АҚШ-тан нейтрон көзін әкелу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 6 қазан N 1003
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 P971037_ (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 29, 266-құжат) және "БН-350 реакторының ядролық материалдарын кәдеге жаратуға қатысты қазақстан-американ бастамасын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 1998 жылғы 20 наурыздағы N 239 P980239_ қаулыларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Маңғышлақ атом энергиясы комбинаты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына (Ақтау қаласы) Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясы мен Америка Құрама Штаттарының Энергетика министрлігінің арасындағы БН-350-дің ядролық материалдарын ұзақ мерзімді орналастыруға қатысты Атқару шарты бойынша АҚШ-тан 241 Ам-нейтрон көзін (СЭҚ ТН 2844) арнаулы контейнермен (USA /67888/В(U) F-85 сертификаты) әкелуге рұқсат етілсін.
"Маңғышлақ атом энергиясы комбинаты" республикалық мемлекеттік
кәсіпорны аталған нейтрон көзі алынғаннан кейін арнаулы контейнерлерді АҚШ-
қа қайтаруды қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі белгіленген тәртіппен аталған нейтрон көзіне лицензия берсін.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясының
Атом энергиясы жөніндегі агенттігі 241-Am нейтрон көзінің әкелінуіне
бақылау жасасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О ввозе из США нейтронного источника
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 года № 1003
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года № 1037 P971037_ "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан (САПП Республики Казахстан, 1997г., № 29, ст. 266) и от 20 марта 1998 года № 239 P980239_ "О мерах по реализации казахстанско-американской инициативы относительно утилизации ядерных материалов реактора БН-350" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить Республиканскому государственному предприятию "Мангышлакский атомный энергокомбинат" (г.Актау) ввоз из США нейтронного источника 241-Am (код ТН ВЭД 2844) в специальном контейнере (сертификат USА/6788|В(U)F-85 по Исполнительному договору между Министерством науки - Академией наук Республики Казахстан и Министерством энергетики США относительно долговременного размещения ядерных материалов БН-350.
Республиканскому государственному предприятию "Мангышлакский атомный энергокомбинат" - обеспечить возврат специального контейнера в США после извлечения из него указанного источника.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
выдать лицензию на указанный источник в установленном порядке.
3. Агентству по атомной энергии Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан обеспечить контроль за ввозом нейтронного источника
241-Ам.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Корректор: И.В. Склярова
оператор:  А.Е. Турсынова
10.12.98г.)