Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 12 шiлде N 895. Күшi жойылды - ҚР Үкіметінiң 2000.08.12. N 1253 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды – ҚР Үкіметінiң Үкіметінiң 12.08.2000. № 1253 қаулысымен.
Сыртқы экономикалық саладағы мемлекеттiк мүдделердi қорғау, экспортталатын тауарларға бақылау жасауды ұйымдастыру мақсатында және республиканың Бүкiл дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруiне әзiрленуге байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауарлардың жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 28 мамырдағы N 654 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж, N 25, 209-бап):
қаулының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясы туралы";
қаулының мәтiнiндегi "Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауарларын жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясы", "Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауарлардың жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясын", "жөнелту алдындағы инспекция", "Қазақстан Республикасынан экспортталатын тауарлардың жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясын" деген сөздер "Жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясы", "жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясын", "iшiнара тәуелсiз инспекция" және "жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясын" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 1996 жылдың 15 тамызынан бастап жүзеге асырылған экспорттық контрактiлердiң iшiнара тәуелсiз инспекциясы енгiзiлсiн.
Жүзеге асырылған экспорттық контрактiлерге инспекция, тәуелсiз инспекция жүргiзуге жiберiлген органдардың қалауы бойынша iшiнара жүргiзiледi";
2-тармақ алынып тасталсын.
5-тармақтағы "1" деген сан "30" деген санмен ауыстырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi осы қаулы жарияланған күннен бастап бiр ай мерзiм iшiнде сыртқы экономикалық қызмет субъектiлерiне 1996 жыдың 15 тамызынан бастап жүзеге асырылған экспорттық контрактiлерге iшiнара тәуелсiз инспекциясының жүйесiнiң енгiзiлгенi туралы хабарласын";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Контарктiлiк баға мен жүзеге асырылған экспорттық контарктiлерге iшiнара тәуелсiз инспекция жүргiзудiң нәтижесiнде айқындалған бағасының арасында айырма анықталған жағдайда, Қазақстан Республикасының салық органдары кеден органдарының ұсынысы бойынша салық салу мақсатында салық төлеушiлердiң кiрiсiн осы айырмаға түзетедi";

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 1996 года № 895. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года № 1253.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.08.2000 № 1253.
В целях защиты государственных интересов во внешнеэкономической сфере, организации контроля за экспортируемыми товарами и в связи с подготовкой вступления республики во Всемирную торговую организацию Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 мая 1996 г. N 654 P960654_ "О независимой предотгрузочной инспекции товаров, экспортируемых из Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 25, ст.209):
название постановления изложить в следующей редакции:
"О выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов";
в тесте постановления слова "независимую предотгрузочную инспекцию товаров, экспортируемых из Республики Казахстан", "независимой предотгрузочной инспекции товаров, экспортируемых из Республики Казахстан", "предотгрузочной инспекции", "независимая предотгрузочная инспекция товаров, экспортируемых из Республики Казахстан", заменить словами "выборочную независимую инспекцию осуществленных экспортных контрактов", "выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов", "выборочной независимой инспекции" и "выборочная независимая инспекция осуществленных экспортных контрактов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Ввести с 15 августа 1996 года выборочную независимую инспекцию осуществленных экспортных контрактов.
Инспекция осуществленных экспортных контрактов проводится выборочно, по усмотрению органов, допущенных к проведению независимой инспекции";
пункт 2 исключить;
в пункте 5 цифру "1" заменить цифрой "30";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Таможенному комитету Республики Казахстан в месячный срок со дня опубликования настоящего постановления информировать субъектов внешнеэкономической деятельности о введении с 15 августа 1996 года системы выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случаях установления разницы между контрактной ценой и ценой, определенной в результате проведения выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов, налоговые органы Республики Казахстан по представлению таможенных органов корректируют доход налогоплательщиков на данную разницу в целях налогообложения";

1-8-тармақтар 1-7-тармақтар болып саналсын.
1,2,3 және 5-қосымшалардағы "экспортталатын тауарлардың жөнелту алдындағы инспекциясын", "экспортталатын тауарлардың алдын ала жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясы", "экспортқа ұсынылатын тауарлардың жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясы", "жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясы", "жөнелту алдындағы инспекциясын", "Жөнелту алдындағы инспекция органдарының" және "жөнелту алдындағы инспекция" деген сөздер "Жүзеге асырылған экспорттық контрактiлерге iшiнара тәуелсiз инспекция", "жүзеге асырылған экспорттық контрактiлерге iшiнара тәуелсiз инспекциясы", "жүзеге асырылған экспорттық контрактiлерге iшiнара тәуелсiз инспекциясының", "iшiнара тәуелсiз инспекция органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-қосымшада:
ереженiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жүзеге асырылған экспорттық контарктiлерге iшiнара тәуелсiз инспекция жүргiзу тәртiбi туралы";
3-тармақтағы 4 және 6-абзацтар алынып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын;
"4. Кеден органдары мәмiленi кедендiк ресiмдегеннен кейiн 3 күндiк мерзiмнiң iшiнде контарктiлер мен экспорттаушыдан қабылданған басқа да құжаттарды iшiнара тәуелсiз инспекция органдарына бередi";
5 және 6-тармақтар алынып тасталсын;
"Экспорт жөнiндегi жұмыстарды жүзеге асыру тетiгi" деген II бөлiмнiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"II. Инспекцияны жүзеге асыру тетiгi";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мәмiленi кедендiк ресiмдеген сәттен бастап 3 жұмыс күнiнен кешiктiрмей кеден органдары осы қаулыға 4-қосымшада көрсетiлген тауарларды Қазақстан Республикасынан әкету туралы жүзеге асырылған экспорттық контрактiлерге iшiнара тәуелсiз инспекциясын хабардар етедi";
13-тармақ алынып тасталсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Iшiнара тәуелсiз инспекция органдары (немесе уәкiлдi агент) 10 жұмыс күнi iшiнде экспортталатын тауарлардың санына, бағасының деңгейiне сәйкес iшiнара тәуелсiз инспекцияны жүзеге асырады, Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген тауарларды сипаттау мен кодтандырудың үйлесiмдендiрiлген жүйесiне сәйкес тауарлық кодты айқындайды";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Iшiнара тәуелсiз инспекция органдары (немесе уәкiлдi агент) инспекциясының аяқталуы бойынша НБЕ республика кеден органдарына бередi";
16-тармақ алынып тасталсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Экспортталатын тауарлардың контрактiлiк бағалары НБЕ-де көрсетiлген бағаларға сәйкес келмеген жағдайларда кеден органдары 2 күн мерзiм iшiнде сараптық мәмiле және НБЕ жөнiндегi материалдарды салық төлеушiлердiң осы айырмадан түсетiн түсiмiн салық салу мақсатында түзету үшiн салық органдарына жолдайды";
аталған қосымша мынадай мазмұндағы 18-тармақпен толықтырылсын:

пункты 1-8 считать пунктами 1-7;
в приложениях 1,2,3 и 5 слова "предотгрузочной инспекции экспортируемых товаров", "независимой предотгрузочной инспекции экспортируемых товаров", "независимой предотгрузочной инспекции товаров, поставляемых на экспорт" "независимая предотгрузочная инспекция", независимую предотгрузочную инспекцию", органы предотгрузочной инспекции" и "предотгрузочная инспекция" заменить словами "выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов", "выборочная независимая инспекция осуществленных экспортных контрактов", "выборочную независимую инспекцию осуществленных экспортных контрактов", "органы выборочной независимой инспекции";
в приложении 3:
название положения изложить в следующей редакции:
"О порядке проведения выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов";
в пункте 3 абзацы 4 и 6 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Таможенные органы в 3-дневный срок после таможенного оформления сделки передают контракт и другие принятые от экспортера документы в органы выборочной независимой инспекции";
пункты 5 и 6 исключить;
название раздела II "Механизм осуществления работ по экспорту" изложить в следующей редакции:
"II. Механизм осуществления инспекции";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Не позднее 3 рабочих дней с момента таможенного оформления сделки таможенные органы информируют органы выборочной независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов о вывозе из Республики Казахстан товаров, указанных в приложении 4 к настоящему постановлению";
пункт 13 исключить;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Органы выборочной независимой инспекции (или уполномоченный агент) в течение 10 рабочих дней осуществляют выборочную независимую инспекцию количества, соответствия уровня цен экспортируемых товаров, определяют товарный код в соответствии с действующей в Республике Казахстан гармонизированной системой описания и кодирования товаров";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. По завершении инспекции органы выборочной независимой инспекции (или уполномоченный агент) передают ОПР в таможенные органы республики";
пункт 16 исключить;
пункт 17 в следующей редакции:
"17. В случае несоответствия контрактной цены экспортированных товаров ценам, указанным в ОПР, таможенные органы в 2-дневный срок направляют материалы по экспортной сделке и ОПР в налоговые органы для корректировки доходов налогоплательщиков на данную разницу в целях налогообложения";
указанное положение дополнить пунктом 18 следующего содержания:

"18. Iшiнара сараптамалардың жалпы процедурасы өндiрiстiк процестер мен өнiм экспортына кедергi жасамауға тиiс";
5-18-тармақтар 5-14-тармақтар болып саналсын;
4-қосымшада:
тақырыбындағы "Жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекция" деген сөздер "Iшiнара тәуелсiз инспекция" деген сөздермен ауыстырылсын;
тiзбе мынадай жолдармен толықтырылсын:
"Өңделмеген мұнай (газ конденсатын қоса) 2709
Табиғи газ 271111000
271121000";
5-қосымшада:
тақырыбындағы "Экспортталатын тауарлардың жөнелту алдындағы тәуелсiз инспекциясы" деген сөздер "Жүзеге асырылған экспорттық контрактiлерге iшiнара тәуелсiз инспекция" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың төртiншi абзацы алынып тасталсын;

"18. Общая процедура выборочной экспертизы не должна препятствовать производственному процессу и экспорту продукции";
пункты 5-18 считать пунктами 5-14;
в приложении 4:
в заголовке слова "независимая предотгрузочная инспекция" заменить словами "выборочная независимая инспекция";
перечень дополнить строками:
"Нефть сырая (включая газовый конденсат) 2709
Газ природный 271111000
271121000";
в приложении 5,
в заголовке слова "независимой предотгрузочной инспекции экспортируемых товаров" заменить словами "независимой инспекции осуществленных экспортных контрактов";
абзац четвертый пункта 4 исключить.

2. "Биржалық тауарлардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 шiлдедегi N 1035 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж, N 26,
302-бап) 1-қосымшада:
"Өндiрiстiк-техникалық мақсаттағы өнiм" деген 2-бөлiмнен:
"Өңделмеген мұнай (газ конденсатын қоса) 2709, 271000330
және оның өңделген өнiмдерi 271000350
271000510
271000690
271000790"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Мұнай өңделетiн өнiмдер 271000330

2. В приложении 1 к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1035 "Об утверждении Перечня биржевых товаров" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 26, ст.302):
в разделе 2 "Продукция производственно-технического назначения" строки:
"Нефть сырая 2709,271000330 ---
(включая газовый конденсат) 271000350
и продукты ее переработки 271000510
271000690
271000790"
изложить в следующей редакции:
"Продукты нефтепереработки 271000330