Пәкiстан Ислам Республикасы Президентiнiң Қазақстан Республикасына ресми сапарының барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 10 ақпандағы N 187
Пәкiстан Ислам Республикасының Президентi Ф.Легаридiң Қазақстан Республикасына 1996 жылғы қазандағы ресми сапарының барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-пәкiстан ынтымақтастығының одан әрi дамуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Пәкiстан Ислам Республикасының Президентi Ф.Легаридiң Қазақстан Республикасына 1996 жылғы қазандағы ресми сапарының барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк
комитеттерi, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдары
iс-шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнiнде нақты
шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде
жарты жылда бiр рет осы қаулының орындалу барысы туралы Қазақстан
Республикасының Үкiметiн хабардар етiп отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 10 ақпандағы
N 187 қаулысымен
бекiтiлген
Пәкiстан Ислам Республикасының Президентi Ф.Легаридiң
Қазақстан Республикасына 1996 жылғы қазандағы ресми
сапары барысында ол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге
асыру жөнiндегi iс-шаралар
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________
N |             Iс-шаралар             |   Мазмұны
р/с|                                    |
___________________________________________________________________
1 |                    2               |            3
___________________________________________________________________
Мынадай екiжақты құжаттар пысықталсын:
1   Қазақстан Республикасының Үкiметi мен    Сарапшылардың
Пәкiстан Ислам Республикасының Үкiметi   келiссөздерiн өткiзу
арасындағы инвестицияларды көтермелеу
мен өзара қорғау туралы келiсiм
2   Туризм саласындағы ынтымақтастық туралы  Сарапшылардың
ведомствоаралық келiсiм                  келiссөздерiн өткiзу
3   Қазақстан Республикасының Ұлттық         Бұл да сол
аэроғарыш агенттiгi мен Пәкiстан Ислам
Республикасының Ғарышты зерттеу
жөнiндегi комиссиясы арасындағы
ынтымақтастық туралы келiсiм
4   Пәкiстандық компанияларға жеңiл          Сарапшылармен
өнеркәсiп, кондитерлiк бұйым өндiрiсi,   келiссөздер, кездесулер,
ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеу,     өзара алмасулар өткiзу
фармакология саласында бiрлескен
кәсiпорындарды құруда жәрдем көрсету
5   Мұнай және тау-кен компанияларының       Пәкiстан жағына
тапсырыстары бойынша Пәкiстанда          ұсыныстар енгiзу
геофизикалық, бұрғылау және басқа да
геологиялық барлау жұмыстарын
жүргiзудiң, сондай-ақ Пәкiстанның
Қазақстан Республикасындағы пайдалы
қазбаларды бiрлесiп өндiру жөнiндегi
жобаларды, мұнай және газды қайта
өңдеу және тасымалдауды инвестициялау
мүмкiндiгiн қосымша пысықтау
6   Ауыл шаруашылығы үшiн гендiк             Пәкiстан жағымен
биотехнология, композиттiк материалдар   пысықтау
өндiрудiң қазiргi заманғы
технологияларын жасау саласындағы
ынтымақтастықты жолға қоюдың
мүмкiндiгiн айқындау
7   Екi елдiң әскери ведомстволары           Сарапшылардың
арасындағы байланыстарды,                келiссөздерiн,
әскери-техникалық ынтымақтастықты,       кездесулерiн өткiзу
соның iшiнде ӘӨК кәсiпорындарын
конверциялау саласындағы
ынтымақтастықты жолға қою жөнiндегi
жұмыстарды ұйымдастыру
8   Қазақстандық мамандардың Пәкiстанда      Пәкiстан жағына
кiшi және орташа энергетикалық           ұсыныстар енгiзу
объектiлердi салу мәселесiн пысықтауды
жалғастыру
9   Пәкiстан Ислам Республикасында           Пәкiстан жағымен
қазақстандық студенттердi оқыту, жеңiл   пысықтау
және тағам өнеркәсiбi, қаржы-банк
саласы мамандарының тағылымдамасын
ұйымдастыру мүмкiндiгiн айқындау
10  Қазақстан Республикасының Ғылымминi-     Жобаларды келiсу
Ғылым академиясы мен Пәкiстан Ислам      және алмасу, бiрлескен
Республикасының Ғылым және               жобаларды жүзеге
технологиялар министрлiгi арасындағы     асыру
ынтымақтастық туралы қол қойылған
Ниеттер хаттамасы шеңберiнде қол жеткен
уағдаластықтарды жүзеге асыру.
Бiрлескен ғылыми зерттеулердiң,
сондай-ақ жоғары бiлiктi кадрларды
даярлау жөнiндегi бағдарламаларды
әзiрлеу
11  Алматыдан пәкiстандық тауарлардың        Пәкiстан жағымен
көрмесiн өткiзу                          бiрлесiп ұйымдастыру
мәселелерiн шешу
12  Пәкiстан Ислам Республикасында           Мерзiмдердi келiсу,
Қазақстан Республикасының және           ұйымдастыру мәселелерiн
Қазақстан Республикасында Пәкiстан       шешу; тиiстi өзара
Ислам Республикасының Мәдениет күндерiн  түсiнiстiк
өткiзу                                   меморандумына қол қою
___________________________________________________________________
Атқару мерзiмi  |Атқару үшiн жауаптылар|Бақылау үшiн жауаптылар
___________________________________________________________________
4       |           5          |           6
___________________________________________________________________
1997 жылдың      Сыртқыiсминi,        Сыртқы байланыстар және
I тоқсаны        Инвестмемком,        хаттама, қаржы және
Әдiлетминi           әлеуметтiк реформалар
бөлiмi
1997 жылдың      Жастартурспортминi,  Әлеуметтiк мәдени-даму
I тоқсаны        Әдiлетминi           бөлiмi
1997 жылдың      ҰАҒА                 Кәсiпорындарды реформалау
I жарты жылдығы                       бөлiмi
Тұрақты түрде    Өнеркәсiпсаудаминi,  Кәсiпорындарды реформалау,
Ауылшарминi,         аграрлық сектордағы
Денсаулықминi        реформалар бөлiмдерi
1997 жылдың      Мұнайгазминi,        Кәсiпорындарды реформалау
I жарты жылдығы  Геологияминi         бөлiмi
1997 жылдың      Ғылымминi - Ғылым    Кәсiпорындарды реформалау,
I тоқсаны        академиясы,          аграрлық сектордағы
Ауылшарминi          реформалар бөлiмдерi
1997 жылдың      Қорғанысминi,        Қорғаныс және құқық
I жарты жылдығы  Қорғаныс өнеркәсiбi  тәртiбi бөлiмi
жөнiндегi комитет,
Сыртқыiсминi
1997 жылдың      Энергияминi          Кәсiпорындарды реформалау
I тоқсаны                             бөлiмi
1997 жылдың      Бiлiмминi,           Әлеуметтiк-мәдени даму
I жарты жылдығы  Өнеркәсiпсаудаминi,  бөлiмi
Қаржыминi, Ұлттық
Банк
1997 жылдың      Ғылымминi - Ғылым    Кәсiпорындарды реформалау
II тоқсаны       академиясы           бөлiмi
1997 жылдың      Сауда-өнеркәсiп      Сыртқы байланыстар және
мамыры           палатасы             хаттама бөлiмi
1997 жылдың     Мәдениетминi,         Бұл да
II жарты        Сыртқыiсминi
жылдығы

О мерах по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Исламской Республики Пакистан в Республику Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 1997 г. N 187
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Исламской Республики Пакистан Ф.Легари в Республику Казахстан в октябре 1996 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-пакистанского сотрудничества Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить план мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Исламской Республики Пакистан Ф.Легари в Республику Казахстан в октябре 1996 года (прилагается).
2. Министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных планом мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 1997 г. N 187
П Л А Н
мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита
Президента Исламской Республики
Пакистан Ф.Легари в Республику
Казахстан в октябре 1996 года
--------------------------------------------------------------------
N !   Мероприятие  !Содержание ! Срок ! Ответственные !Ответственные
пп!                !           !испол-! за исполнение ! за контроль
!                !           !нения !               !
--------------------------------------------------------------------
1 !        2       !     3     !  4   !       5       !      6
--------------------------------------------------------------------
Проработать следующие двусторонние документы:
1. Соглашение между Проведение  I квар- МИД,          Отделы внешних
Правительством   переговоров тал     Госкоминвест, связей и прото-
Республики       экспертов   1997    Минюст        кола, финансов
Казахстан и                  года                  и социальных
Правительством                                     реформ
Исламской
Республики
Пакистан
о поощрении и
взаимной защите
инвестиций
2. Межведомственное Проведение  I квар- Минмолтур-    Отдел
Соглашение о     переговоров тал     спорт,        социально-
сотрудничестве   экспертов   1997    Минюст        культурного
в области                    года                  развития
туризма
3. Соглашение о     То же       I полу- НАКА          Отдел реформ
сотрудничестве               годие                 предприятий
между Национальным           1997
аэрокосмическим              года
агентством
Республики
Казахстан и
Комиссией по
исследованию
космоса Исламской
Республики
Пакистан
4. Оказывать        Проведение  Посто-  Минпромторг,  Отдел реформ
содействие       переговоров, янно   Минсельхоз,   предприятий,
пакистанским     встреч,             Минздрав      реформ в
компаниям в      взаимные                          аграрном
создании         обмены                            секторе
совместных       экспертами
предприятий в
области легкой
промышленности,
производства
кондитерских
изделий, переработки
сельскохозяйственной
продукции,
фармакологии
5. Дополнительно    Внести      I полу- Миннефгегаз-  Отдел
проработать      предложения годие   пром, Мингео  реформ
возможность      пакистан-   1997                  предприятий
проведения в     ской        года
Пакистане по     стороне
заказам нефтяных
и горнорудных
компаний
геофизических,
буровых и
других
геологоразведочных
работ, а также
инвестирования
Пакистаном
проектов по
совместной добыче
полезных ископаемых
в Республике
Казахстан, переработке и
транспортировке
нефти и газа
6. Определить       Проработать I квар- Миннауки-     Отделы реформ
возможность      с пакистан- тал     Академия      предприятий,
налаживания      ской        1997    Наук,         реформ в
сотрудничества   стороной    года    Минсельхоз    аграрном
в области генной                                   секторе
биотехнологии
для сельского
хозяйства,
разработки
современных
технологий
производства
композитных
материалов
7. Организовать     Проведение  I полу- Минобороны,   Отдел обороны
работу по        переговоров,годие   Комитет по    и правопорядка
налаживанию      встречи     1997    оборонной
контактов между  экспертов   года    промышлен-
военными                             ности,
ведомствами двух                     МИД
стран, военно-
технического
сотрудничества,
в т.ч. в области
конверсии
предприятий ВПК
8. Продолжить       Внести      I квар- Минэнерго     Отдел
проработку       предложения тал                   реформ
вопроса          пакистанской1997                  предприятий
строительства    стороне     года
казахстанскими
специалистами
малых и средних
энергетических
объектов в
Пакистане
9. Определить       Проработать I полу- Минобразо-    Отдел
возможность      с пакистан- годие   вания,        социально-
организации      ской        1997    Минпромторг,  культурного
обучения в       стороной    года    Минфин,       развития
Исламской                            Нацбанк
Республике
Пакистан
казахстанских
студентов,
стажировок
специалистов в
области легкой
и пищевой
промышленности,
финансово-
банковской сферы
10. Реализовать     Согласование  II квар- Миннауки-  Отдел реформ
достигнутые     и обмен       тал      Академия   предприятий
договоренности  проектами,    1997     наук
в рамках        осуществление года
подписанного    совместных
Протокола       проектов
намерений о
сотрудничестве
между Миннауки-
Академий наук
Республики
Казахстан и
Министерством
науки и технологий
Исламской
Республики
Пакистан.
Разработать
программы
совместных научных
исследований, а
также подготовки
кадров высшей
квалификации
11. Провести в      Решение     май     Торгово-      Отдел
Алматы выставку органи-     1997    Промышленная  внешних связей
пакистанских    зационных   года    Палата        и протокола
товаров         вопросов
совместно с
пакистанской
стороной
12. Провести        Согласование II полу- Минкультуры, То же
Дни культуры    сроков,      годие    МИД
Республики      решение      1997
Казахстан в     оргвопросов; года
Исламской       подписание
Республике      соответствующего
Пакистан и      Меморандума
Исламской       взаимопонимания
Республики
Пакистан в
Республике
Казахстан