Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 18 желтоқсан N 1776. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.09.16. N 907 қаулысымен. ~P980907
"Қазақстан Республикасында мемлекеттiк басқарудың пәрмендiлiгiн одан әрi арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 қазандағы N 3655 U973655_ Жарлығына және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң, "Қазпатент" және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң Ақпараттық-есептеу орталығы республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1552 P971552_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетi туралы ереже;
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң құрылымы;
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң қарамағындағы аумақтық органдар мен ұйымдардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетiне Төрағаның екi орынбасары, оның iшiнде Төрағаның бiр бiрiншi орынбасары болуына рұқсат етiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң аумақтық органдары қызметкерлерiнiң саны 383 адам болып бекiтiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң аумақтық органдары үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдер лимитi 15 бiрлiк санында белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң аумақтық органдарын ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру республикалық бюджетте жергiлiктi органдарды ұстауға көзделген қаржының есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар
жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетi бұрын
қабылданған нормативтiк құқықтық актiлердi осы қаулыға сәйкес келтiру
жөнiнде ұсыныс енгiзетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1776 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау
және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика
және талдау жөнiндегi комитетi туралы
ЕРЕЖЕ
Миссиясы: объективтi статистикалық ақпарат жинауды және таратуды қамтамасыз ету, орталық атқарушы органдардың статистика қызметi саласындағы жұмыстарын үйлестiру.
1. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң Статистика және талдау жөнiндегi комитетi (бұдан әрi - Комитет) мемлекеттiк статистика саласындағы заңдарға сәйкес арнаулы функцияларды дербес жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының ведомствосы болып табылады.
Комитет елде мемлекеттiк статистиканы ұйымдастыруды қамтамасыз етедi, статистикалық деректердiң объективтiлiгi мен халықаралық деңгейде әдiстемелiк салыстырылуын қамтамасыз ететiн салааралық үйлестiрудi жүзеге асырады, статистиканы жетiлдiрудiң мемлекеттiк саясаты мен бағдарламасын iске асырады.

Вопросы Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1997 г. N 1776. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 16 сентября 1998 г. N 907 ~P980907
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 г. N 3655 U973655_ "О мерах по дальнейшему повышению эффективности государственного управления в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г. N 1552 P971552_ "Вопросы Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, создания республиканских государственных предприятий "Казпатент" и "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
Положение о Комитете по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
структуру Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
перечень территориальных органов и организаций, находящихся в ведении Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
2. Разрешить Комитету по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан иметь двух заместителей Председателя, в том числе одного первого заместителя Председателя.
3. Утвердить штатную численность работников территориальных органов Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в количестве 383 единиц.
4. Установить лимит служебных легковых автомобилей для территориальных органов Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в количестве 15 единиц.
5. Установить, что финансирование расходов на содержание территориальных органов Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан осуществляется за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание местных органов.
6. Комитету по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан внести предложения по приведению в соответствие с настоящим постановлением ранее принятых нормативных правовых актов.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1997 г. N 1776
ПОЛОЖЕНИЕ
О Комитете по статистике и анализу Агентства по
стратегическому планированию и реформам Республики
Казахстан
Миссия: обеспечение сбора и распространения объективной статистической информации, координация работы центральных исполнительных органов в области статистической деятельности.
I. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Комитет по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством Республики Казахстан, автономно осуществляющим специальные функции в соответствии с законодательством в области государственной статистики.
Комитет обеспечивает организацию государственной статистики в стране, осуществляет межотраслевую координацию, обеспечивающую объективность и методологическую сопоставимость статистических данных на международном уровне, реализует государственную политику и программы совершенствования статистики.

2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi туралы ережеге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитеттiң аппараты мен оның аумақтық органдарын ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру республикалық бюджетте көзделген қаржының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шарттық негiзде статистикалық қызметтер көрсетуден түскен кiрiстердiң есебiнен жүзеге асырылады.
4. Комитеттiң құрылымы мен оның аумақтық органдарының штат санын
Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.
5. Комитеттiң орталық аппаратының штат санын Қазақстан
Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi
агенттiгi белгiлейдi.
6. Комитет заңды тұлға болып табылады, банктерде шоттары,
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген және өз
атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрi болады.
II. БАСЫМДЫҚТАРЫ
7. Комитеттiң басымдықтары:
мемлекеттiк статистика саласындағы жұмыстарды жүзеге асыру және
үйлестiру;
халықаралық талаптарды ескере отырып статистикалық қызметтi
жүйелi реформалау;
жаңа ақпараттық технологияларды енгiзу;
статистикалық көрсеткiштердiң объективтiлiгi мен
транспаренттiлiгiн қамтамасыз ету болып табылады.
III. КОМИТЕТТIҢ НЕГIЗГI МIНДЕТТЕРI
8. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
статистика саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу және басшылық
жасау;
ғылыми әдiстер мен халықаралық стандарттардың негiзiнде бiрыңғай статистикалық ақпарат жүйесiн жасау жұмысын жүргiзу және жетiлдiру;
статистикалық көрсеткiштердiң тұтастығын, анықтығын және жеткiлiктiлiгiн қамтамасыз ету;
елде жүрiп жатқан экономикалық және әлеуметтiк процестер мен олардың даму үрдiсiн жан-жақты және объективтi түрде зерделеу, қорыту және оларға талдау жасау болып табылады.
IV. КОМИТЕТТIҢ ФУНКЦИЯЛАРЫ
9. Комитет өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес:
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару органдары мен шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнiң қызметiн статистикалық деректермен ақпараттық қамтамасыз етудi жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiру жөнiндегi бағдарламаны әзiрлейдi және жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн статистикалық жұмыстардың жоспарына сәйкес мемлекеттiк статистикалық байқау жүргiзедi және мемлекеттiк органдарды Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тәртiп бойынша статистикалық ақпаратпен қамтамасыз етедi;
республика мен оның аймақтарының әлеуметтiк-экономикалық жағдайы туралы деректердiң ақпараттық-статистикалық базаларын жинақтауды, жүргiзудi және өзектiлендiрудi қамтамасыз етедi;
Мемлекеттiк статистикалық тiзiлiмдi, сондай-ақ Комитеттiң құзыретiне кiретiн техникалық-экономикалық және әлеуметтiк ақпараттың жалпы жiктеушiлерi мен кодтау жүйесiн жүргiзу жөнiндегi жұмысты ұйымдастырады;
әлеуметтiк-экономикалық және демографиялық процестердi көрсететiн мемлекеттiк және салалық статистикалық есептiлiктер көрсеткiштерiнiң ең төменгi құрамын айқындайды, халық санағын жүргiзедi, халықтың өмiр сүру деңгейiн арнайы зерттеу мен сұрастыруды ұйымдастырады;
статистикалық есеп берулердiң нысандарын әзiрлейдi және бекiтедi, оларды ұсынудың мерзiмдерi мен тәртiбiн белгiлейдi;
қолданылып жүрген шарттар бойынша мiндеттемелерге сәйкес халықаралық ұйымдарға статистикалық ақпарат бередi, сондай-ақ шет елдермен статистикалық ақпараттар алмасуды жүргiзедi;
белгiленген тәртiппен статистикалық жинақтарды, бюллетеньдердi, экономикалық шолуларды және басқа да статистикалық материалдарды басып шығарады және таратады;
қолданылып жүрген заңдарға сәйкес мемлекеттiк статистика органдары қызметкерлерiнiң дербес жауапкершiлігi негiзiнде мемлекеттiк және коммерциялық құпияларды, бастапқы статистикалық ақпараттың құпиялылығын сақтауды қамтамасыз етедi;
статистикалық ақпарат жүйесiн дамытудың және оның жұмыс iстеуiнiң, оның республиканың және халықаралық ұйымдардың басқа да ақпарат жүйелерiмен өзара iс-қимылының аса маңызды проблемалары бойынша ғылыми-зерттеу және жобалау жұмыстарын ұйымдастырады;
есеп пен статистика қызметкерлерiн даярлауды, қайта даярлауды және олардың кәсiптiк бiлiктiлiктерiн арттыруды ұйымдастырады;
өзiне Қазақстан Республикасының заңдарымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
V. КОМИТЕТТIҢ ҚҰҚЫҚТАРЫ

2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, Положением об Агентстве по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Финансирование расходов на содержание аппарата Комитета и его территориальных органов осуществляются за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете, а также доходов, полученных от оказания статистических услуг на договорной основе в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Структура Комитета и штатная численность его территориальных
органов определяются Правительством Республики Казахстан.
5. Штатная численность центрального аппарата Комитета
определяется Агентством по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан.
6. Комитет является юридическим лицом, имеет счета в банках,
печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан и
своим наименованием на государственном языке.
II. ПРИОРИТЕТЫ
7. Приоритетами Комитета являются:
осуществление и координация работ в области государственной
статистики;
системное реформирование статистической деятельности с учетом
международных требований;
внедрение новых информационных технологий;
обеспечение объективности и транспарентности статистических
показателей.
III. ОСНОВНЫЕ ЗАДАЧИ КОМИТЕТА
8. Основными задачами Комитета являются:
проведение государственной политики и руководство в области
статистики;
создание, функционирование и совершенствование единой статистической информационной системы на основе научных методов и международных стандартов;
обеспечение целостности, достоверности и достаточности статистических показателей;
всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих в стране экономических и социальных процессов и тенденций их развития.
IV. ФУНКЦИИ КОМИТЕТА
9. Комитет в соответствии с возложенными на него задачами:
осуществляет информационное обеспечение деятельности органов государственного управления и хозяйствующих субъектов Республики Казахстан статистическими данными;
разрабатывает и осуществляет программы по совершенствованию государственной статистики в Республике Казахстан;
проводит согласно плану статистических работ, утверждаемому Правительством Республики Казахстан, государственные статистические наблюдения и обеспечивает государственные органы в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан, статистической информацией;
обеспечивает накопление, ведение и актуализацию информационно-статистических баз данных о социально-экономическом положении республики и ее регионов;
организует работу по ведению Государственного статистического регистра, а также общих классификаторов и систем кодирования технико-экономической и социальной информации, входящих в компетенцию Комитета;
определяет минимальный состав показателей государственной и отраслевой статистической отчетности, отражающей социально-экономические и демографические процессы, проводит переписи населения, организует специальные обследования и опросы по изучению уровня жизни населения;
разрабатывает и утверждает формы статистической отчетности, устанавливает сроки и порядок их представления;
предоставляет статистическую информацию в международные организации в соответствии с обязательствами по действующим договорам, а также проводит обмен статистической информацией с зарубежными странами;
издает и распространяет в установленном порядке статистические сборники, бюллетени, экономические обзоры и другие статистические материалы;
обеспечивает сохранность государственных и коммерческих тайн, конфиденциальность первичной статистической информации на основе персональной ответственности работников органов государственной статистики в соответствии с действующим законодательством;
организует научно-исследовательские и проектные работы по важнейшим проблемам развития и функционирования статистической информационной системы, взаимодействия ее с другими информационными системами республики и международных организации;
организует подготовку, переподготовку и повышение профессиональной квалификации работников учета и статистики;
осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.
V. ПРАВА КОМИТЕТА

10. Комитеттiң өзiне жүктелген тапсырмаларды жүзеге асыруы және мiндеттердi орындауы кезiнде:
Комитет белгiлеген мерзiмдерде мемлекеттiк органдар мен ұйымдардан ақпарат сұратуға және алуға;
заңдарда белгiленген жағдайларда азаматтарда олардың экономикалық және әлеуметтiк-демографиялық жағдайы туралы, сондай-ақ кәсiпкерлiк қызметi туралы ақпарат сұратуға және алуға;
мемлекеттiк статистикалық байқаулар жүргiзу үшiн мемлекеттiк басқарудың басқа да органдарының мамандарын, сондай-ақ шетелдiк және жергiлiктi сарапшылар мен мамандарды жұмысқа тартуға;
өз құзыретiнiң шегiнде шет елдердiң тиiстi ведомстволарымен, халықаралық ұйымдарымен және шетелдiк заңды тұлғалармен мемлекеттiк статистиканың мiндеттерiне байланысты халықаралық шарттар жасасуға, келiссөздер жүргiзуге және келiсiмдерге қол қоюға;
өз құзыретiнiң шегiнде мемлекеттiк статистика мәселелерi жөнiнде атқару үшiн мiндеттi нұсқаулар беруге және нормативтiк құқықтық актiлер шығаруға;
қажет болған кезде бастапқы және жиынтық статистикалық деректердiң дұрыстығын тексеруге, олардың бұрмаланғаны анықталған жағдайда заңды тұлғаларға оларды жою туралы нұсқау беруге;
шарттық негiзде салалық тақырып бойынша статистикалық және өзге де жұмыстарды жүргiзуге, сондай-ақ белгiленген тәртiппен заңды және жеке тұлғаларға статистикалық ақпаратты сатуды жүзеге асыруға;
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, сондай-ақ ұйымдардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк статистика саласындағы заңдарын орындауына бақылауды жүзеге асыруға;
заңдарда белгiленген тәртiппен мемлекеттiк статистика мәселелерi жөнiндегi әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарауға;
заңдарда белгiленген тәртiппен мемлекеттiк кәсiпорындарға қатысты меншiк иесi мен мемлекеттiк басқару органының функциясын орындаушы уәкiлеттi орган болуға, олардың жарғыларын бекiтуге;
өзiнiң өкiлеттiктерi мен функцияларының бiр бөлiгiн ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға беруге құқығы бар.
VI. КОМИТЕТ ПЕН ОНЫҢ ЛАУАЗЫМДЫ
ТҰЛҒАЛАРЫНЫҢ ЖАУАПКЕРШIЛIГI
11. Комитет заңды тұлға ретiнде Қазақстан Республикасының азаматтық заңдарының нормаларына сәйкес өзiне жүктелген мiндеттердiң уақытылығы және сапалы орындалуы үшiн жауапкершiлiкте болады.
Комитеттiң Төрағасы Комитеттiң өзiне жүктелген мiндеттердi орындауы және өз функцияларын жүзеге асыруы үшiн дербес жауапкершiлiкте болады.
Комитеттiң құрамына кiретiн аумақтық органдар мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың өздерiне жүктелген мiндеттердi орындауы және олардың өз функцияларын жүзеге асыруы үшiн олардың басшылары дербес жауапкершiлiкте болады.
VII. КОМИТЕТТIҢ ҚЫЗМЕТIН ҰЙЫМДАСТЫРУ

10. Комитет при осуществлении возложенных на него задач и выполнении обязанностей имеет право:
запрашивать и получать в установленные Комитетом сроки информацию от государственных органов и организаций;
запрашивать и получать от граждан в случаях, установленных законодательством, информацию об их экономическом и социально-демографическом положении, а также о предпринимательской деятельности;
привлекать к работе специалистов других органов государственного управления, а также иностранных и местных экспертов и специалистов для проведения государственных статистических наблюдений;
в пределах своей компетенции заключать международные договоры, проводить переговоры и подписывать соглашения с соответствующими ведомствами зарубежных стран, международными организациями и иностранными юридическими лицами, связанными с задачами государственной статистики;
в пределах своей компетенции давать обязательные для исполнения указания и издавать нормативные правовые акты по вопросам государственной статистики;
проверять при необходимости достоверность первичных и сводных статистических данных, в случае обнаружения искажений давать юридическим лицам предписания об их устранении;
проводить на договорной основе статистические и иные работы по профильной тематике, а также осуществлять в установленном порядке реализацию статистической информации юридическим и физическим лицам;
осуществлять контроль за выполнением центральными и местными исполнительными органами, а также организациями законодательства Республики Казахстан в области государственной статистики;
рассматривать дела об административных правонарушениях по
вопросам государственной статистики в установленном
законодательством порядке;
в установленном законодательством порядке выступать
уполномоченным органом, выполняющим функции собственника и органа
государственного управления по отношению к государственным
предприятиям, утверждать их уставы;
делегировать часть своих полномочий и функций подведомственным
организациям.
VI. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ КОМИТЕТА
И ЕГО ДОЛЖНОСТНЫХ ЛИЦ
11. Комитет как юридическое лицо несет ответственность за своевременное и качественное выполнение возложенных на него задач в соответствии с нормами гражданского законодательства Республики Казахстан.
Персональную ответственность за выполнение Комитетом возложенных на него задач и осуществление им своих функций несет Председатель Комитета.
Персональную ответственность за выполнение территориальными органами, входящими в состав Комитета, подведомственными организациями возложенных на них задач и осуществление ими своих функций несут их руководители.
VII. ОРГАНИЗАЦИЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ КОМИТЕТА

12. Комитеттi Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметiнен босататын Төраға басқарады. Комитет Төрағасының оның ұсынуымен Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасы қызметке тағайындайтын және қызметiнен босататын орынбасарлары, оның iшiнде бiр бiрiншi орынбасары болады.
Комитеттiң Төрағасы Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және басқарады, оның жүйесiне кiретiн аумақтық органдар мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қызметiне бақылауды жүзеге асырады.
13. Комитеттiң Төрағасы:
өзiнiң орынбасарларының, Комитеттiң бөлiмшелерi басшыларының және Комитеттiң басқа да жауапты қызметкерлерiнiң өкiлеттiктерi мен мiндеттерiн белгiлейдi;
Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
қолданылып жүрген заңдарға сәйкес барлық органдар мен ұйымдарда Комитеттi бiлдiредi;
Комитеттiң бөлiмшелерi мен аумақтық органдарының құрылымын және олар туралы ережелердi бекiтедi;
өз құзыретiне жатқызылған басқа да мәселелер жөнiнде шешiмдер қабылдайды.
14. Комитет өз құзыретiндегi мәселелер бойынша орталық және жергiлiктi атқарушы органдар үшiн мiндеттi шешiмдер қабылдайды.
Комитет қабылдаған шешiмдер Комитет Төрағасының бұйрықтарымен ресiмделедi.
15. Комитет Төрағасының бiрiншi орынбасары Төраға болмаған уақытта оның орнында қалады.
16. Комитеттiң жүйесiне оның орталық аппараты, аумақтық органдары кiредi. "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң Ақпараттық - есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны мен Стратегиялық зерттеу және кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институты оған ведомстволық бағыныстағы ұйымдар болып табылады.
Комитеттiң аумақтық органдары заңды тұлғалар болып табылады.
Комитеттiң қызметiн қамтамасыз ететiн аумақтық органдар мен ұйымдардың
тiзбесiн Үкiмет белгiлейдi.
17. Комитеттiң аумақтық органын тиiстi облыстың немесе Алматы
қаласы әкiмiнiң келiсiмi бойынша Комитеттiң Төрағасы қызметке
тағайындайтын және қызметiнен босататын басшы басқарады.
18. Комитеттiң аумақтық органының басшысы аумақтық органның
жұмысына басшылықты ұйымдастырады және жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1776 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау
және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика
және талдау жөнiндегi комитетiнiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Статистикалық әдiстер, жiктеулер және стандарттар басқармасы
Болжамдар, талдау және жарияланымдар басқармасы
Ұлттық есептер басқармасы
Сыртқы экономикалық қызмет статистикасы басқармасы
Бағалар және үй шаруашылығы статистикасы басқармасы
Әлеуметтiк статистика, халық және еңбек басқармасы
Қызмет көрсету, iшкi сауда, көлiк және байланыс басқармасы
Ауыл, орман және балық шаруашылығының статистикасы басқармасы
Өнеркәсiп статистикасы басқармасы
Құрылыс және инвестициялар статистикасы басқармасы
Халықаралық статистикалық ынтымақтастық бөлiмi
Кадр және арнаулы жұмыс бөлiмi
Статистикалық жұмыстарды қаржыландыру бөлiмi
Бухгалтерлiк есеп жүргiзу және есеп беру бөлiмi
Құжат айналымы бөлiмi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1776 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау
және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және
талдау жөнiндегi комитетiнiң қарамағындағы
аумақтық органдар мен ұйымдардың
ТIЗБЕСI
Облыстық статистика басқармалары мен Алматы қалалық статистика
басқармасы
"Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi Статистика және талдау жөнiндегi комитетiнiң Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Статистикалық зерттеулер және кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институты

12. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан. Председатель Комитета имеет заместителей, в том числе одного первого, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Председателем Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.
Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета, осуществляет контроль за деятельностью территориальных органов, входящих в его систему, и подведомственных организаций.
13. Председатель Комитета:
определяет полномочия и обязанности своих заместителей, руководителей подразделений Комитета и других ответственных работников Комитета;
назначает на должность и освобождает от должности работников Комитета;
представляет Комитет во всех органах и организациях в соответствии с действующим законодательством;
утверждает структуру и положения о подразделениях Комитета и его территориальных органах;
принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
14. По вопросам своей компетенции Комитет принимает решения, обязательные для центральных и местных исполнительных органов.
Решения, принимаемые Комитетом, оформляются приказами Председателя.
15. Первый заместитель Председателя Комитета замещает Председателя Комитета во время его отсутствия.
16. В систему Комитета входят его центральный аппарат, территориальные органы. Подведомственными ему организациями являются Республиканское государственное предприятие "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" и Институт статистических исследований и повышения квалификации кадров.
Территориальные органы Комитета являются юридическими лицами. Перечень территориальных органов и организаций, обеспечивающих деятельность Комитета, определяется Правительством.
17. Территориальный орган Комитета возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Председателем Комитета по согласованию с акимом соответствующей области или города Алматы.
18. Руководитель территориального органа Комитета организует и осуществляет руководство работой территориального органа.
Утверждена
постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1997 г. N 1776
СТРУКТУРА
Комитета по статистике и анализу
Агентства по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
Руководство
Управление статистических методов, классификаций и
стандартов
Управление прогнозов, анализа и публикаций
Управление национальных счетов
Управление статистики внешнеэкономической деятельности
Управление статистики цен и домашнего хозяйства
Управление социальной статистики, населения и труда
Управление статистики услуг, внутренней торговли, транспорта и
связи
Управление статистики сельского, лесного и рыбного хозяйства
Управление статистики промышленности
Управление статистики строительства и инвестиций
Отдел международного статистического сотрудничества
Отдел кадровой и специальной работы
Отдел финансирования статистических работ
Отдел бухгалтерского учета и отчетности
Отдел документооборота
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1997 г. N 1776
ПЕРЕЧЕНЬ
территориальных органов и организаций, находящихся в
ведении Комитета по статистике и анализу Агентства
по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
Областные управления статистики и Алматинское городское управление статистики
Республиканское государственное предприятие "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике и анализу Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан"
Институт статистических исследований и повышения квалификации кадров