Қызметтiк жер үлесiне құқығы бар қызметкерлер санатының тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 23 мамыр N 634. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.09.08. N 908 қаулысымен.
"Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
ЕСКЕРТУ. Кіріспе өзгерді - ҚР Үкіметiнiң 2001.08.29. N 1123
қаулысымен .
1. Қызметтiк жер үлесiне құқығы бар қызметкерлер санатының қоса берiлiп отырған Тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Мыналар:
"Су шаруашылығының мұқтажына арналған жерлердi, автомобиль жолдарының бөлiп берiлетiн белдеулерiн, iшкi су жолдарының жағалаулық белдеулерiн және қызметтiк жер үлесiне арналған жерлердi бөлiп беру мен пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан КСР Министрлер Кеңесiнiң 1962 жылғы 25 қыркүйектегi N 711 қаулысы;
"Қызметiне байланысты, ереже бойынша, елдi мекеннен шалғай тұруға тиiстi жұмысшылар мен қызметкерлерге қызметтiк жер үлестерiн бөлiп берудiң нормалары мен тәртiбi жөнiндегi Ереженiң күшiн мемлекеттiк қорықтар мен аңшылық шаруашылықтар қызметкерлерiне қолдану туралы" Қазақ КСР Министрлер Кеңесiнiң 1964 жылғы 27 наурыздағы N 208 қаулысы;
"қызметiне байланысты, ереже бойынша, елдi мекеннен шалғай тұруға тиiстi жұмысшылар мен қызметкерлерге қызметтiк жер үлестерiн бөлiп берудiң нормалары мен тәртiбi жөнiндегi Ереженiң күшiн темiр жол көлiгiнiң механикаландырылған қашықтық және тиеу-түсiру жұмыстары өндiрiстiк учаскелерiнiң қызметкерлерiне қолдану туралы" Қазақ КСР Министрлер Кеңесiнiң 1967 жылғы 19 маусымдағы N 455 қаулысы (ҚазКСР ҚЖ, 1967 ж., N 3, 25-бап) күшiн жойған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 23 мамырдағы
N 634 қаулысымен
Бекiтiлген
Қызметтiк жер үлесiне құқығы бар
қызметкерлер санатының
Тiзбесi
1. Қызметтiк жер үлесi жердi уақытша ұзақ мерзiмге пайдаланудың ерекше бiр түрi болып табылады және ол жер үлесiне құқығы бар адамдар жұмыс iстейтiн заңды ұйымның жер пайдалануындағы мемлекеттік жерлерден бөлiнедi. Қызметтiк жер үлестерi қызметтiк тұрғын үйге қызмет көрсету, ауыл шаруашылығы дақылдарын егу, шабындық және мал жайылымы үшiн берiледi.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметiнiң 2001.08.29. N 1123
қаулысымен
2. Қызметтiк жер үлесi тәртiбiмен берiлген учаскелердегi жер қатынастары "Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңының 32-бабына сәйкес реттеледi.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметiнiң 2001.08.29. N 1123
қаулысымен .

Об утверждении Перечня категорий работников, имеющих право на служебные земельные наделы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 1996 г. N 634. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года N 908 (P030908)
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле" Правительство Республики Казахстан постановляет:
Сноска. В преамбулу внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 августа 2001 г. N 1123 .
1. Утвердить прилагаемый Перечень категорий работников, имеющих право на служебные земельные наделы.
2. Признать утратившими силу:
постановление Совета Министров Казахской ССР от 25 сентября 1962 г. N 711 "Об упорядочении отвода и использования земель для нужд водного хозяйства, полосы отвода автомобильных дорог, береговой полосы внутренних водных путей и для служебных наделов";
постановление Совета Министров Казахской ССР от 27 марта 1964 г. N 208 "О распространении на работников государственных заповедников и охотничьих хозяйств действия Положения о нормах и порядке отвода служебных земельных наделов рабочим и служащим, которые по роду службы должны проживать, как правило, вдали от населенных мест";
постановление Совета Министров Казахской ССР от 19 июня 1967 г. N 455 "О распространении на работников механизированных дистанций и производственных участков погрузочно-разгрузочных работ железнодорожного транспорта действия Положения о нормах и порядке отвода служебных земельных наделов рабочим и служащим, которые по роду службы должны проживать, как правило, вдали от населенных мест" (СП КазССР, 1967 г., N 3, ст. 25).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 1996 г. N 634
Перечень
категорий работников, имеющих право на
служебные земельные наделы
1. Служебный земельный надел является особой разновидностью временного долгосрочного землепользования и выделяется из земель, находящихся в землепользовании государственных юридических лиц, где работают лица, имеющие право на надел. Служебные земельные наделы предоставляются для обслуживания служебного жилого дома, возделывания сельскохозяйственных культур, сенокошения и пастьбы скота.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 августа 2001 г. N 1123 .
2. Земельные отношения на участках, предоставленных в порядке служебных земельных наделов, регулируются в соответствии со статьей 32 Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле".
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 августа 2001 г. N 1123 .

3. Қызметтiк жер үлесiне қызметкерлердiң мына санаттарының:
1) темiр жол көлiгiнiң желiлiк қызметкерлерi:
жолдарды, көпiрлердi, құлайтын жерлер мен тоннельдердi тексерушiлердiң, жол айырығындағы кезекшiлердiң;
жол жұмысшылары және ғимараттарды күнделiктi ұстау, жөндеу жөнiндегi жұмысшылардың, жол бригадирлерiнiң, техниктердiң;
жол машиналары мен механизмдерi механиктерiнiң және механиктер көмекшiлерiнiң, автодрезин, мототасығыш жүргiзушiлерi мен олардың көмекшiлерiнiң, сондай-ақ жолдарды күнделiктi ұстау мен жөндеуде пайдаланылатын автомашиналар жүргiзушiлерiнiң;
аға жол шеберлерiнiң, көпiр, жол және тоннель шеберлерiнiң;
қорғаныштық орман алқаағаштары қашықтығының орман дақылдары өндiрiстiк учаскелерi шеберлерiнiң, орманшыларының, бастықтарының, бригадирлерiнiң, бригадир-механиктерiнiң, автомашина жүргiзушiлерiнiң, тракторшыларының;
кезекшi айырушылардың, белгi берушiлердiң, машинистердiң, машинистер көмекшiлерiнiң, электромеханиктердiң, күл шығарушылардың, тауар және билет кассирлерiнiң, қож тазалаушылардың;
локомотив бригадасының демалыс үйлерi және ауысым пункттерi меңгерушiлерiнiң, кезекшiлерi мен қызмет көрсетушiлерiнiң;
түрлi пункттерде тұратын локомотив машинистерiнiң, олардың көмекшiлерiнiң;
электрмен жабдықтаудың жүйелiк аудандары қызметкерлерiнiң;
IV және V-санаттардағы станциялар электромеханик-бастықтарының;
бақылау техникалық қызмет көрсету пункттерi жылжымалы құрамының қараушы-жөндеушiлерi, операторлары, слесарларының;
"ПОНАБ" және "ДИСК" приборларымен жабдықталған қауiпсiздiк посттары вагондарын қараушылардың;
сумен жабдықтау пунктi қызметкерлерiнiң: насос станциялары шеберлерiнiң, бригадирлерiнiң, слесарларының, автомашиналар жүргiзушiлерiнiң, электриктердiң, бульдозершiлердiң, экскаваторшылардың, тракторшылардың, ағаш шеберлерiнiң, жабдықтаушылардың, газ-электрмен дәнекерлеушiлердiң, токарьлардың, от жағушылардың;
байланыстық жүйе аудандарының, поезд подстанциялары
бастықтарының, электромеханиктерiнiң, электромонтерлерiнiң, автомотокөлiк жүргiзушiлерiнiң;
орталықтандыру және блокадалаудың белгi беру (ОББ) электромеханиктерiнiң;
IV және V-санаттар станцияларының бастықтары мен кезекшiлерiнiң, поезд құрастырушылары мен олардың көмекшiлерiнiң;
жолдарда орналасқан мектепке дейiнгi балалар мекемелерi мен медпункттер, сауда нүктелерi қызметкерлерiнiң;
2) автомобиль жолдарын жөндеу мен ұстау қызметiнiң жол қызметкерлерi;
жол жұмысшыларының, жөндеу монтерлерiнiң;
көпiр қарауылдарының;
салышылардың (паромщики);
жол және көпiр шеберлерiнiң;
қардан қорғау және сәндiк ағаштар жөнiндегi шеберлердiң және
ағаш питомниктерi қызметкерлерiнiң;

3. Право на служебный земельный надел имеют следующие категории работников:
1) линейные работники железнодорожного транспорта:
обходчики путевые, мостовые, обвальных мест и тоннелей, дежурные по переездам;
путевые рабочие и рабочие по текущему содержанию и ремонту сооружений, бригадиры пути, техники;
механики и помощники механиков путевых машин и механизмов, водители и помощники водителей автодрезин, мотовозов, а также шофера автомашин, занятые на текущем содержании и ремонте пути;
старшие дорожные мастера, мостовые, дорожные и тоннельные мастера;
мастера, лесники, начальники, бригадиры, бригадиры-механики, водители автомашин, трактористы производственных участков лесных культур дистанции защитных лесонасаждений;
дежурные стрелочники, сигналисты, машинисты, помощники машинистов, электромеханики, зольщики, товарные и билетные кассиры, шлакоуборщики;
заведующие, дежурные и обслуживающий персонал домов отдыха локомотивных бригад, подменных пунктов;
машинисты, помощники машинистов локомотивов, проживающие на раздельных пунктах;
работники сетевых районов электроснабжения;
электромеханики - начальники станций IV и V категорий;
осмотрщики-ремонтники, операторы, слесари подвижного состава пунктов контрольно-технического обслуживания;
осмотрщики вагонов постов безопасности, оборудованных приборами "ПОНАБ" и "ДИСК";
работники пунктов водоснабжения: мастера, бригадиры, слесари насосных станций, водители автомашин, электрики, бульдозеристы, экскаваторщики, трактористы, плотники, экипировщики, газоэлектросварщики, токари, кочегары;
начальники, электромеханики, электромонтеры, водители автомототранспорта районов контактной сети, тяговых подстанций;
электромеханики сигнализации централизации и блокировки (СЦБ);
начальник и дежурные по станции IV и V категорий, составители поездов и их помощники;
работники детских дошкольных учреждений и медпунктов, торговых точек, дислоцирующихся на линии;
2) линейные работники службы ремонта и содержания автомобильных дорог:
дорожные рабочие, ремонтеры;
мостовые сторожа;
паромщики;
дорожные и мостовые мастера;
мастера по снегозащитным и декоративным насаждениям и работники древесных питомников;

3) өзен және теңiз флотының қызметкерлерi:
аға және қатардағы посттар мен жол жұмысшыларының, кеме жағдайын хабарлаушылардың;
шамшырақтар мен гидротехникалық ғимараттар қызметкерлерiнiң;
4) орман шаруашылығының қызметкерлерi:
орманшылардың, орман шеберлерiнiң, егерлердiң (егеря);
орманшылар көмекшiлерiнiң, орманшылардың;
5) жол-техникалық цехтары мен учаскелердiң, халықаралық байланыс және телевидениенiң кабельдiк магистралi жүйелiк байланыс торабы қызметкерлерi:
кабельшi-дәнекерлеушiлердiң;
6) су шаруашылығы жүйесi басқармасының, су қоймасының, бассейiндiк су шаруашылығы бiрлестiктерi мен оларға теңестiрiлген, су шаруашылығы объектiлерiнде тiкелей тұратын және өздерiнiң қызметтiк мiндеттерiн атқаратын қызметкерлер:
учаскелiк гидротехниктердiң, гидроөлшегiштердiң, су техниктерiнiң, қадағалаушыларының, сондай-ақ су шаруашылығы объектiлерiнде қызмет көрсету жөнiндегi басқа да мамандардың (насос станциялары машинистерiнiң, электриктердiң);
7) мемлекеттiк табиғат қорықтары, ұлттық табиғат парктерi мен мемлекеттiк табиғат заказниктерi және басқа да айрықша қорғалатын аумақтар қызметкерлерi:
аға егерлердiң, егерлердiң, орманшылардың, аға инспекторлардың, инспекторлардың, тоғай қызметкерлерiнiң;
8) аңшылық шаруашылықтарының қызметкерлерi:
аға егерлердiң, егерлердiң;
балық жетекшiлерiнiң;
кастеляншалардың, тазалаушылардың, жұмысшылардың, қарауылдардың;
9) ауыл шаруашылығының қызметкерлерi:
шалғайдағы мал шаруашылығы формалары меңгерушiлерiнiң,
зоотехниктердiң, мал дәрiгерлерiнiң, табыншылардың;
табын айдау жолдарына қызмет көрсететiн егiс алқаптары мен базалар қарауылдарының;
10) труба тарту көлiгiнiң қызметкерлерi:
желiлiк тексерушiлердiң;
11) гидрометеорологиялық қызметтiң қызметкерлерi:
гидрометеостанциялар бастықтарының;
техник-метеорологтардың;
техник-гидрологтардың;
техник-агрометеорологтардың;
гидрометеопосттар байқаушыларының;
12) балық шаруашылығы қызметкерлерi:
балық жетекшiлерiнiң;
қарауылдарының;
тоған жұмысшыларының;
инкубация цехтары жұмысшыларының;
насос станциялары машинистерiнiң құқығы бар.

3) работники речного и морского флота:
старшие и рядовые постовые и путевые рабочие, информаторы судоходной обстановки;
работники маяков и гидротехнических сооружений;
4) работники лесного хозяйства:
лесники, мастера леса, егеря;
помощники лесничих, лесничие;
5) работники линейно-технических цехов и участков, сетевых узлов связи кабельных магистралей международных связей и телевидения:
кабельщики-спайщики;
6) работники управления водохозяйственных систем, водохранилищ, бассейновых водохозяйственных объединений и к ним приравненные, непосредственно проживающие и выполняющие свои служебные обязанности на водохозяйственных объектах:
участковые гидротехники, гидромеры, водные техники, надзорщики, а также другие специалисты по обслуживанию водохозяйственных объектов (машинисты насосных станций, электрики);
7) работники государственных природных заповедников, национальных природных парков и государственных природных заказников и других особо охраняемых территорий:
старшие егеря, егеря, лесничие, старшие инспекторы, инспекторы, лесники;
8) работники охотничьих хозяйств:
старшие егеря, егеря;
рыбоводы;
кастелянши, уборщицы, рабочие, сторожа;
9) работники сельского хозяйства:
заведующие, зоотехники, ветеринары, скотники отдаленных животноводческих ферм;
сторожа полевых станов и баз, обслуживающие скотопрогонные трассы;
10) работники трубопроводного транспорта:
линейные обходчики;
11) работники гидрометеорологической службы:
начальник гидрометеостанций;
техники-метеорологи;
техники-гидрологи;
техники-агрометеорологи;
наблюдатели гидрометеопостов;
12) работники рыбного хозяйства:
рыбоводы;
сторожа;
прудовые рабочие;
рабочие инкубационных цехов;
машинисты насосных станций.