"Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Қызылорда және Қостанай облыстарының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысындағы өзгерiстер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 17 маусымдағы N 983
"Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Қызылорда және Қостанай облыстарының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысындағы өзгерiстер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 17 маусымдағы N 3550 Жарлығын U973550_ атқару үшiн және "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 507-құжат) 10-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мыналардың:
1) Ақтөбе облысы бойынша:
таратылған Әйтеке би ауданының Ақкөл, Аралтоғай, Қайрақты,
Қызылжұлдыз селолық округтерiнiң аумақтары қосылып Әйтеке би (бұрынғы
Бөгеткөл) ауданының;
таратылған Ақтөбе ауданының Маржанбұлақ селолық округiнiң
аумағы қосылып Алға ауданының;
таратылған Ақтөбе ауданының Желтау селолық округiнiң аумағы
қосылып Қарғалы ауданының;
таратылған Ақтөбе ауданының Березов, Родников селолық
округтерiнiң аумақтары қосылып Мартүк ауданының;
таратылған Мұғаджар ауданының аумағы қосылып Мұғалжар (бұрынғы
Октябрь) ауданының;
таратылған Әйтеке би ауданының Бөгетсай, Тасөткел селолық
округтерiнiң аумақтары қосылып Хромтау ауданының;
шегiне, таратылған Ақтөбе ауданының Благодарный, Қарғалы,
Қурайлы, Новый селолық округтерiнiң аумақтары қосылып Ақтөбе
қаласының;
2) Батыс Қазақстан облысы бойынша:
таратылған Приураль ауданының аумағы қосылып Зеленов ауданының;
таратылған Жалпақтал ауданының аумағы қосылып Казталов ауданының;
3) Қостанай облысы бойынша:
таратылған Амантоғай ауданының аумағы қосылып Амангелдi
ауданының;
таратылған Октябрь ауданының аумағы қосылып Қарасу ауданының;
4) Қызылорда облысы бойынша:
таратылған Сырдария ауданының Айдарлы, Бесарық, Қоғалыкөл ауылдық округтерiнiң, Ленин ауылдық округiнiң Амангелдi селосының аумақтары қосылып Тереңөзек ауданының;
таратылған Сырдария ауданының Сұлутөбе, Тартоғай ауылдық округтерiнiң аумақтары қосылып Шиелi ауданының шекаралары өзгертiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрi Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп бiр ай мерзiм iшiнде "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңына таратылған әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктердiң халқы үшiн көзделген жеңiлдiктердi сақтау бөлiгiнде өзгерiстер енгiзу туралы Заңның жобасын Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан "Об изменениях в административно-территориальном устройстве Актюбинской, Западно-Казахстанской, Кзыл-Ординской и Кустанайской областей"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 1997 г. N 983
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 1997 г. N 3550 U973550_ "Об изменениях в административно-территориальном устройстве Актюбинской, Западно-Казахстанской, Кзыл-Ординской и Кустанайской областей" и в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан Z934200_ "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 507) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Изменить границы:
1) по Актюбинской области:
Айтекебийского (бывшего Бокеткольского) района, включив в него территории Аккольского, Аралтогайского, Кайрактинского, Кызылжулдузского сельских округов упраздненного Айтекебийского района;
Алгинского района, включив в него территории Маржанбулакского сельского округа упраздненного Актюбинского района;
Каргалинского района, включив в него территорию Желтауского сельского округа упраздненного Актюбинского района;
Мартукского района, включив в него территории Березовского, Родниковского сельских округов упраздненного Актюбинского района;
Мугалжарского (бывшего Октябрьского) района, включив в него территорию упраздненного Мугоджарского района;
Хромтауского района, включив в него территории Богетсайского, Тасоткелского сельских округов упраздненного Айтекебийского района;
города Актюбинска, включив в его черту территории Благодарного,
Каргалинского, Курайлинского, Нового сельских округов упраздненного
Актюбинского района;
2) по Западно-Казахстанской области:
Зеленовского района, включив в него территорию упраздненного
Приурального района;
Казталовского района, включив в него территорию упраздненного
Жалпакталского района;
3) по Костанайской области:
Амангельдинского района, включив в него территорию
упраздненного Амантогайского района;
Карасуского района, включив в него территорию упраздненного
Октябрьского района;
4) по Кызылординской области:
Теренозекского района, включив в него территории Айдарлинского, Бесарыкского, Когалыкольского аульных округов, села Амангельды Ленинского аульного округа упраздненного Сырдарьинского района;
Шиелийского района, включив в него территории Солотобинского, Тартогайского аульных округов упраздненного Сырдарьинского района.
2. Министерству труда и социальной защиты населения совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан проект закона о внесении изменений в Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 г. "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" в части сохранения льгот, предусмотренных для населения упраздняемых административно-территориальных единиц.

3. Қызылорда облысының әкiмi белгiленген тәртiппен "Қызылорда арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 8 қазандағы N 3123 Жарлығымен U963123_ бекiтілген Қызылорда арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

3. Акиму Кызылординской области в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан предложения о внесении изменений и дополнений в Положение о Кызылординской специальной экономической зоне, утвержденное Указом Президента Республики Казахстан от 8 октября 1996 г. N 3123 U963123_ "О создании Кызылординской специальной экономической зоны".
Премьер-Министр
Республики Казахстан