Бюджеттiк борыштар бойынша есептеме жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 18 желтоқсан N 1544
Ғылыми-техникалық саясатты жүзеге асыруда ғылымды көп қажет ететiн технологияларды өнеркәсiптiк игерудi тұрақтандыру және жинақталып қалған берешектi қысқарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк салық комитетiмен бiрлесiп:
Атом энергиясы институтының республикалық бюджет алдындағы қосылған құнға салынған салық жөнiндегi 1000 мың (бiр миллион) теңге сомасындағы, Жану проблемалары институтының қосылған құнға салынған салық жөнiндегi 1300 мың (бiр миллион үш жүз мың) теңге сомасындағы берешектерiне бiржолғы есептеме жүргiзсiн;
аталған сомаларды республикалық бюджеттен ғылымды қаржыландыру есебiне Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясының Атом энергиясы институты мен Жану проблемалары институтының алдындағы берешегiн өтеуге есептесiн;
берешектi есептеу аталған сомаларды республикалық бюджеттiң кiрiс және шығыс бөлiктерiнде көрсете отырып жүргiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О проведении зачета по бюджетным долгам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1996 г. N 1544
В целях стабилизации промышленного освоения наукоемких технологий в реализации научно-технической политики и сокращения образовавшейся задолженности Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Министерству финансов совместно с Государственным налоговым комитетом Республики Казахстан:
провести разовый зачет задолженности перед республиканским бюджетом Института атомной энергии по налогу на добавленную стоимость в сумме 1000 тыс. (один миллион) тенге, Института проблем горения по налогу на добавленную стоимость в сумме 1300 тыс. (один миллион триста тысяч) тенге;
зачесть указанные суммы в счет финансирования науки из
республиканского бюджета на погашение задолженности Министерства
науки - Академии наук Республики Казахстан перед Институтом атомной
энергии и Институтом проблем горения;
зачет задолженности произвести с отражением указанной суммы в
доходной и расходной частях республиканского бюджета.
Премьер-Министр
Республики Казахстан