Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында су жануарларын кәсіпшілік пайдалану үшін төлемдердің ставкалары мен спорттық-әуесқойлық (рекреациялық) балық аулау жүргізуге арналған рұқсаттың құнын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1998 жылғы 28 шілде N 711. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.04.15. N 429 қаулысымен. ~P020429
"Жануарлар дүниесін қорғау, ұдайы өндіру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына Z933300_ сәйкес, республиканың балық шаруашылығы су айдындарында балықты және басқа да су жануарларын кәсіпшілік аулауды (алуды) және оларды ұтымды пайдалануды ретке келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 1-4-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында су жануарларын кәсіпшілік пайдалану үшін төлемдердің ең төменгі ставкалары мен спорттық-әуесқойлық (рекреациялық) балық аулауды жүргізуге арналған рұқсаттың құны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман, балық және аң шаруашылығы комитеті:
су жануарларын кәсіпшілік пайдалану үшін төлемдердің бекітілген ең
төменгі ставкаларын рыноктың балыққа және балық өнімдеріне арналған
конъюнктураларының өзгеруіне байланысты арттыруға рұқсат берсін;
бір айлық мерзім ішінде Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін
пайдаланғаны үшін төлемдер алудың, оны қорғаудың және ұдайы өндірудің
тәртібін әзірлесін және Қаржы министрлігімен келісім бойынша Қазақстан
Республикасы Үкіметінің бекітуіне енгізсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 28 шілдедегі
N 711 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында су
жануарларын кәсіпшілік пайдалану үшін төлемдердің ең төменгі ставкалары
__________________________________________________________________________
|N |Балық шаруашы.|Су жануарларын пайдаланғаны үшін төлемдердің ең төменгі
|р/|лығы бассейін.|ставкалары(1кг үшін, теңіз аңының 1 басы үшін теңгемен)
|с |дері мен су   |_______________________________________________________
|  |айдындарының  |бе|ірі|қа.|ұсақ|та.|жай|шор|ша.|се.|ті.|те.|мөң.|сиг|кам
|  |атауы         |кі|шағ|ра.|ша. |бан|ын |тан|бақ|лет|кен|ңіз|ке  |ба.|ба
|  |              |ре|ын |көз|ғын |ба.|   |   |   |ке |ба.|аңы|    |лық|ла
|  |              |ба|ба.|   |ба. |лық|   |   |   |   |лық|   |    |та.|
|  |              |лы|лық|   |лық |   |   |   |   |   |   |   |    |ры |
|  |              |қ |   |   |    |   |   |   |   |   |   |   |    |   |
|  |              |тар|  |   |    |   |   |   |   |   |   |   |    |   |
|__|______________|__|___|___|____|___|___|___|___|___|___|___|____|___|___

Об утверждении ставок платежей за промысловое использование водных животных и стоимости разрешения на проведение спортивно-любительского (рекреационного) рыболовства в рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 1998 года N 711 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 15 апреля 2002 г. N 429 ~P020429
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z933300_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", в целях упорядочения промыслового лова (изъятия) рыбы и других водных животных и их рационального использования в рыбохозяйственных водоемах республики Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить минимальные ставки платежей за промысловое использование водных животных и стоимость разрешения на проведение спортивно-любительского (рекреационного) рыболовства в рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан согласно приложениям 1-4.
2. Комитету лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
разрешить утвержденные минимальные ставки платежей за промысловое использование водных животных увеличивать в зависимости от изменения конъюнктуры рынка на рыбу и рыбную продукцию;
в месячный срок разработать и по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан внести на утверждение Правительства Республики Казахстан порядок взимания платежей за пользование животным миром, его охрану и воспроизводство.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 июля 1998 года N 711
Минимальные ставки платежей за
промысловое использование водных животных в
рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
N!Наименование!     Минимальные ставки платежей за использование
!рыбохозяйст-!      водных животных (в тенге за 1 кг., морской
!венных бас- !                   зверь за 1 голову)
!сейнов и    !------------------------------------------------------------
!водоемов    !осе!круп!воб!мел!лещ!сом!щука!киль!сель!ке!мор- !ка!си-!кам-
!            !тро!ный !ла !кий!   !   !    !ка  !дь  !фа!ской !ра!го-!ба-
!            !вые!час-!   !час!   !   !    !    !    !ль!зверь!сь!вые!ла
!            !   !тик !   !тик!   !   !    !    !    !  !     !  !   !
---------------------------------------------------------------------------

|4  |Шортан, мөңке және ұсақ шағын |     5 күн         |       1250
|   |балық                         |    10 күн         |       2500
|___|______________________________|___________________|___________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 28 шілдедегі
N 711 қаулысына
4-қосымша
Шетелдік азаматтарға арналған Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы
су айдындарында балықтарды алу арқылы спорттық-әуесқойлық (рекреациялық)
балық аулауды жүргізуге арналған рұқсаттың құны
__________________________________________________________________________
|N  |Балықтар түрлерінің |Рұқсат қолданылатын|Балық аулаудың|Бір әуесқой-
|р/с|атауы               |күндердің саны     |нормасы (кг)  |балықшыға рұқ.
|   |                    |                   |              |сат алуға
|   |                    |                   |              |арналған құны
|   |                    |                   |              |(теңгемен)
|___|____________________|___________________|______________|______________
|1  |Ірі шағын балық     |     5             |    25        |     3125
|   |                    |___________________|______________|______________
|   |                    |    10             |    50        |     6250
|________________________|___________________|______________|______________
|2  |Бекіре балықтар     |     5             |   2 дана     |    20625
|   |                    |___________________|______________|____________
|   |                    |    10             |   4 дана     |    41250
|___|____________________|___________________|______________|______________
|3  |Албырт балықтар мен |     5             |    25        |     5625
|   |сиго балықтары      |___________________|______________|______________
|   |                    |    10             |    50        |    11250
|___|____________________|___________________|______________|______________
|4  |Шортан, мөңке және  |     5             |    25        |     1875
|   |ұсақ шағын балық    |___________________|______________|_____________
|   |                    |    10             |    50        |     3750
|___|____________________|___________________|______________|______________
Ескерту: Қортпа балықты аулау кезінде рұқсаттың құны
бір данасы үшін 41250 теңгені құрайды

4  Щука, карась и мелкий        5 дней                1250
частик                      10 дней                2500
---------------------------------------------------------------------------
Положение 4
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 июля 1998 года N 711
Стоимость разрешения на проведение спортивно-любительского
(рекреационного) рыболовства с изъятием рыб в рыбохозяйственных
водоемах Республики Казахстан для иностранных граждан
---------------------------------------------------------------------------
N !Наименование видов!Количество дней!Норма вылова!Стоимость за
!рыб               !действия       !рыбы (кг)   !приобретение разрешения
!                  !разрешения     !            !на одного рыболова-
!                  !               !            !любителя (в тенге)
---------------------------------------------------------------------------
-
1 Крупный частик           5             25               3125
10             50               6250
2 Осетровые                5         2 экземпляра        20625
10         4 экземпляра        41250
3 Сиговые и лососевые      5             25               5625
10             50              11250
4 Щука, карась и мелкий    5             25               1875
частик                  10             50               3750
---------------------------------------------------------------------------
Примечание. При вылове белуги стоимость разрешения составит
41250 тенге за один экземпляр.