"Шардара ГЭС-i" акционерлiк қоғамын құру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 4 ақпандағы N 76
Нарын-Сырдария каскады су-энергетикалық кешенiн пайдалану жөнiндегi қызметтердi үйлестiрудi күшейту, су бассейнiнiң әлеуетiн пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру, оңтүстiк аймақты энергиямен қамтамасыз етудi және энергетикалық режимдердi оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Оның жарғылық қорынан Шардара ГЭС-iнiң қаржысын қамтитын мемлекеттiк мүлiктi бөлектеу жолымен "Су қоймалы Шардара ГЭС-i" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi заңдарда белгiленген тәртiппен бөлiнген мемлекеттiк мүлiктiң базасында акцияларының жүз проценттiк мемлекеттiк пакетi бар "Шардара ГЭС-i" ашық акционерлiк қоғамын құрсын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, "KEGOC" электр желiлерiн басқару жөнiндегi қазақстандық компаниясы" акционерлiк қоғамы Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен және Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiмен бiрлесiп екi апталық мерзiм iшiнде "Шардара ГЭС-i" акционерлiк қоғамының құрамына берiлетiн объектiлердiң тiзбесiн айқындасын.
4.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1999.07.06. N 936
қаулысымен. P990936_
5. "KEGOC" электр желiлерiн басқару жөнiндегi Қазақстан компаниясы" акционерлiк қоғамы оңтүстiк аймақта су-энергетикалық режимдердi оңтайландыру мақсатында жаңадан құрылатын "Шардара ГЭС-i" акционерлiк қоғамының тиiмдi жұмыс iстеуiн Шардара су қоймасы мен оның құрылыстарын ұстауды, Оңтүстiк Қазақстан, Қызылорда облыстарын кепiлдендiрiлген сумен жабдықтауды қамтамасыз етсiн.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.03.03. N 163
қаулысымен.
P980163_
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Су
ресурстары жөнiндегi комитетi экологиялық талаптарды ескере отырып
аймақта су ресурстарын реттеудi және кешендi пайдалануды қамтамасыз
етсiн.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.03.03. N 163
қаулысымен.
P980163_
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Вопросы создания акционерного общества "Шардаринская ГЭС"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 1998 г. N 76
В целях усиления координации действий по эксплуатации водно-энергетического комплекса Нарын-Сырдарьинского каскада, повышения эффективности использования потенциала водного бассейна, оптимизации энергоснабжения и энергетических режимов в южном регионе Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Шардаринская ГЭС с водохранилищем" путем выделения из его уставного фонда государственного имущества, включающего активы Шардаринской ГЭС.
2. Департаменту Государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке на базе выделяемого государственного имущества создать открытое акционерное общество "Шардаринская ГЭС" со стопроцентным государственным пакетом акций.
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, акционерному обществу "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "КЕGОС" совместно с Министерством сельского хозяйства и Агентством по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в двухнедельный срок определить перечень объектов, передаваемых в состав акционерного общества "Шардаринская ГЭС".
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 6 июля 1999 г. N 936 P990936_ )
5. Акционерному обществу "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "КЕGОС" в целях оптимизации водно-энергетических режимов в южном регионе обеспечить эффективное функционирование создаваемого акционерного общества "Шардаринская ГЭС", содержание Шардаринского водохранилища и его сооружений, гарантированное водоснабжение Южно-Казахстанской, Кызылординской областей.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3 марта 1998 г. N 163 P980163_ .
6. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить регулирование и комплексное использование водных ресурсов в регионе с учетом экологических требований.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 6 - постановлением Правительства РК от 3 марта 1998 г. N 163 P980163_ .
Премьер-Министр
Республики Казахстан