"Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 6 қыркүйек N 1090
1996-1998 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында мемлекеттiк меншiктi жекешелендiру және қайта құрылымдау бағдарламасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi заңда белгiленген тәртiппен:
төрт ай мерзiм iшiнде "Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының жалпы жиналысына 1, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес оның құрамынан құрылымдық бөлiмшелердi бөлiп шығару арқылы қайта ұйымдастыру туралы мәселе енгiзсiн; <*>
2-қосымшаға сәйкес әлеуметтiк сала объектiлерiн жергiлiктi атқарушы органдардың коммуналдық меншiгiне беру туралы мәселенi шешетiн болсын;
"Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының құрылымдық бөлiмшелерiнiң, 1, 4-қосымшаларға сәйкес, оларды сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берiлсiн. <*> <*>
6-қосымшаға сәйкес төрт ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен бiрлесiп "Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының құрылымдық бөлiмшелерiнiң ұйымдық құқықтық нысанын айқындасын. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 4-шi абзацы жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң
1996.09.18. N 1133 қаулысымен. P961133_
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.11.29.
N 1456 қаулысымен. P961456_
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1 және 4-қосымшаларға сәйкес "Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамы құрылымдық бөлiмшелерiнiң мүлкiн сату жөнiнде ашық тендерлер ұйымдастырсын және өткiзсiн. <*> <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1996.09.18.
N 1133 қаулысымен. P961133_
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.11.29.
N 1456 қаулысымен.
3. "Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 8 шiлдедегi N 855 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрi В.В. Храпуновқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы "6" қыркүйектегi N 1090 қаулысына 1-қосымша
"Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының
бөлiнiп шығарылатын құрылымдық бөлiмшелердiң
ТIЗБЕСI
"Богатырь"
"Восточный"
"Северный"
"Степной"
"Майкөбең"
кенiштерi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы "6" қыркүйектегi N 1090 қаулысына 2-қосымша
Жергiлiктi атқарушы органдардың коммуналдық
меншiгiне берiлетiн әлеуметтiк сала объектiлерiнiң
ТIЗБЕСI
"Горняк" спорттық-сауықтыру кешенi
Газ шаруашылығы басқармасы
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы "6" қыркүйектегi N 1090 қаулысына 3-қосымша
Ұйымдық-құқықтық нысанына айқындауға арналған
"Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк
қоғамының құрылымдық бөлiмшелерiнiң
ТIЗБЕСI
Богатырь тиеу-көлiк басқармасы
Восточное тиеу-көлiк басқармасы
Северное тиеу-көлiк басқармасы
Екiбастұз тиеу-көлiк басқармасы
Жөндеу-құрылыс басқармасы
Өндiрiстiк-технологиялық байланыс торабы
"Углесбыт" басқармасы
Материалдық-техникалық жабдықтау басқармасы
Механикаландыру басқармасы
Көмiрдiң сапасын техникалық бақылау және стандарттар басқармасы
Экология, өнеркәсiп су құбырлары мен канализация басқармасы
"Мост" жасанды ғимараттар учаскесi
Оқу-курстық комбинат
Ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету орталығы
Энергия басқармасы
Тау-кен-көлiк жабдықтарын жөндеу жөнiндегi завод
Кенiш құрылысы басқармасы
"Экібастұзуглеавтоматика" монтаждау-реттеу басқармасы
Автобаза
Алушты учаскесi
Кешендi механизация және автокөлiк базасы
Мамандандырылған маркшейдiрлiк жұмыс бюросы
Ақпараттау-есептеу орталығы
ет өңдеу кешенi
Жұмысшыларды жабдықтау бөлiмi
"Екiбастұзкөмiр" АҚ-ның Қазақстанның қалалары мен ТМД
елдерiндегi өкiлдiктерi
Жобалау-конструкторлық бюросы
Жол машина станциясы
Редакциялық-баспа орталығы
ЕСКЕРТУ. 4-6-қосымшалар жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1996.11.29.
N 1456 қаулысымен.
P961456_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 29 қарашадағы
N 1456 қаулысына
4-қосымша
"Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының
құрамынан бөлiнетiн құрылымдық бөлiмшелер мүлiктерiнiң
ТIЗБЕСI
___________________________________________________________________
N  |    Объектiлердiң атауы                 |Объектiлердiң кiмге
р/с|                                        | жататындығы
___________________________________________________________________

О реорганизации Государственного акционерного общества "Экибастузкомир"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 1996 г. N 1090
В соответствии с Программой приватизации и реструктуризацией государственной собственности в Республике Казахстан на 1996-1998 годы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в установленном законодательством порядке:
в четырехмесячный срок внести на общее собрание Государственного акционерного общества "Экибастузкомир" вопрос о реорганизации путем выделения из его состава структурных подразделений согласно приложениям 1, 4, 5, 6; <*>
решить вопрос о передаче в коммунальную собственность местным исполнительным органам объектов социальной сферы согласно приложению 2;
передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации имущество структурных подразделений Государсвтенного акционерного общества "Экибастузкомир", согласно приложениям 1, 4, для их продажи; <*>
в четырехмесячный срок совместно с Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан определить организационно-правовую форму структурных подразделений Государственного акционерного общества "Экибастузкомир" согласно приложению 6. <*>
Сноска. Абзац второй пункта 1 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 1996 г. N 1456; Абзац четвертый пункта 1 - в редакции постановления Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1133 и с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 1996 г. N 1456 P961456_ .
2. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации организовать и провести открытые тендеры по продаже имущества структурных подразделений Государственного акционерного общества "Экибастузкомир", согласно приложениям 1 и 4. <*>
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1133 и с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 1996 г. N 1456 P961456_ .
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 1996 г. N 855 "О реорганизации Государственного акционерного общества "Экибастузкомир".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан Храпунова В.В.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 1996 г. N 1090
Перечень
структурных подразделений, выделяемых из состава
Государственного акционерного общества "Экибастузкомир"
Разрезы:
"Богатырь"
"Восточный"
"Северный"
"Степной"
"Майкубенский"
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 1996 г. N 1090
Перечень
объектов социальной сферы, передаваемых в коммунальную
собственность местным исполнительным органам
Спортивно-оздоровительный комплекс "Горняк"
Управление газового хозяйства
Управление жилищно-коммунального хозяйства
Приложение 3
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 1996 г. N 1090
Перечень
структурных подразделений Государственного акционерного
общества "Экибастузкомир" для определения
организационно-правовой формы
Богатырское погрузочно-транспортное управление
Восточное погрузочно-транспортное управление
Северное погрузочно-транспортное управление
Экибастузское погрузочно-транспортное управление
Ремонтно-строительное управление
Узел производственно-технологической связи
Управление "Углесбыт"
Управление материально-технического снабжения
Управление механизации
Управление технического контроля качества угля и стандартов
Управление экологии, промводопровода и канализации
Участок искусственных сооружений "Мост"
Учебно-курсовой комбинат
Центр информационно-технического обеспечения
Энергоуправление
Завод по ремонту горно-транспортного оборудования
Разрезостроительное управление
Монтажно-наладочное управление "Экибастузуглеавтоматика"
Автобаза
Алуштинский участок
База комплексной механизации и автотранспорта
Бюро специализированных маркшейдерских работ
Информационно-вычислительный центр
Мясоперерабатывающий комплекс
Отдел рабочего снабжения
Представительства АО "Экибастузкомир" в городах Казахстана и
стран СНГ
Проектно-конструкторское бюро
Путевая машинная станция
Редакционно-издательский центр
Приложение 4
Перечень
имущества структурных подразделений,
выделяемых из состава государственного
акционерного общества "Экибастузкомир"
<*>
Сноска. Постановление Правительства РК от 6 сентября 1996 г. N
1090 дополнено приложением 4, согласно постановления Правительства
Республики Казахстан от 29 ноября 1996 г. N 1456.
ДДДДВДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДВДДДДДДДДДДДДДДД
N  і  Наименование объекта                         іПринадлежность
п/п і                                               і    объекта
ДДДДБДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДБДДДДДДДДДДДДДДД

1. "Молодежная" стансасын қоспағанда               БПТУ
БПТУ мүлкi
2. 11 км блок постына дейiн темiр жол              БПТУ
аралығымен бiрге "Молодежная" стансасы
3. 9-шы алаптан көмiр шығаруға арналған            БПТУ
ОПЭ-1 сүйреу локомативтерi
4. Маркшейдерлiк жұмыстардың                       БСМР
мамандандырылған бюросы (100%)
5. Депо мен бiрге "Фестивальная" темiржол          ВПТУ
стансасы
6. "Скользящая" темiржол стансасы                  ВПТУ
7. "Прибортовая" темiржол стансасы                 ВПТУ
8. "Комсомольская" темiржол стансасы               ВПТУ
9. "Обводная" темiржол стансасы                    ВПТУ
10. Темiржол аралығы: "Фестивальная" стансасы -    ВПТУ
"Комсомольская" стансасы
11. Темiржол аралығы: "Обводная" стансасы -        ВПТУ
"Прибортовая" стансасы
12. Темiржол аралығы: "Обводная" стансасы -        ВПТУ
"Скользящая" стансасы
13. Темiржол аралығы: "Прибортовая" стансасы-      ВПТУ
"Фестивальная" стансасы
14. Жылжымалы құрам (думпкары)                     ВПТУ
15. 1-ш қосымшаға енген объектiлерден басқа,       ВПТУ
ВПТУ мүлкi
16. Жобалау-конструкторлық бюро                    ПКБ
17. Жол машина стансасы (100%)                     ПМС
18. "Балластная" стансасындағы қиыршық тас        "Степной"
карьерi                                       разрезi
19. "Богатырь" разрезiмен iшiнара жалдау
шартымен бiрге МДиРО цехi ("Фестивальная"     "Степной"
стансасында, ондағы жабдықтармен бiрге)        резрезi
20. "Степная" стансасындағы балласт карьерi       "Степной"
разрезi
21. "Западная" стансасындағы "Озерный"            "Северный"
балласт карьерi                                разрезi
22. Жылжымалы құрамды жөндеу жөнiндегi цехпен
бiрге РГТО зауытының мүлкi (100%)              РГТО
23. АКТУ (СПТУ) мүлкi                              АКТУ
24. "Восточная" стансасындағы ОТК                  УТКК және С
25. Богатырь стансасының ОТК                       УТКУ және С
26. "Ударная" стансасындағы ОТК                    УКТУ және С
27. ТП-11                                        Энергия басқармасы
28. ТРП-7                                        Энергия басқармасы
29. "Восточная" темiржол стансасы                  ЭПТУ
30. "Восточная" стансасынан бастап
"Соединительная" стансасына дейiнгi
темiржол аралығы                              ЭПТУ
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 29 қарашадағы
N 1456 қаулысына
5-қосымша
"Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамының
мүлiктiк базасында акционерлiк қоғамдар құрылатын
құрылымдық бөлiмшелер
ТIЗБЕСI
"Мост" учаскесiмен Екiбастұз жартылай тиеу-тасымалдау басқармасы
Энергия басқармасы
Материалдық-техникалық жабдықтау басқармасы
Өндiрiстiк-технологиялық байланыс басқармасы
Автобаза
Кешендi механикаландыру және автокөлiк базасы
Механикаландыру базасы
Жөндеу-құрылыс басқармасы
Ақпараттық-есептеу орталығы
Экология, өнеркәсiптiк сумен жабдықтау және канализация
басқармасы
Жұмысшы жабдықтау бөлiмi
Кен құрылысы басқармасы
"Екiбастұзкөмiравтоматика" монтаждау-iске қосу басқармасы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 29 қарашадағы
N 1456 қаулысына
6-қосымша
"Екiбастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамы
құрылымдық бөлiмшелерiнiң
ТIЗБЕСI
Оқу-курстық комбинат
Редакциялық-баспа орталығы
Ет өңдеу кешенi
Ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету орталығы
Алуштин учаскесi
"Белочка" мейманханасы

1. Имущество БПТУ, за исключением ст. Молодежная       БПТУ
2. Станция Молодежная с ж.-д. перегоном до блок        БПТУ
поста 11 км
3. Тяговые локомотивы ОПЭ-1 для вывозки угля с поля 9  БПТУ
4. Бюро специализированных маркшейдерских работ (100%) БСМР
5. Железнодорожная станция Фестивальная с депо         ВПТУ
6. Железнодорожная станция Скользящая                  ВПТУ
7. Железнодорожная станция Прибортовая                 ВПТУ
8. Железнодорожная станция Комсомольская               ВПТУ
9. Железнодорожная станция Обводная                    ВПТУ
10. Железнодорожный перегон: станция Фестивальная -
станция Комсомольская                               ВПТУ
11. Железнодорожный перегон: станция Обводная -
станция Прибортовая                                 ВПТУ
12. Железнодорожный перегон: станция Обводная -
станция Скользящая                                  ВПТУ
13. Железнодорожный перегон: станция Прибортовая -
станция Фестивальная                                ВПТУ
14. Подвижной состав (думпкары)                         ВПТУ
15. Имущество ВПТУ, кроме объектов, вошедших в
приложение 1                                        ВПТУ
16. Проектно-конструкторское бюро                       ПКБ
17. Путевая машинная станция (100 %)                    ПМС
18. Щебеночный карьер на станции Балластная        разрез "Степной"
19. Цех МДиРО (на станции Фестивальная с
находящимися в нем оборудованием) с условием
частичной аренды разрезом "Богатырь"           разрез "Степной"
20. Балластный карьер на станции Степная           разрез "Степной"
21. Балластный карьер Озерный на станции Западная  разрез "Северный"
22. Имущество завода РГТО (100 %) с цехом по       РГТО
ремонту подвижного состава
23. Имущество СПТУ                                 СПТУ
24. ОТК на станции Восточная                       УТКК и С
25. ОТК ст. Богатырская                            УТКУ и С
26. ОТК на ст. Ударная                             УТКУ и С
27. ТП-11                                          Энергоуправление
28. ТРП-7                                          Энергоуправление
29. Железнодорожная станция Восточная              ЭПТУ
30. Железнодорожный перегон от станции
Восточная до станции Соединительная            ЭПТУ
Приложение 5
Перечень
структурных подразделений
Государственного акционерного общества
"Экибастузкомир", на базе имущества
которых учреждаются акционерные общества
<*>
Сноска. Постановление Правительства РК от 6 сентября 1996 г. N
1090 дополнено приложением 5, согласно постановления Правительства
Республики Казахстан от 29 ноября 1996 г. N 1456.
Экибастузское погрузочно-транспортное управление с
участком "Мост"
Энергоуправление
Управление материально-технического снабжения
Управление производственно-технологической связи
Автобаза
База комплексной механизации и автотранспорта
Управление механизации
ремонтно-строительное управление
Информационно-вычислительный центр
Управление по экологии, промышленному водоснабжению и
канализации
Отдел рабочего снабжения
Разрезостроительное управление
Монтажно-наладочное управление "Экибастузуглеавтоматика"
Приложение 6
Перечень
структурных подрезделений
Государственного акционерного
общества "Экибастузкомир"
<*>
Сноска. Постановление Правительства РК от 6 сентября 1996 г. N
1090 дополнено приложением 6, согласно постановления Правительства
Республики Казахстан от 29 ноября 1996 г. N 1456.
Учебно-курсовой комбинат
Редакционно-издательский центр
Мясоперерабатывающий комплекс
Центр информационно-технического обеспечения
Алуштинский участок
Гостиница "Белочка"