Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 26 шiлдедегi N 830 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 26 сәуiр N 514 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 918 қаулысымен. ~P020918
"Қазақстан Республикасында сәулет-қала құрылысы бақылауын жетiлдiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 24 қаңтардағы N 88 P960088_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
"Сәулет-қала құрылысы құжаттамаларына сараптау жүргiзудiң тәртiбi мен Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi жанындағы Жобаларды мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптау департаментi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 26 шiлдедегi N 830 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 30, 346-бап) N 1 қосымшасына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тәртiп "Қазақстан Республикасында сәулет-қала құрылысы бақылауын жетiлдiру туралы" және "Қазақстан Республикасындағы инвестициялық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзiрленген және сәулет-қала құрылысы құжаттамаларына ведомстводан тыс сараптау жүргiзудi белгiлейдi, ол құрылыстағы инвестициялардың техникалық-экономикалық негiздемесiн, құрылысқа арналған жобаларды, жұмыс жобаларын, объектiлер мен кешендердi қай жаңарту, кеңейту, техникалық қайта жарақтау және күрделi жөндеудi (бұдан әрi-құрылыс құжаттамасы) қамтитын сәулет-қала құрылысы құжаттамаларына ведомстводан тыс сараптау жүргiзудi реттейдi;
бiрiншi абзацқа берiлген сiлтеме алынып тасталсын;
2-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi жанындағы Жобалардың мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптау департаментiн, оның облыс орталықтарындағы, Алматы және Ленинск қалаларындағы аумақтық басқармаларын (бюроларын) (бұдан былай - Мемсараптама)" деген сөздер "Жобалардың мемлекеттiк ведомстволардан тыс сараптамасын (бұдан былай - Мемсараптама) оның облыстар орталықтары мен Алматы қаласындағы еншiлес кәсiпорындарын деген сөздермен ауыстырылсын";
3-тармақтың екiншi абзацындағы "сәулет пен қала құрылысы құжаттамалары" деген сөздер "құрылыс құжаттамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы "Мемсараптау органдары немесе мемлекеттiк емес сараптау органдары" деген сөздер "Мемсараптама (олардың еншiлес кәсiпорындары) немесе мемлекеттiк емес сараптама субъектiлерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "Министрлер Кабинетiнiң" және "Министрлер Кабинетi" деген сөздер тиiсiнше "Үкiметiнiң" және "Үкiметi" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 июля 1994 г. N 830
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 1996 г. N 514. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 918 ~P020918
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 января 1996 г. N 88 P960088_ "О совершенствовании архитектурно-градостроительного контроля в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в приложение N 1 к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 июля 1994 г. N 830 P940830_ "Об утверждении Порядка проведения экспертизы архитектурно-градостроительной документации и Положения о Департаменте государственной вневедомственной экспертизы проектов при Министерстве строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 30, ст. 346) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящий Порядок разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан "Об архитектуре и градостроительстве в Республике Казахстан" и "Об инвестиционной деятельности в Республике Казахстан" и регламентирует проведение вневедомственной экспертизы архитектурно-градостроительной документации, которая включает в себя технико-экономическое обоснование инвестиций в строительство, проекты, рабочие проекты на строительство, реконструкцию, расширение, техническое перевооружение и капитальный ремонт объектов и комплексов (далее - документация на строительство)";
сноску к первому абзацу пункта 1 исключить;
в пункте 2 слова "Департамент государственной вневедомственной экспертизы проектов при Министерстве строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан, его территориальные управления (бюро) в областных центрах, городах Алматы и Ленинске (в дальнейшем - Госэкспертиза)" заменить словами "Государственную вневедомственную экспертизу проектов (в дальнейшем - Госэкспертиза), ее дочерние предприятия в областных центрах и городе Алматы";
в абзаце втором пункта 3 слова "архитектурно-градостроительной документации" заменить словами "документации на строительство";
в пункте 5 слова "органами Госэкспертизы или органами" заменить словами "Госэкспертизой (ее дочерними предприятиями) или субъектами";
в пункте 6 слова "Кабинета Министров" и "Кабинетом Министров" заменить соответственно словами "Правительства" и "Правительством";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Қазақстан Республикасына немесе Қазақстан Республикасының кепiлдiгiне берiлетiн толық немесе iшiнара мемлекеттiк бюджет, арнаулы мемлекеттiк қорлар, банк кредитi, мемлекеттiк валюта қаражаты мен инвестициялық кредиттер есебiнен, сондай-ақ мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың қаражаттары есебiнен салынатын объектiлер мен кешендер құрылысының құжаттамасын мемлекеттiк сараптауды (қажет болған жағдайда министрлiктерден, мемлекеттiк комитеттерден мамандар тарта отырып):
базалық бағада сметалық (есептiк) құны 10 млн. теңгеге дейiн болатын объектiлер мен кешендер бойынша - Мемсараптаманың еншiлес кәсiпорындары;
үлгiлiк, эксперименттiк, қайта бекiтiлген жобалар және үлгiлiк жобалық шешiмдер бойынша - Мемсараптама жүзеге асырылады";
9-тармақтағы "Мемсараптама органдары ... объектiлер мен кешендердiң жобаларының (жұмыс жобаларының) ТЭН-iн, ТЭС-iн... қарастырады) деген сөздер "Мемсараптама...объектiлер мен кешендердiң құрылыс құжаттамасын... қарастырады" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттiк инвестицияларды тартусыз қаржыландыратын объектiлер мен кешендердiң құрылыс құжаттамасы сараптау жұмыстарын орындауға мемлекеттiк лицензиясы бар заңды және жеке тұлғалардың мiндеттi сараптауына жатады";
11-тармақтағы "ТЭН-i, ТЭС-сi және жобаларды (жұмыс жобаларын)" деген сөздер "құрылыс құжаттамасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақтағы "органдарының" деген сөз алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

"8. Государственная экспертиза документации на строительство объектов и комплексов, сооружаемых полностью или частично за счет государственного бюджета, специальных государственных фондов, банковского кредита, государственных валютных средств и инвестиционных кредитов, предоставляемых Республике Казахстан или под гарантии Республики Казахстан, а также средств государственных предприятий и организаций, осуществляется (с привлечением, при необходимости, специалистов министерств и государственных комитетов):
по объектам и комплексам сметной (расчетной) стоимостью в базисных ценах 10 млн. тенге и выше - Госэкспертизой;
по объектам и комплексам сметной (расчетной) стоимостью в базисных ценах до 10 млн. тенге - дочерними предприятиями Госэкспертизы;
по типовым, экспериментальным, переутверждаемым проектам и типовым проектным решениям - Госэкспертизой";
в пункте 9 слова "Органы Госэкспертизы проводят рассмотрение ТЭО, ТЭР, проектов (рабочих проектов) на объекты и комплексы" заменить словами "Госэкспертиза проводит рассмотрение документации на строительство объектов и комплексов";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Документация на строительство объектов и комплексов, финансируемых без привлечения государственных инвестиций, подлежит обязательной экспертизе юридическими и физическими лицами, имеющими государственную лицензию на выполнение экспертных работ";
в пункте 11 слова "ТЭО, ТЭР проектов (рабочих проектов)" заменить словами "документации на строительство";
в пункте 13 слово "органов" исключить.
Премьер-Министр
Республики Казахстан