Шығыс Қазақстан облысындағы өнеркәсiптiк өндiрiстi тұрақтандыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 14 сәуiрдегi N 554
Шығыс Қазақстан облысында өнеркәсiптiк өндiрiстi тұрақтандыру, өнiм шығару мен қызмет көрсетулер көлемiнiң өсуiн қамтамасыз ету, қосымша жұмыс орындарын құру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Шығыс Қазақстан облысының әкiмi екi айлық мерзiм iшiнде 2000 жылға дейiнгi кезеңге арналған Шығыс Қазақстан облысының түстi металлургия кәсiпорнын, сирек металл және сирек жерлiк өнеркәсiбiн дамыту бағдарламасын әзiрлесiн және ұсынсын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгi, Шығыс Қазақстан облысының әкiмiмен бiрлесiп кәсiпорындардың республиканың өндiрiстiк рыногындағы кооперациялық байланыстарын дамытудың есебiнен "Мұнайгазмаш" акционерлiк қоғамы мен "Конденсатор заводы" акционерлiк қоғамы өндiретiн тауарлармен iшкi рынокты өзi қамтамасыз ету бағдарламасын әзiрлесiн және ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсенов, Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрi Ө.Е.Шүкеев Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен (А.С.Павлов), Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеден комитетiмен (Ғ.Е.Қасымов) бiрлесiп үстiмiздегi жылдың 25 сәуiрiне дейiнгi мерзiмде оларды Қазақстан Республикасының кедендiк аумағынан тысқары әкетпестен металлургиялық заводтардың қолда бар өндiрiстiк қуаттарымен түстi металдар қоспаларын қайта өңдеудi ынталандыруды қамтамасыз ететiн ұсыныс әзiрлесiн және оны Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Экология және биоресурстар министрлiгi, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Шығыс Қазақстан облысының әкiмi "Ертiс полиметал комбинаты" акционерлiк қоғамы мен "Белогор кен байыту комбинаты" акционерлiк қоғамын қайта құру рәсiмдерiн жүргiзу кезеңiнде табиғат қорғау объектiлерiн авариясыз жағдайда ұстап тұру жөнiнде шара әзiрлесiн және оларды қаржыландырудың көздерi туралы мәселе қарасын.
5. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Шығыс Қазақстан облысының әкiмi Қазақстан Республикасының Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгiмен, Экология және биоресурстар министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп Шығыс Қазақстан облысы тау-кен - металлургия кешенi кәсiпорындарының одан әрi пайдалану экономикалық жағынан мақсатсыз объектiлерiн жою бағдарламасын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен бекiтуге енгiзсiн.

О дополнительных мерах по стабилизации промышленного производства в Восточно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1997 г. N 554
В целях стабилизации промышленного производства, обеспечения роста объемов выпуска продукции и услуг, создания дополнительных рабочих мест в Восточно-Казахстанской области Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству экономики и торговли, Министерству энергетики и природных ресурсов, Министерству финансов Республики Казахстан, акиму Восточно-Казахстанской области в двухмесячный срок разработать и представить программу развития предприятий цветной металлургии, редкометалльной и редкоземельной промышленности Восточно-Казахстанской области на период до 2000 года.
2. Министерству экономики и торговли, Министерству энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан совместно с акимом Восточно-Казахстанской области разработать и представить программу самообеспечения внутреннего рынка товаров, производимых акционерным обществом "Нефтегазмаш" и акционерным обществом "Конденсаторный завод", за счет развития кооперационных связей предприятий на производственном рынке республики.
3. Заместителю Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенову Л.Т., Министру экономики и торговли Республики Казахстан Шукееву У.Е. совместно с Министерством финансов Республики Казахстан (Павлов А.С.), Государственным таможенным комитетом Республики Казахстан (Касымов Г.Е. ) в срок до 25 апреля т. г. разработать и внести в Правительство Республики Казахстан предложения, обеспечивающие стимулирование переработки концентратов цветных металлов на имеющихся производственных мощностях металлургических заводов, без вывоза их за пределы таможенной территории Республики Казахстан.
4. Министерству экономики и торговли, Министерству финансов, Министерству экологии и биоресурсов Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, акиму Восточно-Казахстанской области разработать мероприятия по поддержанию в безаварийном состоянии природоохранных объектов на период проведения реорганизационных процедур акционерного общества "Иртышский полиметаллический комбинат" и акционерного общества "Белогорский горно-обогатительный комбинат" и рассмотреть вопрос об источниках их финансирования.
5. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан, акиму Восточно-Казахстанской области совместно с Министерством энергетики и природных ресурсов, Министерством экологии и биоресурсов, Министерством финансов Республики Казахстан, Государственным комитетом Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям разработать и внести в установленном порядке на утверждение программу ликвидации объектов предприятий горно-металлургического комплекса Восточно-Казахстанской области, дальнейшая эксплуатация которых экономически нецелесообразна.

6. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Шығыс Қазақстан облысының әкiмiмен бiрлесiп "Ертiс химия-металлургия заводы" акционерлiк қоғамының сирек металл өндiрiсiнiң, "Үлбi металлургия заводы" акционерлiк қоғамының тантал заводының және "Құндыбай" итрий-сирек жер кен орнының қатысуымен бiртұтас технологиялық кешен құру туралы, сондай-ақ "Ертiс химия-металлургия заводы" акционерлiк қоғамы 259,1 миллион теңге сомасына мемлекеттiк материалдық резервтерден алған тауарлық несиенi өтеу жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
7. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi белгiленген тәртiппен Шығыс Қазақстан облысының Серебрянск қаласын Қазақстанның Ұлттық банкiнiң траншы арқылы зейнетақы төлеуге қаражат алатын қалалардың тiзiмiне кiргiзсiн.
8. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

6. Министерству экономики и торговли, Министерству энергетики и природных ресурсов, Министерству финансов Республики Казахстан совместно с акимом Восточно-Казахстанской области внести предложение в Правительство Республики Казахстан о создании единого технологического комплекса с участием редкометалльного производства акционерного общества "Иртышский химико-металлургический завод", танталового завода акционерного общества "Ульбинский металлургический завод" и итрий-редкоземельного месторождения "Кундыбай", а также по погашению товарного кредита на сумму 259,1 миллиона тенге, полученного акционерным обществом "Иртышский химико-металлургический завод" из государственных материальных резервов.
7. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном порядке включить город Серебрянск Восточно-Казахстанской области в список городов, получающих средства на выплату пенсий через транш Народного Банка Казахстана.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан