаях, предусмотренных законодательством.
8. Вступление в силу, срок действия
и расторжения договора
28. Контракт вступает в силу после подписания сторонами.
29. Руководитель обязан приступить к исполнению своих обязанностей с "   " ____________________ 199_года.
30. Наниматель устанавливает Руководителю испытательный срок____ календарных дней. В период испытания на Руководителя распространяется действие настоящего контракта.
При неудовлетворительном результате испытания Руководитель может быть уволен с занимаемой должности в соответствии с требованиями законодательства о труде.

31. Контракт:
тараптардың келiсiмi бойынша;
кәсiпорынның басшысы еңбек туралы заңдарда белгiленген тәртiптi сақтай отырып осы контрактiде көзделген мiндеттемелердi орындамаған жағдайда, Жалдаушының бастамашылығы бойынша;
Жалдаушы екi ай бұрын алдын ала ескертiлген жағдайда, Басшының ұсынысымен мерзiмiнен бұрын бұзылуы мүмкiн.
32. Жалдаушы:
жұмыстан босатуды бұйрықпен ресiмдеуге және Басшының еңбек кiтапшасындағы жазбаны дұрыс рәсiмдеуге;
жұмыстан босатылатын Басшыға еңбек кiтапшасын босатылған күнi беруге және онымен түпкiлiктi есеп айырысуды жүргiзуге;
контракт тоқтатылған кезде 31-тармақтың үшiншi абзацында көзделген тоқтатылу жағдайларынан басқа,  белгiленген мөлшерде шығу жәрдемақысын төлеуге.
ЕСКЕРТУ. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1998.04.03. N 286 қаулысымен.
33. Осы контракт 199__жылғы " "________________дейiн күшiн сақтайды.
34. Контракт______________ жылға ұзартылуы мүмкiн.
Контрактiнiң жаңа мерзiмге ұзартылуы Жалдаушы мен Басшы арасындағы қосымша келiсiммен хатталады.
35. Осы контрактiге өзгертулер мен толықтыруларды тараптардың бiреуiнiң ұсынысы бойынша екiншi тараптың келiсiмi алынып және жеке құжатта рәсiмделiп, екi тарап та қол қойған жағдайда енгiзуге болады.
36. Контракт әрбiр тарап үшiн бiр-бiрден 2 дана етiп жасалған.
Тараптардың заңды мекен-жайлары:
Жалдаушы:                               Басшы:
____________________             Мекен-жайы:__________________
____________________             _____________________________
____________________             _____________________________
____________________             паспорт сериясы______________
____________________             N ___________________________
____________________             берген_______________________
____________________             _____________________________
____________________             _____________________________
(Аты-жөнi)                           (Аты-жөнi)
____________________             _____________________________
(Қолы)                                 (Қолы)
М.О.                                М.О.

31. Контракт может быть расторгнут досрочно:
по соглашению сторон;
по инициативе Нанимателя в случае невыполнения Руководителем предприятия обязательств, предусмотренных настоящим контрактом, с соблюдением порядка, установленного законодательством о труде;
по инициативе Руководителя при условии предварительного уведомления Нанимателя за два месяца.
Сноска. В пункт 31 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 апреля 1998 г. N 286 .
32. Наниматель обязан:
оформить увольнение приказом и правильно оформить записи в трудовой книжке Руководителя;
выдать увольняемому Руководителю трудовую книжку в день увольнения и произвести с ним окончательный расчет;
при прекращении контракта выплатить выходное пособие в установленном размере, кроме случаев прекращения, предусмотренных абзацем третьим пункта 31.
Сноска. Пункт 31 - в новой редакции, считать его пунктом 32 (было два пункта 31), пункты 32-35 считать пунктами 33-36 - постановлением Правительства РК от 3 апреля 1998 г. N 286 .
33. Настоящий контракт действует до "___"_________199___года.
34. Контракт может быть продлен на ____________год/лет. Продление контракта на новый срок оформляется дополнительным соглашением между Нанимателем и Руководителем.
35. Изменения и дополнения к настоящему контракту могут вноситься по предложению одной стороны при наличии согласия другой стороны и оформляются отдельным документом, подписываемым сторонами.
36. Контракт составлен в 2 экземплярах по одному для каждой стороны.
Юридические адреса сторон:
Наниматель:                             Руководитель:
_________________________ Домашний адрес__________________________
_________________________               __________________________
_________________________               __________________________
_________________________  паспорт  серии  _______________________
_________________________       N       __________________________
_________________________  выдан        __________________________
_________________(Ф.И.О.)            ______________________(Ф.И.О.)
_________________(Подпись)           _____________________(Подпись)
М.П.                                         М.П.