"Сарытас" акционерлiк қоғамының объектiлерiн консервациялау жөнiндегi кезек күттiрмейтiн шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 3 наурыздағы N 291а
"Сарытас" акционерлiк қоғамындағы бiрегей қазiргi заманғы жабдықтарды рентабельдi өнiмдер шығаруға арнап сақтау мен қайта бейiндеу мақсатында және "Жамбыл облысының фосфор саласы iшiндегi кәсiпорындарды дағдарыстан шығару жөнiндегi шаралар" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 13 ақпандағы N 195 қаулысымен құрылған Үкiмет комиссиясының 1996 жылғы 18 қарашадағы "Сарытас" акционерлiк қоғамының объектiлерiн уақытша консервациялау туралы хаттамалық шешiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Өнеркәсiп және сауда министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiмен бiрлесiп консервацияланған жабдықты сату құқығын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Медетшi банкiне бере отырып, күйдiру машиналарындағы оттықтарды және ауыстыруды қажет ететiн басқа да жабдықтарды қоспағанда "Сарытас" акционерлiк қоғамының объектiлерiн кейiн қайта бейiмдейтiн консервациялауды қамтамасыз ететiн шараларды қолдансын. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.12.30. N 1865
қаулысымен P971865_ .
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Медетшi банкi:
консервациялау жоспары бекiтiлген соң, "Сарытас" акционерлiк қоғамының объектiлерiн консервациялау жөнiндегi жұмысты орындау үшiн кәсiпорындарды сауықтыруға арналған қаражаттан қайтарымды негiзде несие ресурсын бөлсiн;
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiмен бiрлесiп "Сарытас" акционерлiк қоғамына консервациялау жоспарына сәйкес берiлген несие ресурсын, оның қайтару сызбасын әзiрлесiн.
3. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi,
мемлекеттiк Медетшi банкi мүдделi министрлiктермен бiрлесiп
консервациялау кезiнде қолда бар өндiрiстiк қуаттардың базасында
рентабелдi өнiм түрлерiн шығару үшiн "Сарытас" акционерлiк қоғамын
қайта бейiндеу процесiн жеделдетсiн.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрi Х.А.Оспановқа
жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О неотложных мерах по консервации объектов акционерного общества "Сары-Тас"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 1997 г. N 291а
В целях сохранения и перепрофилирования имеющегося у акционерного общества "Сары-Тас" уникального современного оборудования на выпуск рентабельной продукции и в соответствии с протокольным решением Правительственной комиссии, созданной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1996 г. N 195 "О неотложных мерах по выводу из кризиса предприятий фосфорной подотрасли Жамбылской области", от 18 ноября 1996 года о временной консервации объектов акционерного общества "Сары-Тас" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством промышленности и торговли и государственным Реабилитационным банком Республики Казахстан принять меры, обеспечивающие консервацию с последующим перепрофилированием объектов акционерного общества "Сары-Тас", за исключением колосников, находящихся на обжиговых машинах, и другого оборудования, требующего замены, с предоставлением права реализации расконсервированного оборудования государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан.<*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения -  постановлением  Правительства РК от 30 декабря 1997 г. N 1865 .
2. Государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан:
после утверждения плана консервации выделить на возвратной основе кредитные ресурсы из средств, предназначенных на санацию предприятий, для выполнения работ по консервации объектов акционерного общества "Сары-Тас";
совместно с Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан разработать схему возврата акционерным обществом "Сары Тас" кредитных ресурсов, выданных ему согласно плану консервации.
3. Министерству промышленности и торговли, государственному Реабилитационному банку Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами в период консервации ускорить процесс перепрофилирования акционерного общества "Сары-Тас" на выпуск рентабельных видов продукции на базе имеющихся производственных мощностей.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра промышленности и торговли Республики Казахстан Оспанова Х. А.
Премьер-Министр
Республики Казахстан