Үндiстанның Қазақстан Республикасындағы Мәдениет күндерiн және Қазақстан Республикасының Үндiстандағы Мәдениет күндерiн өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 26 тамыздағы N 1285
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы желтоқсандағы Үндiстанға мемлекеттiк сапарының барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру және мәдени байланыстар аясындағы қазақстан-үндi қарым-қатынастарын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1997 жылдың қыркүйегiнiң бiрiншi жартысында Үндiстанның Қазақстан Республикасындағы Мәдениет күндерi және 1997 жылдың желтоқсанына Қазақстан Республикасының Үндiстандағы Мәдениет күндерi өткiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және мәдениет министрi бiр апталық мерзiм iшiнде Үндiстаның Қазақстан Республикасындағы Мәдениет күндерiне және Қазақстан Республикасының Үндiстандағы Мәдениет күндерiне әзiрлiк және оларды өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiн құрсын және бұл шараларға әзiрлiк пен оны өткiзудiң жоспарын Үкiметтiң қарауына енгiзсiн.
3. Жамбыл, Оңтүстiк Қазақстан, Қарағанды облыстарының әкiмдерi бұл аймақтарда Үндiстанның Мәдениет күндерi шараларын өткiзудiң бағдарламаларын әзiрлесiн. Көрсетiлген бағдарламаларды жүзеге асыру жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен қаржыландырылатыны ескерiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1997 жылға арналған республикалық бюджетте 08 "Демалысты ұйымдастыру және мәдениет саласындағы қызмет" функциональдық тобы бойынша мәдениетке арналып көзделген қаражаттың есебiнен Үндiстанның Қазақстан Республикасындағы Мәдениет күндерiн және Қазақстан Республикасының Үндiстандағы Мәдениет күндерiн өткiзуге қажеттi қаражат бөлсiн.
5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Үндiстанның Қазақстан Республикасындағы Мәдениет күндерiне қатысушыларға визалық қолдау көрсетуге және Қазақстан Республикасының Үндiстандағы Мәдениет күндерiне қатысушылардың қажеттi құжаттарын рәсiмдеуге жәрдем көрсетсiн.
6. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгiнен Үндiстанның Қазақстан Республикасындағы Мәдениет күндерiн бұқаралық ақпарат құралдарында кеңiнен көрсетуi сұралсын.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеден комитетi Үндiстанның Қазақстан Республикасындағы Мәдениет күндерiн өткiзу кезеңiнде Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелiнетiн көрмелiк экспонаттарды, фотосуреттердi, кiтаптарды, музыка аспаптарын және шараны өткiзу үшiн қажеттi болса да заттар мен бұйымдарды баж төлеуден босатсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О проведении Дней культуры Индии в Республике Казахстан и Дней культуры Республики Казахстан в Индии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 г. N 1285
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе государственного визита Президента Республики Казахстан в Индию в декабре 1996 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-индийских отношений в сфере культурных связей Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести Дни культуры Индии в Республике Казахстан в первой половине сентября 1997 года и Дни культуры Республики Казахстан в Индии в декабре 1997 года.
2. Министерству образования и культуры Республики Казахстан в недельный срок образовать Организационный комитет по подготовке и проведению Дней культуры Индии в Республике Казахстан и Дней культуры Республики Казахстан в Индии и внести на рассмотрение Правительства план подготовки и проведения этих мероприятий.
3. Акимам Жамбылской, Южно-Казахстанской, Карагандинской областей разработать программы проведения мероприятий Дней культуры Индии в этих регионах. Учесть, что осуществление указанных программ финансируется за счет средств местных бюджетов.
4. Министерству финансов Республики Казахстан выделить необходимые ассигнования на проведение Дней культуры Индии в Республике Казахстан и Дней культуры Республики Казахстан в Индии за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год на культуру по функциональной группе 08 "Организация отдыха и деятельность в сфере культуры".
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказать содействие в визовой поддержке участникам Дней культуры Индии в Республике Казахстан и оформлении необходимых документов участникам Дней культуры Республики Казахстан в Индии.
6. Просить Национальное агентство по делам печати и массовой информации Республики Казахстан о широком освещении Дней культуры Индии в Республике Казахстан в средствах массовой информации.
7. Государственному таможенному комитету Республики Казахстан на период проведения Дней культуры Индии в Республике Казахстан освободить от уплаты пошлин временно ввозимые на территорию Республики Казахстан выставочные экспонаты, фотографии, книги, музыкальные инструменты и другие предметы и изделия, необходимые для проведения мероприятий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан