Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 6 қарашадағы N 1461 қаулысына өзгертулер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 8 шiлде N 848. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.05.13. N 431 қаулысымен. ~P980431
Қазақстандық кәсiпорындар өндiретiн және экспорттайтын шикiзат тауарларын жариялау және салық салу тәртiбiнiң кейбiр мәселелерiн реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
"Қазақстан Республикасынан экспортталатын шикiзат тауарларын кедендiк жариялау және оларға салық салу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 6 қарашадағы N 1461 P951461_ қаулысына (Қазақстан Рееспубликасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 35, 433-бап) мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасынан шығарылған шикiзат тауарлары Қазақстан Республикасының қосылған құнға салынатын салық жөнiнде есепте тұрған салық төлеушiнiң меншiгi болып табылатын қайта өңдеу өнiмдерiн (дайын өнiмдердi), кейiн оларды ТМД елдерiнен тысқары шығаратын етiп ТМД елдерiне өңдеу үшiн шығарған жағдайда, ТМД елдерiнен тысқары шығарылатын тауарлар экспорты үшiн қарастырылған Қазақстан Республикасының кедендiк режимiне жатады деп белгiленсiн";
3-тармақтағы:
төртiншi және бесiншi абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"кәсiпорын орналасқан жердегi салық органына қазақстандық кәсiпорынның шетелдiк фирмамен немесе Қазақстан Республикасының резидентi және ТМД елдерiнiң резидентi болып табылмайтын өзге де тұлғамен (бұдан әрi - шетелдiк сатып алушы) экспорттық контрактiнi толық көлемде беруi, онда соңғысының сатып алатын қайта өңдеу өнiмдерi (дайын өнiм) ТМД елдерiнен тысқары шығыруға арналғандығы көрсетiлуi тиiс;
Қазақстан Республикасының қосылған құнға салынатын салық жөнiнде есепте тұрған салық төлеушiнiң өңделетiн өнiмдердi (дайын өнiмдердi) ТМД елдерiнен тысқары шығару жөнiндегi кедендiк жариялануының көшiрмесi";
алтыншы абзац алынып тасталсын;
жетiншi абзацтағы "қазақстан кәсiпорны" деген сөздер "Қазақстан
Республикасының қосылған құнға салынған салық жөнiнде есебiнде
тұрған салық төлеушi" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1995 г. N 1461
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 1996 г. N 848. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 мая 1998 г. N 431 ~P980431.
В целях урегулирования ряда вопросов порядка декларирования и налогообложения сырьевых товаров, производимых и экспортируемых казахстанскими предприятиями, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1995 г. N 1461 P951461_ "О таможенном декларировании и налогообложении сырьевых товаров, экспортируемых из Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 35, ст. 433) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить, что сырьевые товары, происходящие из Республики Казахстан, в случае их вывоза для переработки в страны СНГ с последующим вывозом за пределы стран СНГ продуктов переработки (готовой продукции), являющихся (ейся) собственностью налогоплательщиков, состоящих на учете по налогу на добавленную стоимость в Республике Казахстан, подпадают под таможенный режим Республики Казахстан, предусмотренный для экспорта товаров за пределы стран СНГ";
в пункте 3:
абзацы четвертый и пятый изложить в следующей редакции:
"предоставление налоговым органам по месту нахождения предприятия в полном объеме экспортного контракта казахстанского предприятия с иностранной фирмой или иным лицом, не являющимся резидентом Республики Казахстан и резидентом стран СНГ (далее - инопокупатель), в котором должно быть указано, что приобретаемые последним продукты переработки (готовая продукция) предназначены к вывозу за пределы стран СНГ;
копия таможенной декларации налогоплательщика, состоящего на учете по налогу на добавленную стоимость Республики Казахстан по вывозу продуктов переработки (готовой продукции) за пределы стран СНГ";
абзац шестой исключить;
в абзаце седьмом слова "казахстанского предприятия" заменить словами "налогоплательщика, состоящего на учете по налогу на добавленную стоимость в Республике Казахстан".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан