Қызмет телефондары мен мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 335 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 335 Қаулысымен.
Мемлекет қаржысын үнемдеу режимiн күшейту және қызмет телефондарын пайдалануды ретке келтiру, сондай-ақ мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған қолда бар өндiрiстiк үй-жайлар қорын ұтымды пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мыналарға:
орталық мемлекеттік органдардың басшыларына - бес таңбалы нөмірі бар телефондарды;
орталық мемлекеттік органдардың басшыларына, олардың орынбасарларына; орталық атқарушы органдардың жауапты хатшыларына (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаларға); Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің саяси мемлекеттік қызметшілеріне; ведомстволардың басшыларына - үкіметтік АТС-тың (ҮАТС) төрт таңбалы нөмірі бар телефондарын;
орталық мемлекеттік органдардың басшыларына, олардың орынбасарларына; орталық атқарушы органдардың жауапты хатшыларына (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаларға); ведомстволардың басшыларына, олардың орынбасарларына; департаменттердің басшыларына, олардың орынбасарларына; басқармалардың бастықтарына, олардың орынбасарларына (заңнамаға сәйкес осындай лауазым болғанда) - республика ішінде қалааралық байланысты;
орталық мемлекеттік органдардың басшыларына, олардың орынбасарларына, орталық атқарушы органдардың жауапты хатшыларына (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаларға), ведомстволардың басшыларына - ТМД елдерімен халықаралық байланысты;
Үкімет мүшелеріне - алыс шет елдермен халықаралық байланысты пайдалану құқығы берілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.03.25  N 283 Қаулысымен.
2. Облыстар мен республикалық бағыныстағы қалалардың әкiмдерiне республика iшiнде қалааралық байланысты пайдалану құқығымен (халықаралық байланысқа шығу құқығынсыз) пәтерлерiнде қызмет телефонын орнату құқығы берiлсiн.
3. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi қызмет телефондары жөнiнде тиiстi шешiмдер қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi қызмет телефондарына түгендеу жүргiзiп, оларды осы қаулыда белгiленген нормаларға сәйкестендiрсiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне атқарылған жұмыс туралы 1997 жылдың 1 қаңтарына дейiн ақпарат берсiн.

О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года № 1217. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 335
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 335.
В целях усиления режима экономии государственных средств и упорядочения пользования служебными телефонами, а также рационального использования имеющегося фонда производственных зданий для размещения аппарата государственных органов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Предоставить право пользования:
телефонами с пятизначными номерами - руководителям центральных государственных органов;
правительственной АТС (ПАТС) с четырехзначными номерами руководителям центральных государственных органов, их заместителям; ответственным секретарям центральных исполнительных органов (должностным лицам, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа); политическим государственным служащим Администрации Президента Республики Казахстан, руководителям ведомств;
междугородной связью внутри республики - руководителям центральных государственных органов, их заместителям; ответственным секретарям центральных исполнительных органов (должностным лицам, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа); руководителям ведомств, их заместителям; руководителям департаментов, их заместителям; начальникам управлений, их заместителям (при наличии такой должности в соответствии с законодательством);
международной связью со странами СНГ - руководителям центральных государственных органов, их заместителям; ответственным секретарям центральных исполнительных органов (должностным лицам, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа); руководителям ведомств;
международной связью со странами дальнего зарубежья - членам Правительства.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 25.03.2008 N 283 .
2. Предоставить право установки служебных телефонов в квартирах с правом пользования междугородной связью внутри республики (без права выхода на международную связь) - акимам областей и городов республиканского подчинения.
3. Акимам областей и города Алматы принять соответствующие решения по пользованию служебными телефонами.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан произвести инвентаризацию служебных телефонов и привести их в соответствие с порядком пользования служебными телефонами, предусмотренным настоящим постановлением, и к 1 января 1997 года представить Правительству Республики Казахстан информацию о проделанной работе.

5. Мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаңдардың уақытша нормалары бекiтiлсiн (N 1 қосымша).
Аталған нормативтер мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған жаңа объектiлердi жобалау мен салу кезiнде мiндеттi болып табылады.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiмде қызметтiк үй-жайларға түгендеу жүргiзсiн және жекелеген министрлiктер мемлекеттiк комитеттер мен басқа да орталық атқарушы органдарды олардың штат кестесiне қарай қайта орналастыру жөнiнде Үкiметке ұсыныс енгiзсiн.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi министрлiктер мемлекеттiк комитеттер мен басқа да орталық атқарушы органдарды ұстауға арналған шығыстарды осы қаулыда белгiленген қызмет телефондарына арналған нормалар мен мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаңдар нормативтерiне сәйкес қарастырсын.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Қаржы-валюта бақылау комитетi мемлекеттiк органдардың аппаратын ұстауға арналған қаражаттың жұмсалуына тұрақты бақылау орнатсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 3 қазандағы
N 1217 қаулысына
қосымша
Мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға
арналған алаңдардың
Уақытша нормалары
___________________________________________________________________
Үй-жайдың атауы               |    Адам саны
|_______________________________
|  100 адам     |  150 адам
___________________________________________________________________             1                    |       2       |      3
___________________________________________________________________
Басқармалар үйi
1. Қызметкерлердiң бөлмелерi,       7,5 ш.м./адам    6,8 ш.м./адам
кабинеттерi                      750 ш.м.         1020 ш.м.
2. Конференц зал (акт залы және     0,7 ш.м./адам    0,7 ш.м./адам
т.б.)                            70 ш.м.          105 ш.м.
Алқалардың мәжiлiс залы          30 ш.м.          45 ш.м.
Төралқа бөлмесi                  12 ш.м.          12 ш.м.
Кониаппарат бөлмесi              36 ш.м.          36 ш.м.
Мүкәммал мен жиhаз үй-жайы       8 ш.м.           8 ш.м.
2-тармақ бойынша жиынтығы:       192 ш.м.         206 ш.м.
3. Бiрiншi басшының кабинетi        54 ш.м.          54 ш.м.
Орынбасардың кабинетi            36 ш.м.          36 ш.м.
4. Келушiлердi қабылдау және
олармен келiссөз жүргiзу
бөлмесi                          12 ш.м.          12 ш.м.
5. Архив және техникалық
әдебиеттер кiтапханасы           54 ш.м.          54 ш.м.

5. Утвердить временные нормы площадей для размещения аппарата государственных органов согласно приложению.
Указанные нормативы обязательны при проектировании и строительстве новых объектов для размещения аппарата государственных органов.
6. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок произвести инвентаризацию служебных помещений и представить Правительству предложения по передислокации отдельных министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов в зависимости от их штатной численности.
7. Министерству финансов Республики Казахстан расходы на содержание министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов предусматривать, исходя из установленных настоящим постановлением порядка пользования служебными телефонами и нормативов площадей для размещения аппарата государственных органов.
8. Комитету финансово-валютного контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан установить постоянный контроль за расходованием средств на содержание аппарата государственных органов.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 октября 1996 г. N 1217
ВРЕМЕННЫЕ НОРМЫ
площадей для размещения аппарата государственных органов
--------------------------------------------------------------------
N !        Наименование          !         Численность
п/п!          помещения           !---------------------------------
!                              !    100 чел.    !    150 чел.
--------------------------------------------------------------------
1 !              2               !       3        !       4
--------------------------------------------------------------------
Здание управлений
-----------------
1. Комнаты, кабинеты сотрудников   7,5 кв.м/чел.   6,8 кв.м/чел.
750 кв.м        1020 кв.м
2. Конференц-зал (актовый зал)
и т.д.                          0,7 кв.м/чел.   0,7 кв.м/чел.
70 кв.м         105 кв.м
Зал заседания коллегий          30 кв.м         45 кв.м
Комната президиума              12 кв.м         12 кв.м
Киноаппаратная                  36 кв.м         36 кв.м
Помещение инвентаря и мебели    8 кв.м          8 кв.м
Итого                           192 кв.м        206 кв.м
3. Кабинет первого руководителя    54 кв.м         54 кв.м
Кабинет заместителя             36 кв.м         36 кв.м
4. Помещение приема и переговоров
с посетителями                  12 кв.м         12 кв.м
5. Архив и библиотека
технической литературы          54 кв.м         54 кв.м

6. Архивке келушiлерге арналған
жұмыс орны (3 адам х 3 ш.м.)     9 ш.м.           9 ш.м.
7. Буфет                            36 ш.м.          36 ш.м.
8. Вестибюль 0,17 ш.м./адам         17 ш.м.          22,5 ш.м.
Гардероб / 0,08 ш.м. х
қызметкерлердiң 80%-i            8 ш.м.           12 ш.м.
9. Қызмет көрсетушi құрамның        8 ш.м.           8 ш.м.
үй-жайлары
10.Құжаттарды жою және макулатура
жинауға арналған үй-жайлар       6 ш.м.           6 ш.м.
11.Үй жинайтын мүкәммал
қоймасы (3 ш.м. х 2 дана)        6 ш.м.           6 ш.м.
12.Өрттен қорғау посты және
сигнализация                     20 ш.м.          20 ш.м.
13.Көшiру-көбейту қызметi       18 ш.м.+ 12 ш.м.  18 ш.м.+ 20 ш.м.
14.Жөндеу шеберханалары             36 ш.м.          36 ш.м.
15.Құрал-жабдық пен мүкәммал
қоймасы                          12 ш.м.          12 ш.м.
16.Кеңсе керек-жарақтарының
қоймасы                          12 ш.м.          12 ш.м.
17.Құпия құжаттармен жұмыс
iстеуге арналған үй-жай
(жекешелеген министрлiктер
үшiн)
- архив немесе сақтауға
арналған үй-жай                  18 ш.м.          18 ш.м.
- жұмыс үй-жайы                  18 ш.м.          18 ш.м.
18.Қосалқы үй-жайлар (дәлiздер,     Жиынтығының      Жиынтығының
желдеткiш, дәретханалар және     25 %-i           20 %-i
т.б.)
Ескерту: Мемлекеттiк басқару органдарын ғимараттарға орналастыру кезiнде жоғарыда көрсетiлген нормативтерден ауытқу болған жағдайда орналастырудың немесе объектiлердiң жоспарлануын өзгертудiң және қайта жаңартудың орындылығын Меммүлiккомы мен Құрылысминiнiң жұмыс комиссиясы техникалық-экономикалық есептеулер негiзiнде айқындайды.

6. Рабочие места для посетителей
архива (3 чел.* 3 кв.м)         9 кв.м          9 кв.м
7. Буфет                           36 кв.м         36 кв.м
8. Вестибюль 0,17 кв.м/чел.        17 кв.м         22,5 кв.м
Гардероб (0,08 кв.м х 80 %)
сотрудников                     8 кв.м          12 кв.м
9. Помещения обслуживающего
персонала                       8 кв.м          8 кв.м
10. Помещения уничтожения
документации и сбора
макулатуры                      6 кв.м          6 кв.м
11. Кладовая уборочного инвентаря
(3 кв.м х 2 шт.)                6 кв.м          6 кв.м
12. Пожарный пост и сигнализация    20 кв.м         20 кв.м
13. Копировально-множительная       18 кв.м+        18 кв.м+
служба                          12 кв.м         20 кв.м
14. Ремонтные мастерские            36 кв.м         36 кв.м
15. Кладовая оборудования и
инвентаря                       12 кв.м         12 кв.м
16. Кладовая канцелярских
принадлежностей                 12 кв.м         12 кв.м
17. Помещение для работы с
секретными документами (для
отдельных министерств):
архив или помещение для
хранения                        18 кв.м         18 кв.м
рабочее помещение               18 кв.м         18 кв.м
18. Вспомогательные помещения
(коридоры, венкамера, туалеты
и др.)                         25 % от итого    20 % от итого
--------------------------------------------------------------------
Примечание . В случае отклонения от вышеуказанных нормативных
площадей при размещении органов государственного
управления в существующих зданиях целесообразность
размещения или изменения планировки и реконструкции
объектов определяется рабочей комиссией
Госкомимущества и Минстроя на основе технико-
-экономических расчетов.