Қазақстан Республикасы Президентінің "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 1998 жылдың қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" 1998 жылғы 7 қазандағы N 4110 Жарлығын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 9 қазан N 1022
Қазақстан Республикасы Президентінің "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 1998 жылдың қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" 1998 жылғы 7 қазандағы N 4110 U984110_ Жарлығын орындау үшін және "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13 бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыстардың және Астана мен Алматы қалаларының әкімдері шақырту комиссияларының жұмысын ұйымдастырсын және Қазақстан Республикасының азаматтарын 1998 жылғы қазан-желтоқсанда мерзімді әскери қызметке шақырудың жүргізілуін қамтамасыз етсін;
шақырылғандарды жинау және әскерге жөнелту орындарында ішкі істер органдары қызметкерлерінің күшейтілген кезекшілігін орнатсын;
командалардың жөнелтілуін және оларды жинау мен қызмет өткеру орындарына алып баруды қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасының Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрлігі шақыру пункттерін медициналық қамтамасыз етуді, сондай-ақ әскери комиссарлардың өтінімдері бойынша шақырылғандарға медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастырсын.
3. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің өтінімдері бойынша запасқа шығарылған мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді және әскери қызметке шақырылған азаматтарды тасымалдауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі әскери қызметке шақырылған азаматтарды шақырылған жеріне, сондай-ақ запасқа шығарылған мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді белгіленген тәртіппен тасымалдаған ұйымдарға шығыстарды Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі ұсынған өтінімдер мен есептемелер бойынша өтесін.
5. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі мен Әділет министрлігі әскерге шақырылған жастардың арасында "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын және Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 7 қазандағы N 4110 Жарлығының талаптарын орындауға бағытталған алдын алу жұмысын жандандырсын.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 7 октября 1998 года № 4110 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной военной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в октябре-декабре 1998 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1998 года № 1022
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 7 октября 1998 года № 4110 U984110_ "Об увольнении в запас военнослужащих срочной военной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в октябре- декабре 1998 года" и в соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акимам областей и городов Астаны и Алматы:
организовать работу призывных комиссий и обеспечить проведение призыва граждан Республики Казахстан на срочную военную службы в октябре-декабре 1998 года;
установить усиленное дежурство сотрудников органов внутренних дел в местах сбора и отправки в войска призывников;
обеспечить отправку и сопровождение команд в пути следования к месту сбора и службы.
2. Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан организовать медицинское обеспечение призывных пунктов, а также медицинское обслуживание призывников по заявкам военных комиссаров.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить перевозки уволенных в запас военнослужащих срочной службы и граждан, призванных на военную службу по заявкам Министерства обороны Республики Казахстан.
4. Министерству финансов Республики Казахстан компенсировать организациям, осуществляющим в установленном порядке перевозку граждан, призванных на военную службу, а также уволенных в запас военнослужащих срочной службы, расходы по представленным заявкам и расчетам Министерства обороны Республики Казахстан.
5. Министерству внутренних дел и Министерству юстиции Республики Казахстан активизировать профилактическую работу среди призывной молодежи, направленную на соблюдение Закона Республики Казахстан "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" и выполнение требований Указа Президента Республики Казахстан от 7 октября 1998 года № 4110. U984110_