"Маңғыстаумұнайгаз" акционерлiк қоғамын жекешелендiру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 28 маусым N 830
1996-1998 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк меншiктi жекешелендiру мен қайта құрылымдау бағдарламасына сәйкес және кенiштердi перспективалы пайдалану мен олардың тұрақты жұмысын қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне инвестициялық тендерде сату үшiн "Маңғыстаумұнайгаз" акционерлiк қоғамы акцияларының оның жарғылық қорының 90 процентi мөлшерiндегi мемлекеттiк пакетiн берсiн.
Маңғыстау облысының әкiмiмен бiрлесе отырып, бiр апта мерзiм iшiнде "Маңғыстаумұнайгаз" акционерлiк қоғамының облыс әкiмiнiң балансына берiлуге тиiстi әлеуметтiк сала объектiлерiнiң тiзбесiн айқындасын және бiр ай мерзiм iшiнде олардың өткiзу сәтiндегi жай-күйiнде берiлуiн жүзеге асыратын болсын.
Маңғыстау облысының әкiмi қабылданатын әлеуметтiк сала мекемелерiнiң жүйесiн оңтайландыруды ескере отырып, осы мекемелердi жергiлiктi бюджеттен қаржыландыру мәселесiн шешетiн болсын.
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi мамандарының қатысуымен "Маңғыстаумұнайгаз" акционерлiк қоғамы акцияларының оның жарғылық қорының 90 процентi мөлшерiндегi мемлекеттiк пакетiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес инвестициялық тендерде сататын болсын.
3. "Маңғыстаумұнайгаз" акционерлiк қоғамының "Қаламқас" мұнай
газ өндiру басқармасын жекешелендiру тәртiбi туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 11 маусымдағы N 728 қаулысының
күшi жойылған деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Г.Г. Штойкке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О приватизации акционерного общества "Мангистаумунайгаз"
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 28 июня 1996 г. N 830
В соответствии с Программой приватизации и реструктуризации государственной собственности в Республике Казахстан на 1996-1998 годы и в целях обеспечения стабильной работы и перспективной разработки месторождений Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном законом порядке:
передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для реализации на инвестиционном тендере государственный пакет акций акционерного общества "Мангистаумунайгаз" в размере 90 процентов от его уставного фонда;
совместно с акимом Мангистауской области в недельный срок определить перечень объектов социальной сферы акционерного общества "Мангистаумунайгаз", подлежащих передаче на баланс акима области, и в месячный срок осуществить их передачу в состоянии, существующем на момент передачи.
Акиму Мангистауской области решить вопрос финансирования из местного бюджета принимаемых учреждений социальной сферы, с учетом оптимизации сети этих учреждений.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации с участием специалистов Министерства нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством осуществить на инвестиционном тендере продажу государственного пакета акций акционерного общества "Мангистаумунайгаз" в размере 90 процентов от его уставного фонда.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 1996 г. N 728 "О порядке приватизации нефтегазодобывающего управления "Каламкас" акционерного общества "Мангистаумунайгаз".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Штойка Г.Г.
Премьер-Министр
Республики Казахстан