Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 30 сәуiр N 689. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.12.10. N 1732 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi Аппаратының қайта ұйымдастырылуына байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппараты туралы ереженi
бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14
ақпандағы N 196
P960196_
қаулысы;
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер
енгiзу және күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 17 мамырдағы N 609
P960609_
қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлiп
отырған өзгерiстердiң 5-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы,
1996 ж., N 22, 190-құжат).
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 сәуiрдегi
N 689 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Премьер-Министрдiң Кеңсесi Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Премьер-Министрiнiң қызметiн ұйымдастыру, құқықтық, ақпараттық-талдамалық, консультативтiк және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган болып табылады.
2. Премьер-Министрдiң Кеңсесi өз қызметiн Республиканың Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Үкiметiнiң және Премьер-Министрiнiң актiлерiн, сондай-ақ осы ереженi басшылыққа ала отырып жүзеге асырады.
3. Премьер-Министрдiң Кеңсесi заңды тұлға болып табылады. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және өзiнiң атауы қазақ және орыс тiлдерiнде жазылған мөрi бар.
4. Премьер-Министрдiң Кеңсесi туралы ереженi, сондай-ақ оның құрылымы мен штаттық санын Республика Үкiметi бекiтедi.
II. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесi мақсаты мен
мiндеттерi
5. Премьер-Министр Кеңсесiнiң негiзгi мақсаты Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi мен Үкiметi қызметiнiң тиiмдiлiгiн қамтамасыз ету болып табылады.
6. Кеңсенiң негiзгi мiндеттерi:
- Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Премьер-Министрiнiң кадрлық, ұйымдастырушылық, ақпараттық-талдамалық, консультативтiк және құқықтық қызметiн қамтамасыз ету;
- Премьер-Министрге, Үкiметке және Премьер-Министр Кеңсесiнiң қызметкерлерiне қаржы, шаруашылық, материалдық-техникалық, әлеуметтiк-тұрмыстық қызмет көрсету;
Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiмен, Парламент Палаталарының аппараттарымен, орталық және жергiлiктi атқарушы органдармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, өзге де ұйымдармен және азаматтармен өзара iс-қимылды қамтамасыз ету болып табылады.
III. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
функциясы

Об утверждении Положения о канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 1997 г. N 689. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 10 декабря 1997 г. N 1732 ~P971732
В связи с реорганизацией Аппарата Правительства Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 1996 г. N 196 P960196_ "Об утверждении Положения об Аппарате Правительства Республики Казахстан";
пункт 5 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 мая 1996 г. N 609 P960609_ "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 22, ст. 190).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 1997 г. N 689
ПОЛОЖЕНИЕ
о Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
I. Общие положения
1. Канцелярия Премьер-Министра является государственным органом, осуществляющим организационное, правовое, информационно-аналитическое, консультативное и материально-техническое обеспечение деятельности Премьер-Министра и Правительства Республики Казахстан.
2. Канцелярия Премьер-Министра осуществляет свою деятельность, руководствуясь Конституцией и законами Республики, актами Президента, Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Канцелярия Премьер-Министра является юридическим лицом, имеет печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и своим наименованием на казахском и русском языках.
4. Положение о Канцелярии Премьер-Министра, а также ее структура и штатная численность утверждаются Правительством Республики.
II. Цели и задачи Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
5. Основной целью Канцелярии Премьер-Министра является обеспечение эффективной деятельности Премьер-Министра и Правительства Республики Казахстан.
6. Задачами Канцелярии являются:
- информационно-аналитическое, организационное, консультативное, кадровое и правовое обеспечение деятельности Премьер-Министра и Правительства Республики:
- финансовое, хозяйственное, материально-техническое, социально-бытовое обслуживание Премьер-Министра, Правительства и работников Канцелярии Премьер-Министра;
- обеспечение взаимодействия с Администрацией Президента Республики Казахстан, аппаратами Палат Парламента, центральными и местными исполнительными органами, средствами массовой информации, иными организациями и гражданами.
III. Функции Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан

7. Өзiнiң алдында тұрған мiндеттердi шешу үшiн Премьер-Министрдiң Кеңсесi мынадай негiзгi функцияларды жүзеге асырады;
а) әкiмшiлiк-ұйымдастыру:
- министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, олардың құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша, Үкiметтiң шешiмдерiн әзiрлеуiн ұйымдастыру және үйлестiру, сондай-ақ Үкiмет шешiмдерiнiң орындалуына бақылау жасау;
- Үкiмет пен оның Төралқасының мәжiлiстерiн, халықаралық кездесулер мен сапарларды, Премьер-Министр мен оның орынбасарлары өткiзетiн басқа да шараларды ақпараттық-талдаулық, құқықтық, ұйымдастырушылық, консультативтiк және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
- Премьер-Министр мен Үкiметтiң қызметiн құжаттамалық қамтамасыз ету және оған қызмет көрсету, iс қағаздарын жүргiзу;
- қазақ, орыс және басқа да тiлдердiң қызметiн қамтамасыз ету;
- қызметтiк құжаттарды қарау;
- жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, өтiнiштерiн қарау;
- азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру;
б) ақпараттық-талдаулық:
- Премьер-Министр мен оны орынбасарлары үшiн республиканың жай-күйi мен әлеуметтiк-экономикалық дамуын сипаттайтын материалдар дайындау;
- бұқаралық ақпарат құралдарында Үкiмет жүргiзiп отырған iшкi және сыртқы саясатты түсiндiру;
в) құқықтық:
- Үкiмет Парламенттiң Мәжiлiсiне енгiзiлетiн заңдардың жобалары бойынша сараптамалар жүргiзу және қорытындылар әзiрлеу;
- Үкiметтiң заң жобалары жұмыстарының жоспарын орындауды ұйымдастыру;
- Үкiметтiң бастамашылығы бойынша шығарылатын Қазақстан Республикасының Президентi актiлерiнiң, Үкiмет қаулыларының және Премьер-Министр өкiмдерiнiң жобалары бойынша сараптама жүргiзу және қорытындылар әзiрлеу;
- Премьер-Министр мен Үкiмет қызметiнiң өзге де мәселелерiн шешудi құқықтық қамтамасыз ету;
- Республика заңдарын сақтау, жүйелендiру және кодтау;
г) кадрлық;
- Үкiметтiң номенклатурасына кiретiн кадрлардың жай-күйi мен қозғалысына есеп және талдау жүргiзу;
- жоспарланған қажеттiлiктердi ескере отырып кадрларды оқыту, мақсатты даярлау және қайта даярлау процесiн ұйымдастыру;
- Үкiметтiң номенклатурасына кiретiн кадрлардың құрамы жөнiндегi ұсыныстарды зерделеу, әзiрлеу және енгiзу;
- Үкiметтiң номенклатурасына кiретiн кадрлардың резервiн қалыптастыру.
IV. Премьер-Министр Кеңесiнiң өкiлеттiгi
8. Премьер-Министрдiң Кеңсесiнiң өзiнiң функцияларын жүзеге асыру үшiн:
- министрлiктерден, мемлекеттiк комитеттерден, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан қажеттi ақпарат сұратуға және алуға, сондай-ақ өз құзыретiнiң шегiнде оларға орындауға мiндеттi тапсырмалар беруге;
- меншiк нысанына қарамастан ұйымдардан Үкiметтiң құзыретiне қатысты мәселелер бойынша құжаттарды қоса алғанда қажеттi ақпарат, өзге де материалдар, ауызша және жазбаша түсiндiрме сұратуға және алуға;
- атқарушы органдардың қолындағы кез-келген, оның iшiнде құпия деректердiң ақпараттық банктерiн пайдалануға;
- Президент актiлерiнiң, Үкiметтiң қаулыларының, Премьер-Министрдiң өкiмдерiнiң орындалуына тексеру жүргiзуге, анықталған тәртiп бұзушылықтарды жою жөнiнде шаралар қабылдауға;
- мемлекеттiк және мемлекеттiк емес органдармен және ұйымдармен Премьер-Министр Кеңсесiнiң жүргiзуiне қатысты мәселелер бойынша қызметтiк жазбалар алмасуды жүргiзуге;
- Республиканың Премьер-Министрiне министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, Үкiметке ведомстволық бағынысты басқа да мекемелердiң басшы құрамын лауазымға тағайындау және босату туралы, сондай-ақ оларды тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту туралы ұсыныс енгiзуге;
- министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, Республиканың өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдары алқаларының мәжiлiстерiне қатысуға;
- Үкiмет Басшылығының тапсырмасы бойынша министрлiктердiң, мемлекеттік комитеттердiң, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, ұйымдардың қызметкерлерiн Үкiметтiң құзыретiне қатысты мәселелердi шешуге тартуға құқы бар.

7. Для решения стоящих перед ней задач Канцелярия Премьер-Министра осуществляет следующие основные функции:
а) административно-организационные:
- организация и координация подготовки решений Правительства министерствами, государственными комитетами, иными центральными и местными исполнительными органами по вопросам, входящим в его компетенцию, а также контроль за исполнением правительственных решений;
- информационно-аналитическое, правовое, организационное, консультативное и материально-техническое обеспечение заседаний Правительства и его Президиума, международных встреч и визитов, других мероприятий, проводимых Премьер-Министром и его заместителями;
- документационное обеспечение и обслуживание деятельности Премьер-Министра и Правительства, ведение делопроизводства;
- обеспечение функционирования казахского, русского и других языков;
- рассмотрение служебных документов;
- рассмотрение писем, заявлений физических и юридических лиц;
- организация приема граждан;
б) информационно-аналитические:
- подготовка для Премьер-Министра и его заместителей материалов, характеризующих состояние и социально-экономическое развитие республики;
- разъяснение проводимой Правительством внутренней и внешней политики в средствах массовой информации;
в) правовые:
- проведение экспертизы и подготовка заключений по проектам законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента;
- организация исполнения Плана законопроектных работ Правительства;
- проведение экспертизы и подготовка заключений по проектам актов Президента, издаваемых по инициативе Правительства, постановлений Правительства и распоряжений Премьер-Министра Республики Казахстан;
- правовое обеспечение решения иных вопросов деятельности
Премьер-Министра и Правительства;
- хранение, систематизация и кодификация законодательства
Республики;
г) кадровые:
- учет и анализ состояния и движения кадров, входящих в
номенклатуру Правительства;
- организация процесса учебы, целевой подготовки и переподготовки
кадров с учетом планируемой потребности;
- изучение, подготовка и внесение предложений по кадровому
составу, входящему в номенклатуру Правительства;
- формирование резерва кадров, входящих в номенклатуру
Правительства.
IV. Полномочия Канцелярии
Премьер-Министра
8. Канцелярия Премьер-Министра для осуществления своих функций
имеет право:
- запрашивать и получать от министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов необходимую информацию, а также давать им обязательные к исполнению поручения в пределах своей компетенции;
- запрашивать и получать от организаций независимо от форм собственности необходимую информацию, включая документы, иные материалы, устные и письменные объяснения по вопросам, отнесенным к компетенции Правительства;
- пользоваться любыми, в том числе секретными, информационными банками данных, имеющимися в распоряжении исполнительных органов;
- проводить проверки исполнения актов Президента, постановлений Правительства, распоряжений Премьер-Министра, принимать меры по устранению выявленных нарушений;
- вести служебную переписку с государственными и негосударственными органами и организациями по вопросам, отнесенным к ведению Канцелярии Премьер-Министра;
- вносить Премьер-Министру Республики предложения о назначении на должность и освобождении от должности руководящего состава министерств, государственных комитетов, других учреждений, подведомственных Правительству, а также о привлечении их к дисциплинарной ответственности;
- участвовать в заседаниях коллегий министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов Республики;
- по поручению Руководства Правительства привлекать работников министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов, организаций к участию в решении вопросов, отнесенных к компетенции Правительства.

9. Қажеттi материалдар, хабарлар, атқарушы органдардың лауазымды тұлғаларының жазбаша және ауызша түсiндiрмелерiн ұсыну жөнiндегi Премьер-Министр Кеңсесiнiң талабы, егер Кеңсе басқа орындау мерзiмiн белгiлемесе, заңдарда белгiленген мерзiмдерде орындалуға жатады.
V. Премьер-Министр Кеңсесiнiң басшылығы
10. Премьер-Министрдiң Кеңсесiн Кеңсенiң Басшысы басқарады, ол тiкелей Республиканың Премьер-Министрiне, ол жоқ болған кезде оның орнында қалған адамға бағынады.
Премьер-Министрдiң Кеңсесiнiң Басшысын қызметке Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындайды және қызметтен босатады.
11. Кеңсе Басшысының Премьер-Министрдiң Кеңсесi Басшысының ұсынуы бойынша қызметке Үкiмет тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасарлары болады.
12. Кеңсе Басшысы мынадай негiзгi функцияларды орындайды:
- орынбасарларының мiндеттерiн белгiлейдi;
- Премьер-Министрдiң Кеңсесi туралы ереженi Үкiметтiң бекiтуiне ұсынады;
- Кеңсенiң штат кестесiн бекiтедi, Кеңсе қызметкерлерiнiң жалақыларына үстемеақылар мен қосымша ақылар белгiлейдi;
- Кеңсе бөлiмдерi мен басқа құрылымдық бөлiмшелерiнiң қызметiне жалпы басшылық пен үйлестiрудi ұйымдастырады;
- Кеңседе iшкi еңбек тәртiбiнiң ережелерiн бекiтедi;
- Премьер-Министр Кеңсесiнiң шығыстар сметасын бекiтедi және оның шегiнде қаржы қаражатына билiк етедi;
- Премьер-Министрдiң Кеңсесi бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулықтарды бекiтедi;
- Премьер-Министрге заң жобаларын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң нормативтiк актiлерiн, Үкiметтiң шешiмдерiн және басқа да материалдарды ұсынады;
- қабылданған шешiмдер мен тапсырмалардың орындалуына бақылау жасау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастырады;
- Үкiметке орталық және жергiлiктi басқару органдарының қызметiне баға беру және олардың құрылымдарын жетiлдiру жөнiнде ұсыныс енгiзедi;
- Премьер-Министрдiң Кеңсесiнiң мемлекеттiк қызмет туралы заңды атқаруын бақылайды;
- Үкiметтiң кадр саясатын жүзеге асыру жөнiндегi жұмысын ұйымдастырады және қамтамасыз етедi. Республика Премьер-Министрiнiң қарауына Премьер-Министр Кеңсесiнiң бөлiмдерi мен басқа құрылымдық бөлiмшелерiнiң басшыларын және жауапты қызметкерлерiн, министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және Үкiметке ведомстволық бағыныстағы басқа да органдардың басшы кадр корпусын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы ұсыныс енгiзедi, кадрлар резервiн қалыптастырады, Республика Премьер-Министрiне Үкiмет тағайындайтын жауапты адамдарды тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту туралы ұсыныс енгiзедi;
- Премьер-Министрдiң Кеңсесiнiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi, оны қызметкерлерiнiң лауазымдық нұсқаулықтарын бекiтедi;
- Премьер-Министр Кеңсесiнiң жұмыс iстеуiн техникалық қызмет көрсетудi және қамтамасыз етудi жүзеге асырушы Кеңсенiң қызметкерлерiн жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
- Премьер-Министр Кеңсесiнiң құзыретi шегiнде қызметтiк құжаттамаға қол қояды;
өзiне Премьер-Министр мен Республика Үкiметi жүктейтiн басқа да функцияларды орындайды.

9. Требования Канцелярии Премьер-Министра по представлению необходимых материалов, сообщений, письменных и устных объяснений должностных лиц исполнительных органов подлежат исполнению в установленные законодательством сроки, если Канцелярией не установлены другие сроки исполнения.
V. Руководство Канцелярией Премьер-Министра
10. Канцелярию Премьер-Министра возглавляет Руководитель Канцелярии, который подчиняется непосредственно Премьер-Министру Республики, а в его отсутствие - лицу, его замещающему.
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра назначается на должность и освобождается от должности Правительством Республики Казахстан.
11. Руководитель Канцелярии имеет заместителей, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Правительством по представлению Руководителя Канцелярии Премьер-Министра.
12. Руководитель Канцелярии выполняет следующие основные функции:
- определяет обязанности заместителей;
- представляет на утверждение Правительства Положение о Канцелярии Премьер-Министра;
- утверждает штатное расписание Канцелярии, устанавливает надбавки и доплаты к должностным окладам работников Канцелярии;
- осуществляет общее руководство и координацию деятельности отделов и других структурных подразделений Канцелярии;
- утверждает правила внутреннего трудового распорядка в Канцелярии;
- утверждает смету расходов Канцелярии Премьер-Министра и распоряжается финансовыми средствами в ее пределах;
- издает приказы и утверждает инструкции по Канцелярии Премьер-Министра;
- представляет Премьер-Министру проекты законов, нормативных актов Президента Республики Казахстан, решений Правительства и другие материалы;
- организует работу по контролю за исполнением принятых решений и поручений;
- вносит в Правительство предложения по оценке деятельности центральных и местных органов управления и совершенствованию их структуры;
- контролирует исполнение Канцелярией Премьер-Министра законодательства о государственной службе;
- организует и обеспечивает работу по реализации кадровой политики Правительства. Вносит на рассмотрение Премьер-Министра Республики предложения о назначении и освобождении от должности руководителей и ответственных работников отделов и других структурных подразделений Канцелярии Премьер-Министра, руководящего состава министерств, государственных комитетов и других органов, подведомственных Правительству, формирует резерв кадров, вносит предложения Премьер-Министру Республики о привлечении к дисциплинарной ответственности должностных лиц, назначаемых Правительством;
- утверждает положения о структурных подразделениях Канцелярии Премьер-Министра, должностные инструкции его работников;
- принимает на работу и увольняет с работы работников Канцелярии, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование Канцелярии Премьер-Министра;
- подписывает служебную документацию в пределах компетенции Канцелярии Премьер-Министра;
- выполняет другие функции, возлагаемые на него Премьер-Министром и Правительством Республики.

13. Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы:
- министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, өзге орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға Үкiметтiң қарауына енгiзiлетiн мәселелердi әзiрлеу және келiсу жөнiнде нұсқаулар беруге;
- министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң, өзге орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың Үкiметтiң шешiмдерiн әзiрлеу жөнiндегi жұмысын үйлестiруге;
- министрлiктерден, мемлекеттiк комитеттерден, өзге орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан, ұйымдардан заңдарды, Президенттiң актiлерiн, Үкiметтiң қаулыларын, Премьер-Министрдiң өкiмдерiн және басқа тапсырмаларды орындау туралы Үкiметке қажеттi материалдарды, ақпаратты және есептердi талап етуге;
- заңдарды, Республика Президентiнiң актiлерiн және Үкiметтiң қаулыларын, Республика Премьер-Министрiнiң өкiмдерiн белгiленген талаптарға және енгiзу тәртiбiне сәйкес келмеген жағдайда министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, өзге орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға қайтаруға;
- Үкiметтiң және Премьер-Министр Кеңсесiнiң қызметiн шаруашылықтық қамтамасыз ету мәселесi бойынша отандық және шетелдiк ұйымдармен шарттар (келiсiм-шарттар) жасауға құқылы.
VI. Премьер-Министр Кеңсесiнiң қызметiн қамтамасыз ету
14. Премьер-Министрдiң Кеңсесiне жүктелген функцияларды орындау үшiн оның құрамында бөлiмдер мен басқа да құрылымдық бөлiмшелер құрылады. Премьер-Министр мен оның орынбасарларының көмекшiлерi мен кеңесшiлерi Премьер-Министр Кеңсесiнiң қызметкерлерi болып табылады.
15. Премьер-Министр Кеңсесiнiң бөлiмдерi мен басқа да құрылымдық бөлiмшелерi осы Ереженiң, сондай-ақ Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы бекiтетiн бөлiмдер мен басқа да құрылымдық бөлiмшелер туралы ережелердiң негiзiнде жұмыс iстейдi.
16. Бөлiмдер мен басқа да құрылымдық бөлiмшелердiң басшыларын, сондай-ақ мемлекеттiк қызметшi болып табылатын Кеңсенiң басқа қызметкерлерiн (бұдан әрi - жауапты қызметкерлер) Премьер-Министрдiң Кеңсесi Басшысының ұсынуы бойынша Республика Үкiметi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
17. Кеңсенiң техникалық қызмет көрсететiн және оны жұмысын қамтамасыз ететiн қызметкерлерiн Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы тағайындайды.
18. Премьер-Министр Кеңсесi бөлiмдерi мен басқа да құрылымдық бөлiмшелердiң басшылары:
өздерiнiң бөлiмдерiне және басқа бөлiмшелерiне жүктелген мiндеттердiң уақтылы және толық орындалуына, заңдардың, Президент актiлерiнiң, Үкiметтiң актiлерiнiң, Премьер-Министрдiң, сондай-ақ Кеңсе Басшысы мен оның орынбасарларының өкiмдерi мен тапсырмаларының уақтылы және толық атқарылуына жауапты болады, қызметкерлердi тағайындау, ауыстыру және босату туралы ұсыныс енгiзедi, қызметкерлердiң арасында мiндеттердi бөледi.

13. Руководитель Канцелярии Премьер-Министра имеет право:
- давать министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам указания по разработке и согласованию вопросов, вносимых на рассмотрение Правительства;
- координировать работу министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов по подготовке решений Правительства;
- требовать от министерств, государственных комитетов, иных центральных и местных исполнительных органов, организаций необходимые для Правительства материалы, информации и отчеты о выполнении законов, актов Президента, постановлений Правительства, распоряжений Премьер-Министра и других поручений;
- возвращать проекты законов, актов Президента Республики, постановлений Правительства и распоряжений Премьер-Министра Республики министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам в случае их несоответствия установленным требованиям и порядку внесения;
- заключать договоры (контракты) с отечественными и зарубежными организациями по вопросам хозяйственного обеспечения деятельности Правительства и Канцелярии Премьер-Министра.
VI. Организация деятельности Канцелярии
Премьер-Министра
14. Для выполнения возложенных на Канцелярию Премьер-Министра функций в ее составе образуются отделы и другие структурные подразделения. Помощники и советники Премьер-Министра и его заместителей являются работниками Канцелярии Премьер-Министра.
15. Отделы и другие структурные подразделения Канцелярии Премьер-Министра действуют на основании настоящего Положения, а также положений об отделах и других структурных подразделениях, утверждаемых Руководителем Канцелярии Премьер-Министра.
16. Руководители отделов и других структурных подразделений, а также другие работники Канцелярии, являющиеся государственными служащими (далее - ответственные работники), назначаются на должность и освобождаются от должности Правительством Республики по представлению Руководителя Канцелярии Премьер-Министра.
17. Работники, осуществляющие техническое обслуживание и обеспечивающие функционирование Канцелярии, назначаются Руководителем Канцелярии Премьер-Министра.
18. Руководители отделов и других структурных подразделений Канцелярии Премьер-Министра:
несут ответственность за своевременное и полное выполнение задач, возложенных на возглавляемые ими отделы и другие подразделения, своевременное и полное исполнение законов, актов Президента, постановлений Правительства, распоряжений и поручений Премьер-Министра, а также Руководителя Канцелярии и его заместителей, вносят предложения о назначении, перемещении и освобождении работников, распределяют обязанности между сотрудниками.

19. Премьер-Министр Кеңсесiнiң жауапты қызметкерлерi өздерiнiң қызметтiк мiндеттерiн осы Ережеде белгiленген Кеңсенiң өкiлеттiктерiне сәйкес атқару кезiнде:
- Үкiметтiң және оны Төралқасының отырыстарына, орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың өткiзетiн шараларына қатысуға;
- орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың аппараттарының, ұйымдардың қызметкерлерiн Үкiмет қызметiнiң шеңберiнде туындайтын мәселелердi қарауға қатысуға тартуға, олардан заңдардың, жарлықтардың және үкiмет шешiмдерiнiң орындалуы жөнiнде қажеттi ақпарат, ұсыныстар мен қорытындылар сұрауға;
- белгiленген тәртiппен басшылыққа қойылатын талаптарға жауап бермейтiн нормативтiк құжаттардың жобаларын пысықтауға қайтару туралы ұсыныс енгiзуге, сондай-ақ қарауы басқа органдардың немесе ұйымдардың құзыретiне кiретiн материалдарды қайтаруға;
- Кеңсе Басшысының және оның орынбасарларының, бөлiмдер мен басқа құрылымдық бөлiмшелердiң басшыларының тапсырмасы бойынша Премьер-Министр Кеңсесi құзыретiнiң шеңберiнде өзге қажеттi өкiлеттiктердi жүзеге асыруға құқылы.
20. Дербес баланстағы Премьер-Министр Кеңсесiнiң Республикалық мемлекеттiк өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгi: "Алматы", "Жетiсу", "Қазақстан" қонақ үйлерi филиалдарымен қоса қонақ үй шаруашылығы бiрлестiгi Премьер-Министр Кеңсесiнiң тiкелей бағынысында болады.
Аталған ұйымдардың функциялары олар туралы тиiстi жарғылармен немесе ережелермен айқындалады.
Ведомстволық бағыныстағы кәсiпорындардың басшыларын Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы тағайындайды.
21. Осы ережеден туындайтын мәселелердi қарауды, әзiрлеудi және оның тәртiбiн Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы мен оның орынбасарлары реттейдi.

19. Ответственные работники Канцелярии Премьер-Министра при исполнении своих служебных обязанностей в соответствии с полномочиями Канцелярии, установленными настоящим Положением, имеют право:
- участвовать в заседаниях Правительства и его Президиума, мероприятиях, проводимых центральными и местными исполнительными органами;
- привлекать работников аппаратов центральных и местных исполнительных органов, организаций к участию в рассмотрении вопросов, возникающих в рамках деятельности Правительства, и запрашивать от них необходимую информацию, предложения и заключения по выполнению законов, указов и правительственных решений;
- в установленном порядке вносить руководству предложения о возвращении на доработку проектов нормативных документов, не отвечающих предъявляемым требованиям, а также возвращать материалы, рассмотрение которых входит в компетенцию других органов или организаций;
- по поручению Руководителя Канцелярии и его заместителей, руководителей отделов и других структурных подразделений осуществлять иные необходимые полномочия в пределах компетенции Канцелярии Премьер-Министра.
20. В непосредственном подчинении Канцелярии Премьер-Министра находятся подведомственные предприятия на самостоятельном балансе: Республиканское государственное производственно-эксплуатационное объединение Канцелярии Премьер-Министра; объединение гостиничного хозяйства, включая гостиницы "Алматы", "Жетысу", "Казахстан" с филиалами.
Функции названных организаций определяются соответствующими уставами или положениями о них.
Руководители подведомственных предприятий назначаются Руководителем Канцелярии Премьер-Министра.
21. Подготовка и порядок рассмотрения вопросов, вытекающих из настоящего Положения, регулируются Руководителем Канцелярии Премьер-Министра и его заместителями.