Қазақстан Республикасы мен Жапония арасындағы экономикалық ынтымақтастықты тереңдету туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 15 қарашадағы N 1392 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 мамырдағы N 439 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.12  N 439  Қаулысымен.
Жапония Үкiметiмен және оның iскер топтарымен экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi жұмыстарды жандандыру, Жапонияға үкiмет делегациясының сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi практикалық шараларды жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi қазақстан-жапон үкiметаралық комитетiнiң қазақстандық бөлiгi қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi қазақстан-жапония үкiметаралық комитетiнiң қызметiне Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жауапты деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Министрлiктiң орталық аппаратының құрылымын жасау кезiнде орталық аппарат қызметкерлерiнiң белгiленген саны шегiнде дербес бөлiм құруды көздесiн, оған экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi қазақстан-жапон комитетi хатшылығының функциясын жүктесiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп (Жапонияның Қазақстан Республикасындағы Елшiлiгiмен байланыса отырып) 1996 жылдың 1 желтоқсанына дейiн 1997 жылы Қазақстан мен Жапония арасындағы экономикалық ынтымақтастықты жандандыру жөнiндегi iс-қимыл жоспарын әзiрлесiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы министрлiгi жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет аппаратының құрылымында Жапония Үкiметi мен оның қаржы ұйымдары тарапынан ресми даму көмегiн қолдау жөнiндегi сектор болуын көздесiн.
5. Сыртқы iстер министрлiгi Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасының Жапониядағы Елшiлiгiнiң саны мен құрылымын айқындау кезiнде Елшiлiк құрамында Жапония мен Қазақстан арасындағы экономикалық ынтымақтастық жөнiнде арнаулы бюро құруды көздесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 15 қарашадағы
N 1392 қаулысына
қосымша
Экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi
қазақстан-жапон комитетiнiң
ҚҰРАМЫ
Шүкеев Ө.Е.          - Қазақстан Республикасының Экономика
министрi, төраға
Ертiлесова Ж.Ж.      - Қазақстан Республикасының Экономика
министрiнiң бiрiншi орынбасары,
төрағаның орынбасары
Храпунов В.В.        - Қазақстан Республикасының Энергетика
және көмiр өнеркәсiбi министрi
Балғымбаев Н.Ө.      - Қазақстан Республикасының Мұнай және
газ өнеркәсiбi министрi
Оспанов Х.А.         - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп
және сауда министрi
Дәукеев С.Ж.         - Қазақстан Республикасының Геология
министрi
Қалмырзаев С.С.      - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төрағасы
Iзтiлеуов Б.I.       - Қазақстан Эксимбанкiнiң төрағасы
Мыңбаев С.М.         - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң орынбасары
Сәйденов А.          - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi төрағасының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Қанапиянов С.М.      - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты Сыртқы байланыстар
бөлiмiнiң меңгерушiсi

Об углублении экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Японией
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1996 г. N 1392. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2008 года N 439.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1996 г. N 1392 утратило силу постановлением Правительства РК от 12.05.2008  N 439 .
В целях активизации работы по экономическому сотрудничеству с Правительством и деловыми кругами Японии, осуществления практических мер по реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита правительственной делегации в Японию, Правительство Республики Казахстан П О С Т А Н О В Л Я Е Т:
1. Утвердить казахстанскую часть межправительственного казахстанско-японского Комитета по экономическому сотрудничеству в составе согласно приложению.
2. Определить Министерство экономики Республики Казахстан ответственным за деятельность казахстанско-японского Комитета по экономическому сотрудничеству.
Министерству экономики Республики Казахстан при разработке структуры центрального аппарата Министерства предусмотреть создание самостоятельного отдела в пределах установленной численности работников центрального аппарата, возложив на него функции секретариата казахстанско-японского Комитета по экономическому сотрудничеству.
3. Министерству экономики совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан (в контакте с Посольством Японии в Республике Казахстан) в срок до 1 декабря 1996 года разработать план действий по активизации экономического сотрудничества между Японией и Казахстаном в 1997 году.
4. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть в структуре аппарата Комитета по использованию иностранного капитала при Министерстве финансов Республики Казахстан сектор по сопровождению официальной помощи развитию со стороны Правительства и финансовых организаций Японии.
5. Министерству иностранных дел совместно с Министерством финансов Республики Казахстан при определении численности и структуры Посольства Республики Казахстан в Японии предусмотреть создание в составе Посольства специального бюро по экономическому сотрудничеству между Японией и Казахстаном.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 1996 г. N 1392
С О С Т А В
казахстанско-японского Комитета
по экономическому сотрудничеству
Шукеев У.Е.          - Министр экономики Республики Казахстан,
председатель
Ертлесова Ж.Д.       - первый заместитель Министра экономики
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Храпунов В.В.        - Министр энергетики и угольной промышленности
Республики Казахстан
Балгимбаев Н.У.      - Министр нефтяной и газовой промышленности
Республики Казахстан
Оспанов Х.А.         - Министр промышленности и торговли Республики
Казахстан
Даукеев С.Ж.         - Министр геологии Республики Казахстан
Калмурзаев С.С.      - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом
Изтелеуов Б.И.       - Председатель Эксимбанка Казахстан
Мынбаев С.М.         - заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Сайденов А.          - заместитель Председателя Национального
Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Канапьянов С.М.      - заведующий Отделом внешних связей Аппарата
Правительства Республики Казахстан