Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың 1998 жылға арналған бюджетi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 13 ақпандағы N 109
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңын iске асыру үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың 1998 жылға арналған бюджетi:
шығыстар бойынша 56340 млн. теңге сомасында,
бюджеттен ресми трансферттер 58900 млн. теңге,
шығыстар бойынша 115240 млн. теңге сомасында атқаруға қабылдансын.<*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтағы сандар өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.11.27. N 1199  қаулысымен .
2. Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың 1998 жылға арналған бюджетiнiң кiрiсi заңды тұлға құрмастан кәсiпкерлiкпен және өзге де қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғалардың мiндеттi зейнетақы жарналарының, ресми трансферттердiң банктер несиелерінің және Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қорына көрсетілген қызметтер үшін алынған қаражаттың есебiнен қалыптасады деп белгiленсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.11.27. N 1199 қаулысымен.
3. 1998 жылы Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан қаржы:
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы төлеуге:
зейнетақы төлеудi ұйымдастыру жөнiндегi қызмет көрсету шығыстарына жұмсалсын.
4. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң несиесiн өтеудi қамтамасыз ететiн сметасын 570,0 млн. теңге және Астана қаласына қоныс аударуына байланысты Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың қызметкерлеріне қызметтік тұрғын үй сатып алуға 29,5 млн. теңге сомасында белгiленген тәртiппен (қосымшаға сәйкес) бекiтсiн.<*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ толықтырылды - ҚРҮ-нің 1998.12.30. N 1363  қаулысымен .
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1998 жылы Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне зейнетақы төлеуге 52 500 млн.теңге сомасында ресми трансферттер, оның iшiнде зейнетақы төлеуге арналған несие келiсiмдерi жөнiндегi мiндеттемелердi қаржыландыруды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының 1997 жылдың желтоқсанында есептелген зейнетақыны төлеуi үшiн 6180 млн. теңге бөлсiн.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа мiндеттi зейнетақы жарналарының толық және уақтылы жиналуын қамтамасыз етсiн.

О бюджете Государственного центра по выплате пенсий на 1998 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 1998 г. N 109
В реализацию Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять к исполнению бюджет Государственного центра по выплате пенсий на 1998 год:
по доходам в сумме 56340 млн. тенге,
официальные трансферты из бюджета 58900 млн. тенге,
по расходам в сумме 115240 млн. тенге. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 ноября 1998 г. N 1199 P981199_ .
2. Установить, что доходы бюджета Государственного центра по выплате пенсий на 1998 год формируются за счет обязательных пенсионных взносов юридических и физических лиц, занимающихся предпринимательской и иной деятельностью, без образования юридического лица, официальных трансфертов, кредитов банков и средств, полученных за услуги, оказываемые Государственному накопительному пенсионному фонду. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 ноября 1998 г. N 1199 P981199_ .
3. Направить в 1998 году средства из Государственного Центра по выплате пенсий на:
выплату пенсий и пособий, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";
расходы за услуги по организации выплаты пенсий.
4. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном порядке утвердить смету расходов Государственного центра по выплате пенсий, обеспечивающую погашение кредита Национального Банка Республики Казахстан, в сумме 570,0 млн. тенге и покупку служебного жилья для сотрудников Государственного центра по выплате пенсий в связи с передислокацией в г. Астану, в сумме 29,5 млн. тенге (согласно приложению). <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1998 г. N 1363 P981363_ .
5. Министерству финансов Республики Казахстан выделить в 1998 году Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан из республиканского бюджета официальные трансферты на выплату пенсий в сумме 52500 млн. тенге, в том числе 6180 млн. тенге на выплату пенсий Пенсионным фондом Республики Казахстан, начисленных за декабрь 1997 года, включая финансирование обязательств по кредитным соглашениям на выплату пенсий.
6. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить полный и своевременный сбор обязательных пенсионных взносов в Государственный центр по выплате пенсий.

6-1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 1998 жылы Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа түскен нақты кірісті есепке ала отырып, зейнетақы төлеуге арналған ресми трансферттердің сомасын Үкіметтің кезек күттірмейтін мұқтаждарына Қазақстан Республикасы мемлекеттік бюджетінің кіріс және шығыс жіктемесіндегі "Экономикалық қызметпен байланысты өзге де қызмет көрсетулер" деген 13-функционалдық тобы бойынша көзделген қаражаттың есебінен 6400 млн. теңге ұлғайтсын.<*>
ЕСКЕРТУ. Жаңа 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.11.27. N 1199 қаулысымен.
7. <*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінiң 2005.07.27. N 781  қаулысымен .
8. Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың 1998 жылға арналған бюджетiнiң атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 13 ақпандағы
N 109 қаулысымен
бекiтiлген<*>
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгерді - ҚРҮ-нің 1998.11.27. N 1199 қаулысымен.
Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк
орталықтың 1998 жылға арналған
БЮДЖЕТI
млн.теңге
КIРIСТЕР
1. Заңды тұлғалардың және заңды тұлға құрмастан
кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке
тұлғалардың мiндеттi зейнетақы жарналары
55600
2. Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер  58900<*>
2-1. Банктердің несиесі - барлығы                  710
оның ішінде жабдық сатып алуға                410<*>
2-2. Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы
қорына көрсетілген қызметтер үшін
алынған қаражат                               30 <*>
Барлық кiрiс                                    115240<*>
ШЫҒЫСТАР
1. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен
қамсыздандыру туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына сәйкес төленетiн
зейнетақыны төлеу                               95493<*>
2. Зейнетақы төлемдерiн индекстеуге арналған
қаражат                                         8667<*>
3. Зейнетақы төлеудi ұйымдастыру жөнiндегi
қызмет көрсетулерге кететiн шығыстар            624
4. Жерлеу үшiн берiлетiн жәрдемақыны төлеу         985
5. Шетелге тұрақты тұруға кеткен азаматтарға
еңбек жарақаты немесе кәсiби ауруының
нәтижесiнде тағайындалған жәрдемақыны
төлеу                                           39
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
несиесiн өтеудi қоса алғанда, Зейнетақы
төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың
шығыстар сметасы бойынша, оның iшiнде,          1551,5<*>
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнен
алынған несиенi өтеу                            570
Астана қаласына қоныс аударуына байланысты      29,5<*>
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік
орталықтың қызметкерлеріне қызметтік тұрғын
үй сатып алуға арналған шығыстар

6-1. Министерству финансов Республики Казахстан в 1998 году с учетом фактического поступления доходов в Государственный центр по выплате пенсий увеличить сумму официальных трансфертов на выплату пенсий на 6400 млн. тенге за счет средств, предусмотренных на неотложные нужды Правительства по функциональной группе 13 "Прочие услуги, связанные с экономической деятельностью" классификации доходов и расходов государственного бюджета Республики Казахстан. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 6-1 - постановлением Правительства РК от 27 ноября 1998 г. N 1199 P981199_ .
7. (Пункт 7 утратил силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781 )
8. Контроль за исполнением бюджета Государственного центра по выплате пенсий на 1998 год возложить на Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правительства Республики Казахстан
13 февраля 1998 г. N 109
БЮДЖЕТ
Государственного центра по выплате
пенсий на 1998 год <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 ноября 1998 г. N 1199   P981199_ ; от 30 декабря 1998 г. N 1363   Р981363_ .
млн.тенге
ДОХОДЫ
1. Обязательные пенсионные взносы юридических
и физических лиц, занимающихся
предпринимательской деятельностью без
образования юридического лица                       55600
2. Трансферты из республиканского бюджета              58900
2-1. Кредит банков - всего                             710
в том числе на закупку оборудования               410
2-2. Средства, полученные за услуги, оказываемые
Государственному накопительному пенсионному фонду  30
Всего доходов:                                      115240
РАСХОДЫ
1. Выплата пенсий, выплачиваемых в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О пенсионном
обеспечении в Республике Казахстан"                 95493
2. Средства на индексацию пенсионных выплат            8667
3. Расходы за услуги по организации выплаты пенсий     624
4. Выплата пособий на погребение                       985
5. Выплата пособий, назначенных вследствие трудового   39
увечья или профессионального заболевания
гражданам, выехавшим на постоянное место
жительства за границу
По смете расходов Государственного центра
по выплате пенсий, включая погашение кредита
Национального Банка Республики Казахстан,           1551,5
из них на погашение кредита Национального Банка     570
расходы на приобретение служебного жилья для
сотрудников Государственного центра по выплате
пенсий в связи с передислокацией в г. Астану        29,5

Банк несиесін өтеуге арналған шығыстар          300,5<*>
Барлық шығыс:                                   107660<*>
Шығыстың кiрiстен асуы                          51320<*>
Қазақстан Республикасы Зейнетақы қорының,
зейнетақы төлеуге арналған несие келiсiмдерi
жөнiндегi қаржылық мiндеттемелердi орындауын
қоса алғанда 1997 жылдың желтоқсанында
есептелген зейнетақыны төлеуi                   7580<*>
Барлық шығыс                                    115240<*>
ЕСКЕРТУ. Қосымша толықтырылды - ҚРҮ-нің 1998.12.30. N 1363      қаулысымен .

расходы на погашение кредита банка                    300,5
Итого расходов:                                     107660
Превышение расходов над доходами                    51320
Выплата Пенсионным фондом Республики
Казахстан пенсий, начисленных за декабрь
1997 года, включая выполнение финансовых
обязательств по кредитным соглашениям на
выплату пенсий                                      7580
Всего расходов                                      115240