Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiсiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 16 сәуiр N 458. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1999.01.07. N 10 қаулысымен. ~P990010
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру, құрылымдық-инвестициялық саясатты жүзеге асыру үшiн қажеттi сыртқы қаржы ресурстарын тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1997 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiн халықаралық қаржы ұйымдары мен бiрiншi сыныпты шетел банктерiнiң қатысуымен кейiн ашық үлгiдегi акционерлiк қоғам етiп қайта құру туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Экономика министрлiгiнiң, Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнiң ұсыныстарымен келiсiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнiң жарғылық қорын 1995 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 наурыздағы N 2120 U952120_ Заң күшi бар Жарлығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2371 U952371_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне бөлiнген кредиттiк ресурстарды есептеу жолымен 5 000 000 000 (бес миллиард) теңгеге дейiн көбейтсiн. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.07.15.
N 902 қаулысымен. P960902_
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi халықаралық қаржы ұйымдарымен және бiрiншi сыныпты шетел банктерiмен олардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнің жарғылық қорына акциялардың мемлекеттiк пакетiнiң 49 процентiне дейiн сатып алу жолымен қатысуы жөнiнде келiссөздер жүргiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсiмi бойынша) 1996 жылдың 1 қарашасына дейiн Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiн ашық үлгiдегi акционерлiк қоғам етiп қайта құру үшiн қажеттi нормативтiк құжаттар пакетiн әзiрлеп, ұйымдық шараларды аяқтасын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен тиiстi келiсiм жасассын, онда инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшiн қажеттi iшкi және сыртқы қаржы ресурстарын тартуға кепiлдiктер беру шартын көздесiн.

Вопросы государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 1996 г. N 458. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 января 1999 г. N 10 ~P990010.
В целях повышения эффективности деятельности государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан, привлечения внешних финансовых ресурсов, необходимых для реализации структурно-инвестиционной политики, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Министерства финансов, Министерства экономики, Национального банка, государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан о преобразовании с 1 января 1997 года государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан в акционерное общество открытого типа, с последующим участием международных финансовых организаций и первоклассных иностранных банков.
2. Увеличить уставный фонд государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан до 5 000 000 000 (пяти миллиардов) тенге путем зачисления в него кредитных ресурсов, выделенных государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2371 U952371_ "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 15 марта 1995 г. N 2120 "О республиканском бюджете на 1995 год". <*>
Сноска. В пункте 2 заменены слова - постановлением Правительства РК от 15 июля 1996 г. N 902.
3. Министерству финансов и государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан провести переговоры с международными финансовыми организациями и первоклассными иностранными банками на предмет их участия в уставном фонде государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан путем приобретения ими до 49 процентов государственного пакета акций.
4. Министерству финансов Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, государственному Экспортно-импортному банку и Национальному банку Республики Казахстан (по согласованию) до 1 ноября 1996 года разработать пакет нормативных документов и завершить организационные мероприятия, необходимые для преобразования государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан в акционерное общество открытого типа.
5. Министерству финансов заключить с государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан соответствующее соглашение, предусмотрев в нем условия выдачи гарантий для привлечения внутренних и внешних финансовых ресурсов, необходимых для финансирования инвестиционных проектов.

6. "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiсiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 31 тамыздағы N 1208 P951208_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi Жарғысының 14-тармағының бiрiншi абзацындағы "3 (үш) миллиард теңге сомасында" сөздерi "5 (бес) миллиард теңге сомасында" сөздерiмен ауыстырылсын.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi осы қаулының орындалуына бақылау жасауды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

6. В абзаце первом пункта 14 Устава государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 августа 1995 г. N 1208 P951208_ "Вопросы государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан" слова "в сумме 3 (три) миллиарда" заменить словами "в сумме 5 (пять) миллиардов".
7. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за исполнением настоящего постановления.
Премьер-Министр
Республики Казахстан