Қазақстан Республикасының Экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 3 ақпандағы N 137
"Қазақстан Республикасының Қоғамдық және Экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамалары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 30 сәуiрдегi N 2967 N962967_ өкiмiмен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 18., 149-құжат) мақұлданған Қазақстан Республикасының Экологиялық қауiпсiздiгi тұжырымдамасын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экологиялық қауiпсiздiгi
тұжырымдамасын жүзеге асыру жөнiндегi ұсынылып отырған шаралар
жоспары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар
министрлiгi шаралар жоспарының орындалуына бақылау жасасын және
Қазақстан Республикасының Үкiметiне жарты жылда бiр рет ақпарат
беретiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 3 ақпандағы
N 137 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Экологиялық қауiпсiздiгi
тұжырымдамасын жүзеге асыру жөнiндегi шаралардың
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________
Шаралар                                |  Орындау мерзiмi
___________________________________________________________________
1                      |          2
___________________________________________________________________
1. Қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi         1997 жыл
iс-қимылдың ұлттық жоспарының басым шараларын,
оның iшiнде ғылыми-зерттеу және
тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды
қаржыландыру
оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының экологиялық
қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн құқықтық,
экономикалық және нормативтiк-әдiстемелiк
проблемалар
Экологиялық қауiпсiздiк пен экологиялық
қатер факторларын зерделеу
Қоршаған орта және табиғатты пайдалану
жағдайын басқаруды ақпараттық және
бағдарламалық қамтамасыз етудi жасау
Аймақтық экологиялық қауiпсiздiк
проблемалары. Экологиялық дағдарыстардың
салдарларын жою тәсiлдерiн әзiрлеу
Халықаралық экологиялық қауiпсiздiк
мәселелерi
Өнеркәсiптiк, энергетиканың, көлiктiң,
коммуналдық және ауыл шаруашылығының
экологиялық қауiпсiздiгi проблемалары
Биологиялық әр түрлiлiк туралы
тұжырымдама шеңберiнде Қазақстан
Республикасының халықаралық мiндеттемелерiн
орындау жөнiндегi бағдарламаларды әзiрлеу
және жүзеге асыру

Об утверждении плана мероприятий по реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 1997 г. N 137
В целях реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан, одобренной распоряжением Президента Республики Казахстан от 30 апреля 1996 г. N 2967 N962967_ "О Концепциях общественной и экологической безопасности Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 18, ст. 149) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан.
2. Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан обеспечить контроль за выполнением плана мероприятий и информировать Правительство Республики Казахстан один раз в полгода.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 1997 г. N 137
План
мероприятий по реализации Концепции экологической
безопасности Республики Казахстан
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Мероприятие          і Срок     іИсточник       іОтветственные
іисполненияіфинансирования,іза исполнение
і          і
<*>
стоимость  і
і          і(тыс. тенге)   і
і          іДДДДДДДДДДДДДДДі
і          і  РФОП і ОФОП  і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1              і    2     і   3   і   4   і     5
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1. Финансирование            1997 год    30400          Минэкобиоре-
приоритетных мероприятий                                сурсов
Национального плана
действий по охране
окружающей среды (НПДООС),
в том числе
научно-исследовательских и
опытно-конструкторских
работ
В том числе:
Правовые, экономические и              4000
нормативно-методические
проблемы обеспечения
экологической безопасности
Республики Казахстан
Изучение факторов                      2400
экологической опасности и
экологического риска
Создание информационного               5000
и программного
обеспечения управления
состоянием окружающей
среды и природопользованием
Региональные проблемы                  5000
экологической безопасности.
Разработка способов
ликвидации последствий
экологических кризисов
Вопросы международной                  4000
экологической безопасности
Проблемы экологической                 6000
безопасности промышленности,
энергетики, транспорта,
коммунального и
сельского хозяйства
Разработка и реализация                4000
программы мероприятий по
выполнению международных
обязательств Республики
Казахстан в рамках
Конвенции о биологическом
разнообразии

2. Қазақстан Республикасының                1997 жыл
экологиялық тұжырымдамасының мемлекеттiк         1998 жыл ***
жүйесiн дамыту және оны жүзеге асыру             1999 жыл ***
жөнiндегi техникалық мiндеттердi әзiрлеу
3. Мына жағдайларда шектеуге жататын        1997-1998
табиғатты пайдалануды шектеу жүйелерiн           жылдар
анықтау жөнiндегi нормативтiк-әдiстемелiк
құжаттар енгiзiлетiн, облыстардың аумақтарын
экологиялық аудандастыру құжаттарының
нормативтiк-әдiстемелiк негiзiн жасау:
қоршаған табиғи ортаның ластануы            1997 жыл
(атмосфера, жер үстi және жер асты сулары,       1998 жыл ***
топырақ);
табиғи ресурстарды пайдалану (су, жер,      1997 жыл
өсiмдiктер мен жануарлар дүниесi ресурстары,     1998 жыл ***
демалатын орындар және басқа да ресурстар);
қазiргi табиғи ресурстық әлеуметке          1997 жыл
сәйкес келмейтiн халық шаруашылығы               1998 жыл ***
салаларының қызметтерi
4. Қазақстан Республикасының облыстары      1997 жыл
үшiн қоршаған ортаға техногендiк және            1998 жыл ***
өтпелi кезеңнiң талаптарына сәйкес экологиялық
даму аспектiлерiнен саналатын өзге де
фактордың әсер етуiне баға беру жөнiндегi
жұмыстарды орындау
5. Шекараларды басып өтетiн сулардың        1997 жыл
сапасына мемлекетаралық нормативтiк              1998 жыл ***
актiлердi әзiрлеу                                1999 жыл ***
2000 жыл ***
6. Қазақстан Республикасы заңдарының
жобаларын әзiрлеу:
"Өндiрiстiк және тұтыну қалдықтарын         1997 жыл
пайдалану және кәдеге жарату туралы"
"Экологиялық бақылау туралы"                1997 жыл
"Гидрометеорологиялық қызмет туралы"        1998 жыл
7. Қоршаған ортаны қорғаудың аумақтық       1999 жыл ***
схемасын ескерiп экологиялық ұзақ мерзiмдiк      2000 жыл ***
кешендi бағдарлама әзiрлеу:
облыстық бағдарламалар
Ұлттық бағдарламалар                        2000 жыл ***
8. Экологиялық бiлiм бағдарламаларын        1997 жыл
әзiрлеу                                          1998 жыл ***
Ескерту:
<*>
. РТҚҚ - Республикалық табиғат қорғау қоры;
ОТҚҚ - облыстық табиғат қорғау қоры;
<**>
. Қазақстан Республикасының 19 облысы бойынша
iстелетiн жұмыстарды орындау құнына салынған
сомасы
<***>

2. Развитие                  1997 год    800            Минэкобиоре-
государственной системы      1998 год
<***>
сурсов
экологического мониторинга   1999 год
<***>
Республики Казахстан и
разработка технического
задания по его
осуществлению
3. Создание                  1997-                      То же
нормативно-методической      1998 годы
базы документов
экологического
районирования территорий
областей, включающей
нормативно-методические
документы по определению
системы ограничений
природопользования,
состоящей из ограничений
на:
загрязнение окружающей     1997 год    1500
природной среды (атмосферы,  1998
<***>
поверхностных и              год
подземных вод, почв)
использование природных    1997 год    900
ресурсов (воды, земли,       1998
<***>
ресурсов растительного и     год
животного мира,
рекреационных ресурсов и
других)
деятельность отраслей      1997 год    450
народного хозяйства, не      1998
<***>
соответствующих имеющемуся   год
природно-ресурсному
потенциалу
4. Выполнение работ по       1997 год          6000
<**>
Местные
оценке воздействия на        1998
<***>
исполните-
окружающую среду             год                        льные
техногенных и иных                                      органы
факторов для областей
Республики Казахстан,
включающих в себя как
экологический, так и
экономический аспекты
развития в соответствии
с требованиями переходного
периода
5. Разработка                1997 год    994            Комводресур-
межгосударственных           1998 год
<***>
сы
нормативных актов качества   1999 год
<***>
трансграничных вод           2000 год
<***>
6. Подготовка проектов                                  Минэкобиоре-
Законов Республики                                      сурсов
Казахстан:
"Об использовании и        1997 год                   То же
утилизации отходов
производства и потребления"
"Об экологическом          1997 год
контроле"
"О гидрометеорологической  1998 год                   Казгидромет
службе"
7. Разработка                1999 год                   Облуправления
долговременных комплексных
<***>
экобиоресур-
экологических программ с     2000 год                   сов
учетом территориальных
<***>
схем охраны окружающей
среды:
областных программ
Национальной программы     2000 год                   Минэкобиоре-
<***>
сурсов
8. Разработка программы      1997 год    1500           Минобразова-
экологического образования   1998 год
<***>
ния
Минэкобиоре-
сурсов
Сноска.
<*>
РФОП - Республиканский фонд охраны природы.
ОФОП - Областные фонды охраны природы.
<**>
В стоимость заложена сумма на выполнение
работ по 19 областям Республики Казахстан.
<***>
Средства на проведение мероприятий, запланированных