1997 жылы егiн жинауды жүргiзу үшiн мұнай өнiмдерiн беру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 22 шiлдедегi N 1147
1997 жылы егiн жинауды жүргiзу үшiн ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне мұнай өнiмдерiн берудi ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi 1997 жылы егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшiн селолық тауар өндiрушiлерге Қазақстан Республикасы Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгiнiң Мұнай және газ департаментiнiң бекiтуiне сәйкес мұнай өнiмдерiн бiрiншi кезекте берудi қамтамасыз етсiн.
2. Облыс әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгi 1997 жылдың 1 қарашасына дейiн мерзiмде 1997 жылы
көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарына фьючерстiк шарттар бойынша
алынған мұнай өнiмдерi үшiн ақының уақтылы төленуiне бақылауды
қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және табиғи ресурстар
министрлiгi үстiмiздегi жылдың IV тоқсанында алыс және жақын
шетелдерге транзиттiк квоталардың берiлетiн жанар-жағар
материалдардың көлемiне бара-бар мынадай бөлiнiсiн көздейтiн болсын:
Берiлетiн жанар-   Транзиттiк квота
жағар материал.     алыс     жақын
дардың көлемi
мың тонна            мың тонна
"Теңiзшевройл" АҚ              66,8           249,6     198,5
"Маңғыстаумұнайгаз" АҚ         66,4           248,2     197,4
"Қазақойл" ҰМК                 91             340       270,4
"Қаражамбасмұнай" АҚ            4,6            17,2      13,7
Барлығы                       228,8           855       680
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi мұнай өндiрушi және мұнай өңдеушi кәсiпорындарға, сондай-ақ мұнай өнiмдерiн берушiлерге көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге фьючерстiк келiсiм-шарттар бойынша берген жанар-жағармай материалдарының көлемi үшiн қосылған құнға салынатын салық, акциздер, заңды тұлғаларға салынатын табыс салығы жөнiндегi төлемдердiң
мерзiмiн 1997 жылдың 1 қарашасына дейiн кейiнге қалдырсын.
5. Мұнай мен жанар-жағармай материалдарын берушiлер берешектердi
көзделген өнiм беру көлемдерiне сәйкес өтеу кестесiн салық
органдарымен келiссiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

О мерах по поставке нефтепродуктов для проведения уборки урожая в 1997 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 1997 г. N 1147
В целях стимулирования поставок нефтепродуктов сельским товаропроизводителям для проведения уборки урожая в 1997 году Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству энергетики и природных ресурсов, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить первоочередные поставки нефтепродуктов сельским товаропроизводителям для проведения уборочных работ в 1997 году согласно прикреплению Департамента нефти и газа Министерства энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан.
2. Акимам областей, Министерству сельского хозяйства Республики
Казахстан обеспечить контроль за оплатой в срок до 1 ноября 1997
года нефтепродуктов, полученных по фьючерсным договорам на
весенне-полевые и уборочные работы 1997 года.
3. Министерству энергетики и природных ресурсов Республики
Казахстан предусмотреть следующее распределение транзитных квот на
дальнее и ближнее зарубежье в IV квартале текущего года
пропорционально объемам поставляемых горюче-смазочных материалов:
Объем поставляе-    Транзитная
мых горюче-сма-     квота -
зочных материалов,  дальнее ближнее,
тыс. тонн           тыс. тонн
АО "Тенгизшевройл"               66,8          249,6   198,5
АО "Мангистаумунайгаз"           66,4          248,2   197,4
ННК "Казахойл"                   91            340     270,4
АО "Каражанбасмунай"              4,6           17,2    13,7
Всего                           228,8          855     680
4. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан предоставить нефтедобывающим и нефтеперерабатывающим предприятиям, а также поставщикам нефтепродуктов отсрочку платежей по налогу на добавленную стоимость, акцизам, подоходному налогу с юридических лиц за объем поставленных горюче-смазочных материалов по фьючерсным контрактам на проведение весенне-полевых и уборочных
работ до 1 ноября 1997 года.
5. Поставщикам нефти и горюче-смазочных материалов согласовать
с налоговыми органами графики погашения задолженности в соответствии
с предусмотренными объемами поставок.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан