Каспий тұрба құбыры консорциумына үлестiк қатысу мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 5 желтоқсан N 1490
Мұнай-газ саласына, оның iшiнде Қазақстан Республикасында экспорттық мұнай тұрба құбырын құруға шетел инвестицияларын тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiнiң "Амоко" (АҚШ) компаниясының қатысуымен бiрлескен кәсiпорын құру туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрi Н.Ө.Балғымбаевқа Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан "Амоко" компаниясымен бiрлескен кәсiпорын құру туралы келiссөз жүргiзуге өкiлеттiк берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiрлескен кәсiпорынға қазақстан тарапынан қатысушы ретiнде "Амоко" компаниясының қатысуымен бiрлескен кәсiпорын құру туралы келiсiмге қол қойсын, онда:
"Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясының Каспий тұрба құбыры консорциумына қатысу үлесiнен, ол қайта ұйымдастырылғаннан кейiн "Амоко" компаниясының 50 процент пайда алуы, сондай-ақ "Мұнайгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясына тиесiлi Каспий тұрба құбыры консорциумының мұнай тұрба құбыры қуатының 3 млн. тонна мөлшерiндегi бiр бөлiгiн алуы;
"Мұнайгаз" компаниясының Каспий тұрба құбыры консорциумы
алдындағы барлық қаржылық мiндеттемелерi мен бiрлескен кәсiпорын
құруға байланысты шығындарды өтеудi "Амоко" компаниясының
қабылдауы көзделсiн.
4.
<*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ алынып тасталды, 5-тармақ 4-тармақ болып
саналды - ҚРҮ-нiң 1997.02.12. N 205 қаулысымен.
P970205_
4. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi
атқарушы органдары жоғарыда аталған қызметтi жүзеге асыру үшiн
қажеттi шешiмдер мен лицензиялар беруде көмек көрсететiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Вопросы долевого участия в Каспийском трубопроводном консорциуме
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 1996 г. N 1490
В целях привлечения иностранных инвестиций в нефтегазовую отрасль, в том числе в создание экспортного нефтетрубопровода в Республике Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Министерства нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан о создании совместного предприятия с участием компании "Амоко" (США).
2. Уполномочить Министра нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан Балгимбаева Н.У. провести от имени Правительства Республики Казахстан переговоры с компанией "Амоко" о создании совместного предприятия.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом как участнику в совместном предприятии с казахстанской стороны подписать соглашение о создании совместного предприятия с участием компании "Амоко", в котором предусмотреть:
получение компанией "Амоко" 50 процентов прибыли от доли участия Государственной холдинговой компании "Мунайгаз" в Каспийском трубопроводном консорциуме после ее реорганизации, а также часть нефтетрубопроводных мощностей Каспийского трубопроводного консорциума, принадлежащих Государственной холдинговой компании "Мунайгаз", в размере 3 млн. тонн;
принятие компанией "Амоко" всех финансовых обязательств компании "Мунайгаз" перед Каспийским трубопроводным консорциумом и погашение затрат, связанных с созданием совместного предприятия.
4. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан оказать содействие в выдаче разрешений и лицензий, необходимых для осуществления вышеуказанной деятельности. <*>
Сноска. Пункт 4 исключен, пункт 5 считать пунктом 4 - постановлением Правительства РК от 12 февраля 1997 г. N 205 P970205_ .
Премьер-Министр
Республики Казахстан