Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 4 желтоқсан N 1680. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.04.29. N 343 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң
мемлекеттiк реестрi және оларды мемлекеттiк тiркеудi ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3379  Жарлығын  жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi туралы ереже бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 4 желтоқсандағы
N 1680 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң
мемлекеттiк тiзiлiмi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi (бұдан әрi - Мемлекеттiк тiзiлiм) деректерiнiң базасы Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерi туралы ақпараттық-анықтамалық сипаттағы барлық қажеттi мәлiметтердi қамтитын автоматтандырылған ақпараттық жүйенi бiлдiредi.
Мемлекеттiк тiзiлiмдi жүргiзу Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi мен оның аумақтық органдарына жүктеледi. Мемлекеттiк тiзiлiмдi ұстаушы Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлуге жататын нормативтiк құқықтық актiлердi орталықтандырылған жинақтауды, есепке алуды және оның деректер базасын қалыптастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Республикалық құқықтық ақпарат орталығы болып табылады.
2. Мемлекеттiк тiзiлiм:
Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бiрыңғай эталондық банкiн қалыптастыру;
Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бiрыңғай мемлекеттiк есебiн жүргiзу мақсатында құрылады.
3. Мына нормативтiк құқықтық актiлер Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлуге тиiс:
Қазақстан Республикасының Конституциясы;
конституциялық заңдар; кодекстер; заңдар;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң конституциялық заң күшi бар жарлықтары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар жарлықтары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң өзге де нормативтiк құқықтық актiлерi; <*>
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң және оның палаталарының нормативтiк қаулылары; <*>
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң нормативтiк қаулылары;
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнiң, Жоғарғы Сотының және Орталық сайлау комиссиясының нормативтiк қаулылары;
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгі тiркеген Ұлттық Банктiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерi;
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдары тiркеген облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және Республика астанасының жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдарының нормативтiк құқықтық актiлерi; <*>
Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгінiң аумақтық органдары тiркеген, олар арқылы нормативтiк құқықтық актiлердiң туынды түрлерi бекiтiлетiн аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілiктi өкiлдi және атқарушы органдарының нормативтiк құқықтық актілері. <*>
"Қызмет бабында пайдалану үшiн", "баспасөзге арналмаған", "жариялауға жатпайды" деген белгiсi бар нормативтiк құқықтық актiлер Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлуге тиiс.
"Аса маңызды", "өте құпия", "құпия" деген белгiсi бар нормативтiк құқықтық актiлер Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзуге жатпайды.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінiң 1998.08.19. N  793 , 2002.10.02. N  1082   қаулыларымен .

Об утверждении Положения о Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1997 г. N 1680. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29 апреля 2006 года N 343
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1997 г. N 1680 утратило силу постановлением Правительства РК от 29 апреля 2006 года N  343 .
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 3379  U973379_  "О Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан и мерах по упорядочению их государственной регистрации" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 11, ст. 73) Правительство Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемое Положение о Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 декабря 1997 г. N 1680
ПОЛОЖЕНИЕ
о Государственном реестре нормативных
правовых актов Республики Казахстан
1. Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан (далее - Государственный реестр) представляет собой автоматизированную информационную систему, база данных которой содержит все необходимые сведения информационно-справочного характера о нормативных правовых актах Республики Казахстан.
Ведение Государственного реестра возлагается на Министерство юстиции Республики Казахстан и его территориальные органы. Держателем Государственного реестра является Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан, который осуществляет централизованный сбор нормативных правовых актов, подлежащих включению в Государственный реестр, учет этих актов и формирование его базы данных.
2. Государственный реестр создается с целью:
создания единого эталонного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан;
обеспечения единого государственного учета нормативных правовых актов Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 1998 г. N 793   P980793_   .
3. Включению в Государственный реестр подлежат следующие нормативные правовые акты:
Конституция Республики Казахстан;
конституционные законы; кодексы; законы;
указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу конституционного закона; указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу закона; иные нормативные правовые акты Президента Республики Казахстан;
нормативные постановления Парламента Республики Казахстан и его палат;
нормативные постановления Правительства Республики Казахстан;
нормативные постановления Конституционного Совета, Верховного Суда и Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан;
нормативные правовые акты Национального Банка, Комитета национальной безопасности, центральных исполнительных и иных центральных государственных органов, зарегистрированные Министерством юстиции Республики Казахстан;
нормативные правовые акты местных представительных и исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы Республики, зарегистрированные территориальными органами Министерства юстиции Республики Казахстан;
нормативные правовые акты местных представительных и исполнительных органов районов и городов областного значения, посредством которых утверждаются производные виды нормативных правовых актов, зарегистрированные территориальными органами Министерства юстиции Республики Казахстан.
Включению в Государственный реестр подлежат нормативные правовые акты с грифом "для служебного пользования", "не для печати", "не подлежат опубликованию".
Не подлежат включению в Государственный реестр нормативные правовые акты с грифом "особой важности", "совершенно секретно", "секретно".  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 1998 г. N 793   P980793_   ; от 2 октября 2002 г. N 1082   P021082_   .

4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесiнiң және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлуге тиiстi нормативтiк құқықтық актiлерi аталған органдармен келiсiлген тәртiп бойынша қағаз және электронды тасымалдаушылар арқылы қазақ және орыс тiлдерiнде екi данада олар қабылданғаннан кейiнгi бес күннiң iшiнде Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ұсынылады.
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi мен оның аумақтық органдарында мемлекеттiк тiркеуге жататын нормативтiк құқықтық актiлердi Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi мен оның аумақтық органдары Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлуi үшiн олар тiркелгеннен кейiн бес күннiң iшiнде қазақ және орыс тiлдерiндегi қағаз және электрондық сақтаушыларда екi данада Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жiбередi.<*>
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінiң 1998.08.19. N  793   қаулысымен .
5. Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлуге жататын нормативтiк құқықтық актiлердi оған Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Республикалық құқықтық ақпарат орталығы олар келiп түскен сәттен бастап он күннiң iшiнде енгiзедi және оларға мемлекеттiк тiркеу нөмiрi берiледi.
6. Нормативтiк құқықтық акт Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлгеннен кейiн нормативтiк құқықтық актiнiң бiр данасы оған берiлген мемлекеттiк тiркеу нөмiрiмен тиiстi органға қайтарылады.
7. Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлген нормативтiк құқықтық актiлер Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық банкiне кiргiзiлуге тиiс.

4. Нормативные правовые акты Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан и Верховного Суда Республики Казахстан, подлежащие включению в Государственный реестр, направляются в Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан в двух экземплярах на казахском и русском языках на бумажных и электронных носителях в порядке, согласованном с этими органами, в течение пяти дней после принятия.
Нормативные правовые акты, подлежащие государственной регистрации в Министерстве юстиции и его территориальных органах, направляются Министерством юстиции Республики Казахстан и его территориальными органами в Республиканский центр правовой информации для внесения в Государственный реестр в течение пяти дней после их регистрации в двух экземплярах на казахском и русском языках на бумажных и электронных носителях. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 1998 г. N 793   P980793_   .
5. Нормативные правовые акты, подлежащие внесению в Государственный реестр, вносятся в него Республиканским центром правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан в течение десяти дней с момента их поступления и им присваивается номер государственной регистрации.
6. После включения нормативного правового акта в Государственный реестр один экземпляр нормативного правового акта с присвоенным ему номером государственной регистрации направляется соответствующему органу.
7. Нормативные правовые акты, внесенные в Государственный реестр, подлежат включению в эталонный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.