Республиканың энергиямен жабдықтаушы және ауылшаруашылығы кәсiпорындарына мемлекеттiк қолдау көрсету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 3 маусым N 671
Энергиямен жабдықтаушы және ауылшаруашылығы кәсiпорындарына мемлекеттiк қолдау көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң энергиямен жабдықтаушы кәсiпорындар бойынша 1996 жылдың 1 мамырында қалыптасқан бюджетке төлемдер жөнiндегi мезгiлiнде төленбеген салықтың өтеу мерзiмiн 1997 жылдың 1 қаңтарына дейiн ұзартсын.
Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясына 1997 жылдың 1 қаңтарына дейiн, бюджетке төлемдер бойынша мезгiлiнде төленбеген салықтың әрбiр кәсiпорнының өтеу кестесiн ұсынсын.
Кәсiпорындар мезгiлiнде төленбеген салықты өтеу кестесiн бұзған және бюджетке ағымдағы төлемдердi уақтылы төлемеген жағдайда берешектердiң жалпы сомасын өндiрiп алу, жалпы белгiленген тәртiппен жүргiзiледi делiнсiн.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi ауылшаруашылығы тауар өндiрушiлерiнiң 1994 жылы тұтынған электр энергиясы үшiн энергиямен жабдықтаушы кәсiпорындар алдындағы берешегiн өтеуге тиiстi мұрсатын берсiн және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне қажеттi ақпаратты ұсынсын.
3. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiне энергиямен жабдықтаушы ұйымдар алдындағы жергiлiктi бюджеттерден берешектердi өтеу кестесiн табыс етсiн.
Энергиямен жабдықтаушы ұйымдарға электр қуатын сөндiруге жол беруге болмайтын ауруханалар, мектептер, балалар бақшалары, үздiксiз циклмен жұмыс iстейтiн кәсiпорындар мен басқа да ұйымдарды қоспағанда төленбеген берешектi өтеу кестесiн орындамаған және ағымдағы төлемдерiн төлемеген бюджеттегi ұйымдарды жылу және электр қуаты көздерiнен үзуге рұқсат етiлсiн.
4. Облыс әкiмдерi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесiп электр энергиясын пайдаланғаны үшiн берешегi бар таратылған және қайта құрылған ауыл шаруашылығы кәсiпорындары бойынша құқықтық мұрагерлерiн айқындасын және қарыздардың құрылымына өзгерту жүргiзу үшiн Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiне тиiстi ақпарат ұсынсын.

О мерах по оказанию государственной поддержки энергоснабжающим и сельскохозяйственным предприятиям республики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 1996 г. N 671
В целях оказания государственной поддержки энергоснабжающим и сельскохозяйственным предприятиям Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан продлить до 1 января 1997 года срок погашения недоимки по платежам в бюджет, сложившейся на 1 мая 1996 года по энергоснабжающим предприятиям Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан.
Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан представить Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан график погашения до 1 января 1997 года недоимки по платежам в бюджет по каждому предприятию.
Установить, что в случае нарушения предприятиями указанного графика погашения недоимки и несвоевременной уплаты текущих платежей в бюджет, взыскание общей суммы задолженности производится в общеустановленном порядке.
2. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан предоставить соответствующую отсрочку погашения задолженности сельскохозяйственных товаропроизводителей перед энергоснабжающими предприятиями за электроэнергию, потребленную в 1994 году, и представить Министерству финансов Республики Казахстан необходимую информацию.
3. Акимам областей и города Алматы представить Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан график погашения задолженности местных бюджетов перед энергоснабжающими организациями.
Разрешить энергоснабжающим организациям отключать от источников питания тепловой и электрической энергии бюджетные организации, не выполняющие график погашения задолженности и не уплатившие текущие платежи, за исключением больниц, школ, детских садов, предприятий с непрерывным циклом работы и других организаций, для которых отключение энергии недопустимо.
4. Акимам областей совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан определить правопреемников по ликвидированным и преобразованным сельскохозяйственным предприятиям, имеющим задолженность за использованную электроэнергию и соответствующую информацию для проведения реструктуризации долгов представить Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiне Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша энергиямен жабдықтаушы ұйымдарға ауылшаруашылығы тауар өндiрушiлерiнiң қарыздарын сатуды дисконтысы аукциондық негiзде жүзеге асыруына рұқсат етiлсiн.
6. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен
Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi бiр ай мезгiлде 1996
жылы электр энергиясы үшiн қалыптасқан берешектiң өсуiне және жоюға
жол бермеу жөнiндегi шараларды әзiрлесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

5. Разрешить Министерству энергетики и угольной промышленности по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан осуществлять на аукционной основе с дисконтом продажу долгов сельскохозяйственных товаропроизводителей энергоснабжающим организациям.
6. Министерству сельского хозяйства и Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан в месячный срок разработать меры по недопущению увеличения и ликвидации задолженности за электроэнергию, образовавшуюся в 1996 году.
Премьер-Министр
Республики Казахстан