Жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбiнiң кәсiпорындарын мемлекеттiк қолдау шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 24 маусым N 776. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбi кәсiпорындарын қаржылай сауықтыру өндiрiсiн тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң, облыстар мен Алматы қаласы әкiмдерiнiң жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбiнiң бәсекелестiк тауарлар шығаруын қамтамасыз етуде мейлiнше келешегi бар кәсiпорындарына тендерлiк негiзде мемлекеттiк қолдау көрсету туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi он күн мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының мемлекеттiк медетшi банкiсiне жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбiнiң кәсiпорындарына кредит беру үшiн оған 1996 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаржыдан (1,3 млрд. (бiр миллиард үш жүз миллион) теңге бөлетiн болсын.
Бұдан басқа, 1996 жылдың 1 қыркүйегiне дейiн оған 1996 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражаттардан қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу мен жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбi кәсiпорындарын сауықтыруды қамтамасыз ету жөнiндегi қаржылық инфрақұрылымдарды құруға арнап оларды әлеуметтiк дамуды кредиттеудiң Қазақ акционерлiк банкiнiң (бұдан әрi - Қазкредәлеуметбанк) депозитiне орналастыру үшiн бiр жыл мерзiмге 234,0 млн. (екi жүз отыз төрт миллион) теңге бөлсiн.<*>
3. Жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбiнiң кәсiпорындары негiзiнде Қазкредәлеуметбанкi клиенттерi болып табылатынын ескере отырып, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiсiне:<*>
бөлiнген қаражатты кәсiпорындардың бизнес-жоспарлары негiзiнде жасалып бекiтiлген кредит беру кестесi бойынша Қазәлеуметбанкiсiне жiберу мен оның нысаналы пайдаланылуына бақылау жасау;
Қазәлеуметбанкiсiмен кәсiпорындарды қолдауға бөлiнген қаражатты банктiң қайтарымдық негiзiндегi кепiлдiгiмен қамтамасыз ету және де Қазәлеуметбанкiсiнiң қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбiнiң кәсiпорындарында қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу туралы келiсiм жасасу ұсынылсын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.19.
N 1028  қаулысымен.
4. Қазәлеуметбанкiсiне жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбi кәсiпорындарының тендер негiзiнде қабылданған бизнес-жоспарлары мен акционерлердiң шешiмi бойынша акциялардың мүлiкпен қамтамасыз етiлген бақылау пакетiнiң кепiлдiгiмен банкке берiлуiне сәйкес кредиттеудi iске асыру ұсынылсын.

О мерах государственной поддержки предприятий легкой и деревообрабатывающей промышленности
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 г. N 776. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях стабилизации производства, финансового оздоровления предприятий легкой и деревообрабатывающей промышленности Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан, акимов областей и г. Алматы об оказании на тендерной основе государственной поддержки предприятиям легкой и деревообрабатывающей промышленности, наиболее перспективным в обеспечении конкурентоспособности производимых товаров.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в десятидневный срок выделить государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан 1,3 млрд. (один миллиард триста миллионов) тенге на кредитование предприятий легкой и деревообрабатывающей промышленности из средств, предусмотренных ему в республиканском бюджете на 1996 год.
Кроме того, выделить до 1 сентября 1996 года 234,0 млн. (двести тридцать четыре миллиона) тенге сроком на один год для размещения их на депозит в Казахском акционерном банке кредитования социального развития (далее - Казкредсоцбанк) на создание финансовой инфраструктуры по обеспечению проведения реорганизационных процедур и финансового оздоровления предприятий легкой и деревообрабатывающей промышленности из средств, предусмотренных ему в республиканском бюджете на 1996 год.<*>
3. Учитывая, что предприятия легкой и деревообрабатывающей промышленности, в основном, являются клиентами Казкредсоцбанка рекомендовать государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан:<*>
направлять выделенные средства Казкредсоцбанку по утвержденному графику кредитования, составленному на основании бизнес-планов предприятий, и установить контроль за их целевым использованием;
заключить с Казкредсоцбанком соглашение об обеспечении выделяемых на поддержку предприятий средств залогом банка на возвратной основе и о проведении Казкредсоцбанком в соответствии с действующим законодательством реорганизационных процедур на предприятиях легкой и деревообрабатывающей промышленности.
Сноска. Пункты 2 и 3 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан N 1028 от 19 августа 1996 года.
4. Рекомендовать Казкредсоцбанку производить кредитование согласно принятым на тендерной основе бизнес-планам предприятий легкой и деревообрабатывающей промышленности и передачи банку, по решению акционеров, под залог контрольного пакета акций, обеспеченного имуществом.

5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қайта ұйымдастыру процедураларын жүргiзу кезеңiне әлеуметтiк дамуды кредиттеу жөнiндегi Қазақ акционерлiк банкiсiне жеңiл және ағаш өңдеу өнеркәсiбi кәсiпорындары акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн кепiлдiкке беру туралы шартты ресiмдесiн.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

5. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом оформить на период проведения реорганизационных процедур договоры о передаче в залог Казкредсоцбанку государственных пакетов акций предприятий легкой и деревообрабатывающей промышленности.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан