"Теңiзшевройл" бiрлескен кәсiпорнындағы үлестiк қатысудың жартысын Сатып алу-сату туралы түпкiлiктi келiсiмдi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 4 мамырдағы N 557
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, "Теңiзмұнайгаз" акционерлiк қоғамының, "Мобил Ойл" корпорациясы мен "Мобил Қазақстан Венчурс Инк." компаниясының арасындағы "Мобил Қазақстан Венчурс Инк." компаниясының "Теңiзшевройл" бiрлескен кәсiпорнындағы акционерлiк қоғамының 50 проценттiк үлесiнiң жартысын сатуды көздейтiн 1996 жылғы 3 мамырдағы Сатып алу-сату туралы түпкiлiктi келiсiмге қол қоюға байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен "Теңiзмұнайгаз" акционерлiк қоғамы, "Мобил Ойл" корпорациясы мен "Мобил Қазақстан Венчурс Инк." компаниясы арасындағы "Мобил Қазақстан Венчурс Инк." компаниясының "Теңiзшевройл" бiрлескен кәсiпорнындағы "Теңiзмұнайгаз" акционерлiк қоғамының 50 проценттiк үлесiнiң жартысын сатуды көздейтiн 1996 жылғы 3 мамырдағы Сатып алу-сату туралы түпкiлiктi келiсiм мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiне "Теңiзшевройл" бiрлескен кәсiпорын, Қазақстан Республикасы Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi Үкiмет пен басқа да тиiстi тараптардың атынан оған түрлi құқықтар бере отырып, құруға байланысты 1993 жылғы сәуiрде қол қойылған немесе басып шығарылған келiсiмдерге, лицензияларға және құжаттарға барлық өзгертулер жүргiзу және осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген бағаны кемiтушiлiк пен сатуға заң күшiн беру үшiн қажеттiлер мен тиiстiлердi айқындау тапсырылсын.
3. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволарына және Атырау облысының әкiмiне "Мобил Ойл" корпорациясымен, "Мобил Қазақстан Венчурс Инк." компаниясымен, "Теңiзшевройл" бiрлескен кәсiпорнымен және оның қатысушыларымен Сатып алу-сату туралы түпкiлiктi келiсiмнiң мақсаттарына қол жеткiзуде және "Мобил Қазақстан Венчурс Инк." компаниясының "Теңiзшевройл" бiрлескен
кәсiпорнындағы "Теңiзмұнайгаз" акционерлiк қоғамының 50 проценттiк
үлесiн Сатып алу-сату және беру мен сату туралы түпкiлiктi келiсiмге
байланысты пайда болуы мүмкiн басқа да мәселелердi шешуде
ынтымақтастық жасасу мiндеттелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Об утверждении Окончательного соглашения о купле-продаже половины долевого участия в совместном предприятии "Тенгизшевройл"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 1996 г. N 557
В связи с подписанием Окончательного соглашения о купле-продаже от 3 мая 1996 года между Правительством Республики Казахстан, акционерным обществом "Тенгизмунайгаз", корпорацией "Мобил Ойл" и компанией "Мобил Казахстан Венчурс Инк.", предусматривающего продажу компании "Мобил Казахстан Венчурс Инк." половины 50-процентной доли акционерного общества "Тенгизмунайгаз" в совместном предприятии "Тенгизшевройл", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить Окончательное соглашение о купле-продаже от 3 мая 1996 года между Правительством Республики Казахстан, акционерным обществом "Тенгизмунайгаз", корпорацией "Мобил Ойл" и компанией "Мобил Казахстан Венчурс Инк.", предусматривающее продажу компании "Мобил Казахстан Венчурс Инк." половины 50-процентной доли акционерного общества "Тенгизмунайгаз" в совместном предприятии "Тенгизшевройл".
2. Поручить Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан произвести все изменения в соглашениях, лицензиях и документах, подписанных или изданных в апреле 1993 года в связи с созданием совместного предприятия "Тенгизшевройл", с предоставлением ему различных прав, которые Министерство нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан от лица Правительства и других соответствующих сторон определит необходимыми и соответствующими для придания законной силы переуступке и продаже, указанным в пункте 1 настоящего постановления.
3. Обязать министерства и ведомства Республики Казахстан и акима Атырауской области сотрудничать с корпорацией "Мобил Ойл", компанией "Мобил Казахстан Венчурс Инк.", совместным предприятием "Тенгизшевройл" и его участниками в достижении целей Окончательного соглашения о купле-продаже и в разрешении прочих вопросов, которые могут возникнуть в связи с Окончательным соглашением о купле-продаже и передачей и продажей половины 50-процентной доли акционерного общества "Тенгизмунайгаз" в совместном предприятии "Тенгизшевройл" компании "Мобил Казахстан Венчурс Инк.".
Премьер-Министр
Республики Казахстан