Ұлттық өнiмдiлiк орталығын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 17 шiлдедегi N 1133
Шаруашылық жүргiзудiң жоғары өнiмдi әдiстерi, нарықтық экономика жағдайында қаржы мен материалдық ресурстарды басқарудың тиiмдi әдiстерi туралы озық бiлiмдердi тарату жүйесiн құру және дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және сауда министрлiгiнiң жарғылық қорындағы мемлекеттiң үлесi - 90 процент және мемлекеттiк емес заңды тұлғалардың үлесi - 10 процент болатын жабық акционерлiк қоғам ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы Ұлттық өнiмдiлiк орталығын (бұдан әрi - ҰӨО) құру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. ҰӨО ұстау бюджеттiк қаражат тартылмастан жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментi ҰӨО жарғылық қорына салым ретiнде әкiмшiлiк үйiнiң 1350 ш. метр алаңын беру арқылы мемлекеттiң тарапынан ҰӨО құрылтайшысы болсын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi, Қаржы министрлiгi, облыстардың әкiмдерi ҰӨО жұмысын ұйымдастыруға жәрдем көрсетсiн.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О создании Национального центра производительности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 1997 г. N 1133
В целях создания и развития системы распространения передовых знаний о высокопроизводительных методах хозяйствования, эффективных методах управления финансовыми и материальными ресурсами в условиях рыночной экономики Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства экономики и торговли Республики Казахстан о создании Национального центра производительности (далее - НЦП) в организационно-правовой форме закрытого акционерного общества с долей государства в уставном фонде - 90 процентов, и долей негосударственных юридических лиц - 10 процентов.
2. Установить, что содержание НЦП осуществляется без привлечения бюджетных средств.
3. Департаменту управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан выступить учредителем НЦП со стороны государства с передачей в качестве вклада в уставный фонд НЦП 1350 кв. метров площади административного здания.
4. Министерству экономики и торговли, Министерству финансов,
акимам областей Республики Казахстан оказывать содействие в
организации работы НЦП.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить
на Министерство экономики и торговли Республики Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан