Ауыл шаруашылығы үшiн материалдық-техникалық ресурстарды берушiлерге борыштарды iшiнара өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 31 желтоқсан N 1750
Ауыл шаруашылығы ұйымдары бойынша Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiнiң, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң, "Селхозмаш" және "Қазагрореммаш" акционерлiк компанияларының, "Кең дала", "Өнiм", "Трактор" (Ақтөбе қаласы) акционерлiк қоғамдары және ауыл шаруашылығы химиясы ұйымдарынан алынған, оларға 1996 жылы берiлген мұнай өнiмдерi, электр және жылу энергиясы, техника мен босалқы бөлшектер өсiмдiк қорғау құралдары үшiн пайда болған берешектердi, сондай-ақ 1994-1996 жылдары мемлекеттiк ресурстардан берiлген астық қарыздарын қысқарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi: <*>
ЕСКЕРТУ. Кiрiспе өзгертiлдi және толықтырылды - ҚРҮ-нiң
1997.01.21. N 88 қаулысымен. P970088_
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджет пен Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, "Сельхозмаш", "Қазагрореммаш" акционерлiк компаниялары, "Кең дала", "Өнiм", "Трактор" (Ақтөбе қаласы) акционерлiк қоғамдары және ауыл шаруашылығы химиясы ұйымдары және Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының 1084 млн. (бiр миллиард сексен төрт миллион) теңге мөлшерiнде 1996 жылға арналған Ауыл шаруашылығын мемлекеттiк қаржылық қолдау қоры үшiн көзделген, пайдаланылмаған қаражаттардың шегiнде республикалық бюджетке төлемдер бойынша берешектерi бар ұйымдарының арасындағы берешектерге есептеме жүргiзсiн. <*>
Көрсетiлген сома ауыл шаруашылығы ұйымдарының 1996 жылы алынған мұнай өнiмдерi, электр және жылу энергиясы, техника мен босалқы бөлшектер өсiмдiк қорғау құралдары үшiн берешектерiн, сондай-ақ мемлекеттiк қорлардан берiлген астық қарызы бойынша берешектердi жабудың есебiне есептелсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң
1997.01.21. N 88 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, "Сельхозмаш", "Қазагрореммаш" акционерлiк компаниялары, "Кең дала", "Өнiм", "Трактор" (Ақтөбе қаласы) акционерлiк қоғамдары және ауыл шаруашылығы химиясы ұйымдарымен, Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы және әкiмшiлiктiк-аумақтық бiрлiктердiң әкiмдерi мақсатты шараларға Ауыл шаруашылығын мемлекеттiк қаржылық қолдау қорынан есепке қабылданатын қаражаттардың мөлшерiн айқындау мақсатында 1997 жылдың 13 қаңтарына дейiн 1996 жылғы 1 желтоқсандағы жағдай бойынша ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнiң мұнай өнiмдерiн, электр және жылу энергиясын, техникалар мен босалқы бөлшектердi өсiмдiк қорғау құралдары берушi ұйымдарға берешектерiне, сондай-ақ берушi ұйымдардың Жер қойнауын қорғау және минералдық ресурстарды өндiру қорына төлемдер бойынша, заңды тұлғалардан табыс салығы, қосылған құн мен көрсетiлген (ренталық) төлемдерге, сондай-ақ акциздер бойынша, салық бойынша берешектерiне салыстыру жүргiзудi қамтамасыз етсiн. <*>
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiмен, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен, "Сельхозмаш", "Қазагрореммаш" акционерлiк компанияларымен, "Кең дала", "Өнiм", "Трактор" (Ақтөбе қаласы) акционерлiк қоғамдары және ауыл шаруашылығы химиясы ұйымдарымен және
Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясымен бiрлесiп Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша салыстырудың
материалдарын бекiту үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне
ұсынсын.
<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлдi -
ҚРҮ-нiң 1997.01.21. N 88 қаулысымен.
P970088_
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О частичном погашении долгов поставщикам материально-технических ресурсов для сельского хозяйства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1750
Сноска. В преамбулу, пункты 1 и 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 1997 г. N 88 P970088_ .
В целях сокращения образовавшейся задолженности по организациям сельского хозяйства за поставленные им в 1996 году нефтепродукты, электрическую и тепловую энергию, технику и запасные части, средства защиты растений, полученные от организаций Министерства нефтяной и газовой промышленности, Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, акционерных компаний "Сельхозмаш" и "Казагрореммаш", акционерных обществ "Кен дала", "Онiм", "Трактор" (г. Актюбинск) и организации сельхозхимии, а также выданную из госресурсов в 1994-1996 годах зерновую ссуду Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан провести зачет задолженности между республиканским бюджетом и организациями Министерства нефтяной и газовой промышленности, Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, акционерных компаний "Сельхозмаш", "Казагрореммаш", акционерных обществ "Кен дала", "Онiм", "Трактор" (г. Актюбинск) и организации сельхозхимии и Государственной продовольственной контрактной корпорации, имеющими задолженность по платежам в республиканский бюджет, в пределах неиспользованных ассигнований, предусмотренных для Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства на 1996 год, в размере 1084 млн. (один миллиард восемьдесят четыре миллиона) тенге.
Указанную сумму зачесть а счет погашения задолженности организаций сельского хозяйства за полученные в 1996 году нефтепродукты, электрическую и тепловую энергию, технику и запасные части, средства защиты растений, а также задолженности по зерновой ссуде, выданной из государственных ресурсов.
2. Министерству сельского хозяйства, Министерству нефтяной и газовой промышленности, Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, акционерным компаниям "Сельхозмаш", "Казагрореммаш", акционерным обществам "Кен дала", "Онiм", "Трактор" (г. Актюбинск) и организациям сельхозхимии, Государственной продовольственной контрактной корпорации и акимам административно-территориальных единиц обеспечить до 13 января 1997 года проведение сверки по состоянию на 1 декабря 1996 года задолженности сельскохозяйственных товаропроизводителей организациям - поставщикам нефтепродуктов, электрической и тепловой энергии, техники и запасных частей, средств защиты растений, а также задолженность организаций - поставщиков по платежам в Фонд охраны недр и воспроизводства минеральных ресурсов, по подоходному налогу с юридических лиц, налогу на добавленную стоимость и фиксированным (рентным) платежам, а также по акцизам в целях определения размера ассигнований, принимаемых в зачет из Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства на целевые мероприятия.
Министерству сельского хозяйства совместно с Министерством нефтяной и газовой промышленности, Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, акционерными компаниями "Сельхозмаш", "Казагрореммаш", акционерными обществами "Кен дала", "Онiм","Трактор" (г. Актюбинск) и организациями сельхозхимии и Государственной продовольственной контрактной корпорацией по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан представить материалы сверок в Правительство Республики Казахстан для утверждения.
Премьер-Министр
Республики Казахстан