Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi жоғары және орта арнаулы оқу орындарының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 8 мамыр N 814. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Жоғары бiлiктi мамандар даярлау, жоғары және орта арнаулы оқу орындары жүйесiндегi реформаларды одан әрi дамыту және тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және мәдениет министрлiгiнiң:
Ақмола автомобиль көлiгi колледжiн, Ақмола политехникалық колледжiн, Ақмола құрылыс және менеджмент колледжi Ақмола политехникалық колледжiне;
Ақмола тамақ өндiрiсi технологиясы колледжiн, Ақмола ауыл шаруашылығы колледжiн, Новоишим мал дәрiгерлiгi колледжiн Ақмола аграрлық-техникалық колледжiне;
Ақтөбе мәдениет колледжiн, Ақтөбе педагогикалық колледжiн, Ақтөбе гуманитарлық колледжiне;
Ақтөбе машина жасау колледжiн, Ақтөбе құрылыс колледжiн Ақтөбе құрылыс колледжiне;
Талғар ауыл шаруашылығы колледжiн, Талғар ауыл шаруашылығын механикаландыру колледжiн Талғар агробизнес және менеджмент колледжiне;
Атырау мәдениет колледжiн, Атырау педагогикалық колледжiн Атырау гуманитарлық колледжiне;
Атырау политехникалық колледжiн, Атырау темiр жол көлiгi колледжiн Атырау политехникалық колледжiне;
Атырау ауыл шаруашылығы колледжiн, Атырау теңiз колледжiн Атырау аграрлық-техникалық колледжiне;
Лениногор орман колледжiн, Лениногор кен-металлургия колледжiн Лениногор аграрлық-техникалық колледжiне;
Өскемен құрылыс колледжiн, Өскемен энергетика колледжiн Өскемен политехникалық колледжiне;
Өскемен педагогикалық колледжiн, Шығыс Қазақстан дене мәдениетi және спорт колледжiн Шығыс Қазақстан гуманитарлық колледжiне;
Өскемен мәдениет колледжiн, Өскемен музыка колледжiн Шығыс Қазақстан өнер колледжiне;
Абай атындағы Жамбыл педагогикалық колледжiн, Жамбыл мәдениет және өнер колледжiн Абай атындағы Жамбыл гуманитарлық колледжiне;
Балқаш политехникалық колледжiн, Балқаш педагогика колледжiн Балқаш гуманитарлық-техникалық колледжiне;
Жезқазған музыкалық колледжiн, Жезқазған педагогикалық колледжiн, Сәтпаев мәдениет колледжiн Жезқазған гуманитарлық колледжiне;
Жезқазған экономика және құрылыс колледжiн, Жезқазған тау-кен колледжiн, Жезқазған ауыл шаруашылығы колледжiн Жезқазған аграрлық-техникалық колледжiне;
Орал политехникалық колледжiн, Орал аграрлық колледжiн Орал аграрлық-техникалық колледжiне;
Темiртау политехникалық колледжiн, Темiртау химия-механика колледжiн, Темiртау индустриалдық колледжiн Темiртау политехникалық колледжiне;
Темiртау педагогикалық колледжiн, Қарағанды педагогикалық колледжiн Қарағанды гуманитарлық колледжiне;
Қарағанды мәдениет колледжiн, Тәттiмбет атындағы Қарағанды музыка колледжiн, Темiртау музыкалық колледжiн Тәттiмбет атындағы Қарағанды өнер колледжiне;
Саран педагогикалық колледжiн, Саран химия-механика колледжiн Саран гуманитарлық-техникалық колледжiне;
Қызылорда музыка колледжiн, М.Мәметова атындағы Қызылорда педагогикалық колледжiн М.Мәметова атындағы Қызылорда гуманитарлық колледжiне;
Қызылорда политехникалық колледжiн, Қызылорда ауыл шаруашылығы колледжiн, Қызылорда темiр жол көлiгi колледжiн Қызылорда аграрлық-техникалық колледжiне;
Бiржан атындағы Көкшетау музыкалық колледжiн, Ақан серi атындағы Көкшетау мәдениет колледжiн Ақан серi атындағы Көкшетау өнер колледжiне;
Щучинск педагогикалық колледжiн, Щучинск индустариалдық-педагогикалық колледжiн Щучинск гуманитарлық-техникалық колледжiне;
Щучинск техникалық колледжiн, Бурабай агроөнеркәсiп колледжiн Бурабай аграрлық-техникалық колледжiне;
Ақсу энергетика колледжiн, Жаяу Мұса атындағы Ақсу мәдениет колледжiн, Ақсу дене мәдениетi колледжiн Жаяу Мұса атындағы Ақсу колледжiне;
Петропавл педагогикалық колледжiн, Петропавл өнер колледжiн Петропавл гуманитарлық колледжiне;
Петропавл экономика және құқық колледжiн, Петропавл бизнес-колледжiн Петропавл экономика колледжiне;
Петропавл политехникалық колледжiн, Петропавл темiр жол көлiгi колледжiн Петропавл политехникалық колледжiне;
Семей автомобиль-механика колледжiн, Семей су көлiгi колледжiн Семей көлiк колледжiне;
Семей агробизнес колледжiн, Семей бизнес-колледжiн Семей бизнес-колледжiне;
Семей құрылыс колледжiн, Семей құрылыс және коммуналдық шаруашылық колледжiн Семей құрылыс колледжiне;
М.Әуезов атындағы Семей педагогикалық колледжiн, М.Төлебаев атындағы Семей музыкалық колледжiн М.Әуезов атындағы Семей гуманитарлық колледжiне;
Талдықорған құрылыс колледжiн, Талдықорған индустриалдық-педагогикалық колледжiн Талдықорған политехникалық колледжiне;
Арқалық музыка колледжiн, Арқалық педагогикалық колледжiн Торғай гуманитарлық колледжiне;
Арқалық политехникалық колледжiн, Торғай ауыл шаруашылығы колледжiн Торғай аграрлық-техникалық колледжiне;
Оңтүстiк Қазақстан энергетика және бизнес колледжiн, Шымкент политехникалық колледжiн Оңтүстiк Қазақстан политехникалық колледжiне;
Оңтүстiк Қазақстан автомобиль-механика колледжiн, Шымкент агроөнеркәсiп колледжiн Шымкент аграрлық-техникалық колледжiне;
Түркiстан индустриалдық-педагогикалық колледжiн, Түркiстан педагогикалық колледжiн Түркiстан гуманитарлық-техникалық колледжiне қосу жолымен қайта ұйымдастыру туралы ұсынысы қабылдансын.

Вопросы высших и средних специальных учебных заведений Министерства образования и культуры Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 1997 г. N 814. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях дальнейшего развития и углубления реформ в системе высшего и среднего специального образования, подготовки высококвалифицированных специалистов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства образования и культуры Республики Казахстан о реорганизации путем слияния:
Акмолинского колледжа автомобильного транспорта, Акмолинского политехнического колледжа, Акмолинского колледжа строительства и менеджмента в Акмолинский политехнический колледж;
Акмолинского колледжа технологии пищевых производств, Акмолинского сельскохозяйственного колледжа, Новоишимского зооветеринарного колледжа в Акмолинский аграрно-технический колледж:
Актюбинского колледжа культуры, Актюбинского педагогического колледжа в Актюбинский гуманитарный колледж;
Актюбинского машиностроительного колледжа, Актюбинского строительного колледжа в Актюбинский колледж строительства;
Талгарского сельскохозяйственного колледжа, Талгарского колледжа механизации сельского хозяйства в Талгарский колледж агробизнеса и менеджмента;
Атырауского колледжа культуры, Атырауского педагогического колледжа в Атырауский гуманитарный колледж;
Атырауского политехнического колледжа, Атырауского колледжа железнодорожного транспорта в Атырауский политехнический колледж;
Атырауского сельскохозяйственного колледжа, Атырауского морского колледжа в Атырауский аграрно-технический колледж;
Лениногорского лесного колледжа, Лениногорского горно-металлургического колледжа в Лениногорский аграрно-технический колледж;
Усть-Каменогорского строительного колледжа, Усть-Каменогорского колледжа энергетики в Усть-Каменогорский политехнический колледж;
Усть-Каменогорского педагогического колледжа, Восточно-Казахстанского колледжа физической культуры и спорта в Восточно-Казахстанский гуманитарный колледж;
Усть-Каменогорского колледжа культуры, Усть-Каменогорского музыкального колледжа в Восточно-Казахстанский колледж искусств;
Жамбылского педагогического колледжа имени Абая, Жамбылского колледжа культуры и искусства в Жамбылский гуманитарный колледж имени Абая;
Балхашского политехнического колледжа, Балхашского педагогического колледжа в Балхашский гуманитарно-технический колледж;
Жезказганского музыкального колледжа, Жезказганского педагогического колледжа, Сатпаевского колледжа культуры в Жезказганский гуманитарный колледж;
Жезказганского колледжа экономики и строительства, Жезказганского горного колледжа, Жезказганского сельскохозяйственного колледжа в Жезказганский аграрно-технический колледж;
Уральского политехнического колледжа, Уральского аграрного колледжа в Уральский аграрно-технический колледж;
Темиртауского политехнического колледжа, Темиртауского химико-механического колледжа, Темиртауского индустриального колледжа в Темиртауский политехнический колледж;
Темиртауского педагогического колледжа, Карагандинского педагогического колледжа в Карагандинский гуманитарный колледж;
Карагандинского колледжа культуры, Карагандинского музыкального колледжа имени Таттимбета, Темиртауского музыкального колледжа в Карагандинский колледж искусств имени Таттимбета;
Саранского педагогического колледжа, Саранского химико-механического колледжа в Саранский гуманитарно-технический колледж;
Кзыл-Ординского музыкального колледжа, Кзыл-Ординского педагогического колледжа имени М. Маметовой в Кзыл-Ординский гуманитарный колледж имени М. Маметовой;
Кзыл-Ординского политехнического колледжа, Кзыл-Ординского сельскохозяйственного колледжа, Кзыл-Ординского колледжа железнодорожного транспорта в Кзыл-Ординский аграрно-технический колледж;
Кокшетауского музыкального колледжа имени Биржана, Кокшетауского колледжа культуры имени Ахан-серы в Кокшетауский колледж искусств имени Ахан-серы;
Щучинского педагогического колледжа, Щучинского индустриально-педагогического колледжа в Щучинский гуманитарно-технический колледж;
Щучинского технического колледжа, Боровского агропромышленного колледжа в Боровской аграрно-технический колледж;
Аксуского колледжа энергетики, Аксуского колледжа культуры имени Жаяу Мусы, Аксуского колледжа физической культуры в Аксуский колледж имени Жаяу Мусы;
Петропавловского педагогического колледжа, Петропавловского колледжа искусств в Петропавловский гуманитарный колледж;
Петропавловского колледжа экономики и права, Петропавловского бизнес-колледжа в Петропавловский экономический колледж;
Петропавловского политехнического колледжа, Петропавловского колледжа железнодорожного транспорта в Петропавловский политехнический колледж;
Семипалатинского автомобильно-механического колледжа, Семипалатинского колледжа водного транспорта в Семипалатинский колледж транспорта;
Семипалатинского колледжа агробизнеса, Семипалатинского бизнес-колледжа в Семипалатинский бизнес-колледж;
Семипалатинского строительного колледжа, Семипалатинского колледжа строительства и коммунального хозяйства в Семипалатинский колледж строительства;
Семипалатинского педагогического колледжа имени М. Ауэзова, Семипалатинского музыкального колледжа имени М. Тулебаева в Семипалатинский гуманитарный колледж имени М. Ауэзова;
Талдыкорганского строительного колледжа, Талдыкорганского индустриально-педагогического колледжа в Талдыкорганский политехнический колледж;
Аркалыкского музыкального колледжа, Аркалыкского педагогического колледжа в Тургайский гуманитарный колледж;
Аркалыкского политехнического колледжа, Тургайского сельскохозяйственного колледжа в Тургайский аграрно-технический колледж;
Южно-Казахстанского колледжа энергетики и бизнеса, Шымкентского политехнического колледжа в Южно-Казахстанский политехнический колледж;
Южно-Казахстанского автомобильно-механического колледжа, Шымкентского агропромышленного колледжа в Шымкентский аграрно-технический колледж;
Туркестанского индустриально-педагогического колледжа, Туркестанского педагогического колледжа в Туркестанский гуманитарно-технический колледж.

2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгiнiң:
Атбасар ауыл шаруашылығы колледжiн, Темiр ауыл шаруашылығы колледжiн, Қарағанды дене мәдениетi және спорт колледжiн, Қостанай мәдениет колледжiн, Жетiкөл педагогикалық колледжiн, Павлодар ауыл шаруашылығы колледжiн, Павлодар монтаж колледжiн, Екiбастұз педагогикалық училищесiн, Петропавл ауыл шаруашылығын механикаландыру колледжiн, Жетiсай мәдениет колледжiн тарату туралы ұсынысы қабылдансын.
3. Қазақстан Республикасы Бiлiм және мәдениет министрлiгiнiң:
Алматы темiр жол көлiгi колледжiн Алматы көлiк және коммуникациялар колледжi;
Қазақ ұлттық техникалық университетiнiң политехникалық колледжiн Алматы политехникалық колледжi;
N 1 Алматы педагогикалық колледжiн N 1 Алматы қазақ педагогикалық колледжi;
О.Таңсықбаев атындағы Алматы көркемсурет колледжiн О.Таңсықбаев атындағы декоративтiк-қолданбалы өнер колледжi;
Ақмола музыка колледжiн Ақмола өнер колледжi;
А.Майкөтов атындағы Ақмола педагогикалық колледжiн А.Майкөтов атындағы Ақмола гуманитарлық колледжi;
Степногор аймақтық колледжiн Степногор гуманитарлық-техникалық колледжi;
Ақмола темiр жол көлiгi және байланыс колледжiн Ақмола көлiк және коммуникациялар колледжi;
Ақтөбе индустриалдық-педагогикалық колледжiн Ақтөбе политехникалық колледжi;
Орал ауыл шаруашылығын механикаландыру колледжiн Батыс Қазақстан ауыл шаруашылығы колледжi;
Қарқаралы мал дәрiгерлiгi колледжiн Қарқаралы ауыл шаруашылығы колледжi;
Қарағанды кен-механика колледжiн Қарағанды политехникалық колледжi;
Қостанай политехникалық колледжiн Қостанай технологиялық колледжi;
Жетiғара аймақтық колледжiн Жетiғара политехникалық колледжi;
Лисаков аймақтық колледжiн Лисаков техникалық колледжi;
Маңғыстау педагогикалық колледжiн Маңғыстау гуманитарлық колледжi;
Павлодар агроөнеркәсiп колледжiн Павлодар технологиялық
колледжi;
Павлодар темiр жол көлiгi колледжiн Павлодар көлiк және коммуникациялар колледжi;
Красноармейск ауыл шаруашылығы өндiрiсi технологиясы және экономикасы колледжiн Красноармейск аграрлық-техникалық колледжi;
Екiбастұз аймақтық колледжiн Екiбастұз политехникалық колледжi;
Петропавл индустриалдық-педагогикалық колледжiн Петропавл аграрлық-техникалық колледжi;
Талдықорған мал дәрiгерлiгi колледжiн Талдықорған экономикалық-технологиялық колледжi;
Сарқанд мәдениет колледжiн Сарқанд гуманитарлық колледжi;
Ғ.Мұратбаев атындағы Жетiсай педагогикалық колледжiн Ғ.Мұратбаев атындағы Жетiсай гуманитарлық колледжi;
Шымкент музыка колледжiн Оңтүстiк Қазақстан музыка колледжi деп қайта атау туралы ұсынысы қабылдансын.

2. Принять предложение Министерства образования и культуры Республики Казахстан о ликвидации:
Атбасарского сельскохозяйственного колледжа, Темирского сельскохозяйственного колледжа, Карагандинского колледжа физической культуры и спорта, Кустанайского колледжа культуры, Жетыкольского педагогического колледжа, Павлодарского сельскохозяйственного колледжа, Павлодарского монтажного колледжа, Экибастузского педагогического училища, Петропавловского колледжа механизации сельского хозяйства, Жетысайского колледжа культуры.
3. Принять предложение Министерства образования и культуры Республики Казахстан о переименовании:
Алматинского колледжа железнодорожного транспорта в Алматинский колледж транспорта и коммуникаций;
Политехнического колледжа Казахского национального технического университета в Алматинский политехнический колледж;
Алматинского педагогического колледжа N 1 в Алматинский казахский педагогический колледж N 1;
Алматинского художественного колледжа имени О. Тансыкбаева в Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени О. Тансыкбаева;
Акмолинского музыкального колледжа в Акмолинский колледж искусств;
Акмолинского педагогического колледжа имени А. Майкутова в Акмолинский гуманитарный колледж имени А. Майкутова;
Степногорского регионального колледжа в Степногорский гуманитарно-технический колледж;
Акмолинского колледжа железнодорожного транспорта и связи в Акмолинский колледж транспорта и коммуникаций;
Актюбинского индустриально-педагогического колледжа в Актюбинский политехнический колледж;
Уральского колледжа механизации сельского хозяйства в Западно-Казахстанский сельскохозяйственный колледж;
Каркаралинского зооветеринарного колледжа в Каркаралинский сельскохозяйственный колледж;
Карагандинского горно-механического колледжа в Карагандинский политехнический колледж;
Кустанайского политехнического колледжа в Кустанайский технологический колледж;
Жетыгаринского регионального колледжа в Жетыгаринский политехнический колледж;
Лисаковского регионального колледжа в Лисаковский технический колледж;
Мангистауского педагогического колледжа в Мангистауский гуманитарный колледж;
Павлодарского агропромышленного колледжа в Павлодарский технологический колледж;
Павлодарского колледжа железнодорожного транспорта в Павлодарский колледж транспорта и коммуникаций;
Красноармейского колледжа технологии и экономики сельскохозяйственного производства в Красноармейский аграрно-технический колледж;
Экибастузского регионального колледжа в Экибастузский политехнический колледж;
Петропавловского индустриально-педагогического колледжа в Петропавловский аграрно-технический колледж;
Талдыкорганского зооветеринарного колледжа в Талдыкорганский экономико-технологический колледж;
Саркандского колледжа культуры в Саркандский гуманитарный колледж;
Жетысайского педагогического колледжа имени Г. Муратбаева в Жетысайский гуманитарный колледж имени Г. Муратбаева;
Шымкентского музыкального колледжа в Южно-Казахстанский музыкальный колледж.

4. Қазақстан Республикасы Бiлiм және мәдениет министрлiгiнiң Ақтөбе жоғары темiржол көлiгi және оқу-ғылыми-өндiрiстiк орталығы етiп бөлу жолымен қайта ұйымдастыру туралы ұсынысы қабылдансын.<*>
Ескерту. 4-тармақпен толықтырылды, 4,5,6-тармақтар тиiсiнше
5,6,7-тармақтар болып саналды - ҚРҮ-нiң 1997.08.11.  N 1250  қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi:
қайта ұйымдастырылатын оқу орындарының 1997 жылға арналған шығыстар сметасына өзгертулер енгiзсiн. Аталған өзгерiстер 1997 жылға арналған бюджетте көзделген қаражат шегiнде енгiзiлсiн:
таратылатын және қайта ұйымдастырылатын оқу орындары оқушыларының оқуын аяқтау үшiн жағдай жасау жөнiнде шаралар қабылдасын;
қайта ұйымдастырылған колледждердiң директорларын белгiленген тәртiптен тағайындасын.
6. <*>
Ескерту. 6-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.01.20.  N 37  қаулысымен.
7. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақстан Республикасында жоғары және арнаулы орта бiлiмдi жетiлдiру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 мамырдағы N 573 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 19, 171-құжат);
"Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi орта арнаулы оқу орындарының мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 1601 қаулысы.
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрлiгi  мен Қ.Иассауи атындағы Қазақ-Түрiк университетiне бөлiнген қаражат шегiнде 1997 жылға арналған жоспарлы белгiлеудiң функциялар мен бағдарламалар бөлiгiне қажеттi өзгерiстер енгiзiлсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 8-тармақпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1997.09.30.
N 1391  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

4. Принять предложение Министерства образования и культуры Республики Казахстан о реорганизации Актюбинского высшего колледжа железнодорожного транспорта путем разделения на Актюбинский колледж железнодорожного транспорта и учебно-научно-производственный центр Казахской академии транспорта и коммуникаций.<*>
Сноска. Дополнено пунктом 4, пункты 4,5,6 считать соответственно пунктами 5,6,7 - постановлением Правительства РК от 11 августа 1997 г. N 1250 P971250_  .
5. Министерству образования и культуры Республики Казахстан, акимам областей и г. Алматы:
внести изменения в сметы расходов на 1997 год реорганизуемых учебных заведений. Указанные изменения произвести в пределах средств, предусмотренных в бюджете на 1997 год;
принять меры по созданию условий для завершения обучения учащихся в ликвидируемых и реорганизуемых учебных заведениях;
назначить в установленном порядке директоров реорганизованных колледжей.
6. (Пункт 6 утратил силу - постановлением Правительства РК от 20 января 2005 г. N 37  )
7. Признать утратившими силу:
постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1996 г. N 573 P960573_  "Вопросы совершенствования высшего и среднего специального образования в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 19, ст. 171);
постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 1996 г. N 1601 P961601_  "Вопросы средних специальных учебных заведений Министерства образования Республики Казахстан".
8. Министерству финансов Республики Казахстан внести необходимые изменения в плановые назначения на 1997 год в разрезе функций и программ в пределах средств, выделенных из республиканского бюджета Министерству образования и культуры Республики Казахстан и Международному Казахско-Турецкому университету им. А.Ясави. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 8 - постановлением Правительства РК от 30 сентября 1997 г. N 1391 P971391_ .
Премьер-Министр
Республики Казахстан