Эпидемияға қарсы республикалық төтенше комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 3 маусымдағы N 685 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 554 қаулысымен.
Жұқпалы аурулар эпидемиясы мен адамдардың жаппай улануының, малдың iндетке ұшырауы мен өсiмдiк ауруларының алдын алу, таратпау және жою саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Эпидемияға қарсы республикалық төтенше комиссия құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Эпидемияға қарсы республикалық төтенше комиссия туралы Ереже бекiтiлсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтан сөздер алынып тасталды - ҚР Үкіметінiң 1998.04.28. N 389 қаулысымен.
3. Эпидемияға қарсы республикалық төтенше комиссияға орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, меншiктiң барлық нысанындағы кәсiпорындардың, ұйымдардың, мекемелердiң жұқпалы аурулардың эпидемиясы мен адамдардың жаппай улануының, малдың iндетке ұшырауы мен өсiмдiк ауруларының алдын алуға, таратпауға және жоюға бағытталған ғылыми және практикалық қызметтерiн үйлестiру жүктеледi деп белгiленсiн.
4. Облыстардың, қалалардың және аудандардың әкiмдерi тиiстi аумақтарда эпидемияға қарсы төтенше комиссиялар құрсын және Эпидемияға қарсы республикалық төтенше комиссия туралы ереженi басшылыққа алып, олар туралы ережелердi бекiтсiн.
5. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Жұқпалы
ауруларға қарсы республикалық төтенше комиссия құру туралы" 1993 жылғы 21 қыркүйектегi N 913 және "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 21 қыркүйектегi N 913 қаулысына өзгертулер енгiзу туралы" 1995 жылғы 10 мамырдағы N 636 қаулыларының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 3 маусымдағы
N 685 қаулысымен
Бекiтiлген
Эпидемияға қарсы республикалық төтенше
комиссия туралы
Ереже
I. Жалпы ережелер
1. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттығы туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес жасалған осы Ереже эпидемияға қарсы республикалық төтенше комиссияның (бұдан әрi - Комиссия) негiзгi мiндеттерiн, қызметiн, құқықтарын және жұмысын ұйымдастыруды айқындайды.
2. Комиссия консультативтiк-кеңесшi ведомствоаралық үйлестiрушi орган болып табылады және жұқпалы аурулар эпидемиясы мен адамдардың жаппай улануының, малдың iндетке ұшырауы мен өсiмдiк ауруларының алдын алу, таратпау және жою саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және жүргiзу мақсатында құрылды.

О Республиканской чрезвычайной противоэпидемической комиссии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 1996 г. N 685. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 июня 2003 г. N 554
В целях формирования и проведения единой государственной политики в области предупреждения, локализации и ликвидации эпидемий инфекционных болезней и массовых отравлений людей, эпизоотий животных и болезней растений Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Республиканскую чрезвычайную противоэпидемическую комиссию.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Республиканской чрезвычайной противоэпидемической комиссии.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 28 апреля 1998 г. N 389 P980389_ ; от 14 апреля 2000 г. N 578 P000578_ .
3. Установить, что на Республиканскую чрезвычайную противоэпидемическую комиссию возлагается координация научной и практической деятельности центральных и местных исполнительных органов, предприятий, учреждений, организаций всех форм собственности, направленной на предупреждение, локализацию и ликвидацию эпидемий инфекционных болезней и массовых отравлений людей, эпизоотий животных и болезней растений.
4. Акимам областей, городов и районов образовать чрезвычайные противоэпидемические комиссии на соответствующих территориях и, руководствуясь Положением о Республиканской чрезвычайной противоэпидемической комиссии, утвердить положения о них.
5. Признать утратившими силу постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 сентября 1993 г. N 913 "О создании Республиканской чрезвычайной противоэпидемической комиссии" и от 10 мая 1995 г. N 636 "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 сентября 1993 г. N 913".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 1996 г. N 685
П О Л О Ж Е Н И Е
о Республиканской чрезвычайной
противоэпидемической комиссии
I. Общие положения
1. Настоящее Положение определяет основные задачи, функции, права и организацию работы Республиканской чрезвычайной противоэпидемической комиссии (далее - Комиссия), созданной в соответствии с Законом Республики Казахстан Z942000_  "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения".
2. Комиссия является консультативно-совещательным межведомственным координирующим органом и создана в целях формирования и проведения единой государственной политики в области предупреждения, локализации и ликвидации эпидемий инфекционных болезней и массовых отравлений людей, эпизоотий животных и болезней растений.

3. Комиссия өз өкiлеттiгiн Қазақстан Республикасының министрлiктерiмен және мемлекеттiк комитеттерiмен, басқа да орталық және жергiлiктi атқарушы органдармен, меншiктiң барлық нысанындағы кәсiпорындармен, мекемелермен, ұйымдармен, сондай-ақ қоғамдық ұйымдармен өзара iс-қимылда жүзеге асырады.
4. Комиссияның негiзгi мiндеттерiне:
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, меншiктiң барлық нысанындағы кәсiпорындардың, мекемелердiң, ұйымдардың (бұдан әрi - заңды тұлғалар) жұқпалы аурулар эпидемиясы мен адамдардың жаппай улануының, малдың iндетке ұшырауы мен өсiмдiк ауруларының алдын алуға, таратпауға және жоюға, Қазақстан Республикасының шекарасы мен аумағын аса қауiптi және карантиндiк жұқпалы аурулардың әкелiнуiнен және таралуынан санитарлық қорғауға бағытталған қызметiн үйлестiру;
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың олардың құзыретiне қатысты мәселелер бойынша заң актiлерi мен басқа да нормативтiк құқықтық актiлердiң жобасын жасау жөнiндегi қызметiн үйлестiру, сондай-ақ белгiленген тәртiпте аталған құжаттардың жобаларын қарау, Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыну;
облыстардың, қалалардың, аудандардың эпидемияға қарсы төтенше комиссияларының қызметiне әдiстемелiк басшылық жасау мен үйлестiрудi жүзеге асыру, эпидемиялық жұқпалы аурулар мен адамдардың жаппай улануының, жануарлардың iндетi мен өсiмдiктер ауруының алдын алу, таратылу және жоюға бағытталған шараларды орындауға практикалық көмек көрсету кiредi.
II. Қызметтерi мен құқықтары
5. Комиссияға аталған мiндеттердi орындау мақсатында:
эпидемиялық жұқпалы ауруларға және адамдардың жаппай улануына жол бермеу, аса қауiптi және карантиндiк жұқпалы аурулардың әкелiнуi мен таратылуының алдын алуға бағытталған шешiмдердi жетiлдiру;
заңды тұлғалар мен азаматтардың жұқпалы аурулардың, жаппай уланудың алдын алуға және жоюға бағытталған қызметтерiне әдiстемелiк басшылық жасау мен үйлестiру;
заңды тұлғалардың күштерi мен қаражаттарын эпидемияға қарсы және iндетке қарсы нақты шараларды орындау үшiн тартуды ұйымдастыру;
эпидемияға қарсы және iндетке қарсы шаралар жүргiзуге байланысты карантиндiк-шектеу шараларын енгiзу және оны қолданыстан шығару;
жауапты тұлғалардың эпидемияға қарсы және iндетке қарсы шаралардың орындалу барысы туралы баяндамаларын мезгiл-мезгiл тыңдау, тыңдаудың нәтижелерi бойынша ұйымдық және практикалық шешiмдер қабылдау;
денсаулық сақтау органдарының аурулардың таралуының алдын алу және олардың пайда болуы зардаптарын жою үшiн мамандандырылған медициналық құралымдарын, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі, басқа да министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және ведомстволардың жедел топтарын аса қауiптi жұқпалы аурулар ошақтарына жiберу жөнiндегi iс-қимылдарын үйлестiру;
денсаулық сақтау және мал дәрiгерi органдарының бұқаралық ақпарат құралдарын қауiптi жұқпалы аурулардың профилактикасы бойынша халықты медициналық және мал дәрiгерлiк-санитарлық ағарту үшiн пайдалану жөнiндегi қызметтерiн үйлестiру;
Қазақстан Республикасының аумағы мен одан тысқары жерлерде қауiптi аурулармен науқастанулар туралы ақпараттар жиналуына және талдануына бақылау жасау;
адамдар мен жануарлардың мекен ауыстыруына, жүктердiң ауру ошағынан тысқары жерлерге тасымалдануына енгiзiлген шектеулердiң сақталуына, басқа да карантиндiк шаралардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының Үкiметiн Қазақстан Республикасындағы және шет елдердегi қауiптi жұқпалы аурулар бойынша эпидемиялық және мал iндетi жағдайы туралы хабардар ету жүктеледi.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақтың 7 абзацындағы сөздер ауыстырылды - ҚР Үкіметінiң 1998.04.28. N 389 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2000.04.14. N 576 қаулысымен.

3. Комиссия осуществляет свои полномочия во взаимодействии с министерствами, государственными комитетами, иными центральными и местными исполнительными органами, предприятиями, учреждениями и организациями всех форм собственности Республики Казахстан, а также общественными объединениями.
4. В основные задачи Комиссии входят:
координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, предприятий, учреждений, организаций всех форм собственности (далее - юридических лиц), направленной на предупреждение, локализацию и ликвидацию эпидемий инфекционных болезней и массовых отравлений людей, эпизоотий животных и болезней растений, санитарную охрану границ и территорий Республики Казахстан от завоза и распространения особо опасных и карантинных инфекций;
координация деятельности центральных и местных исполнительных органов по разработке проектов законодательных актов и других нормативных правовых актов по вопросам, отнесенным к их компетенции, а также рассмотрение, представление в установленном порядке проектов указанных документов в Правительство Республики Казахстан;
осуществление методического руководства и координации деятельности чрезвычайных противоэпидемических комиссий областей, городов, районов, оказание им практической помощи в выполнении мероприятий, направленных на предупреждение, локализацию и ликвидацию эпидемий инфекционных болезней и массовых отравлений людей, эпизоотий животных и болезней растений.
II. Функции и права
5. В целях выполнения указанных задач на Комиссию возлагаются:
выработка решений, направленных на недопущение эпидемий инфекционных заболеваний и массовых отравлений людей, предупреждение завоза и распространения особо опасных и карантинных инфекций;
методическое руководство и координация деятельности юридических лиц и граждан, направленной на предупреждение и ликвидацию инфекционных заболеваний и массовых отравлений;
организация привлечения сил и средств юридических лиц для выполнения конкретных противоэпидемических и противоэпизоотических мероприятий;
введение и снятие карантинно-ограничительных мер, связанных с проведением противоэпидемических и противоэпизоотических мероприятий;
периодическое заслушивание докладов ответственных лиц о ходе выполнения противоэпидемических и противоэпизоотических мероприятий, принятие по результатам заслушивания организационных и практических решений;
координация действий органов здравоохранения по направлению в очаги особо опасных инфекционных заболеваний специализированных медицинских формирований, оперативных групп Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения, других министерств, государственных комитетов и ведомств для предотвращения распространения болезней и ликвидации последствий их проявлений;
координация действий органов здравоохранения и ветеринарии по использованию средств массовой информации для медико- и ветеринарно-санитарного просвещения населения по предупреждению распространения опасных инфекционных заболеваний;
контроль за сбором и анализом информации о заболеваемости опасными болезнями в Республике Казахстан и за ее пределами;
осуществление контроля за соблюдением введенных ограничений на перемещения людей и животных, перевозки грузов за пределы очага болезней, за выполнением других карантинных мероприятий;
информирование Правительства Республики Казахстан об эпидемической и эпизоотической обстановке по опасным инфекциям в Республике Казахстан и в зарубежных странах.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 28 апреля 1998 г. N 389 P980389_ ; от 14 апреля 2000 г. N 578 P000578_ .

6. Комиссияның:
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан адамдардың, жануарлардың және өсiмдiктердiң жұқпалы ауруға шалдығуы туралы ақпарат алуға;
кәсiпорындардағы, мекемелердегi, ұйымдардағы жұқпалы аурулар мен тамақтан уланудың профилактикасы жөнiндегi жұмыстардың жағдайына тексеру жүргiзуге;
адамдардың, жануарлардың және өсiмдiктердiң арасында жұқпалы арулардың таралуының алдын алу мақсатында карантиндiк-шектеулiк шараларын енгiзу туралы шешiм қабылдауға;
жұқпалы аурулардың алдын алу, санитарлық-профилактикалық, эпидемияға қарсы және мал iндетiне қарсы шаралардың орындалуы туралы құжаттар талап етуге және комиссияның мәжiлiстерiнде тиiстi басшылардың хабарламасын тыңдауға;
кiнәсi бойынша жұқпалы аурулар эпидемияларына, мал iндеттерiне немесе адамдар арасындағы тамақтан жаппай улануға жол берiлген лауазымды тұлғаларды жұмыстан босату, әкiмшiлiк немесе қылмыстық жауапқа тарту туралы тиiстi органдарға материалдар жолдауға;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына жұқпалы аурулардың профилактикасына және деңгейiн төмендетуге, сондай-ақ тамақтан уланудың алдын алуға байланысты мәселелер енгiзуге құқығы бар.
III. Жұмысты ұйымдастыру
7. Комиссия ағымдағы және алдағы болашақтағы мәселелердi шешудi көздейтiн мынадай жұмыс жоспарын жүргiзедi:
жұқпалы аурулардың және тамақтан уланудың пайда болуы мен таралуының алдын алу;
заңды тұлғалардың жұқпалы аурулардың профилактикасы және оның таралуының алдын алу бойынша Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлықтары мен Үкiметiнiң қаулыларын жүзеге асыру жөнiндегi шараларды, сондай-ақ Комиссияның шешiмдерiн орындауы.
8. Комиссия қалыптасқан эпидемиялық және мал iндетi жағдайын
ескере отырып жоспарлы немесе кезектен тыс мәжiлiс өткiзедi және қабылданған шешiмдердiң орындалуына бақылау жасауды ұйымдастырады.
9. Комиссияның жұмысын ұйымдық қамтамасыз етудi Қазақстан
Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігінің аппараты жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгердi - ҚР Үкіметінiң 1998.04.28. N 389 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2000.04.14. N 576 қаулысымен.
10. Комиссияның шешiмi хаттамамен ресiмделедi және ол орындау үшiн заңды тұлғалар мен азаматтарға жолданады.
Хаттамаға мәжiлiске төрағалық етушi адам мен жауапты хатшы қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 3 маусымдағы
N 685 қаулысымен
Бекiтiлген
Эпидемияға қарсы республикалық төтенше
комиссияның жеке құрамы
Макиевский Н.М.       - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төрағасы, төраға
Бижанов Н.Қ.          - Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының бiрiншi
орынбасары, төрағаның орынбасары
Девятко В.Н.          - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрi, төрағаның орынбасары
Алтынбеков С.А.       - Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының орынбасары,
төрағаның орынбасары
Бисмилдин Ф.Б.        - Қазақстан Республикасы Бас мемлекеттiк
санитарлық дәрiгерiнiң орынбасары, хатшы
Комиссия мүшелерi:
Әбиев М.К.            - Қазақстан Республикасы Құрылыс, тұрғын
үй және аумақтарда құрылыс салу
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Әдуов Р.С.            - Қазақ мемлекеттiк ақпарат агенттiгi
директорының орынбасары
Әкiмбеков Н.К.        - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
министрiнiң орынбасары
Әлиғожанов С.Қ.       - Қазақстан Республикасы Көлiк және
коммуникациялар министрiнiң бiрiншi
орынбасары
Алманиязов Э.А.      - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
аумақтарды және халықты қорғау
бөлiмiнiң бастығы
Арабов С.А.           - Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауiпсiздiк комитетi төрағасының
орынбасары (келiсiмi бойынша)
Бәйiшев К.С.          - Қазақстан Республикасы Экология және
биоресурстар министрiнiң бiрiншi
орынбасары
Дерновой А.Г.         - Қазақстан Республикасы Бас мемлекеттiк
санитарлық дәрiгерi - Қазақстан
Республикасы Денсаулық сақтау
министрiнiң орынбасары
Добрица З.П.          - Қазақ обаға қарсы күрес ғылыми-зерттеу
институтының директоры
Ерекешев С.В.         - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлiгiнiң бас
медициналық-санитарлық инспекторы
Ерошенкова Г.В.       - Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң жедел iс басқармасы
бастығының орынбасары
Ким А.Г.             - Қазақстан Республикасы Жастар iсi,
туризм және спорт министрiнiң орынбасары
Константинов А.В.     - Қазақстан Республикасы Бас
прокурорының бiрiншi орынбасары
(келiсiмi бойынша)
Кравчук А.В.          - Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң Төтенше жағдайлардың алдын
алу бас басқармасының бастығы
Крылов Ю.М.           - "Қазақстан теледидары мен радиосы"
республикалық корпорациясының
вице-президентi
Медеуов Е.Ө.         - Қазақстан Республикасы Бiлiм министрiнiң
орынбасары
Малғаждаров А.Ә.      - Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң Азаматтық қорғаныс бас
басқармасының бастығы
Нұрғалиева Е.         - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрiнiң орынбасары
Омаров А.Д.           - Алматы темiр жол басқармасының
бастығы
Отаров К.М.           - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң орынбасары
Петров В.В.           - Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң жедел iс бас басқармасының
бастығы
Самакова А.Б.         - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және
сауда министрiнiң орынбасары
Сейiтбатталов Б.Ж.    - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрiнiң Консулдық бас
басқармасының бастығы
Сыпатаев М.Б.       - Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық
станцияның бас дәрiгерi
Тоқтаров Ж.Б.         - "Қазақстан әуе жолы" ұлттық
акционерлiк авиакомпаниясының бiрiншi
вице-президентi
Тұрсынқұлов Ш.Ж.      - Қазақстан Республикасы Бас мемлекеттiк
малдәрiгерлiк инспекторы
Үмбетбаев Т.А.        - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының бiрiншi орынбасары
Шнитковский А.А.      - Қазақстан Республикасы Кеден комитетi
төрағасының орынбасары

6. Комиссия имеет право:
получать информацию от центральных и местных исполнительных органов о случаях инфекционных заболеваний людей, животных и растений;
проводить на предприятиях, в учреждениях и организациях проверки состояния работы по профилактике инфекционных заболеваний и пищевых отравлений;
принимать решения о введении карантинно-ограничительных мер с целью предупреждения распространения инфекционных болезней среди людей, животных и растений;
запрашивать документы и заслушивать на заседаниях Комиссии сообщения соответствующих руководителей о принимаемых ими мерах по профилактике инфекционных заболеваний, выполнению санитарно-профилактических, противоэпидемических и противоэпизоотических мероприятий;
направлять материалы в соответствующие органы об отстранении от работы, привлечении к административной или уголовной ответственности должностных лиц, по вине которых допущены эпидемии, эпизоотии инфекционных болезней или случаи массовых пищевых отравлений среди людей;
выносить на рассмотрение Правительства Республики Казахстан вопросы, связанные с профилактикой и снижением уровня инфекционных заболеваний, а также предупреждением пищевых отравлений.
III. Организация работы
7. Комиссия проводит плановую работу, которая предусматривает решение текущих и перспективных вопросов:
предупреждения возникновения и распространения инфекционных заболеваний и пищевых отравлений;
выполнения юридическими лицами мероприятий по реализации Указов Президента и постановлений Правительства Республики Казахстан по профилактике и предупреждению распространения инфекционных заболеваний, а также решений Комиссии.
8. Комиссия с учетом складывающейся эпидемической и эпизоотической обстановки проводит плановые и внеочередные заседания и организует контроль за исполнением принимаемых решений.
9. Организационное обеспечение работы Комиссии осуществляет аппарат Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 28 апреля 1998 г. N 389 P980389_ ; от 14 апреля 2000 г. N 578 P000578_ .
10. Решения Комиссии оформляются протоколом и направляются для исполнения юридическим лицам и гражданам.
Протокол подписывается председательствующим на заседании лицом и ответственным секретарем.
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 июня 1996 г. N 685
Персональный состав
Республиканской чрезвычайной
противоэпидемической комиссии
Макиевский Н. М.         - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Председатель
Государственного комитета Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям,
председатель
Бижанов Н. К.            - первый заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям,
заместитель председателя
Девятко В. Н.            - Министр здравоохранения Республики
Казахстан, заместитель председателя
Алтынбеков С. А.         - заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям,
заместитель председателя
Бисмильдин Ф. Б.         - заместитель Главного
государственного
санитарного врача Республики
Казахстан, секретарь
Члены комиссии:
Абиев М. К.              - первый заместитель Министра
строительства, жилья и застройки
территорий Республики Казахстан
Адуов Р. С.              - заместитель директора Казахского
государственного информационного
агентства
Акимбеков Н. К.          - заместитель Министра внутренних дел
Республики Казахстан
Алигужинов С. К.         - первый заместитель Министра
транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
Алманиязов Э. А.         - начальник отдела защиты территории и
населения Государственного комитета
Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
Арабов С. А.             - заместитель Председателя Комитета
национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Баишев К. С.             - первый заместитель Министра экологии
и биоресурсов
Дерновой А. Г.           - Главный государственный санитарный
врач Республики Казахстан -
заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Добрица В. П.            - директор Казахского противочумного
научно-исследовательского института
Ерекешев С. В.           - главный медико-санитарный инспектор
Министерства обороны Республики
Казахстан
Ерошенкова Г. В.         - заместитель начальника Главного
оперативного управления
Государственного комитета Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям
Ким А. Г.                - заместитель Министра по делам
молодежи, туризма и спорта
Республики Казахстан
Константинов А. В.       - первый заместитель Генерального
Прокурора Республики Казахстан (по
согласованию)
Кравчук А. В.            - начальник Главного управления
предупреждения чрезвычайных ситуаций
Государственного комитета Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям
Крылов Ю. М.             - вице-президент Республиканской
корпорации "Телевидение и радио
Казахстана"
Медеуов Е. Т.            - заместитель Министра образования
Республики Казахстан
Молгаждаров А. А.        - начальник Главного управления
гражданской защиты Государственного
комитета Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям
Нургалиева Е.            - заместитель Министра юстиции
Республики Казахстан
Омаров А. Д.             - начальник Управления Алматинской
железной дороги
Отаров К. М.             - заместитель Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
Петров В. В.             - начальник Главного оперативного
управления Государственного комитета
Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
Самакова А. Б.           - заместитель Министра промышленности
и торговли Республики Казахстан
Сейтбатталов Б. Ж.       - исполняющий обязанности начальника
Главного Консульского управления
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Спатаев М. Б.            - главный врач Республиканской
санитарно-эпидемиологической станции
Тохтаров Ж. Б.           - первый вице-президент Национальной
акционерной авиакомпании "Казакстан
ауе жолы"
Турсункулов Ш. Ж.        - Главный государственный ветеринарный
инспектор Республики Казахстан
Умбетбаев Т. А.          - первый заместитель Председателя
Государственного комитета Республики
Казахстан по охране государственной
границы
Шнитковский А. А.        - заместитель Председателя Таможенного
комитета Республики Казахстан