Мемлекеттiк бюджет қаражатының есебiнен ұсталатын қызметкерлерге жалақының уақытында төленуiн жедел ұйымдастыру және бақылау жөнiндегi Үкiметтiк мақсатты топ құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 9 қазандағы N 1024
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 30 қыркүйектегi
Қазақстан халқына Жолдауынан туындайтын тапсырмаға сәйкес Қазақстан
Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Үкiметтiк мақсатты топ мынадай құрамда құрылсын:
Ертілесова Жанат           - Қазақстан Республикасының
Жұрғалиқызы                  Қаржы министрiнің бірінші
вице-министрі, төрайым
Көшербаев Қырымбек         - Қазақстан Республикасы Бiлiм,
Елеуұлы                      мәдениет және денсаулық сақтау
министрi, төрағаның орынбасары
Шөкеев Өмiрзақ             - Қостанай облысының өкiмi
Естайұлы
Жақиянов Ғалымжан          - Павлодар облысының әкiмi
Бәдiлжанұлы
Жақыпов Қабиболла          - Батыс Қазақстан облысының әкiмi
Қабенұлы
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгерді - ҚРҮ-нің 1999.02.24. N 169 қаулысымен.
P990169_
2. Үкiметтiк мақсатты топ:
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк бюджет қаражатының есебiнен ұсталатын қызметкерлердiң жалақысын уақытында төлеу мәселелерi бойынша жұмыстың үйлестiрiлуiн жүзеге асырсын. Қажет болғанда заңда белгiленген тәртiппен жауапты қызметкерлердi атқарып отырған лауазымдарынан босатуға дейiн шаралар қолдансын;
апта сайын жүргiзiлiп жатқан жұмыс туралы Қазақстан Республикасының Премьер-Министрiн хабардар етiп отырсын;
осы мәселе бойынша қабылданған мемлекет басшысы тапсырмаларының және Үкiмет актiлерiнiң орындалу барысын үйлестiрудi және бақылауды қамтамасыз етсiн.
3. Тиiстi жергiлiктi бюджеттердiң қаражаттары есебiнен ұсталатын қызметкерлердiң жалақысы уақытында төленуiн қамтамасыз ету үшiн барлық деңгейдегi әкiмдерге дербес жауапкершiлiк жүктелсiн.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
осындай мәселелердi шешу үшiн бiр апталық мерзiмде аймақтарда мақсатты топтар құрсын;
аймақтық мақсатты топтардың iс-әрекеттерi бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетiлуiн ұйымдастырсын.
5. Қостанай, Павлодар, Батыс Қазақстан, Атырау және Маңғыстау облыстарының әкiмдерi бiр апталық мерзiмде ағымдағы жылдың 1 қазанында жалақы және мемлекеттiк әлеуметiк сақтандыру қорларына төленетiн жарналар жөнiндегi берешектi өтеудiң кестесiн бекiтсiн және оны Үкiметтiк мақсатты топқа тапсырсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О создании Правительственной целевой группы по оперативной организации и контролю за своевременностью выплат заработной платы работникам, содержащимся за счет средств государственного бюджета
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1998 года № 1024
В соответствии с поручением Президента Республики Казахстан, вытекающим
из Послания народу Казахстана 30 сентября 1998 года Правительство Республики
Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Правительственную целевую группу в составе:
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24
февраля 1999 г. N  169
P990169_
.
Ертлесова                      - первый вице-Министр финансов
Жаннат Джургалиевна              Республики Казахстан, председатель
Кушербаев                      - Министр образования, культуры и
Крымбек Елеуович                 здравоохранения Республики Казахстан,
заместитель председателя
Шукеев                         - аким Костанайской области
Умирзак Естаевич
Жакиянов                       - аким Павлодарской области
Галымжан Бадылжанович
Джакупов                       - аким Западно-Казахстанской области
Кабибулла Кабенович
2. Правительственной целевой группе:
осуществлять координацию работы центральных и местных исполнительных органов по вопросам своевременности выплат заработной платы работникам, содержащимся за счет средств государственного бюджета. При необходимости, в установленном законодательством порядке, принимать меры вплоть до освобождения ответственных работников от занимаемых должностей;
еженедельно информировать Премьер-Министра Республики Казахстан о проводимой работе;
обеспечить координацию и контроль за ходом исполнения поручений Главы государства и актов Правительства, принятых по данному вопросу.
3. Возложить на акимов всех уровней персональную ответственность за обеспечение своевременности выплат заработной платы работникам, содержащимся за счет средств соответствующего местного бюджета.
4. Акимам областей, гг. Астаны и Алматы:
для решения аналогичных вопросов в недельный срок создать целевые группы в регионах;
организовать освещение деятельности региональных целевых групп в средствах массовой информации.
5. Акимам Костанайской, Павлодарской, Западно-Казахстанской, Атырауской
и Мангистауской областей в недельный срок утвердить и представить
Правительственной целевой группе график погашения имеющейся на 1 октября
текущего года задолженности по заработной плате и по взносам в государственные
фонды социального страхования.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Специалист Э.А. Жакупова
оператор А.Е. Турсынова