1999 жылға арналған мемлекеттік бюджетті әзірлеу Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің бағдарламалары мен кіші бағдарламаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 4 тамыз N 739
"1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 шілдедегі N 703 P980703_ қаулысының 2-тармағының 1-тармақшасын орындау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің бағдарламалары мен кіші бағдарламалары (1-қосымша) және жергілікті атқарушы органдардың бағдарламалары мен кіші бағдарламалары (2-қосымша) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің және Қаржы министрлігінің келісімімен 1998 жылғы 10 тамызға дейін мерзімде 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Республикалық және жергілікті деңгейлерде орындалатын мемлекеттік тапсырыстар туралы тәртіпті бекітсін.
3. Облыстар мен Астана және Алматы қалаларының әкімдері Қазақстан Республикасы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігінің келісімімен 1998 жылғы 1 желтоқсанға дейін мерзімде облыстық, қалалық, аудандық бюджеттердің және арнайы экономикалық аймақтар бюджеттерінің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің тізбесін бекітсін.
4. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі:
- 1998 жылғы 10 тамызға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне орталық және аумақтық әлеуметтік қорғау органдарының құрылымын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар енгізсін;
- 1998 жылғы 1 желтоқсанға дейін жергілікті деңгейде әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі әдістемелік нұсқауларды бекітсін.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 1999 жылға арналған республикалық бюджеттің жобасын қалыптастыру кезінде қолданылып жүрген заңдарға сәйкес ақшалай жәрдемақы төлеу нысанында жеңілдіктер және өтемақылар беруді көздесін.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджеттің жобасын қалыптастыру кезінде кәсіпкерлікпен және өзге қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғалардан Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа міндетті зейнетақы жарналары аударылымдарының республикалық бюджеттің кірісіне және әлеуметтік сақтандыру және жұмыспен қамту жөніндегі міндетті жарналардың тиісті бюджеттердің кірісіне түсуін ескерсін.

Об утверждении программ и подпрограмм Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1998 года N 739
Во исполнение подпункта 1 пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан P980703_ "О некоторых вопросах разработки проекта Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год" от 25 июля 1998 года N 703 Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить программы и подпрограммы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, финансируемые из республиканского бюджета (приложение 1) и программы и подпрограммы местных исполнительных органов (приложение 2).
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по согласованию с Министерством энергетики, индустрии и торговли и Министерством финансов Республики Казахстан в срок до 10 августа 1998 года утвердить Правила о государственных заказах, выполняемых на республиканском и местном уровнях, согласно приложениям 1 и 2.
3. Акимам областей и гг. Астаны и Алматы по согласованию с Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в срок до 1 декабря 1998 года утвердить перечень государственных учреждений, содержащихся за счет областных, городских, районных бюджетов и бюджетов специальных экономических зон.
4. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
внести до 10 августа 1998 года предложения в Правительство Республики Казахстан по формированию структуры центральных и территориальных органов социальной защиты;
утвердить до 1 декабря 1998 года методические указания по оказанию социальной помощи на местном уровне.
5. Министерству финансов и Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан предусмотреть при формировании проекта республиканского бюджета на 1999 год предоставление льгот и компенсаций в соответствии с действующим законодательством в форме выплат денежных пособий.
6. Министерству финансов Республики Казахстан при формировании проекта государственного бюджета на 1999 год учесть поступление в доход республиканского бюджета отчислений обязательных пенсионных взносов юридических и физических лиц, занимающихся предпринимательской и иной деятельностью, в Государственный центр по выплате пенсий и в доходах соответствующих бюджетов поступление обязательных взносов по социальному страхованию и занятости.