Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкiнiң техникалық көмек займы қаражатын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 8 шiлдедегi N 1080
Қазақстан Республикасына берiлген Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкiнiң техникалық көмек займы қаражатын тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң қаулы етедi:
1. Техникалық көмек займының 38 000 000 (отыз сегiз миллион) АҚШ доллары мөлшерiндегi қаражатын, оның iшiнде бұрын пайдаланылмаған 3 000 000 (үш миллион) АҚШ доллары қосымшаға сәйкес бөлiнсiн.
2. "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму банкiсi арасындағы Техникалық көмек заемы мен орнын толтыру заемы туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1993 жылғы 13 желтоқсандағы қаулысымен бекiтiлген, Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкi арасындағы 1993 жылғы 15 қазандағы Заем туралы (Техникалық көмек жобасы) келiсiмге сәйкес, Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкi займы қаражатынан қаржыландырылатын осы Жоба бойынша берiлетiн тауарлар, көрсетiлетiн қызметтер қосылған құнға салынатын салықтан кедендiк төлемдердi төлеуден босатылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Сырттан қарыз алу жөнiндегi комитет займның жүзеге асырылуын жалпы үйлестiрудi және тауарлар сатып алулар мен қызмет көрсетулердiң жүргiзiлуiн бақылау жасауды Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкiнiң ережелерiне сәйкес жүргiзсiн.
4. Қосымшада көрсетiлген мемлекеттiк басқарудың жауапты органдары мен ұйымдары:
займ қаражатына алынған тауарлар мен қызмет көрсетулерге қатаң есеп жүргiзсiн және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Сырттан қарыз алу жөнiндегi комитетке тоқсан сайын есеп берiп отырсын;
консультанттардан ай сайын жасалған жұмыстың тиiмдiлiгiнiң бағасын көрсететiн iлеспе хатпен бiрге есеп алып отырсын, оларды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жанындағы Сырттан қарыз алу жөнiндегi комитетке жолдасын.
5. "Халықаралық Қайта жаңарту және Даму Банкiнiң техникалық көмек займы қаржыларының қайта бөлiнуi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 қыркүйектегi N 1168 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 19 маусымдағы
N 568 қаулысына
қосымша
Техникалық көмек займы қаражатын пайдалану бағыттары
бойынша бөлу ____________________________________________________________________
Жауапты           |     Мақсаттар              |Ақш долларын.
ұйымдар           |                            |дағы құны
____________________________________________________________________

О перераспределении средств займа технической помощи Международного Банка Реконструкции и Развития
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 1997 г. N 1080
В целях эффективного использования средств займа технической помощи Международного Банка Реконструкции и Развития, предоставленного Республике Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перераспределить средства займа технической помощи в размере 38 000 000 (тридцать восемь миллионов) долларов США, в том числе неиспользованных ранее 3 000 000 (три миллиона) долларов США, согласно приложению.
2. Установить, что в соответствии с Соглашением о займе (Проект технической помощи) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 15 октября 1993 года, ратифицированным постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 13 декабря 1993 г. "О ратификации Соглашений между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о займе технической помощи и реабилитационном займе" поставляемые товары, оказываемые услуги по данному Проекту, финансируемые из средств займа Международного Банка Реконструкции и Развития, освобождаются от уплаты налога на добавленную стоимость и таможенных платежей.
3. Комитету по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан осуществлять общую координацию реализации займа и контроль за проведением закупок товаров и услуг в соответствии с правилами Международного Банка Реконструкции и Развития.
4. Ответственным органам государственного управления и организациям, указанным в приложении:
вести строгий учет полученных на средства займа товаров и услуг и ежеквартально представлять отчеты в Комитет по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан;
ежемесячно получать отчеты от консультантов с сопроводительным письмом, отражающим оценку эффективности проделанной работы, направлять их в Комитет по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 1996 г. N 1168 P961168_ "О перераспределении средств займа технической помощи Международного Банка Реконструкции и Развития".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 8 июля 1997 г. N 1080
Распределение средств займа технической помощи
по направлениям использования
<*>
Сноска. Приложение - в редакции постановления Правительства РК от 19
июня 1998 г. N 568
P980568_
; внесены изменения постановлением
Правительства от 25 марта 1999 г. N 300
P990300_
; от 1 июня 1999 г. N 677
P990677_
.
----------------------------------------------------------------------------
Ответственные    !               Цели                          !Стоимость в
организации      !                                             !долларах США
----------------------------------------------------------------------------

1            |            2               |      3
____________________________________________________________________
Қазақстан           |Ұйымдар саласындағы төлемдер      |  548154
Республикасының     |жүйесiнiң тиiмдiлiгiн арттыру     |
Ұлттық Банкi        |мақсатындағы консультациялық      |
(қайтарымды негiзде)|қызмет көрсетулер                 |
|__________________________________|____________
|Он iрi банктi қаржылық және       |  2 097 732
|операциялық диагностикалық        |
|зерттеуге арналған консультациялық|
|қызмет көрсетулер                 |
|__________________________________|____________
|Жергiлiктi жерлердегi банктiк     |  839589
|қадағалауды ұйымдық тұрғыдан      |
|жетiлдiру үшiн консультациялық    |
|қызмет көрсетулер және кадрлар    |
|даярлау                           |
|__________________________________|____________
|Банктiк заңдарды жасау мақсатын.  |  361550
|дағы консультациялық қызмет       |
|көрсетулер                        |
|__________________________________|____________
|Компьютерлердi және жабдықтарды   |2 703 487,74
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi және жабдықтарды   |4 326 651,26
Республикасының     |сатып алу                         |
Қаржы министрлiгi   |__________________________________|____________
|Бюджеттiк процестердi реформалау  |  720000
|саласындағы консультациялық       |
|қызмет көрсетулер                 |
|__________________________________|____________
|Жергiлiктi жерлердегi консультан. |  150000
|тардың жұмысына байланысты шығыстар
___________________ |__________________________________|____________
Бухгалтерлiк есеп   |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  229824,07
және аудит әдiстеме.|сатып алу                         |
сi департаментi     |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазынашылық         |Сыртқы заемдар мен борыштарды     |  400000
|есепке алуды жетiлдiру мәселелерi |
|бойынша консультациялық қызмет    |
|көрсетулер және кадрлар даярлау   |
|__________________________________|____________
|Компьютерлердi және басқа да      | 2 752890
|жабдықтарды сатып алу             |
____________________|__________________________________|____________
Жекешелендiру       |Ауыл шаруашылығын жекешелендiру   |  492730
жөнiндегi           |саласында консультациялық қызмет  |
департамент         |көрсетулер                        |
____________________|__________________________________|____________
Мемлекеттiк мүлiк   |                                  |
пен активтердi      |                                  |
басқару департаментi|                                  |
____________________|__________________________________|____________
|Жеке жобалар бойынша жекешелендiру|  393907
|саласында консультациялық қызмет  |
|көрсетулер және кадрлар даярлау   |
____________________|__________________________________|____________
Сырттан қарыз алу   |шетелдiк күрделi қаржыландыруды   |  322053
жөнiндегi комитет   |реттеу және оларға жәрдемдесу     |
|саласындағы консультациялық қызмет|
|көрсетулер                        |
|__________________________________|____________
|Қызметкерлердiң оқу бағдарламала. |  141477
|рына, семинарларға, конференция.  |
|ларға және кеңестерге қатысуы     |
|__________________________________|____________
|Шетел баспасөзiнде ақпараттық     |  133540
|және жарнамалық материалдарды     |
|жариялау                          |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Халықты еңбекпен қамту саласындағы|  45667
Республикасының     |консультациялық қызмет көрсетулер |
Еңбек және халықты  |және кадрлар даярлау              |
әлеуметтiк қорғау   |__________________________________|____________
министрлiгi         |Әлеуметтiк қамсыздандыру қызметi  |  344172
|үшiн консультациялық қызмет       |
|көрсетулер                        |
|__________________________________|____________
|Компьютерлердi және жабдықтарды   |  320152
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Тау-кен өнеркәсiбiнде және        |  16600
Республикасының     |металлургияда жеке меншiк секторын|
Энергетика және     |дамытуға арналған консультациялық |
табиғи ресурстар    |қызмет көрсетулер                 |
министрлiгi         |__________________________________|____________
|Компьютерлердi және жабдықтарды   |  199897
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Денсаулық сақтау жүйесiн          |  548456
Республикасының     |реформалау мақсатындағы консульта.|
Денсаулық сақтау    |циялық қызмет көрсетулер          |
министрлiгi         |__________________________________|____________
|Компьютерлердi және жабдықтарды   |  25032
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
Республикасының     |кәсiби даярлау                    |
Энергетика, индуст. |__________________________________|____________
рия және сауда минис|Кәсiпорындардың әкiмшiлiктерiн    |  1031749
трлiгi              |кәсiби даярлау                    |
|__________________________________|____________

1          !                      2                      !     3
----------------------------------------------------------------------------
Национальный Банк Консультационные услуги в целях повышения     548154
Республики        эффективности системы платежей между
Казахстан (на     организациями
возвратной        Консультационные услуги для финансового и     2097732
основе)           операционного диагностического изучения
десяти крупнейших банков
Консультационные услуги и подготовка кадров   839589
для организационного развития банковского
надзора на местах
Консультационные услуги с целью создания      361550
банковского законодательства
Закупка компьютеров и оборудования            2703487,74
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Закупка компьютеров и оборудования            4326651,26
финансов
Республики        Консультационные услуги в области реформы     720000
Казахстан         бюджетных процессов
Расходы, связанные с работой местных          150000
консультантов
Департамент       Закупка компьютеров и оборудования            229824,07
методологии
бухгалтерского    Консультационные услуги и подготовка кадров   400000
учета и аудита    по вопросам совершенствования учета внешних
займов и долгов
Казначейство      Закупка компьютеров и оборудования            2752890
Департамент по    Консультационные услуги в области             492730
приватизации      приватизации сельского хозяйства
Департамент
управления
государственным
имуществом и
активами          Консультационные услуги и подготовка кадров   393907
в области приватизации по индивидуальным
проектам
Комитет по        Консультационные услуги в области             322053
внешнему          регулирования иностранных капиталовложений и
заимствованию     содействия им
Участие сотрудников в учебных программах,     141477
семинарах, конференциях и совещаниях
Публикации в зарубежной прессе информационных 133540
и рекламных материалов
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Консультационные услуги и подготовка кадров   45667
труда и           в области занятости населения
социальной защиты Консультационные услуги для службы            344172
населения         социального обеспечения
Республики        Закупка компьютеров и оборудования            320152
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Консультационные услуги для содействия        16600
энергетики и      развитию частного сектора в горнодобывающей
природных         промышленности и металлургии
ресурсов          Закупка компьютеров и оборудования            199897
Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Консультационные услуги с целью               548456
здравоохранения   реформирования системы здравоохранения
Республики        Закупка компьютеров и оборудования            25032
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Профессиональная подготовка руководства       1072605
энергетики,       государственного сектора
индустрии и       Профессиональная подготовка администраций     1031749
торговли          предприятий

|Компьютерлер мен жабдықтар        |  371836,04
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
Ұлттық статистика   |Кедейшiлiктi бақылауды жақсартуға |  799916
агенттiгi           |арналған консультациялық қызмет   |
|көрсетулер және халықтың табысын  |
|қолдау жөнiндегi бағдарламаны     |
|жүзеге асыру                      |
|__________________________________|____________
|Компьютерлердi және жабдықтарды   |  308385
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
|Ақпараттық-техникалық кешендi     |2376741,32
|құруға арналған жабдықтарды       |
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
Монополияға қарсы   |Монополизмге қарсы күрес және     |  180098
саясат жөнiндегi    |бәсекенi көтермелеу саясаты       |
департамент         |саласындағы консультациялық қызмет|
|көрсетулер                        |
|__________________________________|____________
|Құрал-жабдықтарды сатып алу       |  100327
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Қазiргi заң шығару жүйесiн        |  2150000
Республикасының     |реформалау мақсатындағы консульта.|
Әдiлет министрлiгi  |циялық қызмет көрсетулер және     |
|кадрларды даярлау                 |
|__________________________________|____________
|Компьютерлердi және жабдықтарды   |  199735
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
|Жергiлiктi консультанттардың      |  214813
|қызмет көрсетулерi                |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Қоршаған табиғи ортаны қорғау     |  1475000
Республикасының     |мәселелерi жөнiндегi  консульта.  |
Экология және       |циялық қызмет көрсетулер          |
табиғи ресурстар    |__________________________________|____________
министрлiгi         |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  139993
|сатып алу                         |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Ұйымдастыруды дамыту үшiн         |  150101
Республикасының     |консультациялық қызмет көрсетулер |
мемлекеттiк Медетшi |                                  |
банкi               |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi, жабдықтарды,      |  496636
Республикасының     |бағдарламалық құралдарды сатып алу|
мемлекеттiк         |және банктi компьютерлендiру      |
Экспорт-импорт      |жоспарын iске асыруға арналған    |
банкi               |консультациялық қызмет көрсетулер |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |ХҚДБ ережелерiне сәйкес           |  1900000
Республикасы        |консультациялық қызмет көрсетулер |
Қаржы министрлiгiнiң|__________________________________|____________
Сырттан қарыз       |ХҚДБ ережелерiне сәйкес төлемдер  |  1100000
алу жөнiндегi       |мәселесi бойынша консультациялық  |
комитетi            |қызмет көрсетулер және кадрлар    |
|даярлау                           |
|__________________________________|____________
|Жаңа жобаларды даярлау мен iске   |  91127
|асыруға байланысты шығыстар       |
|__________________________________|____________
|Жобаларды iске асыруға жауапты    |  250000
|қызметкерлердiң оқу бағдарлама.   |
|ларына, семинарларға, конференция.|
|ларға және кеңестерге қатысуы     |
|__________________________________|____________
|Компьютерлердi және жабдықтарды   |  215000
|сатып алу                         |
|__________________________________|____________
|Жобаларды iске асыруға байланысты |  270000
|жергiлiктi шығыстар               |
|__________________________________|____________
|Жобалар бойынша шоттарды тексеруге|  203750
|байланысты шығыстар               |
|__________________________________|____________
|Техникалық көмектiң тиiмдiлiгiне  |  0
|баға беру                         |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  499881
Республикасының     |сатып алу                         |
Президентiнiң       |__________________________________|____________
Әкiмшiлiгi          |Ақпараттық бюллетеньдер шығару    |  150000
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  595530
Республикасының     |сатып алу                         |
Премьер-Министрiнiң |__________________________________|____________
Кеңсесi             |Ақпараттық бюллетеньдер шығару    |  149920
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  500000
Республикасының     |сатып алу                         |
Парламентi          |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  100013
Республикасының     |сатып алу                         |
Бағалы қағаздар     |                                  |
жөнiндегi ұлттық    |                                  |
комиссиясы          |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  617036
Республикасы        |сатып алу                         |
Үкiметiнiң          |                                  |
жанындағы Мiндеттi  |                                  |
медициналық         |                                  |
сақтандыру қоры     |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  40958
Республикасының     |сатып алу                         |
Ғылым министрлiгi   |                                  |
Ғылым академиясы    |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Компьютерлердi және жабдықтарды   |  150000
Республикасының     |сатып алу                         |
Инвестициялар       |__________________________________|____________
жөнiндегi           |Консультациялық қызмет көрсетулер,|  250000
мемлекеттiк комитетi|кадрларды даярлау және оқыту      |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Конференцияларға арналған         |  55000
Республикасының     |құрал-жабдықтар                   |
Стратегиялық        |                                  |
жоспарлау және      |                                  |
реформалар жөнiндегi|                                  |
агенттiгi           |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Консультациялық қызмет көрсетулер |  400000
Республикасының     |және компьютерлер мен жабдықтарды |
Экология және       |сатып алу                         |
биоресурстар        |                                  |
министрлiгi         |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Зейнетақы реформасына техникалық  |  400000
Республикасы        |қолдау көрсету үшiн компьютерлердi|
Қаржы министрлiгiнiң|және жабдықтарды сатып алу        |
Қазынашылығы        |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Бiрыңғай ақпараттық жүйе құру     |  100000
Республикасы        |                                  |
Премьер-Министрiнiң |                                  |
Кеңсесi, Қазақстан  |                                  |
Республикасы        |                                  |
Президентiнiң       |                                  |
Әкiмшiлiгi          |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Қазақстан           |Консультациялық қызмет көрсетулер |  125000
Республикасының     |және компьютерлер мен жабдықтарды |
Энергетика,         |сатып алу                         |
индустрия және      |                                  |
сауда министрлiгi   |                                  |
____________________|__________________________________|____________
Резервтiк қор       |                                  |  54000
____________________|__________________________________|____________

Республики        Закупка компьютеров и оборудования            371836,04
Казахстан
Национальное      Консультационные услуги для улучшения         799916
статистическое    контроля за бедностью и осуществление
агентство         программы по поддержанию доходов населению
Закупка компьютеров и оборудования            308385
Закупка оборудования для создания             2376741,32
информационно-технического комплекса
Департамент по    Консультационные услуги в области политики    180098
антимонопольной   борьбы с монополизмом и поощрения конкуренции
политике          Закупка оборудования                          100327
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Консультационные услуги и подготовка кадров   2150000
юстиции           с целью реформирования существующего
Республики        законодательства
Казахстан         Закупка оборудования и компьютеров            199735
Услуги местных консультантов                  214813
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Консультационные услуги по вопросам защиты    1475000
экологии и        окружающей природной среды
природных         Закупка компьютеров и оборудования            139993
ресурсов
----------------------------------------------------------------------------
Государственный   Консультационные услуги для организационного  150101
Реабилитационный  развития
банк РК
----------------------------------------------------------------------------
Государственный   Закупка компьютеров, оборудования, программных 496636
Экспортно-        средств и консультационных услуг для реализации
импортный банк РК плана компьютеризации банка
----------------------------------------------------------------------------
Комитет по        Консультационные услуги и подготовка кадров   1900000
внешнему          по вопросам закупок в соответствии с правилами
заимствованию     МБРР
Министерства      Консультационные услуги и подготовка кадров   1100000
финансов          по вопросам выплаты в соответствии с правилами
Республики        МБРР
Казахстан         Расходы, связанные с подготовкой и реализацией 91127
новых проектов
Участие сотрудников, ответственных за         250000
реализацию проектов, в учебных программах,
семинарах, конференциях и совещаниях
Закупка компьютеров и оборудования            215000
Местные расходы, связанные с реализацией      270000
проектов
Расходы, связанные с ревизией счетов по       203750
проектам
Оценка эффективности технической помощи       0
----------------------------------------------------------------------------
Администрация     Закупка компьютеров и оборудования            499881
Президента        Издание информбюллетеней                      150000
Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Канцелярия        Закупка компьютеров и оборудования            595530
Премьер-Министра
Республики        Издание информбюллетеней                      149920
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Парламент         Закупка компьютеров и оборудования            500000
Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Национальная      Закупка компьютеров и оборудования            100013
комиссия
Республики
Казахстан по
ценным бумагам
----------------------------------------------------------------------------
Фонд              Закупка компьютеров и оборудования            617036
обязательного
медицинского
страхования при
Правительстве
Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Закупка компьютеров и оборудования            40958
науки-Академия
наук Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Государственный   Закупка компьютеров и оборудования            150000
комитет РК по
инвестициям       Консультационные услуги, подготовка кадров и  250000
обучение
----------------------------------------------------------------------------
Агентство по      Оборудование для конференций                  55000
стратегическому
планированию и
реформам
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Консультационные услуги и закупка компьютеров 400000
экологии и        и оборудования
биоресурсов
----------------------------------------------------------------------------
Казначейство      Закупка компьютеров и оборудования для        400000
Министерства      технической поддержки пенсионной реформы
финансов
----------------------------------------------------------------------------
Канцелярия        Создание единой информационной системы        100000
Премьер-Министра,
Администрация
Президента
Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Министерство      Консультационные услуги и закупка компьютеров 125000
энергетики,       и оборудования
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
----------------------------------------------------------------------------
Резервный фонд                                                  54000
----------------------------------------------------------------------------