"Қазбаспасөз" көтерме-бөлшек сауда агенттiгi" мемлекеттiк еншiлес кәсiпорнын "Қазбаспасөз" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны етiп қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 16 қазандағы N 1049
Мерзiмдi басылымдарға жазылуды ұйымдастыру, оларға тапсырысты қалыптастыру және оларды тұтынушыға жеткiзу жүйесiн оңтайландыру, газеттер мен журналдарды шығару, тарату және сату жөнiндегi бiрыңғай өндiрiстiк-басқару кешенiн құру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң жанындағы Почта байланысы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Қазбаспасөз" көтерме-бөлшек сауда агенттiгi" мемлекеттiк еншiлес кәсiпорны шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Қазбаспасөз" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсiпорын қайта ұйымдастырылған Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң жанындағы Почта байланысы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Қазбаспасөз" көтерме-бөлшек сауда агенттiгi" мемлекеттiк еншiлес кәсiпорнының құқықтары мен мiндеттерiнiң құқықтық мұрагерi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) Кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функциясын жүзеге асыратын мемлекеттiк басқару органы болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Почта байланысының республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функциясын жүзеге асыратын мемлекеттiк басқару органы ретiнде заңдарда белгiленген тәртiппен почталық алмасу процесiне қатыспайтын және Почта байланысы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының облыстарда орналасқан еншiлес сауда дүкендер мен дүңгiршектердiң бөлшек жүйесiн "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Мемлекеттiк почтасын Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жанындағы Почта байланысының республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына айналдыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 13 қарашадағы N 1521 P951521_ қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 35, 450-құжат) бекiтiлген Қосымшаға сәйкес Кәсiпорынға берсiн.
5. Уәкiлеттi орган:
1) 1998 жылдың 15 қарашасына дейiн Кәсiпорынның жарғысын әзiрлеп, бекiтсiн, онда мынадай негiзгi функциялар көзделсiн:
мерзiмдi басылымдарға жазылуды ұйымдастыру;
мерзiмдi басылымдарға тапсырысты жазылуы бойынша жинау, өңдеу, мекен-жайын өзгерту және жою;
редакциялармен, отандық және шетелдiк баспалармен жазылу және бөлшектiк сату жөнiнде шарттар жасасу;
республиканың аумағында, сондай-ақ алыс және жақын шетелдерде мерзiмдi баспасөздi ұйымдастыру және тарату;
мерзiмдi басылымдарды жазылуы және бөлшек сауда бойынша жөнелту;
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң жанындағы Почта байланысы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының республиканың облыстарында орналасқан еншiлес кәсiпорындарымен мерзiмдi басылымдарды тарату, жөнелту, жеткiзу жөнiнде шарттар жасасу;
республиканың және шетелдiң мерзiмдi басылымдарына каталогтарды қалыптастыру;

О реорганизации дочернего государственного предприятия "Оптово-розничное агентство "Казбаспасоз" в Республиканское государственное предприятие "Казбаспасоз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года № 1049
В целях оптимизации системы организации подписки, формирования заказов и доставки периодических изданий до потребителя, создания единого производственно-управленческого комплекса по выпуску, распространению и реализации газет и журналов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать путем преобразования дочернее государственное предприятие "Оптово-розничное агентство "Казбаспасоз" Республиканского государственного предприятия почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Республиканское государственное предприятие "Казбаспасоз" на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).
2. Определить Предприятие правопреемником прав и обязанностей реорганизованного дочернего государственного предприятия "Оптово-розничное агентство "Казбаспасоз" Республиканского государственного предприятия почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Органом государственного управления, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, определить Министерство информации и общественного согласия Республики Казахстан (далее-уполномоченный орган).
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан как органу государственного управления, осуществляющему функции субъекта права государственной собственности по отношению к Республиканскому государственному предприятию почтовой связи, передать в установленном законодательством порядке Предприятию розничную сеть магазинов и киосков, не участвующих в процессе почтового обмена и находящихся на балансе дочерних предприятий Республиканского государственного предприятия почтовой связи, расположенных в областях, согласно Приложению, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1995 года № 1521 "О преобразовании Государственной почты Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Республиканское государственное предприятие почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., № 35, ст. 450).
5. Уполномоченному органу:
1) до 15 ноября 1998 года разработать и утвердить устав Предприятия, предусмотрев в нем следующие основные функции:
организация подписки на периодические издания;
сбор, обработка, переадресовка и аннулирование заказов на периодические издания по подписке;
заключение договоров с редакциями, отечественными и зарубежными издательствами по подписке и рознице;
организация и распространение периодической печати на территории республики, а также в странах дальнего и ближнего зарубежья;
экспедирование периодических изданий по подписке и рознице;
заключение с дочерними предприятиями Республиканского государственного предприятия почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, расположенных в областях республики, договоров по вопросам распространения, пересылки, доставки периодических изданий;
формирование каталогов на республиканские и зарубежные периодические издания;

2) Кәсiпорынды заңдарда белгiленген тәртiппен қайта тiркеудi қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi заңдарда белгiленген тәртiппен "Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790 P960790_ қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат) бекiтiлген Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiне толықтыру енгiзу туралы қаулының жобасын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
7. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Мемлекеттiк почтасын Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жанындағы Почта байланысының республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына айналдыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 13 қарашадағы N 1521 P951521_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 35, 450-құжат):
аталған қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жанындағы Почта байланысы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының құрамына еншiлес кәсiпорын құқымен енген кәсiпорындардың тiзбесiнде:
26-тармақ алынып тасталсын;
2) "Жекешелендiру мен қайта құрылымдаудың секторлық бағдарламасы
туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 қаңтардағы
N 65
P970065_
қаулысында:
аталған қаулымен бекiтiлген "Көлiк-коммуникация кешенiнде
жекешелендiруге жататын кәсiпорындардың тiзбесi" деген 3-қосымшада:
реттiк нөмiрi 57-жол алынып тасталсын.
8. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және
жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

2) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную перерегистрацию Предприятия.
6. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан проект постановления о внесении дополнения в Перечень республиканских государственных предприятий, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года № 690 "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996г., № 29, ст. 256).
7. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1995 года № 1521 "О преобразовании Государственной почты Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Республиканское государственное предприятие почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995г., № 35, ст. 450):
в Перечне предприятий, входящих в состав Республиканского государственного предприятия почтовой связи при Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на правах дочерних, утвержденном указанным постановлением:
пункт 26 исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 января 1997 года № 65 "О секторных программах приватизации и рекструктуризации":
в приложении 3 "Перечень предприятий, подлежащих приватизации в транспортно-коммуникационном комплексе", утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 57, исключить.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан