Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі Тұрғын үй және құрылыс саясаты жөніндегі комитетінің жекелеген мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 8 желтоқсан N 1256. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.07.21. N 1022 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. Қаулы күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1999.07.21. N 1022
қаулысымен. P991022_
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Тұрғын үй және құрылыс саясаты жөніндегі комитеті Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс істері жөніндегі комитеті болып қайта аталсын.
2. "Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Тұрғын үй және құрылыс саясаты жөніндегі комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 18 желтоқсандағы N 1778 P971778_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 55, 499-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауындағы және 1-тармақтағы "тұрғын үй және құрылыс саясаты" деген сөздер "құрылыс істері" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Ережеде:
атауындағы және 1-тармақтағы "тұрғын үй және құрылыс саясаты" деген сөздер "құрылыс істері" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы "бюджеттік жіктеу қорына сәйкес республикалық бюджеттің қаражаты" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігін ұстауға республикалық бюджеттен бөлінетін қаржының" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан - 2030" Стратегиясына сәйкес тұрғын үй құрылысы бағдарламасын іске асыру және тұрғын үй рыногын қалыптастыру";
7-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші және төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"тұрғын үй құрылысын қаржыландыру және несиелендіру схемасын әзірлеуге қатысу";
"салаға инвестициялар тарту үшін жағдайды жақсарту және тұрғын үй рыногын дамыту";
алтыншы абзац алынып тасталсын;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"озық технологияларды қолдану және тиімді материалдар мен бұйымдар, импортты алмастырушы құрылыс өнімдерін шығару негізінде құрылыстың өндірістік базасын дамыту бағдарламасын іске асыру;";
он екінші абзац "қабілеттігін" деген сөзден кейін "жаңа құрылыста инвестицияларды пайдаланудың тиімділігін" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақта:
алтыншы абзац "бағдарламаларды іске асыруды ұйымдастырады" деген сөздермен толықтырылсын:
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"инженерлік ізденістер, жобалау, қала құрылысы, құрылыс, күрделі жөндеу, қайта жаңарту, кеңейту және техникалық қайта жарақтандыру саласында нормативтік актілерді, сондай-ақ тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін пайдалану саласында нормативтік актілерді әзірлейді";
сегізінші абзацта "тұрғын үй қорының сақталуы, жылу энергетика, ресурстарын үнемдеу" деген сөздер алынып тасталсын;
он бесінші абзацта "мемлекеттік қаражаттың" деген сөздер "республикалық бюджет қаражатының" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырмасыншы абзац алынып тасталсын;
жиырма алтыншы мынадай редакцияда жазылсын:
"сертификаттауға және құрылыс өнімдеріне белгіленген тәртіппен сертификаттар беруге жәрдемдеседі;"
жиырма сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының аумағында сәулет-қала құрылысы қызметі саласында мемлекеттік нормалардың, ережелердің, басқа да міндетті талаптардың сақталуына, объектілер мен кешендердің мақсатына, меншік нысандарына, шетел инвестицияларын қоса алғанда қаржыландыру көздеріне қарамастан, олардың құрылысының, қайта жаңартудың, күрделі жөндеудің сапасына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асырады";
отызыншы абзацтағы "мемлекетті қаражаттың" деген сөздер "республикалық бюджет қаражатының" деген сөздермен ауыстырылсын;
отыз төртінші абзац алынып тасталсын;
9-тармақта:
мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"қажет болған жағдайда заңдарда белгіленген тәртіппен өндірістің
басқа салаларының, ғылыми-зерттеу және жобалау-конструкторлық ұйымдардың
мамандарын сарапшылар ретінде тартуға";
тоғызыншы абзац "мемлекеттік" деген сөздің алдынан "ведомстволық
бағыныстағы" деген сөздермен толықтырылсын;
он бірінші абзацтағы "Комитет" деген сөз "өз" деген сөзбен
ауыстырылсын;
14-тармақтың екінші абзацындағы "орынбасары" деген сөз "екі
орынбасары"
деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақтың төртінші абзацындағы "орынбасары" деген сөз
"орынбасарлары" деген сөзбен ауыстырылсын;
16-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Ғылыми-техникалық кеңестің жеке құрамы мен ол туралы Ережені Комитет
төрағасы бекітеді";
17-тармақ алынып тасталсын;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Отдельные вопросы Комитета по жилищной и строительной политике Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 1998 г. N 1256 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 21 июля 1999 г. N 1022 ~P991022.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.07.1999 № 1022.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать Комитет по жилищной и строительной политике Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в Комитет по делам строительства Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1997 года № 1778 P971778_ "Вопросы Комитета по жилищной и строительной политике Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997г., № 55, ст.499) следующие изменения и дополнения:
в названии и пункте 1 слова "жилищной и строительной политике" заменить
словами "делам строительства";
в Положении, утвержденном указанным постановлением:
в названии и пункте 1 слова "жилищной и строительной политике"
заменить словами "делам строительства";
в пункте 5 слова "средств республиканского бюджета в соответствии с
кодом бюджетной классификации" заменить словами "ассигнований, выделяемых из
республиканского бюджета, на содержание Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан";
абзац второй пункта 6 изложить в следующей редакции:
"реализация программы жилищного строительства и формирования рынка
жилья, в соответствии со Стратегией Казахстан - 2030";
пункт 7 дополнить абзацами третьим и четвертым:
"участие в разработке схемы финансирования и кредитования жилищного
строительства";
"улучшение условий для привлечения инвестиций в отрасль и развитие рынка
жилья";
абзац шестой исключить;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"реализация программы развития производственной базы строительства на основе применения передовых технологий и выпуска эффективных материалов и изделий, импортозаменяющей строительной продукции";
абзац двенадцатый после слов "строительной продукции" дополнить словами "эффективности использования инвестиций в новом строительстве";
в пункте 8:
абзац шестой после слов "научно-техническую политику" дополнить словами "организует реализацию программ";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"разрабатывает и утверждает в установленном порядке нормативные акты в области инженерных изысканий, проектирования, градостроительства, строительства, капитального ремонта, реконструкции, расширения и технического перевооружения, а также нормативные акты в области эксплуатации объектов жилищно-коммунального хозяйства";
в абзаце восьмом исключить слова "сохранности жилищного фонда, экономии теплоэнергетических ресурсов";
в абзаце пятнадцатом слова "государственных средств" заменить словами "средств республиканского бюджета";
абзац двадцатый исключить;
абзац двадцать шестой изложить в следующем редакции:
"содействует сертификации и выдаче в установленном порядке сертификатов на строительную продукцию";
абзац двадцать восьмой изложить в следующей редакции:
"осуществляет на территории Республики Казахстан государственный архитектурно-строительный контроль за соблюдением государственных норм, правил, других обязательных требований в сфере архитектурно-градостроительной деятельности, качеством строительства, реконструкции, капитального ремонта объектов и комплексов, независимо от их назначения, форм собственности, источников финансирования, включая иностранные инвестиции";
в абзаце тридцатом слова "государственных средств" заменить словами "средств республиканского бюджета";
абзац тридцать четвертый исключить;
в пункте 9:
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"привлекать в установленном законодательством порядке в необходимых случаях в качестве экспертов специалистов других отраслей производства, научно-исследовательских и проектно-конструкторских организаций";
абзац девятый после слова "ликвидации" дополнить словом
"подведомственных";
абзац одиннадцатый после слов "запрашивать и получать в пределах"
дополнить словом "своей", слово "Госстроя" исключить;
в абзаце втором пункта 14 слова "заместителя, назначаемого и
освобождаемого" заменить словами "двух заместителей, назначаемых и
освобождаемых";
в абзаце четвертом пункта 15 слово "заместителя" заменить словом
"заместителей";
пункт 16 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Персональный состав Научно-технического Совета и Положение о нем
утверждаются Председателем Комитета";
пункт 17 исключить;
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Комитеті қайта ұйымдастыру мен тарату қолданылып жүрген заңдарда
белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
аталған қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа
редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі бір ай мерзім ішінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің бұрын
шығарылған актілерін осы қаулыға сәйкес келтіру жөнінде ұсыныстар енгізсін.
4. Осы қаулы оған қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1256 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия
және сауда министрлігінің Құрылыс істері
жөніндегі комитетінің
(Қазқұрылыскомитеті)
Құрылымы
Басшылық
Тұрғын үй саясаты және коммуналдық шаруашылық басқармасы
Экономикалық талдау және жоспарлау басқармасы
Сәулет, қала құрылысы және мемлекеттік қала құрылысы кадастры
басқармасы
Техникалық нормалау, жобалау және ғылыми басқармасы
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігі
Құрылыс істері жөніндегі комитетінің Астана қаласындағы өкілдігі

"18. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в установленном
действующим законодательством порядке";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно
приложению к настоящему постановлению.
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
в месячный срок внести предложения по приведению ранее изданных актов
Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 1998 года № 1256
СТРУКТУРА
Комитета по делам строительства Министерства энергетики,
индустрии и торговли Республики Казахстан
(Казстройкомитет)
Руководство
Управление жилищной политики и коммунального хозяйства
Управление экономического анализа и планирования
Управление архитектуры, градостроительства и государственного
градостроительного кадастра
Управление технического нормирования, проектирования и науки
Представительство Комитета по делам строительства Министерства
энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан и городе Астане
(Корректор: И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)