"1997 жылды Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу жылы деп жариялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жыл 20 қаңтардағы N 86. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.04.03. N 397 қаулысымен. ~P020397
"1996 жылды Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу жылы деп жариялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 30 желтоқсандағы N 3299 U963299_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске
алу жылын өткiзу жөнiндегi комиссия қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған, 1997 жылға арналған жалпыұлттық татулық
пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу жылын өткiзу жөнiндегi
негiзгi шаралар жоспары мақұлдансын және Қазақстан Республикасы
Президентiнiң бекiтуiне ұсынылсын.
3. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi осы секiлдi
комиссиялар құрсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жыл 20 қаңтардағы
N 86 қаулысына
қосымша
Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын
еске алу жылын өткiзу жөнiндегi комиссияның
ҚҰРАМЫ
Кекiлбаев Ә.К.         - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
хатшысы, комиссия төрағасы (келiсiм
бойынша)
Тасмағамбетов И.Н.     - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң орынбасары, комиссия
төрағасының орынбасары
Ким Г.В.               - Қазақстан Республикасының Ұлт саясаты
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы, комиссия хатшысы
Алексий                - Алматы және Семей Архиепископы (келiсiм
(Кутепов А.Н.)           бойынша)
Әнесов Ғ.К.            - "Арыс" қуғын-сүргiнге ұшыраған Қазақстан
зиялыларының мұраларын зерделеу қорының
президентi (келiсiм бойынша)
Атрушкевич П.А.        - Қазақстан халықтарының ассамблеясы
төрағасының орынбасары (келiсiм
бойынша)
Бижанов А.Қ.           - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiмшiлiгi Iшкi саясат бөлiмiнiң
меңгерушiсi (келiсiм бойынша)
Гаркавец А.Н.          - Украин мәдени орталығының төрағасы
(келiсiм бойынша)
Жолдасбеков Ө.А.       - Қазақстан Республикасы Парламентi
Мәжiлiсiнiң Әлеуметтiк-мәдени даму
жөнiндегi комитетiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Жұманбеков Д.М.        - Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауiпсiздiк комитетiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Дедерер А.Ф.           - Қазақстан немiстерi кеңесiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Досмұхамбетов Т.Н.     - Қазақстан Республикасының Жастар iсi,
туризм және спорт министрi
Дымов О.Г.             - Президент Әкiмшiлiгiнiң Iшкi саясат
бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары -
Қазақстан халықтары ассамблеясы
хатшылығының меңгерушiсi (келiсiм
бойынша)
Жұрынов М.Ж.           - Қазақстан Республикасының Бiлiм
министрi
Қасымов С.А.           - Парламент Сенатының депутаты
(келiсiм бойынша)
Қозыбаев М.Қ.          - Қазақстан Республикасының Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Тарих және этнология институтының
директоры, "Әдiлет" республикалық
қоғамының төрағасы
Колпаков К.А.          - Қазақстан Республикасының Әдiлет
министрi
Мамашев Т.А.           - Қазақстан Республикасының Мәдениет
министрi
Мұхамеджанов О.Б.      - Қазақстан Республикасының Үкiметi
Аппараты Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмiнiң меңгерушiсi
Найманбаев Қ.Н.        - Дүниежүзi қазақтары қауымдастығы
төралқасы төрағасының бiрiншi
орынбасары (келiсiм бойынша)
Рәтбек қажы            - Мұсылмандардың дiн басқармасының
Нысанбайұлы              мүфтийi (келiсiм бойынша)
Сағдиев М.Р.           - Қазақстан Республикасының ардагерлерi
Орталық Кеңесiнiң төрағасы (келiсiм
бойынша)
Сәрсеков Б.С.          - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк
кеңесiнiң хатшысы (келiсiм бойынша)
Сәрсенбаев А.С.        - Қазақстан Республикасының Баспасөз
және бұқаралық ақпарат iстерi
жөнiндегi ұлттық агенттiгiнiң төрағасы
(келiсiм бойынша)
Сүлейменов Қ.Ш.        - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
министрi
Тәжин М.М.             - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Школьник В.С.          - Қазақстан Республикасының Ғылым
министрi - Ғылым академиясының
президентi
Шуткин С.И.            - Қазақстан Республикасының Бас
прокуроры (келiсiм бойынша)
Цыбин Б.К.             - Орыс одағының төрағасы (келiсiм
бойынша)
Цхай Ю.А.              - Корей мәдени орталығы қауымдастығының
президентi (келiсiм бойынша)
Яндаров А.Д.           - "Вайнах" шешен және ингуш халықтарының
мәдени даму қауымдастығының президентi
(келiсiм бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 20 қаңтардағы
N 86 қаулысымен
мақұлданған
1997 жылға арналған Жалпыұлттық татулық пен саяси
қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу жылын өткiзу жөнiндегi
негiзгi шаралардың
ЖОСПАРЫ

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан "Об объявлении 1997 года Годом общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 1997 г. N 86 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 апреля 2002 г. N 397 ~P020397
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 30 декабря 1996 г. N 3299 U963299_ "Об объявлении 1997 года Годом общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать комиссию по проведению Года общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий в составе согласно приложению.
2. Одобрить и представить на утверждение Президента Республики Казахстан прилагаемый план основных мероприятий по проведению Года общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий на 1997 год.
3. Акимам областей и г. Алматы создать аналогичные комиссии.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 20 января 1997 г. N 86
Состав
комиссии по проведению Года общенационального
согласия и памяти жертв политических репрессий
Кекилбаев А.К.            - Государственный секретарь
Республики Казахстан, председатель
комиссии (по согласованию)
Тасмагамбетов И.Н.        - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, заместитель
председателя комиссии
Ким Г.В.                  - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан
по национальной политике,
секретарь комиссии
Алексий                   - Архиепископ Алматинский и
(Кутепов А.Н.)              Семипалатинский (по согласованию)
Анесов Г.К.               - президент Фонда изучения наследия
репрессированной интеллигенции
Казахстана "Арыс" (по согласованию)
Атрушкевич П.А.           - заместитель Председателя Ассамблеи
народов Казахстана (по согласованию)
Бижанов А.К.              - заведующий Отделом внутренней
политики Администрации Президента
Республики Казахстан (по
согласованию)
Гаркавец А.Н.             - председатель Украинского культурного
центра (по согласованию)
Джолдасбеков У.А.         - председатель Комитета по
социально-культурному развитию
Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Джуманбеков Д.М.          - Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
(по согласованию)
Дедерер А.Ф.              - председатель Совета немцев
Казахстана (по согласованию)
Досмухамбетов Т.М.        - Министр по делам молодежи, туризма
и спорта Республики Казахстан
Дымов О.Г.                - заместитель заведующего Отделом
внутренней политики Администрации
Президента - заведующий
секретариатом Ассамблеи народов
Казахстана (по согласованию)
Журинов М.Ж.              - Министр образования Республики
Казахстан
Касымов С.А.              - депутат Сената Парламента
(по согласованию)
Козыбаев М.К.             - директор Института истории и
этнологии Министерства
науки-Академии наук Республики
Казахстан, председатель
республиканского общества "Адилет"
Колпаков К.А.             - Министр юстиции Республики Казахстан
Мамашев Т.А.              - Министр культуры Республики
Казахстан
Мухамеджанов У.Б.         - заведующий Отделом
социально-культурного развития
Аппарата Правительства Республики
Казахстан
Найманбаев К.Н.           - первый заместитель Председателя
президиума Всемирной ассоциации
казахов (по согласованию)
Ратбек кажы               - Муфтий духовного управления
Нысанбай улы                мусульман (по согласованию)
Сагдиев М.Р.              - председатель Центрального Совета
ветеранов Республики Казахстан
(по согласованию)
Сарсеков Б.С.             - Секретарь Совета безопасности
Республики Казахстан (по
согласованию)
Сарсенбаев А.С.           - Председатель Национального
агентства по делам печати и
массовой информации Республики
Казахстан (по согласованию)
Сулейменов К.Ш.           - Министр внутренних дел Республики
Казахстан
Тажин М.М.                - заместитель Руководителя
Администрации Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Школьник В.С.             - Министр науки-Президент Академии
наук Республики Казахстан
Шуткин С.И.               - Генеральный Прокурор Республики
Казахстан (по согласованию)
Цыбин Б.К.                - председатель Русского союза
(по согласованию)
Цхай Ю.А.                 - президент Ассоциации корейских
культурных центров (по согласованию)
Яндаров А.Д.              - президент Ассоциации развития
культуры чеченского и ингушского
народов "Вайнах" (по согласованию)
Одобрен
постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 января 1997 г. N 86
План
основных мероприятий по проведению Года
общенационального согласия и памяти жертв
политических репрессий на 1997 год

1. "1997 жылды Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн
құрбандарын еске алу жылы деп жариялау туралы" Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Жарлығын министрлiктерде, мемлекеттiк комитеттер мен
өзге де орталық атқарушы органдарда, барлық деңгейдегi әкiмдер
аппараттарында, ұлттық-мәдени орталықтарда, қоғамдық бiрлестiктерде
насихаттау мен түсiндiрудi ұйымдастыру, оны жүзеге асыру жөнiндегi
нақты шараларды белгiлеу.
Президент Әкiмшiлiгiнiң Iшкi саясат
бөлiмi, Ұйымдастыру-бақылау бөлiмi,
Талдау және стратегиялық зерттеулер
орталығы, Үкiмет Аппаратының Аумақтық
даму бөлiмi, министрлiктердiң,
Мемкомитеттердiң, өзге де орталық
атқарушы органдардың басшылары, облыстар
мен Алматы қаласының әкiмдерi
1997 жылдың 20 қаңтарына дейiн
2. Жалпыұлттық татулық пен тұрақтылықты нығайту мақсатында
облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi жанынан (тұрақты негiзде)
саяси партиялар мен қозғалыстардың, ұлттық-мәдени орталықтардың, дiни
конфессиялардың өкiлдерiнен "дөңгелек столдар" ұйымдастыру.
облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi
1997 жылдың 1 тоқсаны
3. Балама экономикалық бағдарламаларды қарау үшiн экономика
министрлiгiнiң жұмыс органы етiп белгiлеп, комиссия құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты, Экономминi
1997 жылдың 1 тоқсаны
4. Бұқаралық ақпарат құралдарында айдарлар ашу және ғалымдардың,
жазушылардың, мемлекеттiк қайраткерлерiнiң, партиялар, қозғалыстар,
ұлттық мәдени бiрлестiктер өкiлдерiнiң қатысуымен Жалпыұлттық татулық
пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алуға арналған телерадио
хабарлар циклын жүргiзудi ұйымдастыру.
Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi
жөнiндегi ұлттық агенттiк
Президент Әкiмшiлiгiнiң iшкi саясат бөлiмi
жыл iшiнде
5. Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске
алу жылына арналған бiрыңғай эмблеманы әзiрлеу.
Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi
жөнiндегi ұлттық агенттiк
1997 жылдың 15 ақпанына дейiн
6. "Ұлттық татулық, халықтың тарихи жады мен мәдениетi туралы"
күн тәртiбiмен Қазақстан халықтары ассамблеясының 4-шi сессиясын
өткiзу
Қазақстан халықтарының ассамблеясы,
Ұлтмемкомы, Мәдениетминi
1997 жылдың мамыры
7. Ақмола қаласында Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн
құрбандарын еске алу жылына арналған Қазақстан халықтарының II
форумын өткiзу.
Қазақстан халықтарының ассамблеясы,
Ұлтмемкомы, Мәдениетминi
1997 жылдың желтоқсаны
8. Қазақстандағы саяси қуғын-сүргiн құрбандарының Зерде
кiтабының бiрiншi томын құрастыру және басып шығару.
Ұлттық ғылым академиясының Тарих және
этнология институты, "Әдiлет" республикалық
қоғамы, Баспасөз және бұқаралық ақпарат
iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiк
1997 жылдың IҮ тоқсаны

1. Организовать пропаганду и разъяснение Указа Президента
Республики Казахстан "Об объявлении 1997 года Годом
общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий" в
министерствах, государственных комитетах и иных центральных
исполнительных органах, в аппаратах акимов всех уровней, в
национально-культурных центрах, общественных объединениях, наметить
конкретные меры по его реализации.
Отдел внутренней политики,
Организационно-контрольный отдел, Центр
анализа и стратегических исследований
Администрации Президента, Отдел
территориального развития Аппарата
Правительства, руководители министерств,
госкомитетов, иных центральных
исполнительных органов, акимы областей и
г. Алматы
до 20 января 1997 года
2. В целях укрепления общенационального согласия и стабильности
организовать при акимах областей и г. Алматы (на постоянной основе)
"круглые столы" из представителей политических партий и движений,
национально-культурных центров, религиозных конфессий.
акимы областей и г. Алматы
I квартал 1997 года
3. Для рассмотрения альтернативных экономических программ
создать комиссию, определив ее рабочим органом Министерство
экономики.
Аппарат Правительства Республики Казахстан,
Минэкономики
I квартал 1997 года
4. В средствах массовой информации открыть рубрики и
организовать с участием ученых, писателей, государственных
деятелей, представителей партий, движений, национально-культурных
объединений проведение цикла телерадиопередач, посвященных Году
общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий.
Нацагентство по делам печати и массовой
информации,
Отдел внутренней политики Администрации
Президента
в течение года
5. Разработать единую эмблему, посвященную Году
общенационального согласия и памяти жертв политических репрессий.
Нацагентство по делам печати и массовой
информации
до 15 февраля 1997 года
6. Провести 4-ую сессию Ассамблеи народов Казахстана с
повесткой "О национальном согласии, исторической памяти и культуре
народа".
Ассамблея народов Казахстана, Госкомнац,
Минкультуры
май 1997 года
7. Провести в г. Акмоле II Форум народов Казахстана,
посвященный итогам Года общенационального согласия и памяти жертв
политических репрессий.
Ассамблея народов Казахстана, Госкомнац,
Минкультуры
декабрь 1997 года
8. Составить и издать первый том Книги памяти жертв
политических репрессий в Казахстане.
Институт истории и этнологии
Миннауки - Академии наук, Республиканское
общество "Адилет", Нацагентство по делам
печати и массовой информации
IV квартал 1997 года

9. Саяси қуғын-сүргiн құрбандары жерленген орындар мен оларға
қойылған ескерткiштердi тиiстi жағдайға келтiру.
облыстардың, Алматы қаласының әкiмдерi
1997 жылдың 1 шiлдесiне дейiн
10. Ақмола қаласында тоталитаризм құрбандарына ескерткiш орнату.
Ақмола облысының әкiмi,
Мәдениетминi,
Қаржыминi
1997 жылдың қазаны
11. Қазақстанда жаппай қуғын-сүргiнге және жер аударуға ұшыраған
халықтарға арналған кiтаптар сериясын дайындау және жарыққа шығару.
Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi
жөнiндегi ұлттық агенттiк, Президент
Әкiмшiлiгiнiң iшкi саясат бөлiмi,
ғылымминi - Ғылым академиясы, шығармашылық
одақтар, "Әдiлет" республикалық қоғамы,
"Арыс" қуғын-сүргiнге ұшыраған Қазақстан
зиялыларының мұраларын зерделеу қоры,
Республикалық ұлттық-мәдени орталықтар,
Ұлтмемкомы
1997 жылдың IҮ тоқсаны
12. Жазушылардың, ақындардың, драматургтардың, журналистер мен
сазгерлер арасында жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн
құрбандарын еске алуға арналған үздiк шығармаларға  конкурс өткiзу.
Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-
сүргiн құрбандарын еске алу жылын
өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия,
Мәдениетминi, шығармашылық одақтар
1997 жылдың IҮ тоқсаны
13. Қазақстандағы жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн
құрбандарына арналған екi бейнефильм түсiру (көлемi - 30 мин. дейiн).
Президент Әкiмшiлiгінiң талдау және
стратегиялық зерттеулер орталығы,
Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi
жөнiндегi ұлттық агенттiк, "Қазақстан
теледидары мен радиосы" республикалық
корпорациясы, "Хабар" агенттiгi"
республикалық мемлекеттiк кәсiпорны,
Қазақстан Республикасының Үкiметi
1997 жылдың III тоқсаны
14. Республикалық ғылыми-практикалық конференциялар өткiзу:
"Қазақстандағы саяси қуғын-сүргiндер";
"Қазақстан Республикасының жалпыұлттық
татулықты қалыптастыру жөнiндегi
тәжiрибесi"
Ғылымминi - Ғылым академиясы,
Бiлiмминi
жыл iшiнде
15. Барлық облыстарда жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн
құрбандарын еске алу жылына арналған республикалық фестивальдар
өткiзу.
Мәдениетминi, Қазақстан халықтарының
Ассамблеясы, Ұлттық-мәдени орталықтар,
Үкiмет Аппаратының Әлеуметтiк-мәдени
даму бөлiмi
жыл iшiнде
16. Қазақстан Республикасының Парламентiне:
"Жаппай саяси қуғын-сүргiн құрбандарын ақтау туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер енгiзу туралы".
Әдiлетминi, Ұлтмемкомы, Қазақстан
халықтарының ассамблеясы
1997 жылдың I тоқсаны
"Қазақстан Республикасының iшкi қауiпсiздiгi туралы" заңдардың
жобаларын енгiзу
Iшкiiсминi, Әдiлетминi, ҰҚК
1997 жылдың I тоқсаны
17. Қазақстан Республикасында тiлдердi дамытудың мемлекеттiк
бағдарламасының жобасын әзiрлеу және Үкiметтiң қарауына енгiзу.
Ұлтмемкомы
1997 жылдың I тоқсаны

9. Привести в надлежащее состояние места захоронения и
существующие памятники жертвам политических репрессий.
акимы областей, г. Алматы
до 1 июля 1997 года
10. Установить в г. Акмоле памятник жертвам тоталитаризма.
аким Акмолинской области, Минкультуры,
Минфин
октябрь 1997 года
11. Подготовить и выпустить серию книг, посвященных массовым
репрессиям и депортациям народов в Казахстан.
Нацагентство по делам печати и массовой
информации, Отдел внутренней политики
Администрации Президента, Миннауки - Академия
наук, творческие союзы, республиканское
общество "Адилет", Фонд изучения наследия
репрессированной интеллигенции Казахстана
"Арыс", республиканские
национально-культурные центры, Госкомнац
IV квартал 1997 года
12. Провести среди писателей, поэтов, драматургов, журналистов и
композиторов конкурсы на лучшие произведения, посвященные
общенациональному согласию и памяти жертв политических репрессий.
Республиканская комиссия по проведению Года
общенационального согласия и памяти жертв
политических репрессий, Минкультуры,
творческие союзы
IV квартал 1997 года
13. Снять два видеофильма, посвященные общенациональному
согласию и жертвам политических репрессий в Казахстане (объемом -
до 30 мин.).
Центр анализа и стратегических исследований
Администрации Президента, Нацагентство по
делам печати и массовой информации,
Республиканская корпорация "Телевидение и
радио Казахстана", Республиканское
государственное предприятие "Агентство
"Хабар" Правительства Республики Казахстан
III квартал 1997 года
14. Провести республиканские научно-практические конференции:
"Политические репрессии в Казахстане";
"Опыт Республики Казахстан по формированию
общенационального согласия".
Миннауки - Академия наук,
Минобразования
в течение года
15. Провести во всех областях республики фестивали,
посвященные Году общенационального согласия и памяти жертв
политических репрессий.
Минкультуры, Ассамблея народов Казахстана,
национально-культурные центры, Отдел
социально-культурного развития Аппарата
Правительства
в течение года
16. Внести в Парламент Республики Казахстан законопроекты:
"О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О
реабилитации жертв массовых политических репрессий",
Минюст, Госкомнац, Ассамблея народов
Казахстана
I квартал 1997 года
"О внутренней безопасности Республики Казахстан".
МВД, Минюст, КНБ
I квартал 1997 года
17. Разработать и внести на рассмотрение Правительства проект
Государственной программы развития языков в Республике Казахстан.
Госкомнац
I квартал 1997 года

18. Саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу күнiн жариялау
туралы келiсiлген ұсыныс әзiрлеу және оны Қазақстан Республикасы
Президентiнiң қарауына енгiзу.
Қазақстан халықтарының Ассамблеясы,
Ұлтмемкомы, Әдiлетминi
1997 жылдың I тоқсаны
19. "Жаппай саяси қуғын-сүргiн құрбандарын ақтау туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының орындалуын тексеру жөнiндегi жұмысты
ұйымдастыру.
облыстар мен Алматы қаласының
әкiмдерi, Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы, Еңбек және
әлеуметминi, Президент Әкiмшiлiгiнiң
Ұйымдастыру-бақылау бөлiмi, Үкiмет
Аппаратының аумақтық даму бөлiмi
1997 жылдың 1 маусымына дейiн
20. Халық спортының алғашқы ашық ойындарын өткiзу.
Жастурспортминi, Алматы қаласының
әкiмi, Үкiмет Аппаратының Әлеуметтiк-
мәдени даму бөлiмi
1997 жылдың қазаны
21. Жалпы бiлiм беретiн мектептердiң 1-9 кластарында "1997 жыл -
Жалпыұлттық татулық пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу жылы"
тақырыбына арналған ашық сабақтар:
10-11 кластар мен кәсiптiк-техникалық мектептерде - осы секiлдi
тақырыпқа шығармалар конкурсын;
жоғары және орта арнаулы оқу орындарында - осы тақырыпқа ашық
сабақтар өткiзу.
Бiлiмминi, облыстар мен Алматы
қаласының әкiмдерi, Үкiмет Аппаратының
Әлеуметтiк-мәдени даму бөлiмi
1997 жылдың II тоқсаны
22. Кiтапханаларда, мұражайларда, кинотеатрларда Жалпыұлттық
татулық пен саяси қуғын-сүргiн құрбандарын еске алу жылына арналған
көрмелер, экспозициялар, бейнефильмдер көрсетудi ұйымдастыру.
Мәдениетминi, облыстар мен Алматы
қаласының әкiмдерi
жыл iшiнде
23. Жалпыұлттық татулықты қамтамасыз ету, қоғамдық-саяси
тұрақтылықты нығайту, жеке адам мен мемлекеттiң арасындағы
қарым-қатынастарға iзгi сипат беру iсiнде ерекше көзге түскен
республика азаматтарын мемлекеттiк наградалармен наградтауға ұсыну
жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
облыстар мен Алматы қаласының
әкiмдерi, министрлiктердiң,
мемкомитеттердiң, республиканың
өзге де атқарушы органдарының
басшылары, Президент Әкiмшiлiгiнiң
Iшкi саясат бөлiмi
Тәуелсiздiк күнiне

18. Проработать и внести на рассмотрение Президента Республики
Казахстан согласованное предложение об объявлении Дня поминовения
жертв политических репрессий.
Ассамблея народов Казахстана, Госкомнац,
Минюст
I квартал 1997 года
19. Организовать работу по проверке исполнения Закона
Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических
репрессий".
акимы областей и г. Алматы, Генпрокуратура
Республики Казахстан, Минтруда и соцзащиты,
Отдел организационно-контрольной работы
Администрации Президента, Отдел
территориального развития Аппарата
Правительства
до 1 июня 1997 года
20. Провести Первые открытые игры народного спорта.
Минмолтурспорт, аким г. Алматы, Отдел
социально-культурного развития Аппарата
Правительства
октябрь 1997 года
21. Провести:
в 1-9 классах общеобразовательных школ открытые уроки на
тему "1997 год - Год общенационального согласия и памяти
жертв массовых политических репрессий";
в 10-11 классах и профтехшколах - конкурсы сочинений на
аналогичную тему;
в высших и средних специальных учебных заведениях -
открытые занятия на эту же тему.
Минобразования, акимы областей и г. Алматы,
Отдел социально-культурного развития
Аппарата Правительства
II квартал 1997 года
22. Организовать в библиотеках, музеях, кинотеатрах выставки,
экспозиции, показ кинофильмов, посвященных Году общенационального
согласия и памяти жертв политических репрессий.
Минкультуры, акимы областей и г. Алматы
в течение года
23. Организовать работу по представлению граждан республики,
отличившихся в деле обеспечения общенационального согласия,
укрепления общественно-политической стабильности, гуманизации
отношений между личностью и государством, к награждению
государственными наградами.
акимы областей, г. Алматы, руководители
министерств, госкомитетов, иных центральных
исполнительных органов республики, Отдел
внутренней политики Администрации Президента
ко Дню Независимости