Тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамдарға әлеуметтiк медициналық және басқа көмек көрсету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 мамыр N 665 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 маусымдағы № 703 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.06.24 № 703 Қаулысымен
Тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамдарға әлеуметтiк, медициналық және басқа көмек көрсету мақсатымен, тұрғын халықтың санитарлық-эпидемиологиялық аман-саулығын қамтамасыз ету және қоғамдық тәртiптi нығайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Iшкi iстер органдарының тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамдарға арналған қабылдау-бөлу орындары туралы Ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне және оның жергiлiктi органдарына тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамдарды анықтау, кiм екенiн тексеру, қылмыс жасаған, iздеу салынған, анықтау, тергеу және сот органдарынан жасырынып жүрген, хабар-ошарсыз кеткен адамдарға ұқсайтынын айқындау үшiн қабылдау-тексеру орындарына жеткiзу, дәрiгерлiк куәландыруға немесе Қазақстан Республикасының Әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң мекемелерiне жiберу;
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiне бұл адамдарды дәрiгерлiк куәландыруға және емделуге жiберу;
Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне бұл адамдарды интернат-үйлерге жiберу, сондай-ақ оларға зейнетақы және жәрдемақы төлеу негiздерi мен тәртiбiн анықтау;
Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгiне және оның жұмысқа орналастыру жөнiндегi аумақтық органдарына олардың жұмыссыз жүруiнiң себептерi мен жағдайларын зерделеу және оларға жәрдемақы төлеу тәртiбiн анықтау жүктелсiн.
3. Iшкi iстер органдарының тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқадамдарға арналған қабылдау-бөлу орындары жергiлiктi бюджет қаражатыесебiнен қаржыландырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 30 мамырдағы
N 665 қаулысымен
Бекiтiлген
Iшкi iстер органдарының тұрақты мекен-жайы,
құжаттары жоқ адамдарға арналған қабылдау-бөлу
орындары туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қабылдау-бөлу орындары тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамдарды ұстауға, олардың кiм екенiн анықтап, тиiстi органдар мен мекемелерге (көшi-қон, медициналық, әлеуметтiк және т.б.) тапсыру мақсатына арналған.
2. "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, мұндай адамдарды қабылдау-бөлу орындарында прокурордың рұқсаты бойынша отыз тәулiкке дейiн ұстауға болады.

О мерах по оказанию социальной, медицинской и иной помощи лицам, не имеющим определенного места жительства, документов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 1996 года № 665. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2011 года № 703
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.06.2011 № 703.
В целях оказания социальной, медицинской и иной помощи лицам, не имеющим определенного места жительства, документов, обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения и укрепления общественного порядка Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Положение о приемниках-распределителях органов внутренних дел для лиц, не имеющих определенного места жительства, документов (прилагается).
2. Возложить:
на Министерство внутренних дел Республики Казахстан и его органы на местах выявление лиц, не имеющих определенного места жительства, документов, помещение их в приемники-распределители для установления личности, идентификации с разыскиваемыми лицами, совершившими преступления, скрывающимися от органов дознания, следствия и суда, без вести пропавшими, направление их на медицинское освидетельствование либо в учреждения Министерства социальной защиты Республики Казахстан;
на Министерство здравоохранения Республики Казахстан медицинское освидетельствование и направление этих лиц на лечение;
на Министерство социальной защиты населения Республики Казахстан направление этих лиц в дома-интернаты, а также определение оснований и порядка выплаты пенсий и пособий указанным лицам;
на Министерство труда Республики Казахстан и его территориальные органы трудоустройство, изучение причин и условий, способствующих их трудовой незанятости, определение порядка выплаты пособий по безработице.
3. Финансирование приемников-распределителей органов внутренних дел для лиц, не имеющих определенного места жительства, документов, осуществлять за счет средств местного бюджета.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 1996 г. N 665
П О Л О Ж Е Н И Е
о приемниках-распределителях органов
внутренних дел для лиц, не имеющих
определенного места жительства, документов
1. Общие положения
1. Приемники-распределители предназначены для содержания лиц, не имеющих определенного места жительства, документов, в целях установления личности и последующей передачи их соответствующим органам и учреждениям (миграционным, медицинским, социальным и иным).
2. В соответствии с Законом Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" содержание таких лиц в приемниках-распределителях разрешается с санкции прокурора на срок до тридцати суток.

3. Iшкi iстер органдарының қабылдау-бөлу орындары жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмiмен құрылады.
Қабылдау-бөлу орындарының штатын Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiнiң бұйрықтарымен жарияланған осы мекемелердiң бiрыңғай штаттарына сәйкес, атқарушы өкiмет органдарының шешiмiмен белгiленетiн жалақы қоры мен қызметкерлерi санының шегiнде қалалық облыстық және көлiктегi Iшкi iстер басқармаларының бастықтары бекiтедi.
4. Қабылдау-бөлу орындарын ұстауға кететiн шығындар жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен төленедi.
Шығындар жөнiндегi сметалар, сондай-ақ бухгалтерлiк есеп беру Iшкi iстер басқармасының қаржы-экономикалық бөлiмдерiне ұсынылады, одан кейiн есепке алу және есеп беру бойынша қолданылып жүрген ережелерде анықталған үлгiлерге және мерзiмдерге сәйкес әкiмдер аппараттарының қалалық қаржы бөлiмдерiне тапсырылады.
5. Қабылдау-бөлу орындары заңды тұлға болып табылады және дербес баланста болады.
6. "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, iшкi iстер органдарының қабылдау-бөлу орындарын үй-жаймен, автокөлiкпен, байланыс құралдарымен әкiмдердiң аппараттары қамтамасыз етедi, сондай-ақ оларды пайдалануға жұмсалатын шығынды төлейдi.
7. Қабылдау-бөлу орындарындағы адамдарға медициналық көмек көрсетудi ұйымдастыруға бақылау жасау мен әдiстемелiк басшылықты аумақтық органдар және денсаулық сақтау мекемелерi жүзеге асырады. Облыс орталықтарында орналасқан қабылдау-бөлу орындарының санитарлық жағдайын iшкi iстер басқармасының санэпидстанциялары, ал облыс орталықтарынан тыс жерлерде орналасқандарды денсаулық сақтау iсiнiң аумақтық органдарының санэпидстанциялары бақылайды. Қабылдау-бөлу органдарындағы адамдарға тiкелей медициналық қызметтi осы мекемелердiң штаттық медициналық қызметкерлерi көрсетедi. Қабылдау-бөлу орындарына әкелiнгендер iшiнде "СПИД", терi-венерологиялық және басқа жұқпалы аурулар анықталса, ол адамдардың бәрi Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң арнаулы медицина мекемелерiне тиiстi тексеруге жiберiледi.
2. Ұсталғандарды қабылдау және тiркеу
8. Тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамдарды анықтап, оларды қабылдау-бөлу орындарына немесе жақын маңдағы iшкi iстер органына (милицияға) тапсыруды осы органның қызметкерлерi, сондай-ақ қабылдау-бөлу орындарының жеке құрамы орындайды. Бұл жұмысты қоғамдық жасақтардың, ерiктi халық жасақшыларының, милицияның штаттан тыс қызметкерлерiнiң, аула сыпырушылардың көмегiмен атқаруға болады.
9. Қабылдау-бөлу үй-жайларының типтiк жобаларына сәйкес мына жағдайлар көзделуi тиiс:
еркектердi, әйелдер мен балалары бар әйелдердi, шетелдiктердi және азаматтығы жоқ адамдарды бөлек ұстауға арналған палаталар, санитарлық тексеруден өтпеген жаңадан түскен және ауру адамдарға арналған жеке бөлмелер;
кезекшiге, кеңсеге, қабылдау-бөлу орнының бастығына, медицина қызметкерiне, инспекторларға, шаруашылыққа арналған бөлмелер;
санитарлық тексеруден өткiзетiн, тамақ жылытатын және тамақ iшетiн, санитарлық торап бөлмелерi.
Қабылдау-бөлу орындарының iшiнде қоршалған аула болуы тиiс.

3. Приемники-распределители органов внутренних дел создаются решениями местных исполнительных органов.
Штаты приемников-распределителей утверждаются начальниками ГУВД, УВД областей и УВД на транспорте в соответствии с типовыми штатами этих учреждений, объявленных приказами МВД Республики Казахстан, в пределах численности и фонда заработной платы, устанавливаемых решениями исполнительных органов власти.
4. Расходы на содержание приемников-распределителей производятся за счет средств местного бюджета.
Сметы по расходам, а также бухгалтерская отчетность предоставляются в финансово-экономические отделы УВД с последующим предоставлением в горфинотделы аппаратов акимов по формам и в сроки, предусмотренные действующими правилами по учету и отчетности.
5. Приемники-распределители являются юридическими лицами и находятся на самостоятельном балансе.
6. В соответствии с Законом Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" помещения под приемники-распределители органов внутренних дел, автотранспорт, средства связи предоставляются аппаратами акимов, также ими финансируются расходы по их эксплуатации.
7. Контроль и методическое руководство в организации медицинской помощи лицам, содержащимся в приемниках-распределителях, осуществляют территориальные органы и учреждения здравоохранения. Контроль за санитарным состоянием приемников-распределителей, расположенных в областных центрах, осуществляют санэпидстанции УВД, а расположенных за пределами областных центров - санэпидстанции территориальных органов здравоохранения. Непосредственное медицинское обслуживание лиц, содержащихся в приемниках-распределителях, производится штатным медицинским персоналом этих учреждений. При выявлении у доставленных в приемник-распределитель ВИЧ-инфекции, кожно-венерических и других инфекционных заболеваний все эти лица направляются на соответствующее обследование в специальные медицинские учреждения Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Прием и регистрация задержанных
8. Выявление лиц, не имеющих определенного места жительства, документов, их доставление в приемник-распределитель или ближайший орган внутренних дел (милиции) осуществляется работниками этих органов, а также личным составом приемников-распределителей. В этих целях может использоваться помощь общественных формирований, добровольных народных дружин, внештатных сотрудников милиции, дворников.
9. В помещениях приемников-распределителей в соответствии с типовыми проектами этих зданий должны быть предусмотрены:
палаты для раздельного содержания мужчин, женщин и женщин с детьми, иностранцев и лиц без гражданства, изоляторы для вновь поступивших лиц, не прошедших санитарной обработки, и больных;
комнаты для дежурного, канцелярии, начальника приемника, медицинского работника, инспекторов, хозяйственных нужд;
санпропускник, комнаты для подогрева и приема пищи, санузлы.
Приемники-распределители должны иметь внутренний огороженный двор.

10. Қабылдау-бөлу орыны ұсталғандарды тәулiк бойы қабылдайды. тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамдарды ұстап жеткiзген iшкi iстер органы (милиция) қызметкерi ұсталған адамның тегi, атын, әкесiнiң атын, ұсталған уақыты мен жағдайын көрсетiп бұл туралы рапорт жазады. Ұсталған адам туралы мәлiметтер рапортқа оның құжаттары негiзiнде, ал құжаттары жоқ болған жағдайда ауызекi сөзi арқылы жазылады.
Тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамдарды жеткiзген азаматтардан жазбаша немесе ауызша арыз қабылданады. Ауызша арыз хаттамаға кiргiзiлiп, оған арыз берушi мен арызды қабылдаған iшкi iстер органы (милиция) қызметкерi қол қоюы тиiс.
11. Үш сағаттың iшiнде iшкi iстер органының (милицияның), қабылдау-бөлу орнының бастығы немесе оның орынбасарлары, олар болмаған кезде iшкi iстер органының (милицияның), қабылдау-бөлу орнының кезекшiсi жеткiзiлген адамның кiм екенiн әрi қарай тексеру үшiн ұстау немесе оны босату туралы шешiм қабылдауға мiндеттi.
12. Бұл адамдарды ұстау туралы шешiм iшкi iстер органының (милицияның) бастығы, оның орынбасары немесе қабылдау-бөлу орнының бастығы бекiткен дәлелдi қаулымен ресiмделедi (1-қосымша). Iшкi iстер органының (милицияның), қабылдау-бөлу орнының бастығы немесе оның орынбасарлары болмаған кезде iшкi iстер органы (милиция), қабылдау-бөлу орнының кезекшiсi ұсталған адамды камераға қамап, бұл туралы өзiнiң бастығына баяндайды.
Ұсталған сәттен бастап, 24 сағат мерзiм iшiнде, ұстау туралы қаулы басқа материалдармен бiрге прокурорға ұсынылады.
Прокурордың санкциясы алынғаннан кейiн қаулы ұсталған адамға жарияланып, одан қолхат алынады.
13. Iшкi iстер органының қызметкерлерi шетелдiктердi және азаматтығы жоқ адамдарды ұстаған кезде, олардың паспорттарын және басқа құжаттарын тексеруге, сондай-ақ белгiленген тәртiппен олардың Қазақстан Республикасында болу және республика аумағы арқылы транзиттiк өтеу ережелерiн сақтауын бақылауға алуға құқылы. Дипломатиялық қатынастар туралы Вена конвенциясына сәйкес, иммунитет
және артықшылықтар құқығы бар шет мемлекеттердiң азаматтарын ұстауға
болмайды.
14. Қабылдау-бөлу орнына жеткiзiлген және қамалған әрбiр адам
жеке тiнтiледi.
Тiнтудi ұсталған адаммен жынысы бiр, екi куәгердiң қатысуымен
қабылдау-бөлу орнының кезекшi-наряд қызметкерлерi жүргiзедi. Жеке
тiнту жұмысы хаттамамен ресiмделедi (2-қосымша). Хаттамаға тiнту
жүргiзген қызметкер, тiнтiлген адам және куәгерлер қол қояды.

10. Приемник-распределитель принимает задержанных круглосуточно. Работник органа внутренних дел (милиции), доставивший задержанного, не имеющего определенного места жительства, документов, составляет об этом рапорт, в котором указывает фамилию, имя, отчество доставленного, время и обстоятельства задержания. Установочные данные о доставленном заносятся в рапорт на основании имеющихся документов, а при их отсутствии - с его слов.
От граждан, доставивших лицо без определенного места жительства, документов, принимается письменное или устное заявление. Устное заявление заносится в протокол, которой должен подписать заявитель и работник органа внутренних дел (милиции), принявший заявление.
11. В течение трех часов начальник органа внутренних дел (милиции), приемника-распределителя либо его заместители, а в их отсутствие дежурный по органу внутренних дел (милиции), приемнику-распределителю обязаны принять решение о задержании доставленного для дальнейшей проверки личности либо об его освобождении.
12. Решение о задержании этих лиц оформляется мотивированным постановлением, утверждаемым начальником органа внутренних дел (милиции), его заместителем или начальником приемника-распределителя (приложение 1). При отсутствии начальника органа внутренних дел (милиции), приемника-распределителя или их заместителей дежурный по органу внутренних дел (милиции), приемнику-распределителю водворяет задержанного в камеру и докладывает об этом своему начальнику.
В срок до 24 часов с момента задержания постановление о задержании с имеющимися материалами представляется прокурору.
После получения санкции прокурора постановление немедленно объявляется задержанному под расписку.
13. Работники органов внутренних дел при задержании иностранцев и лиц без гражданства имеют право осуществлять проверку наличия у них паспортов и других документов, а также, в установленном порядке, соблюдения ими правил пребывания в Республике Казахстан и транзитного проезда через территорию республики. Не подлежат задержанию граждане иностранных государств, пользующиеся в соответствии с Венской конвенцией о дипломатических сношениях правом иммунитета ипрривилегиями.
14. Каждое лицо, доставленное и водворенное вприемник-распределитель, подвергается личному обыску.
Обыск производится сотрудниками дежурного нарядаприемника-распределителя в присутствии двух понятых одного пола сзадержанным. Личный обыск оформляется протоколом (приложение 2).Протокол подписывается работником, проводящим обыск, обыскиваемымлицом и понятыми.

15. Жеке тiнту кезiнде мынадай заттар алынуға тиiстi:
қару, жарылғыш, улы және есiрткi заттар;
ақша, бағалы қағаздар, зергерлiк бұйымдар;
бұрыш, тұз, спирттiк iшiмдiктер, шәй;
дәрi-дәрмектер және пайдалануға әрi камерада сақтауға дәрiгер
рұқсат еткен басқа дәрiлiк заттар;
бөкебай, белбеу, белдiк, орауыштар, аспа баулар, баулар;
шыны ыдыстар, түйрейтiн, егейтiн және кесетiн заттар;
құжаттар;
үш тәулiктен астам уақытқа есептелген тағам өнiмдерi.
Жеке тiнту кезiнде алынған заттардың белгiлерi, нөмiрлерi егжей-тегжей хаттамаға көрсетiлiп жазылады. Атыс қаруы, суық қару және патрондар қылмысты iстi сараптау бөлiмiнде тексерiлiп тиiстi шешiм қабылдағаннан кейiн, қалалық iшкi iстер басқармасының, Iшкi iстер басқармасының Шаруашылық бөлiмiнiң қоймаларына, ал жарылғыш заттар, әсерi күштi улар тиiстi ұйымдардың қоймаларына тапсырылады.
Сақтау немесе алып жүру заң бойынша қудаланатын заттардың алынғаны туралы мәселенi заңға сәйкес шешу үшiн, ол жайында анықтау органына дереу хабарланады.
Қалған заттар, бұйымдар, бағалы заттар мен құжаттар ұсталған адам қамаудан босатылғанша, қабылдау-бөлу орнында арнаулы шкафта сақталады, оның кiлтi қабылдау-бөлу орнының кезекшiсiнде болады.
16. Қабылдау-бөлу орнының кезекшiсi iшкi iстер органынан (милициядан) жеткiзiлген адамды қабылдаған кезде, ұстау туралы қаулыдағы тиiстi жазуды оның аты-жөнiмен салыстырады және тiнту хаттамасында көрсетiлген заттардың санын тексередi.
17. Ұсталып, қабылдау-бөлу орнына қалмаған адам журналға тiркелуге тиiс (3-қосымша), саусағының iзi алынады және медициналық байқау мен санитарлық тазалаудан өтедi. Киiмдерi мен заттарды дезинфекцияланады.
Қабылдау-бөлу орнына жеткiзiлген адамдардың жеке басын куәландыратын құжаттары болмаса, олар суретке түсiрiледi.
3. Қабылдау-бөлу орнында ұсталғандарды тексеру
18. Қабылдау-бөлу орнына жеткiзiлген тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ әрбiр адам мұқият тексерiлуi тиiс.
Ұсталған адамның жеке басын неғұрлым толық анықтау және олардың арасынан қылмысқа қатысы барларын айқындау тексерудiң басты мiндетi болып табылады.
19. Ұсталған адам қабылдау-бөлу орнында болған алғашқы тәулiктер iшiнде сұраққа алынады. Сұрақ нәтижесi хаттамамен ресiмделiп (4-қосымша), оған жауап берген адам мен жауап алған қызметкер қол қояды.
Ұсталғандардың сауалнама мәлiметтерi тексеру материалдарына жеке басы құжаттарынан алынып, ал ол жоқ болса - тексерiлушiнiң айтуы бойынша жазылады.
20. Ұсталған және қабылдау-бөлу орнына жеткiзiлген адамға Iшкi iстер министрлiгiнiң ақпараттық есептеу орталығы, ұсталған жерiндегi Iшкi iстер басқармасы және Ресей Iшкi iстер министрлiгiнiң мемлекеттiк ақпарат орталығы үшiн дактилоскопиялық карталардың үш данасы жасалады (5-қосымша). Бұл орайда егер де есепке алынуға тиiстi адам Ресей Iшкi iстер министрлiгiнiң мемлекеттiк ақпарат орталығының дактилоскопиялық картасы бойынша тексерiлген болса, онда Ресей Iшкi iстер министрлiгiнiң мемлекеттiк ақпарат орталығында дактилоскопиялық формуламен анықталған карта жiберiледi.
Тұрақты мекен-жайы бойынша ұсталған адамдар тек Iшкi iстер басқармасының ақпарат орталығының картотекаларында ескерiледi.

15. При личном обыске подлежат изъятию:
оружие, взрывчатые, ядовитые и наркотические вещества;
деньги, ценные бумаги, ювелирные изделия;
перец, соль, спиртные напитки, чай;
медикаменты и другие лекарственные средства, разрешенные врачом к употреблению и хранению в камере;
шарфы, пояса, ремни, обмотки, подтяжки, шнурки;
стеклянная посуда, колющие, пилящие и режущие предметы;
документы;
продукты питания свыше трехсуточной надобности.
Изъятые при личном обыске предметы подробно описываются в протоколе обыска с указанием характерных примет, номеров. Огнестрельное, холодное оружие и патроны после проверки в ЭКО и принятия соответствующего решения передаются в склады ХОЗУ ГУВД, УВД, а взрывчатые вещества, сильнодействующие яды - на склады соответствующих организаций.
Об изъятии предметов, хранение или ношение которых преследуется законом, немедленно уведомляется орган дознания для решения вопроса в соответствии с законодательством.
Остальные предметы, вещи, ценности и документы на время содержания задержанного хранятся в приемнике-распределителе в специальных шкафах, ключи от которых находятся у дежурного по приемнику-распределителю.
16. Дежурный по приемнику-распределителю при приеме доставленного из органа внутренних дел (милиции) сверяет соответствующие записи в постановлении о задержании с личностью доставленного и проверяет наличие вещей, перечисленных в протоколе обыска.
17. Лицо, задержанное и водворяемое в приемник-распределитель, подлежит регистрации в журнале (приложение 3), дактилоскопируется, подвергается медицинскому осмотру и санитарной обработке. Одежда и вещи дезинфицируются.
Лица, доставленные в приемник-распределитель без документов, удостоверяющих личность, фотографируются.
3. Проверка задержанных в приемнике-распределителе
18. Каждое лицо, не имеющее определенного места жительства, документов, доставленное в приемник-распределитель, должно быть тщательно проверено.
Основной задачей проверки является наиболее полное установление личности задержанных и выявление среди них лиц, причастных к преступлениям.
19. Опрос задержанного производится в течение первых суток его пребывания в приемнике. Результаты опроса оформляются протоколом (приложение 4), который подписывается опрашиваемым и работником, производящим опрос.
Анкетные данные задержанных записываются в проверочные материалы с личных документов, а при их отсутствии - со слов проверяемого.
20. На лицо, задержанное и водворяемое в приемник-распределитель, составляются три экземпляра дактилоскопических карт (приложение 5) для ИВЦ, МВД, УВД по месту задержания и ГИЦ МВД России. При этом, если подлежащее постановке на учет лицо проверялось по дактилоскопической картотеке ГИЦ МВД России, то направляется карта с вычисленной в ГИЦ МВД России дактилоскопической формулой.
Лица, задержанные по месту их постоянного жительства, учитываются только в картотеках ИЦ УВД.

21. Ұсталғандар сондай-ақ бұрынғы тұрған және жұмыс iстеген орындары (сұратуға фотографиялық карточкаларды қоса тiркей отырып), мекен-жай бюролары, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң жедел-iздестiру есебi және қылмыс жасалған жерлерiнен алынған саусақ iздерiнiң картотекасы бойынша тексерiледi. Мұндай адамдарды тексеру туралы сұратулар үш тәулiк мерзiмге дейiн орындалуы тиiс.
4. Ұсталғандарға қолданылатын шаралар.
Оларға қабылдау-бөлу орнынан босату тәртiбi
22. Ұсталған адамның тұрақты мекен-жайының, құжаттарының жоқтығы тексеру барысында анықталған соң, оны орналастыру туралы мәселе осы Ереженiң 2 және 24 тармақтарына сәйкес шешiледi.
23. Егер тексеру барысында ұсталған және қабылдау-бөлу орнына қамалған адамның қылмыс жасауға қатысты жоқтығы анықталса, ал адамның (қарттар, мүгедектер) туған-туыстары, қорғаншысы, басқа да адамдары бар болған жағдайда ол жалпы негiзде қабылдау-бөлу орнынан босатылады.
Қорғаншысы немесе асыраушысы жоқ қарт адамдар мен мүгедектердi қарттар және мүгедектер үйiне орналастыру (6-қосымша), ал егер емдеу орнына орналастыруға мұқтаж болса, жергiлiктi денсаулық сақтау органы арқылы емдеуге жiберу туралы (7-қосымша) тұрғындарды әлеуметтiк қорғау органына ұсыныс жасалады.
24. Егер тексеру барысында ол адамды жасаған қылмыстары үшiн тергеу немесе анықтау органдары iздестiрiп жүргенi айқындалса және оны қамауға алу жөнiнде қорытынды болса, дереу уақытша ұстау изоляторына ауыстырылады.
25. Жеке басын куәландыратын және Қазақстан Республикасының аумағында болу құқығын дәлелдейтiн құжаттары жоқ шетел адамдары анықталса, олардың жеке басын анықтау шаралары қолданылады.
Шетелден адамдар шақырған қабылдаушы ұйым өкiлдерi немесе адамдар анықталынбаса және ұсталған адамдар өзi туралы мәлiметтердi қасақана жасырып отыр деуге негiз болса, олар қабылдау-бөлу орнына қамалып, белгiленген тәртiп бойынша тексерiлуi тиiс.
26. Шетелдiктер қабылдау-бөлу орнына қамалған кезде оларды ұстаған орган бұл туралы дереу телеграф арқылы Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасына, Сыртқы iстер министрлiгiне, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне және Iшкi iстер министрлiгiне хабарлайды.
Бiр мезгiлде шетелдiк азаматтың ұсталып, қабылдау-бөлу орнына қамалғаны туралы сол қабылдау-бөлу орны орналасқан аудан (қала) прокурорына жазбаша хабарланады.

21. Задержанные проверяются также по местам прежнего жительства и работы (с приложением к запросам фотографических карточек), по адресным бюро, оперативно-розыскным учетам Государственного следственного комитета Республики Казахстан и картотекам пальцевых следов, изъятых с мест преступлений. Запросы о проверке таких лиц должны исполняться в срок до трех суток.
4. Меры, принимаемые к задержанным.
Порядок освобождения их из приемника-распределителя
22. При установлении в ходе проверки, что задержанное лицо не имеет определенного места жительства, документов, решается вопрос об его устройстве согласно пунктам 2 и 24 настоящего Положения.
23. Если в ходе проверки будет установлено, что лицо, задержанное и водворенное в приемник-распределитель, не причастно к совершению преступления, то данное лицо (престарелые, инвалиды) при наличии родственников, опекунов, иных лиц на общих основаниях освобождается из приемника-распределителя.
В отношении престарелого лица или инвалида, не имеющего опекуна либо попечителя, возбуждается ходатайство перед органом социальной защиты населения о помещении его в дом-интернат для инвалидов и престарелых (приложение 6) или устройству, если оно в этом нуждается, через местные органы здравоохранения на лечение (приложение 7).
24. Если в ходе проверки задержанного будет установлено, что лицо разыскивается органом следствия или дознания за совершенные преступления и в отношении его избрана мера пресечения в виде заключения под стражу, такое лицо немедленно переводится в изолятор временного содержания.
25. При выявлении (установлении) лиц из числа иностранцев, не имеющих при себе документов, удостоверяющих личность и подтверждающих правомерность нахождения на территории Республики Казахстан и в данном населенном пункте, принимаются меры по установлению их личности.
При неустановлении представителей принимающих организаций или лиц, пригласивших иностранцев из-за рубежа, и когда есть основания полагать, что задержанные умышленно скрывают свои данные, они помещаются в приемник-распределитель и подлежат проверке в установленном порядке.
26. При помещении иностранцев в приемник-распределитель орган, осуществивший задержание, немедленно телеграфом извещает об этом Генеральную Прокуратуру, Министерство иностранных дел, Комитет национальной безопасности и Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
Одновременно о задержании и помещении иностранного гражданина в приемник-распределитель письменно сообщается прокурору района (города) по месту нахождения приемника.

27. Жеке басы анықталғаннан кейiн, шетел азаматы тиiстi құжаттарды ресiмдеу үшiн Iшкi iстер басқармасы Iшкi iстер Бас басқармасы Визалар және тiркеу бөлiмiне жiберiледi. Сонымен қатар әкiмшiлiк құқық бұзылғандығы туралы құжаттар заңға сәйкес шара қолдану үшiн iшкi iстер органының бастығына баяндалады.
28. Қабылдау-бөлу орнынан босатуды қабылдау орнының кезекшiсi жүзеге асырады.
Қабылдау-бөлу орнының, iшкi iстер органының (милиция) бастығы немесе орынбасарлары бекiткен, тексерушi қызметкер жазған қаулы босатуға негiз болып саналады (8-қосымша). Қаулыда ұсталған адамның жеке басын анықтау үшiн жүргiзiлген тексерудiң нәтижесi және қолданылған шаралар баяндалады.
Қабылдау-бөлу орнына қамалған адамды босатуға, сондай-ақ прокурордың жазбаша тапсырмасы да негiз болады.
Қабылдау-бөлу орнынан босатылғандарға азаматтардың сақтауына тыйым салынған заттардан басқасы олардың нәрселерi, ақшалары мен құжаттары қолхат арқылы қайтарылып берiледi.
Қабылдау-бөлу орнының бастығы немесе оның орынбасары, қабылдау-бөлу орнынан босатылған адамдарға қоғамға жат қылықтармен өмiр сүрудi доғару қажеттiлiгiн түсiндiрiп, тыңғылықты әңгiме өткiзедi.
29. Қабылдау-бөлу орнынан босатылған адамдар бұрынғы мекен-жайына, немесе өзi таңдаған жағына өз қаржысымен, ал егер ақшасы болмаса қабылдау-бөлу орнының қаржысы есебiнен жiберiледi. Жол жүру уақытына оларға қабылдау-бөлу орнында қамалғандарға белгiленген тамақ мөлшерi бойынша құрғақ тамақ, сонымен қатар баратын мақсаты және маршруты жөнiнде анықтама берiледi (9-қосымша).
30. Қабылдау-бөлу орнынан босатылған адамдарға қабылдау-бөлу орны орналасқан аумақтық iшкi iстер органы босату туралы қаулылардың көшiрмелерi негiзiнде N 9 үлгiдегi анықтама бередi. Қаулылардың көшiрмелерiне N 1 үлгiдегi өтiнiш және екi фотосуретi қоса тiркеледi. Қамаудан босатылған азаматтардың өтiнiштерiндегi қойған қолдарын қабылдау-бөлу орнының бастықтары куәландырады.
Қабылдау-бөлу орнынан Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгi жанындағы жұмыспен қамту департаментiнiң аумақтық органына және босатылған адам жұмысқа орналасатын аумақта қызмет атқаратын iшкi iстер органдарына хабарлама (10, 11-қосымша) жолданады.
5. Қамау тәртiбi
31. Тұрақты мекен-жайы және құжаттары жоқ адамдар есiктерiне берiк тиектерi және қарайтын саңылауы бар палаталарға қамалады; терезелерiне металл торлар салынады. Әрбiр палатаға iшкi iстер органының бастығы бекiткен iшкi тәртiп ережесi iлінедi (12-қосымша).

27. После установления личности иностранного гражданина информация направляется в ОВиР УВД, ГУВД для оформления соответствующих документов. Одновременно документы об административном правонарушении докладываются начальнику органа внутренних дел для принятия мер в соответствии с законодательством.
28. Освобождение из приемника-распределителя производится дежурным по приемнику.
Основанием для освобождения является постановление, вынесенное работником, проводившим проверку, и утвержденное начальником приемника-распределителя, органа внутренних дел (милиции) или их заместителями (приложение 8). В постановлении излагаются результаты проверки по установлению личности и меры, принятые к задержанному.
Основанием для освобождения лица, содержащегося в приемнике-распределителе, является также письменное указание прокурора.
Освобожденным из приемника-распределителя лицам возвращаются под расписку взятые у них на хранение вещи, деньги и документы, кроме предметов и веществ, запрещенных к хранению гражданами.
При освобождении задержанного начальник приемника-распределителя или его заместитель проводят с ним обстоятельную беседу, во время которой разъясняют необходимость прекращения ведения антиобщественного образа жизни.
29. Лица, освобождаемые из приемника-распределителя, направляются к прежнему или избранному месту жительства за счет имеющихся у них средств, а если они не имеют при себе денег - за счет средств приемника-распределителя. На время проезда им выдается сухой паек по нормам питания, предусмотренным для содержания в приемнике-распределителе, а также справка о цели и маршруте следования (приложение 9).
30. Лицам, освобожденным из приемников-распределителей, органами внутренних дел, на территории обслуживания которых находятся приемники-распределители, выдается справка формы N 9 на основании копий постановлений об освобождении. К копиям постановлений прилагаются заявление формы N 1 и две фотографические карточки. Подписи на заявлениях освобожденных граждан заверяются начальниками приемников-распределителей.
Приемником-распределителем направляется информация (приложения 1011) в территориальный орган департамента занятости при Министерстве труда Республики Казахстан и органу внутренних дел, на территории обслуживания которого трудоустраивается это лицо.
5. Режим содержания
31. Лица, не имеющие определенного места жительства и документов, содержатся в палатах, двери которых должны иметь прочные запоры и смотровые отверстия; на окнах оборудуются металлические решетки. В каждой палате вывешиваются правила внутреннего распорядка, утверждаемые начальником органа внутренних дел (приложение 12).

32. Қабылдау-бөлу орнындағы адамдарды күзету және тәртiп талаптарын қамтамасыз ету үшiн тәулiк бойы кезекшiлiк және милиция күзетi қойылады. Қабылдау-бөлу орнындағы адамдарды күзететiн нарядқа тағайындалған милиция қызметкерлерiне қару берiлмейдi. Қабылдау-бөлу орнынан қашқан адамды ұстау кезiнде "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қару қолданылмайды.
33. Қабылдау-бөлу орнындағы адамдар уақытша изоляторда қамауға алынғандарға белгiленген тамақ мөлшерi бойынша тамақтандырылады. Тағам өнiмдерi күн сайын ведомость бойынша кезекшiлерге берiледi. (13-қосымша).
Егер қамалған адаммен бiрге балалары болса, олар балаларды қабылдау-бөлу орны үшiн белгiленген норма бойынша тамақтандырылады.
34. Ұсталғандар сәкiге немесе кереуетке орналастырылады. Оларға орамал, ал кереуеттер болса, тысы бар матрац пен жастық берiледi. Мүгедектерге, қарттарға, сондай-ақ ұсталған әке-шешесiмен бiрге жүрген кәмелетке толмағандарға барлық жағдайда тысы бар матрац, жастық берiледi.
35. Егер қоршалған iшкi аула болса, ұсталғандар күн сайын бiр сағат серуендеуге шығарылады.
36. Қабылдау-бөлу орнын қамалған адамдар iшкi тәртiп ережелерiн орындауға мiндеттi.
37. Бекiтiлген iшкi тәртiп ережесiн бұзғандарға тәртiпсiздiктiң
түрiне немесе ауырлығына байланысты төмендегiдей шаралардың бiрi
қолданылады:
ескерту;
қабылдау-бөлу орнының бөлмелерiн тазалауға кезектен тыс наряд
беру;
1-тәулiктен 5 тәулiкке дейiнгi мерзiмге серуендеуге шығармай
қою (балалы әйелдерден басқасы).
Ықпал ету шараларын қолдану құқығы қабылдау-бөлу орнының
бастығына берiледi.
Ұсталғандар бұзақылық жасаса, "Қазақстан Республикасының iшкi
iстер органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
кiсендер және тағы басқа арнаулы құралдар қолданылады.
6. Лауазымды адамдардың мiндеттерi
38. Қабылдау-бөлу орнының бастығы тiкелей Iшкi iстер басқармасының әкiмшiлiк қызметi басқармасы (бөлiмi) бастығына немесе қабылдау-бөлу орны ұйымдастырылған iшкi iстер органының бастығына бағынады.
Қабылдау-бөлу орнының бастығы қабылдау-бөлу орнының қызметiне жауап бередi және:
қылмыспен күресу және қоғамдық тәртiптi сақтаудағы қабылдау-бөлу орнының рөлiн көтеруге үнемi шаралар қолдануға;
қабылдау-бөлу орны қызметкерлерiмен тәрбие жұмысын, қызметтiк, жауынгерлiк және денешынықтыру дайындықтарын жүргiзудi ұйымдастыру мен өткiзуге;
қабылдау-бөлу орнына жеткiзiлген адамдарды кiдiрту, сондай-ақ ұсталғандарды босату туралы қаулыларды бекiтуге;
тұрақты мекен-жайы және құжаттары жоқ адамдарды ұстау үшiн iшкi iстер органдары өткiзетiн шараларды дайындауға және өткiзуге атсалысуға;
ұсталғандарды тексеру, олардың арасынан iшкi iстер органдары iздестiрiп жүргендердi анықтау және олардың жасаған қылмыстарын ашу бойынша жұмыстар ұйымдастыруға;
қабылдау-бөлу орындарының жұмысына талдау жасап, нәтижелерi туралы iшкi iстер органы басшыларына, жергiлiктi өкiмет органдарына хабарлауға, осы санаттағы адамдармен күрес жүргiзудегi милиция жұмысын жақсартуға байланысты жоғары орындарға ұсыныстар енгiзуге;
қабылдау-бөлу орнына қамалған адамдармен құқыққа қарсы қылықтарын доғаруға септiгiн тигiзген жеке әңгiмелер өткiзуге;
қабылдау-бөлу орнын ұстауға смета жасауға, оны қажеттi жабдықтармен, мүлiктермен, автокөлiкпен қамтамасыз ету үшiн шаралар қолдануға мiндеттi.

32. Для охраны лиц, содержащихся в приемнике-распределителе, и обеспечения требований режима устанавливаются круглосуточно дежурство и милицейские посты. Работникам милиции, назначаемым в наряд для несения службы по охране лиц, содержащихся в приемнике- распределителе, оружие не выдается. При задержании лица, совершившего побег из приемника-распределителя, в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" оружие не применяется.
33. Лица, содержащиеся в приемниках-распределителях, обеспечиваются питанием по нормам, установленным для заключенных под стражу, находящихся в изоляторе временного содержания. Продукты питания выдаются дежурным ежедневно по ведомости (приложение 13).
Если с задержанным имеются дети, то последние обеспечиваются питанием по нормам, установленным для детских приемников- распределителей.
34. Задержанные размещаются на топчанах или кроватях. Им выдаются полотенца, а при наличии кроватей - матрац и подушка с чехлами. Инвалидам, престарелым, а также несовершеннолетним, находящимся с задержанными родителями, матрац, подушка с чехлами выдаются во всех случаях.
35. При наличии внутреннего огороженного двора задержанным ежедневно предоставляется часовая прогулка.
36. Лица, помещенные в приемник-распределитель, обязаны выполнять правила внутреннего распорядка.
37. Задержанные, нарушившие установленные правила внутреннего распорядка, в зависимости от характера или тяжести проступка подвергаются одной из следующих мер воздействия:
предупреждению;
внеочередному наряду на уборку помещений приемника-распределителя;
лишению прогулки на срок от 1 до 5 суток (кроме женщин с детьми).
Право наложения мер воздействия предоставляется начальнику приемника-распределителя.
К задержанным, проявляющим буйство, в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" применяются наручники и другие спецсредства.
6. Обязанности должностных лиц
38. Начальник приемника-распределителя подчиняется непосредственно начальнику управления (отдела) административной службы УВД или начальнику органа внутренних дел, при котором организован приемник.
Начальник приемника-распределителя несет ответственность за деятельность приемника-распределителя и обязан:
постоянно принимать меры к повышению роли приемника-распределителя в борьбе с преступностью и охране общественного порядка;
организовывать и проводить с сотрудниками приемника-распределителя воспитательную работу, служебную, боевую и физическую подготовку;
утверждать постановления о задержании лиц, водворяемых в приемник-распределитель, а также об освобождении задержанных;
принимать участие в разработке и проведении органами внутренних дел мероприятий по изъятию лиц, не имеющих определенного места жительства и документов;
организовывать работу по проверке задержанных и выявлению среди них разыскиваемых органами внутренних дел преступников и раскрытию совершенных ими преступлений;
анализировать состояние работы приемника-распределителя и о результатах информировать руководство органа внутренних дел, местные органы власти, вносить в вышестоящие инстанции предложения, направленные на улучшение работы милиции в борьбе с этой категорией лиц;
с лицами, содержащимися в приемнике-распределителе, проводить индивидуальные беседы, способствующие прекращению противоправных деяний;
разрабатывать сметы на содержание приемника-распределителя, принимать меры к обеспечению его необходимым оборудованием, инвентарем и автотранспортом.

39. Қабылдау-бөлу орны бастығының орынбасары қабылдау-бөлу орнына қамалғандарды ұстау тәртiбiне бақылау жасайды, олардың кiм екенiн тексеру шараларын ұйымдастырады. Бастық жоқ кезде оның мiндеттерiн атқарады.
40. Қабылдау-бөлу орнының кезекшiсi қабылдау-бөлу орнының бастығына және оның орынбасарына бағынады, ал олар жоқ кезде қабылдау-бөлу орнының жұмысына басшылық жасайды.
Ол:
жеткiзiлген барлық адамдар туралы қабылдау-бөлу орнының бастығына немесе оның орынбасарына жедел баяндауға, ал олар жоқ болса, үш сағат iшiнде оларды қабылдау-бөлу орнына қамауға алу немесе кiм екенi анықталған соң босату туралы шешiм қабылдауға;
қабылдау-бөлу орнына жеткiзiлген адамдарды тiркеуге және есепке алуға, оларды жеке тiнтуге, дактилоскопия жасауға және фото суретке түсiрудi ұйымдастыруға;
қабылдау-бөлу орнына қамалған адамдардың заттары, ақшалары, құжаттары және бағалы заттарының сақталынуын және қамаудан босатылғанда олардың қайтарылып берiлуiн қамтамасыз етуге;
қабылдау-бөлу орнына қамалғандарды уақтылы дәрiгерлiк тексеруге, санитарлық тазалаумен қамтамасыз етуге, тамақтануын және серуенге шығарылуын ұйымдастыруға;
қабылдау-бөлу орнына қамалғандардың барлық шағымдары мен өтiнiштерiн, дер кезiнде қабылдау-бөлу орнының бастығына хабарлап отыруға және солар бойынша қажеттi iс-шаралар қолдануға, шағымдар, ұсыныстар, хаттар жазу үшiн ұсталғандарға жазу құралдарын беруге;
қамалғандардың iшкi тәртiп ережесiн қатаң сақтауын бақылауға, милиционерлердiң қызмет атқаруына тұрақты бақылау жүргiзуге, ұсталғандардың денсаулығы нашарласа медицина қызметкерiне хабарлауға, ал ол болмаған жағдайда жедел жәрдем немесе шұғыл медициналық көмек көрсетушiлердi шақыруға;
жол жүру билетi бар, тұрақты (таңдалған) мекен-жайына бет алған қабылдау-бөлу орнынан босатылған адамдардың поезд (кеме) жүрер алдында вокзалға (айлаққа) жеткiзiлуiн қамтамасыз етуге мiндеттi.
41. Қабылдау-бөлу орнында қамалған адамдардың арасында жедел-iздестiру жұмысын жүргiзуге құқылы қабылдау-бөлу орнының қызметкерi қабылдау-бөлу орнының бастығына және оның орынбасарына тiкелей бағынады.
Ол:
егер шартты түрде сотталғандар және шартты түрде босатылғандардың iшiнде өз бетiмен жұмысқа бару тәртiбiн бұзған немесе әкiмшiлiк ауданның шегiнен өз бетiмен шыққан (жұмыс орнына оралмаған) адамдар бар болса, ұстап қабылдау-бөлу орнына қамау туралы қаулы дайындауға; тәртiп бұзушылық және оның болу себептерiн бiлетiн ұсталғандардан және т.б. адамдардан жауап алуға, олардың бұрын қалай өмiр сүргенiн тексеруге;
қабылдау-бөлу орнындағы қамалғандар арасынан тергеуден, соттан жасырынып жүргендердi, бас еркiнен айыру орындарынан және iшкi iстер органдарының қадағалауынан қашқандар, алимент төлеуден қасақана бұлтарушылар, сондай-ақ қылмыс жасағандарды анықтау бойынша жедел-iздестiру жұмыстарын жүргiзуге;
қабылдау-бөлу орны бастығының тапсырмасы бойынша заңға сәйкес қылмыстық жауапқа тартылуға тиiс адамдардың материалдарын iшкi iстер органдарына тапсыруға;
құқыққа қарсы әрекет жасауға бейiм адамдардың жиналатын орындарын анықтау және оларды ұстау үшiн рейдтер жүргiзу туралы ұсыныстар енгiзуге мiндеттi.

39. Заместитель начальника приемника-распределителя осуществляет контроль за режимом содержания задержанных в приемнике-распределителе, организует мероприятия по проверке их личности. В отсутствие начальника выполняет его обязанности.
40. Дежурный по приемнику-распределителю подчиняется начальнику приемника-распределителя и его заместителю, а в их отсутствие руководит работой приемника.
Он обязан:
немедленно докладывать начальнику приемника-распределителя или его заместителю о всех доставленных лицах, а в их отсутствие в течение трех часов принять решение в отношении доставленных о водворении в приемник-распределитель или освобождении их после установления личности;
производить регистрацию и учет лиц, доставленные в приемник-распределитель, организовать производство их личного обыска, дактилоскопирование и фотографирование;
обеспечивать сохранность вещей, денег, документов и ценностей, принадлежащих лицам, помещенным в приемник-распределитель, и выдавать их при освобождении;
своевременно обеспечивать медицинский осмотр, санитарную обработку содержащихся в приемнике-распределителе лиц, организовывать их питание и вывод на прогулку;
своевременно докладывать начальнику приемника о всех жалобах и заявлениях лиц, содержащихся в приемнике-распределителе, и принимать по ним необходимые меры. Для написания жалоб, предложений и писем предоставлять задержанным письменные принадлежности;
следить за строгим соблюдением задержанными правил внутреннего распорядка, осуществлять постоянный контроль за несением службы милиционерами, в случае ухудшения здоровья задержанных информировать медицинского работника, а в его отсутствие вызывать скорую или неотложную медицинскую помощь;
непосредственно перед отходом поезда (судна) обеспечить отправку на вокзал (пристань) лиц, освобожденных из приемника-распределителя, имеющих проездные билеты и следующих к месту постоянного (избранного) места жительства.
41. Работник приемника-распределителя, наделенный правом осуществления оперативно-розыскной работы среди лиц, содержащихся в приемнике-распределителе, непосредственно подчиняется начальнику приемника-распределителя и его заместителю.
Он обязан:
готовить постановления о задержании и водворении в приемник-распределитель лиц, условно осужденных и условно освобожденных, нарушающих порядок самостоятельного следования к месту работы и выезда за пределы административного района (невозвращение к месту работы), опрашивать задержанных и других лиц, которым известны обстоятельства нарушения и причины, им способствовавшие, осуществлять проверку их прежнего образа жизни;
проводить оперативно-розыскную работу по выявлению среди содержащихся в приемнике-распределителе лиц, скрывающихся от следствия и суда, бежавших из мест лишения свободы и из-под надзора органов внутренних дел, злостно уклоняющихся от уплаты алиментов, а также совершивших преступления;
передавать по указанию начальника приемника-распределителя в органы внутренних дел материалы на лиц, подлежащих в соответствии с законом привлечению к уголовной ответственности;
изучать места сосредоточения лиц, склонных к совершению противоправных деяний, и вносить предложения о проведении рейдов по их задержанию.

42. Дәрiгер (фельдшер) қабылдау-бөлу орнының бастығына және оның орынбасарына бағынады.
Ол:
қамалған барлық еркектерден - мерез, ВИЧ-инфекциясы, гонорея ауруларын тексеру, барлық әйелдерден - мерез, ВИЧ-инфекциясы және гонорея ауруларын тексеруге;
қабылдау-бөлу орнына жеткiзiлген адамдарға дәрiгерлiк тексеру жүргiзуге, тiркеу журналына тиiстi жазбалар жазып, тексеру iсiне кiргiзiлетiн арнаулы анықтама (14-қосымша) толтыруға;
қабылдау-бөлу орнына қамалған адамдарды күнделiктi аралап, денсаулықтарын бақылауға, анықталған ауруларға қажеттi дәрiгерлiк көмек көрсетуге, егер мұқтаж болса ауруларды денсаулық сақтау органының тұрақты емдеу мекемелерiне жiберуге;
қабылдау-бөлу орнының бөлмелерiндегi санитарлық жай-күйдi қадағалауға, ұсталғандарды, олардың киiмдерiн, заттарын және төсектерiн уақытылы санитарлық тазалаудан өткiзуге;
эпидемияға қарсы қажеттi шаралар өткiзуге;
қабылдау-бөлу орнына қамалған адамдарды қажет болса медициналық тексеруге жiберуге мiндеттi.
43. Милиционер тiкелей қабылдау-бөлу орнының кезекшiсiне бағынады және оның қабылдау-бөлу орнындағы адамдарды ұстау және күзету жөнiндегi нұсқауларын орындайды.
Ол:
палатадағы қамалғандардың тәртiбiне үнемi бақылау жасау,
өлiм-жiтiм, өзiн-өзi өлтiру немесе денеге жарақат түсiру
жағдайларының алдын алу шараларын қолдануға;
қабылдау-бөлу орнына қамалған адамдардың iшкi тәртiп ережелерiн
сақтауын қамтамасыз етуге;
кезекшiмен бiрлесе отырып, қабылдау-бөлу орнындағы адамдарды
серуенге шығаруға, ведомость бойынша оларға тамақ берудi
ұйымдастыруға;
үй-жайдың, есiк, терезе, еден, мүлiктердiң дұрыстығын
күнделiктi тексерiп, байқалған ақауларды қабылдау-бөлу орнының
бастығына баяндауға және оларды жою шараларын қолдануға мiндеттi.
1-Қосымша
Бекiтемiн                        Рұқсат етемiн
______________________             _________________________
______________________             _________________________
_______________бастығы             ________________прокуроры
199__ж. " "___________             199__ж " "_______________
Тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адамды ұстау туралы
Қаулы
199__ж. " "_______________        " " сағ._______________мин.
________________________________________________қаласы (ауылы)
Мен,______________________________________________________________
лауазымы, iшкi iстер органының аты, атағы,
__________________________________________________________________
тегi
__________________________________________________________________
туылған жылы және туылған жерi
азамат______________________________________ұстау жайындағы
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
материалдарды қарай келiп,
мынаны анықтадым:
Азамат _________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ,
________________________________________________________________
тұрақты мекен-жайы жоқ
Өз түсiнiктемесiнде азамат _____________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
деп хабарлады.
Жоғарыда айтылғандардың негiзiнде және Iшкi iстер органы туралы
Заңның 12-бабын басшылыққа ала отырып
Қаулы етемiн:
Азамат _________________________________________________жеке басын
анықтау және тексеру үшiн ұсталып, _____________________________
атауы
қабылдау-бөлу орнына қамалсын.
_____________________________
қаулыны жазған қызметкердiң
_____________________________
лауазымы, атағы және қолы
Қаулымен танысып шықтым ________________________________________
ұсталған адамның қолы
2-Қосымша
Жеке басын тiнту
Хаттамасы
199__ж. " "__________________
Мен, қабылдау-бөлу орны бойынша кезекшi _________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
орган, атағы және тегi
шақырылған куәлар: 1. ___________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
___________________________________________
2. ___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
қатысуымен
_________________________________________________________________
қабылдау-бөлу орнына әкелiнген адам
_________________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
жеке басына тiнту жүргiздiм.
Әкелiнген адам _____________________________________________
_________________________________________________________________
киген киiмi, аяқ киiмi, бас киiмi көрсетiлсiн
Жеке басын тiнту кезiнде және заттарын тексерiп қарағанда
_________________________________________________________________
құжаттар, ақша (сомасы), құнды заттар, нәрселер
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
табылып, сақтауға алынды.
тiнтiлген адамның қолы ________________________
Тiнтудi жүргiзген _______________________________________________
қабылдау-бөлу орны бойынша кезекшi
шақырылған куәлардың қолы _______________________________________
_______________________________________
Құжаттарымды, ақшамды, құнды заттарымды, басқа нәрселерiмдi түгел
алдым және талабым жоқ.
Алушының қолы ______________________________
Қабылдау-бөлу орны бойынша кезекшiнiң қолы ____________
199__жылғы " "____________
3-Қосымша
Қабылдау-бөлу орнына қамалған тұрақты мекен-жайы,
құжаттары жоқ адамдарды тiркеу
Журналы
199__жылғы " "_________________________басталған
199__жылғы " "_________________________аяқталған

42. Врач (фельдшер) приемника-распределителя подчиняется начальнику приемника-распределителя и его заместителю.
Он обязан:
при поступлении обследовать всех мужчин на сифилис, ВИЧ-инфекцию, по показаниям на гонорею; всех женщин - на сифилис, ВИЧ-инфекцию и гонорею;
осуществлять медицинский осмотр лиц, доставленных в приемник-распределитель, о чем делать соответствующую запись в журнале регистрации и составлять специальную справку (приложение 14), которую помещать в дело проверки;
наблюдать за состоянием здоровья лиц, содержащихся в приемнике-распределителе, для чего производить ежедневный обход, выявленным больным оказывать необходимую медицинскую помощь, а в случае необходимости направлять больных в стационарные лечебные учреждения органов здравоохранения;
следить за санитарным состоянием в помещениях приемника-распределителя, своевременным проведением санитарной обработки задержанных, их одежды, вещей и постельных принадлежностей;
проводить необходимые противоэпидемические мероприятия;
направлять лиц, содержащихся в приемнике-распределителе, в необходимых случаях, на медицинское обследование.
43. Милиционер подчиняется непосредственно дежурному по приемнику-распределителю и выполняет его указания по содержанию и охране находящихся в приемнике лиц.
Он обязан:
постоянно наблюдать за поведением задержанных, находящихся впалатах, принимать меры к предупреждению случаев смерти, самоубийствили причинения телесных повреждений;
обеспечивать соблюдение правил внутреннего распорядка лицами,содержащимися в приемнике-распределителе;
производить совместно с дежурным вывод задержанных на прогулку,выдавать им пищу по ведомости;
ежедневно проверять состояние помещений, исправность дверей,окон, полов, инвентаря и докладывать о замеченных неисправностяхруководству приемника-распределителя и принимать меры к их устранению.
Приложение 1
У Т В Е Р Ж Д А Ю                С А Н К Ц И О Н И Р У Ю
Начальник _________________     Прокурор ______________________
___________________________     ______________________________
___________________________     ______________________________
"_ _" _____________ 199__г.     "_ _" ________________ 199__г.
П О С Т А Н О В Л Е Н И Е
о задержании лица, не имеющего определенного
места жительства, документов
"_ _" _____________ 199__г.     "_ _" час. "_ _" мин.
гор. (пос.) __________________________________________________
Я, ___________________________________________________________
должность, наименование органа внутренних дел, звание,
______________________________________________________________
фамилия
рассмотрев материалы задержания на гр. _______________________
фамилия, имя, отчество
______________________________________________________________
______________________________________________________________
год и место рождения
У С Т А Н О В И Л:
Гр. __________________________________________________________
фамилия, имя, отчество
______________________________________________________________
не имеет документов, удостоверяющих личность,
______________________________________________________________
определенного места жительства
В своем объяснении гражданин _____________________сообщил, что
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
На основании изложенного и руководствуясь ст. 12 Закона об ОВД
П О С Т А Н О В И Л:
Гр. __________________________________ задержать и водворить в
приемник-распределитель ______________________________________
наименование
для проверки и установления личности.
______________________________________
должность, звание и подпись работника,
______________________________________
составившего постановление
Постановление мне объявлено __________________________________
подпись задержанного
Приложение 2
П Р О Т О К О Л
личного обыска
"_ _" _________________ 199__г.
Я, дежурный по приемнику-распределителю ______________________
______________________________________________________________
орган, звание и фамилия
в присутствии понятых:

10. Әскери мiндеттiлiгi __________________________________________
11. Денсаулық жағдайы ____________________________________________
қандай аурулары бар
мүгедек болып табыла ма __________________________________________
тобы көрсетiлген, қандай
__________________________________________________________________
құжаттармен расталады
зейнетақы мөлшерi ________________________________________________
қарттар мен мүгедектер интернат-үйiнде болған ба _________________
__________________________________________________________________
қашан, қай жерде
12. Отбасы жағдайы _______________________________________________
отбасының құрамы
__________________________________________________________________
тұрақты мекен-жайы
13. Басқа жақын туыстары, соның iшiнде жауап алынған адамды
қамтамасыз етуге мiндеттiлерi бар ма ____________________________
тегi есiмi, әкесiнiң есiмi,
_________________________________________________________________
тұратын мекен-жайы, жұмыс орны
14. Бұрын қабылдау-бөлу орнына қамалған ба ______________________
_________________________________________________________________
қашан, қай жерде
15. _____________________________________________________________
отбасынан кетуiнiң, жұмыстан босауының,
_________________________________________________________________
интернат-үйiнен кетiп қалуының себептерi
16. Қанша уақыттан бері тұрақты мекен-жайы жоқ және нелiктен
___________________________________________________________________-
___________________________________________________________________-
___________________________________________________________________-
___________________________________________________________________
17. Қандай қаражатпен өмiр сүрген _________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
18. Тұрақты мекен-жайынан кеткеннен кейiн қай облыстарда,
республикаларда болды ______________________________________________
___________________________________________________________________
айналысқан қызмет түрi
___________________________________________________________________
19. Аталған елдi мекенге келу себебi ______________________________
___________________________________________________________________
Аталған елдi мекенде қайда түнедi _________________________________
___________________________________________________________________
Күндiзгi уақытын қайда өткiздi ____________________________________
___________________________________________________________________

10. Отношение к воинской обязанности _________________________
11. Состояние здоровья _______________________________________
какие имеет заболевания
является ли инвалидом ________________________________________
указать группу, какими документами
______________________________________________________________
подтверждает
размер пенсии ________________________________________________
находился ли в доме-интернате для престарелых и инвалидов ____
______________________________________________________________
когда, где
12. Семейное положение _______________________________________
состав семьи
______________________________________________________________
адрес ее проживания
13. Имеются ли другие близкие родственники, в том числе
обязанные обеспечивать опрашиваемого _________________________
фамилия, имя, отчество
______________________________________________________________
место жительства, работы
14. Помещался ли ранее в приемник-распределитель _____________
______________________________________________________________
когда, где
15. Причина __________________________________________________
ухода от семьи, увольнения с работы,
______________________________________________________________
выбытия из дома-интерната
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
16. С какого времени не имеет определенного места жительства и
почему _______________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
17. На какие средства существовал ____________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
18. В каких областях, краях и республиках был после оставления
места жительства _____________________________________________
род занятий
______________________________________________________________
______________________________________________________________
19. Причина приезда в данный населенный пункт ________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Где ночевал в данном населенном пункте _______________________
______________________________________________________________
Где проводил время днем ______________________________________
______________________________________________________________

20. Жұмысқа орналасу және тұрақты мекен-жайын нақтылау үшiн
өзi шаралар қолданды ма ___________________________________________
___________________________________________________________________
қандай, қайда және қашан
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
21. Болашақта не iстемек ойы бар __________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басқа мәлiметтер _____________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жауап алынған адамның қолы ________________________
Жауап алынған қызметкердiң қолы ___________________
199__ж. " " ____________________
5-Қосымша
Тұрақты мекен-жайы, құжаттары жоқ адам ретiнде ұсталған
_________________
жынысы       | дактилоскопия
|_______________________________________
| формасы
| формула
Тегi______________________|_______________________________________
Есiмi_____________________| қосымша
| жiктеу
Әкесiнiң есiмi ___________________________________________________
199__ж. " " ____________туылған. Туған жерi ______________________
ауыл (село), ауданы,
облысы (аймақ, респ.)
Оң қолы
__________________________________________________________________
1 Бас   |  2. Сұқ    |  3. Ортаңғы |  4. Аты жоқ | 5. Шынашақ  |
бармақ  |   саусақ   |     саусақ  |    саусақ   |             |
|___      ___|             |___       ___|             |
|   | 16 |   |             |   |  8  |   |             |
|    |  |   ------   |   |     |   |   -------   |    |    |   |
__ | 16 |___________________|  8  |___|_____________|____| 4  |___|
|____|                   |_____|                      |____|
Бүктеу сызығы               Сол қолы
__________________________________________________________________
1 Бас   |  2. Сұқ    |  3. Ортаңғы |  4. Аты жоқ | 5. Шынашақ  |
бармақ  |   саусақ   |     саусақ  |    саусақ   |             |
__      ___|            |___       ___|             |___       ___|
|  4  |  |            |   |  2  |   |             |   |  1  |   |
|_____|  |  |  2  |   |   |_____|   |   |  1  |   |             |
______________|_____|_____________________|_____|_________________|
Бүктеу сызығы
Бақылау бедерлемелерi
__________________________________________________________________
Сол қолы        | Бас бармақ | Бас бармақ |    Оң қолы
|____________|____________|
Ұсталған адамның қолы ____________________________
Карта 199__ж. " " ________________толтырылған ____________________
__________________________________________________________________
(Iшкi iстер министрлiгi қай органында және қай жерде екенi
көрсетiлсiн)
Ескерту. IIМ, IIБ қосымша жiктеу формуласы құрастырылмайды.
6-Қосымша
______________________________
әлеуметтiк қорғау
______________________бастығы
органының
ӨТIНIШ
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 199__ж. " "_______________
N____ қаулысына сәйкес қабылдау-бөлу орнында қамауда отырған
(босатылған)
азамат __________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi, туған жылы
интернат-үйiне жолдама алу үшiн құжаттары жiберiлiп отыр.
Қабылдау-бөлу орнының бастығы_________________
7-Қосымша
______________________________
денсаулық сақтау
________________________бастығы
органының
______________________________
ӨТIНIШ
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 199__ж. " "_______________
N____ қаулысына сәйкес қабылдау-бөлу орнында қамауда отырған
(босатылған)
азамат __________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi, туған жылы
_________________________________________________________________
емделуге жiберуге жолдама алу үшiн құжаттары жiберiлiп отыр.
Қабылдау-бөлу орнының бастығы_________________
8-Қосымша
Бекiтемiн
________________________
________________________
__________________бастығы
199__ж. " "_____________
Қабылдау-бөлу орнынан босату туралы
Қаулы
199__ж. " "_________________
________________________________________ қаласы (поселкесi)
Мен, _____________________________________________________________
лауазымы, атағы
__________________________________________________________________
тегi
__________________________________________________________________
iшкi iстер органының атауы
199__ж. " "___________________ұсталып және 199__ж. " "____________
дейiн қабылдау-бөлу орнында қамауда болған азамат _________________
___________________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
бақылау материалдарын қарай келiп
мынаны анықтадым:
Азамат ___________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
Туылған мезгiлi ____________________Туылған жерi _________________
күнi, айы, жылы               қала, аудан, облыс
__________________________________________________________________
(аймақ, республика)
Ұлты______________________отбасының жағдайы ______________________
егер некеде тұрса
__________________________________________________________________
әйелiнiң (күйеуiнiң), тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi көрсетiлсiн
__________________________________________________________________
кiм және қашан некесiн тiркеген, куәлiктiң сериясы, нөмiрi
Әскери мiндетке қатысы____________________________________________
Сотты болуы_______________________________________________________
қашан, ҚК қай бабы бойынша және қандай мерзiмге
__________________________________________________________________
сотталған, қашан, неге байланысты босатылған
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_______________________________ облысы (өлкесi, республикасы)
___________________________________________________ауданы (қаласы)
_________________________халық сотының N______________ атқару
қағазы бойынша талапкер __________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi, мекен-жайы
___________________________________пайдасына _____________________
тұрғылықты жерi
көлемiнде қарызы бар.
________________________________жұмыс iстемейдi
қай уақыттан берi
Аталған елдi мекенге келгендегi мақсаты ___________________________
Адамның жеке басы ________________________________________________
құжаттың аты, сериясы, N
__________________________________________________________________
кiм және қашан берген, егер бұрын төлқұжаты болса, оның
________________________________________________арқылы расталды
сериясы, N, кiм және қашан бергенi көрсетiлсiн
шешiм қабылдадым:
Азамат_________________________________________қабылдау-бөлу орнынан
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
босатылып ________________________________________________________
ұзақ уақыттық немесе қысқа мерзiмдiк төлқұжат
берiлсiн
__________________________________________________________________
облыстың (өлкенiң, респуб.), ауданның, қаланың, ауылдың атауы
____________________________________________________жұмысқа тұруға
ұйымның, мекеменiң, кәсiпорынның атауы
_________________________________интернат-үйiне жолдансын
атауы
Жол жүру құжаттары _______________________________ дейiн ресiмделсiн
темiр жол станциясының аты
___________________________________________
шешiм қабылдаған қызметкердiң қолы
Шешiммен таныстым _______________________________
199__ж. " " _______________
9-Қосымша
Қабылдау-бөлу орнының
бұрыштама мөрi
АНЫҚТАМА
199__ж. " " _________________туылған азамат ______________________
тегi, есiмi,
_______________________199__ж._____________________________________
әкесiнiң есiмi
_______________________199__ж. ________________дейiн қабылдау-бөлу
орнында ұсталып, тұратын жерiне __________________________________
республика, өлке
__________________________________________________________________
облыс, аудан аты
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
________________________________________________бағыты бойынша
жiберiлiп отырғандығы жөнiнде берiледi.
Қабылдау-бөлу орнының бастығы ________________
қолы
199__ж. " "_________________
М.О.
10-қосымша
___________________________________
жұмыспен қамту департаментiнiң
____________________________бастығы
аймақтық органының
___________________________________
___________________________________
ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 199__ж. " "_______________
N____қаулысына сәйкес қабылдау-бөлу орнынан босатылған және Сiздiң
қаланың (облыстың) кез келген кәсiпорынында жұмыс iстеуге тiлек
бiлдiрген
азамат_____________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi, туған жылы
жұмысқа орналасуына көмек көрсетуiңiздi, атқарылған шаралар жайында
хабар беруiңiздi сұраймын.
Қабылдау-бөлу орнының бастығы________________
11-қосымша
Қабылдау-бөлу орнының                  ____________________________
бұрыштама мөрi                           iшкi iстер органының
199__ж. " " ____________               ____________________________
N _____                                       (милицияның)
________________Бастығына
ХАБАРЛАМА
Қабылдау-бөлу орнынан босатылып, Сiздер қызмет ететiн
аумақтағы кез келген кәсiпорында (колхозда, совхозда) жұмыс iстеуге
тiлек бiлдiрген
азамат ____________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi, туған жылы
жiберiлiп отыр.
Азамат _______________________________________________жұмысқа
орналасуына көмек көрсетуiңiздi, атқарылған шаралар туралы
хабарлауыңызды сұраймын.
Қабылдау-бөлу орнының бастығы_________________
12-қосымша
Бекiтемiн
___________________________
___________________________
___________________бастығы
199__ж. " "________________
Iшкi тәртiп ережелерi
(типтiк)

20. Принимал ли сам меры к трудоустройству и определению на
жительство ___________________________________________________
какие, где и когда
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
21. Что намерен предпринять в будущем ________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Другие сведения ______________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Подпись опрошенного _____________________
Подпись работника, производившего опрос ____________________
"_ _" __________________ 199__г.
Приложение 5
Задержан как лицо, не имеющее определенного
места жительства, документов
---------------!
(пол)      !
---------------!Дакт.
!-------------------------
!форм.
Фамилия ____________________________!
!формула
Имя ________________________________!-------------------------
!дополнит.
!классифик.
Отчество ___________________________!-------------------------
Родился "_ _" _____________ 199__г. Место рождения ___________
дер. (село), р-н, область (край, республика)
______________________________________________________________
ПРАВАЯ РУКА
---------------------------------------------------------------
! 1. Большой! 2. Указа- ! 3. Средний ! 4. Безымян- !5. Мизинец!
!-----------!  тельный  !------------!      ный    !----------!
!           !____    ___!            !_____   _____!          !
!           !    !16!   !            !     !8!     !          !
!____    ___!___________!____   _____!_____________!____   ___!
!16!                    !8!                        !4!
Линия перегиба              ЛЕВАЯ РУКА
---------------------------------------------------------------
! 6. Большой !7. Указа- ! 8. Средний !9. Безымян- !10. Мизинец!
!____   _____! тельный  !____   _____!     ный    !____   ____!
!    !4!     !----------!    !2!     !------------!    !1!    !
!            !          !            !            !           !
!____________!____   ___!____________!____   _____!___________!
!2!                     !1!
Линия перегиба
КОНТРОЛЬНЫЕ ОТТИСКИ
---------------------------------------------------------------
Левая рука       ! Большой ! Большой !   Правая рука
!---------!---------!
!         !         !
!_________!_________!
!
!
Подпись задержанного __________________________
Карта заполнена "_ _" ______________ 199__г. _________________
______________________________________________________________
(указать, где и в каком органе МВД)
______________________________________________________________
Примечание. Формула дополнительной классификации в МВД-УВД не
составляется.
ДАННЫЕ О ЗАДЕРЖАНИИ
Задержан _____________________________________________________
(когда, кем, за что, статьи, части статей)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ СВЕДЕНИЯ
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Прокатка пальцев должна быть полной, от одной кромки ногтя
до другой. Оттиски должны быть чистыми с равномерным слоем
краски, четким и ясным изображением папиллярных линий и
деталей узора, легко просматриваемым невооруженным глазом.
При отсутствии пальцев, кисти руки об этом делается запись
в соответствующих квадратах карты с указанием времени (года,
месяца) их потери.
ПРИМЕТЫ
Физические недостатки: _______________________________________
(увечья, повреждения, бородавки, пятна,
______________________________________________________________
рубцы, шрамы, болезненные движения тела, плешивость (форма),
______________________________________________________________
асимметрия лица, разноцветность глаз,
______________________________________________________________
картавость, заикания, татуировки и т.д)
______________________________________________________________
Карту составил ___________________________________________
(должность и подпись)
Правильность составления карты проверил, формулу вычислил
______________________________________________________________
(должность, подпись и дата)
Приложение 6
Начальнику ______________
органа
_________________________
социальной защиты
Х О Д А Т А Й С Т В О
В соответствии с постановлением Правительства Республики
Казахстан от "_ _" _______________ 1996 г. N ____ направляются
документы на гр. ____________________________________________,
фамилия, имя, отчество, год рождения
содержащегося (освобожденного) в приемнике-распределителе, для
получения направления в дом-интернат.
Начальник приемника-распределителя _____________________
Приложение 7
Начальнику ______________
органа
_________________________
здравоохранения
Х О Д А Т А Й С Т В О
В соответствии с постановлением Правительства Республики
Казахстан от "_ _" ________________ 199__г. N ___ направляются
документы на гр. ____________________________________________,
фамилия, имя, отчество, год рождения
содержащегося (освобожденного) в приемнике-распределителе, для
получения направления на лечение.
Начальник приемника-распределителя _____________________
Приложение 8
У Т В Е Р Ж Д А Ю
Начальник _____________
_______________________
_______________________
"_ _" __________199__г.
П О С Т А Н О В Л Е Н И Е
об освобождении из приемника-распределителя
"_ _" _______________ 199__г.
гор.(пос.)_______________
Я, ___________________________________________________________
должность, звание
______________________________________________________________
фамилия
рассмотрев материалы проверки на гр. __________________________
фамилия, имя
_____________________, задержанного "_ _" _____________ 199__г.
отчество
______________________________________________________________
наименование органа внутренних дел
и содержащегося в приемнике-распределителе с "_ _" ___________
_________ 199__г.     по "_ _" ______________ 199__г.,
У С Т А Н О В И Л:
Гр. __________________________________________________________
фамилия, имя, отчество
Время рождения _________________ Место рождения ______________
число, месяц, год                город (селение)
______________________________________________________________
район, область (край, республика)
Национальность ___________ Семейное положение ________________
если состоит в браке,
______________________________________________________________
то указать фамилию, имя, отчество, год рождения жены (мужа),
______________________________________________________________
кем и когда регистрирован брак, серия и N свидетельства
Отношение к воинской обязанности _____________________________
Судимость ____________________________________________________
когда, по какой статье УК и на какой срок был
______________________________________________________________
осужден, когда, в связи с чем освобожден
______________________________________________________________
Имеет задолженность по исполнительному листу N _______________
нарсуда _______________ района (города) ______________________
области (края, республики) в размере ___________ в пользу истца
______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество и адрес места жительства
Не работает ___________. Цель приезда в данный населенный пункт
с какого времени
______________________________________________________________
Личность подтверждена ________________________________________
наименование документа, серия, N,
______________________________________________________________
кем и когда выдан, если ранее имел паспорт, то
______________________________________________________________
указать его серию, N, кем и когда выдан
П О С Т А Н О В И Л:
Гр. __________________ из приемника-распределителя освободить,
фамилия и инициалы
выдать _______________________________________________________
долгосрочный или краткосрочный паспорт
направить в __________________________________________________
наименование области (края, республики), района,
__________________ для трудоустройства _______________________
города (селения)                     наименование организации,
_______________________ в дом-интернат _______________________
учреждения, предприятия                      наименование
Оформить проездные документы до ______________________________
наименование ж-д. станции
___________________________________________
подпись сотрудника, вынесшего постановление
Постановление мне объявлено __________________________________
"_ _" _________________ 199__г.
Приложение 9
Угловой штамп
приемника-распределителя
С П Р А В К А
Выдана гражданину ____________________________________________
фамилия, имя, отчество
_____________________________ 199_ года рождения в том, что он
с ______________ 199__г. по _______________ 199__г. содержался
месяц, число               месяц, число
в приемнике-распределителе и направляется к месту жительства
______________________________________________________________
наименование области, края, республики, района
______________________________________________________________
по маршруту: _________________________________________________
______________________________________________________________
Начальник приемника-распределителя ____________________
подпись
"_ _" ________________ 199__г.
М. П.
Приложение 10
Начальнику __________________
территориального
_____________________________
органа департамента занятости
С О О Б Щ Е Н И Е
В соответствии с постановлением Правительства Республики
Казахстан от "_ _" _____________ 199__г. N ____ направляются
документы на гр. ____________________________________________,
фамилия, имя, отчество, год рождения
освобожденного из приемника-распределителя и изъявившего
желание работать на любом предприятии вашего города (области).
Прошу оказать гр. ________________________________________
фамилия, имя, отчество, год рождения
содействие в трудоустройстве, о принятых мерах сообщить.
Начальник приемника-распределителя _______________
Приложение 11
Угловой штамп                 Начальнику ________________
приемника-распределителя                           органа
N __________                  ___________________________
от "_ _" ________ 199__г.            внутренних дел (милиции)
___________________________
С О О Б Щ Е Н И Е
Направляется гр._________________________________________
фамилия, имя, отчество, год рождения
_____________________,освобожденный из приемника-распределителя
и изъявивший желание работать на любом предприятии (колхозе,
совхозе), расположенном на обслуживаемой Вами территории.
Прошу оказать гр. _______________________________________
содействие в трудоустройстве, о принятых мерах сообщить.
Начальник приемника-распределителя ___________________
Приложение 12
У Т В Е Р Ж Д А Ю
Начальник _______________
_________________________
_________________________
"_ _" ___________ 199__г.
ПРАВИЛА ВНУТРЕННЕГО РАСПОРЯДКА
(типовые)

1. Қабылдау-бөлу орнында қамауда отырған адамдар iшкi тәртiп
ережелерiн қатаң сақтауға және қабылдау-бөлу орнының
қызметкерлерiнiң нұсқауларын орындауға мiндеттi.
2. Қабылдау-бөлу орнының камераларында:
жыл мерзiмiне сай киiм мен аяқ киiм;
жуынуға қажеттi нәрселер және орамал;
3 тәулiк мерзiмге жететiн азық-түлiк;
кiтаптар, газеттер мен журналдар;
темекi бұйымдары және сiрiңке (тәулiгiне 25 папиростан артық
болмауы керек);
медицина қызметкерi тағайындаған дәрi-дәрмектер;
қағаз, конверттер және қарындаш сақтауға рұқсат берiледi.
3. Қабылдау-бөлу орнында болу уақыты iшiнде мыналарға рұқсат
етiлмейдi:
сақтауға тыйым салынған заттар, бұйымдар және бағалы заттарды
өзiнде ұстау;
шулау, айғайлау, құмар ойындар ойнау;
спирттiк iшiмдiктердi iшу.
4. Қабылдау-бөлу орнында қамаудағы адамдарға мынадай күн
тәртiбi белгiленедi:
Ұйқыдан тұру                   - 7.00 сағ.
Жуынып-шайыну                  - 7 сағ.00 мин. - 7 сағ.30 мин
Бөлмелердi тазарту             - 7 сағ.30 мин. - 8 сағ.30 мин
Таңертеңгiлiк тамақ            - 8 сағ.30 мин. - 9 сағ.30 мин
Қабылдау-бөлу орнының
қызметкерлерiнiң бөлмелердi
тексерiп шығуы                 - 9 сағ.30 мин. - 10 сағ.30 мин
Түскi тамақ                    -14 сағ.00 мин. - 15 сағ.00 мин
Кешкi тамақ                    -19 сағ.00 мин. - 20 сағ.00 мин
Бөлмелердi тазарту             -20 сағ.00 мин. - 21 сағ.00 мин
Жуынып-шайыну                  -21 сағ.00 мин. - 22 сағ.00 мин
Ұйқыға жату                    -22 сағ.30 мин. -
5. Бөлмелердi, қабылдау-бөлу орнының ауласын тазарту және басқа
iшкi шаруашылық жұмыстар қабылдау-бөлу орнының бастығы белгiлеген
уақытта, қызмет етушi құрамның қадағалауымен, ұсталған адамдардың
күшiмен жүзеге асырылады.
6. Мекеменiң мүлкiне келтiрiлген зиян үшiн кiнәлi адамдар заң
бойынша жауапкершiлiкке тартылады.
Қабылдау-бөлу орнының бастығы ________________
қолы
199__ж. " "________________
13-қосымша
__________________________________________________________________
iшкi iстер органының қабылдау-бөлу орнында қамауда
отырған адамдарға тағам өнiмдерiн беру
Ведомостi
199__ж. " "___________________на (не)
1. N Р/с
2. Тiркеу журналы бойынша нөмiрi
3. Тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
Азық-түлiк атаулары
4. нан
5. бiрiншi тағам
6. екiншi тағам
7. шай
8. Бағасы
9. Алғанын растайтын қолы
__________________________________________________________________
1  |     2     |   3   |   4   |   5  |   6  |   8   |    9
__________________________________________________________________
Қабылдау-бөлу орнының бастығы ____________
14-қосымша
АНЫҚТАМА
Азамат________________________________________________________
тегi, есiмi, әкесiнiң есiмi
199__ж. " "____________________       _____________________________
қабылдау-бөлу орнының аты
қабылдау-бөлу орнына келiп түстi.
Медициналық тексеру барысында ________________________________
сау, ауру
___________________________________________________________________
нақты неге шағымданатыны көрсетiлсiн
___________________________________________________________________
_______________________________________________деп мәлiмдедi.
Тексеру барысында ____________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________________анықталды.
199__ж. " "________________________дейiн қабылдау-бөлу орнында
айы
қамауда болған мезгiл iшiнде оған _________________________________
___________________________________________________________________
_____________________________________медициналық көмек көрсетiлдi.
медицина қызметкерiнiң қолы ___________________________
199__ж. " "________________________
Ұстау туралы мәлiметтер
___________________________________________________________________
қашан, кiм ұстаған, не үшiн, бап, баптың бөлiмдерi
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________________ұсталған.
Қосымша мәлiметтер
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тырнақтың бiр жиегiнен екiншi жиегiне дейiнгi аралықтарғы саусақ
бедерлемелерiн аунатып басып алу толық болуы керек. Жай көзбен
қарағанда, фотоға түсiргенде бояу қабаты бiртегiс және капиллярлық
жолақтар мен өрнектiң бүге-шiгесiне дейiн анық түсуi керек.
Белгiлерi
Дене бiтiмiнiң кемшiліктерi _______________________________________
(жарақат, мертiгу, сүйелдер, қалдар,
___________________________________________________________________
тыртықтар, денесiнiң еркiнен тыс қимылдары, бас жалтыры (формасы)
___________________________________________________________________
бет асимметриясы, көз қарашығының әр түрлiлiгi, тұтығуы,
___________________________________________________________________
таңба суреттер және т.б.)
Картаны құрастырған _____________________________________
(лауазымы мен қолы)
Картаның дұрыстығын тексерiп, формуласын шығарған _________________
___________________________________________________________________
(лауазымы, қолы және ай-күнi)
(250-90 форматы)

1. Лица, содержащиеся в приемнике-распределителе, обязаны строго
соблюдать Правила внутреннего распорядка и выполнять указания
работников приемника-распределителя.
2. В камерах приемника-распределителя разрешается хранить:
одежду и обувь по сезону;
туалетные принадлежности и полотенце;
продукты питания на срок до 3 суток;
книги, газеты и журналы;
табачные изделия и спички (не более 25 папирос в сутки);
медикаменты, предписанные медицинским работником;
бумагу, конверты и карандаш.
3. Во время пребывания в приемнике-распределителе запрещается:
иметь при себе запрещенные к хранению предметы, вещи и ценности;
шуметь, кричать, играть в азартные игры;
распивать спиртные напитки.
4. Для лиц, содержащихся в приемнике-распределителе,
устанавливается следующий распорядок дня:
Подъем                    - 7.00 час.
Туалет                    - 7 час. 00 мин. - 7 час. 30 мин.
Уборка помещений          - 7 час. 30 мин. - 8 час. 30 мин.
Завтрак                   - 8 час. 30 мин. - 9 час. 30 мин.
Обход комнат работниками
приемника-распределителя  - 9 час. 30 мин. - 10 час. 30 мин.
Обед                      - 14 час. 00 мин. - 15 час. 00 мин.
Ужин                      - 19 час. 00 мин. - 20 час. 00 мин.
Уборка помещений          - 20 час. 00 мин. - 21 час. 00 мин.
Туалет                    - 21 час. 00 мин. - 22 час. 00 мин.
отход ко сну              - 22 час. 30 мин.
5. Уборка помещений, двора приемника-распределителя и другие
внутрихозяйственные работы производятся силами задержанных под
наблюдением обслуживающего персонала во время, предусмотренное
начальником приемника-распределителя.
6. За причинение вреда имуществу учреждения виновные несут
ответственность по закону.
Начальник приемника-распределителя ____________________
подпись
"_ _" ______________ 199__г.
Приложение 13
В Е Д О М О С Т Ь
на выдачу продуктов питания лицам,
содержащимся в приемнике-распределителе
______________________________________________________________
органа внутренних дел
на "_ _" ________________ 199__г.
--------------------------------------------------------------------
! N !Номер по !
Фамилия, имя !   Наименование      !Стои-! Роспись в!
!п/п!журналу  ! и отчество  !    продуктов        !мость! получении!
!   !регист-  !             !---------------------!     !          !
!   !рации    !             !хлеб! пер-! вто- !чай!     !          !
!   !         !             !    ! вое ! рое  !   !     !          !
!   !         !             !    !блюдо!блюдо !   !     !          !
--------------------------------------------------------------------
Начальник приемника-распределителя __________________
Приложение 14
С П Р А В К А
Гражданин _______________________________________________
фамилия, имя, отчество
поступил в приемник-распределитель ___________________________
наименование
_________________________ "_ _" ______________________ 199__г.
приемника-распределителя
При медицинском осмотре заявил _______________________________
здоров, болен, указать,
______________________________________________________________
на что конкретно жаловался
______________________________________________________________
______________________________________________________________
При осмотре установлено ______________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
За время содержания в приемнике-распределителе до ____________
число,
__________________ 199__г. ему оказывалась медицинская помощь
месяц
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Подпись медицинского работника _____________
"_ _" __________________ 199__г.