Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiн қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 3 қазан N 1413. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1999.01.07. N 10 қаулысымен. ~P990010
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 16 сәуiрдегi N 458 P960458_ қаулысының ережелерiн дамыту, республиканың экономикасын құрылымдық-инвестициялық жаңғыртулар үшiн тартылатын сыртқы қаржы ресурстарының көлемiн ұлғайту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi ашық акционерлiк қоғам нысанындағы акционерлiк банк (бұдан әрi - Банк) болып құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Ұлттық Банкiнiң, мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнiң, ұсыныстарын, сондай-ақ Халықаралық Қаржы Корпорациясы Директорлар Кеңесiнiң 1997 жылғы 18 сәуiрдегi Ниеттер туралы хаттамасын және 1997 жылғы 22 қыркүйектегi шешiмiн ескере отырып:
Банктiң жарғы капиталы 60 (алпыс) миллион АҚШ долларының мөлшерiнде (теңгелiк баламда);
Банктiң жарғы қорындағы үлестердi бөлу;
Қазақстан Республикасының Үкiметi - 49 процент (Қазақстан Республикасы мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi жарғылық капиталының төленген сомасы);
"Bank Bumiputra Malaysia Berhad" малайзия банкi - 36 процент;
Халықаралық Қаржы Корпорациясы (International Finance Corporation) - 15 процент болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрi А.С.Павлов пен қайта құрылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi Басқармасының Төрағасы I.Б.Iзтiлеуовке Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан Банктi құру жөнiндегi барлық құжаттарға қол қоюға уәкiлеттiк берiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi екi апта мерзiмде шетелдiк қаржы-несие мекемелерiне қайта құрылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнiң қызмет көрсетуiндегi, олардың берген несиелерiн қайтаруды қамтамасыз ету жөнiндегi қазақстан Республикасы Үкiметiнiң барлық берген кепiлдiктерiнiң күшiнде екендiгiн растасын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк
мүлiк пен активтердi басқару департаментi осы қаулыны жүзеге асыру
жөнiнде шаралар қолдансын.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне Банк
акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану жөнiнде
өкiлеттiк берiлсiн.

О преобразовании государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1997 г. N 1413. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 января 1999 г. N 10 ~P990010.
В развитие положений постановления Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 1996 г. N 458 P960458_ "Вопросы государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан", а также в целях увеличения объема внешних финансовых ресурсов, привлекаемых для осуществления структурно-инвестиционных преобразований экономики республики, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Преобразовать государственный Экспортно-импортный банк Республики Казахстан в акционерный банк в форме открытого акционерного общества (далее - Банк).
2. С учетом предложения Министерства финансов, Национального Банка, государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан, а также Протокола о намерениях от 18 апреля 1997 года и решения Совета Директоров Международной Финансовой Корпорации от 22 сентября 1997 года определить:
уставный капитал Банка в размере 60 (шестьдесят) миллионов долларов США (в тенговом эквиваленте);
распределение долей в уставном капитале Банка:
Правительство Республики Казахстан - 49 процентов (оплаченная сумма уставного капитала государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан);
малайзийский банк "Bank Bumiputra Malaysia Berhad" - 36 процентов;
Международная Финансовая Корпорация (International Finance Corporation) - 15 процентов.
3. Уполномочить Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан Павлова А.С. и Председателя Правления преобразуемого государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан Изтелеуова Б.И. от имени Правительства Республики Казахстан подписывать все необходимые документы по созданию Банка.
4. Министерству финансов Республики Казахстан в двухнедельный срок подтвердить иностранным финансово-кредитным учреждениям сохранение в силе всех выданных Правительством Республики Казахстан гарантий по обеспечению возврата предоставленных ими кредитов, находящихся на обслуживании в преобразуемом государственном Экспортно-импортном банке Республики Казахстан.
5. Департаменту управления государственным имуществом и активами
Министерства финансов Республики Казахстан принять меры по
реализации настоящего постановления.
6. Делегировать Министерству финансов Республики Казахстан
полномочия по владению и пользованию государственным пакетом акций
Банка.

7. Әдiлет министрлiгi Банкпен бiрлесiп бiр ай мерзiмде
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы
қаулыға сәйкестiкке келтiру туралы ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы

7. Министерству юстиции совместно с Банком в месячный срок
внести предложения о приведении в соответствие с настоящим
постановлением ранее принятых решений Правительства Республики
Казахстан.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан