Қазақстан Республикасының көмiр өнеркәсiбi кәсiпорындарын жекешелендiру жөнiндегi тендер комиссиясының шешiмдерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 28 маусым N 812
"Қазақстан Республикасының көмiр өнеркәсiбi кәсiпорындарын жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 13 маусымдағы N 734 P960734_ қаулысын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Он бес көмiр шахтасының: "Восточная" орталық байыту фабрикасының, стандартты емес жабдықтар мен шағын механикаландыру зауытының, сондай-ақ "Қарағандышахтакөмiр" мемлекеттiк кәсiпорнының өзге де аралас бөлiмшелерiнiң мүлiктiк кешенiн жекешелендiру туралы жабық тендердiң қорытындысы бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен "Испат-Кармет" акционерлiк қоғамы-тендер жеңiмпазы арасындағы Мүлiктiк кешеннiң сатып алу-сату шартын жасассын. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы Э.К. Утеповке Мүлiктiк кешеннiң сатып алу-сату шартына, сондай-ақ өзге де қажеттi шарттар мен құжаттарға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан қол қою өкiлдiгi берiлсiн.
Мүлiктiк кешеннiң сатып алу-сату шартында "Испат-Кармет" акционерлiк қоғамы "Қарағандышахтакөмiр" мемлекеттiк кәсiпорнының активтерiн сатып алады, iшкi және сыртқы мiндеттемелердi төлеу жөнiнде мiндеттемелерi болмайды, сондай-ақ кәсiпорындардың iшкi және сыртқы қарыздарының заңды құқықтық мұрагерлерi алдында мiндеттемелер алмайды деп көзделсiн.
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Испат-Кармет" акционерлiк қоғамына мүлiктiк кешендi белгiленген тәртiппен берудi тiркесiн.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi "Испат-Кармет" акционерлiк қоғамына берiлген активтердiң сақталуын қамтамасыз етсiн, кәсiпорындарды күзетудi ұйымдастыруға байланысты мәселелердi шешуде шарттық негiзде қажеттi көмек көрсетсiн.
5. Қазақстан Республикасының геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi мен Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi "Испат-Кармет" акционерлiк қоғамына барлауға және өндiруге лицензия берсiн, сондай-ақ сатып алу-сату шартында көзделген шарт бойынша барлауға және өндiруге арналған контракт жасассын.
6. Министрлiктер, ведомстволар және жергiлiктi атқарушы органдар
"Испат-Кармет" акционерлiк қоғамына қалыпты жұмыстарды бұзбастан
мүлiктiк кешендi иеленуге, пайдалануға және iске қосуға қабылдау үшiн
қажеттi жағдайлар жасасын.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Премьер-Министрiнiң орынбасары Г.Г. Штойкке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Об утверждении решения тендерной комиссии по приватизации предприятий угольной промышленности Республики Казахстан
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 28 июня 1996 г. N 812
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 13 июня 1996 г. N 734 P960734_ "О приватизации предприятий угольной промышленности Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить результаты закрытого тендера о приватизации имущественного комплекса пятнадцати угольных шахт, Центральной обогатительной фабрики "Восточная", завода нестандартного оборудования и малой механизации, а также иных смежных подразделений государственного предприятия "Карагандашахтуголь".
2. Заключить Договор купли-продажи имущественного комплекса между Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации и победителем тендера - акционерным обществом "Испат-Кармет". Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации Утепова Э.К. подписать от имени Правительства Республики Казахстан Договор купли-продажи имущественного комплекса, а также иные необходимые договоры и документы.
Предусмотреть в Договоре купли-продажи, что акционерное общество "Испат-Кармет" покупает активы государственного предприятия "Карагандашахтуголь", не имеет обязательств по оплате внутренних и внешних обязательств, а также не несет обязательств перед законными правопреемниками внутренних и внешних долгов предприятия.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации зарегистрировать передачу имущественного комплекса акционерному обществу "Испат-Кармет" в установленном порядке.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить сохранность активов, переданных акционерному обществу "Испат-Кармет", и оказывать на договорной основе необходимое содействие в решении вопросов, связанных с организацией охраны предприятия.
5. Министерству геологии и охраны недр и Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан выдать акционерному обществу "Испат-Кармет" лицензию на разведку и добычу, а также заключить контракт на разведку и добычу на условиях, предусмотренных в Договоре купли-продажи.
6. Министерствам, ведомствам и местным исполнительным органам создать акционерному обществу "Испат-Кармет" необходимые условия для принятия во владение, пользование и эксплуатацию имущественного комплекса без нарушения нормальной работы.
7. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Штойка Г.Г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан