Қазақстан Республикасының түстi металлургиясын дамыту мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 4 сәуiрдегi N 482
Жезқазған облысындағы Балқаш аймағының түстi металлургия кәсiпорындары жұмысының экологиялық қауiпсiздiгiн тұрақтандыру және оған жағдай жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi:
"Samsung Deutshland GMBH" фирмасының басқарушысымен бiрлесiп ластаушы заттардың қоршаған табиғи ортаға тастауларын кәдеге жарату жөнiндегi объектiлер кешенiнiң құрылысын салуды көздейтiн Балқаш таукен-металлургия комбинаты қызметiнiң экологиялық бағдарламасын әзiрлесiн және оны бекiтсiн;
табиғат қорғау объектiлерiн салу кезеңiне арнап онда комбинаттың өндiрiстiк қызметiнiң нәтижесiнде пайда болған ластаушы заттарды шығарып тастағаны, тастағаны және сақтағаны үшiн төлемдердiң мөлшерлерiн көздеп арнаулы табиғат қорғау ережелерiнде шарт әзiрлесiн және заңдарда белгiленген тәртiппен Балқаш таукен-металлургия комбинатымен шарт жасассын.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi:
белгiленген тәртiппен Балқаш таукен-металлургия комбинатының көлiк құралдарын өз минералдық шикiзаттарын тасымалдау үшiн республиканың темiр жол жолдарында пайдалануға рұқсат етсiн;
"Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына комбинат үшiн қажеттi рудаларды тасымалдауды ұйымдастыру жөнiнде Балқаш таукен-металлургия комбинатымен бiрлескен қызмет туралы шарттар әзiрлеудi тапсырсын.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Вопросы развития цветной металлургии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 1997 г. N 482
В целях стабилизации и создания условий экологической безопасности работы предприятий цветной металлургии Балхашского региона Жезказганской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан:
совместно с управляющей фирмой "Samsung Deutshland GMBH" разработать и утвердить экологическую программу функционирования Балхашского горно-металлургического комбината, предусматривающую строительство комплекса объектов по утилизации выбросов загрязняющих веществ в окружающую природную среду;
на период строительства природоохранных объектов подготовить на условиях специального природопользования и заключить в установленном законодательством порядке договор с Балхашским горно-металлургическим комбинатом, предусмотрев в нем размеры платежей за выбросы, сбросы и хранение загрязняющих веществ, образуемых в результате производственной деятельности комбината, а также условия и порядок применения штрафных санкций.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
разрешить в установленном порядке использовать транспортные средства Балхашского горно-металлургического комбината на магистральных железнодорожных путях республики для транспортировки собственного минерального сырья;
поручить Республиканскому государственному предприятию "Казакстан темир жолы" разработать условия о совместной деятельности с Балхашским горно-металлургическим комбинатом по организации перевозок руды, необходимой для комбината.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан