Қазақстан Республикасында мемлекеттік меншік объектілерін жекешелендіру мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 10 желтоқсан N 1271
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған Іс-қимыл бағдарламасына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 19 маусымдағы N 575 P980575_ қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасында мемлекет активтерін тиімді басқару мен оларға билік жасауды қамтамасыз ету жөніндегі 1998-1999 жылдарға арналған шаралар жоспарын іске асыруды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Кәсіпорын қосымшаға сәйкес мемлекеттік кәсіпорындарға жатқызылсын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесі туралы" 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790 P960790_ қаулысымен бекітілген Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесіне кіргізілсін.
2. Қоса беріліп отырған:
1) 1998-1999 жылдары жекешелендіруге жататын республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың;
2) 1998-1999 жылдары жекешелендіруге жататын мекемелердің тізбелері бекітілсін.
3. Тізбелерде көрсетілген республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелерді жекешелендіру мүлік кешендерін не оларды акционерлік қоғам етіп қайта құрғаннан кейін - акцияларының мемлекеттік пакеттерін аукциондар арқылы сату жолымен жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті:
1) мүдделі министрліктер мен ведомстволар өкілдерінің қатысуымен акционерлендіруге жататын объектілерге қатысты сатуға қойылатын акциялар пакеттерінің шекті мөлшерлерін белгілеу үшін комиссия құрсын;
2) заңдарда белгіленген тәртіппен тізбелерге сәйкес объектілерді жекешелендіруді жүзеге асырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Энергетика, индустрия және сауда министрлігі, Әділет министрлігі республикалық мемлекеттік кәсіпорындарға қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік басқарудың уәкілетті органдарымен бірлесіп екі айлық мерзім ішінде республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың нақтыланған тізбесін Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
6. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі мүдделі
министрліктермен және ведомстволармен бірлесіп белгіленген тәртіппен
Қазақстан Республикасының Үкіметіне бұрын қабылданған Үкімет шешімдерін
осы қаулыға сәйкес келтіру туралы ұсыныс енгізсін.

Вопросы приватизации объектов государственной собственности в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1998 года № 1271
В соответствии с Программой действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы и в целях обеспечения реализации Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по обеспечению эффективного управления и распоряжения активами государства в Республике Казахстан на 1998-1999 годы, утвержденного постановлением Правительством Республики Казахстан от 19 июня 1998 года № 575 P980575_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Отнести предприятия согласно приложению к республиканским государственным предприятиям и включить в перечень республиканских государственных предприятий, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года № 790 P960790_ "О перечне республиканских государственных предприятий".
2. Утвердить прилагаемые перечни:
1) республиканских государственных предприятий, подлежащих приватизации в 1998-99 годах;
2) учреждений, подлежащих приватизации в 1998-99 годах.
3. Установить, что приватизация республиканских государственных предприятий и учреждений, указанных в перечнях, осуществляется путем продажи через аукционы имущественных комплексов либо после преобразования их в акционерные общества - государственных пакетов акций.
4. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
1) создать комиссию с участием представителей заинтересованных министерств и ведомств для определения предельных размеров пакетов акций, выставляемых на продажу, в отношении объектов, подлежащих акционированию;
2) осуществить в установленном законодательством порядке приватизацию объектов согласно перечням.
5. Министерству финансов, Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с уполномоченными органами государственного управления, осуществляющими функции субъекта права государственной собственности по отношению к республиканским государственным предприятиям, в двухмесячный срок внести в Правительство Республики Казахстан на утверждение уточненный перечень республиканских государственных предприятий.
6. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами в установленном порядке внести предложения в Правительство Республики Казахстан о приведении ранее принятых правительственных решений в соответствие с настоящим постановлением.

ЕСКЕРТУ. 21-жол алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.01.20. N 88
қаулысымен.
P010088_
ЕСКЕРТУ. 10-жол алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.07.25. N 1002
қаулысымен.
P011002_
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 10 желтоқсандағы
N 1271 қаулысымен
бекітілген
ЕСКЕРТУ. 9-жол алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.02.27.
N 285 қаулысымен.
P010285_
1998-1999 жылдары жекешелендіруге жататын
мекемелердің тізбесі
__________________________________________________________________________
|р/с|      Объектінің атауы                          | Орналасқан жері
| N |                                                |
|___|________________________________________________|_____________________
| 1 |                    2                           |           3
|___|________________________________________________|_____________________
| 1 |"Каспий мұнай-газ" Каспий ғылыми-зерттеу        |
|   | институты                                      | Атырау қаласы
|   |                                                |
| 2 |"Каспий мұнай-газ ғылыми-зерттеу                |
|   |институтының жанындағы техникалық               |
|   |қауіпсіздік жөніндегі ғылыми-зерттеу орталығы   | Атырау қаласы
|   |                                                |
| 3 |Экономикалық зерттеулер институты               | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 4 |Қазақ тау-кен өнеркәсібіндегі жұмыс қауіпсіздігі| Қарағанды қаласы
|   |жөніндегі мемлекеттік ғылыми-зерттеу институты  |
|   |(ҚазТӨҚҒЗИ)                                     |
|   |                                                |
| 5 |Түсті металлургия кәсіпорындарының              |
|   |техникалық қауіпсіздігі жөніндегі ғылыми-       | Өскемен қаласы
|   |зерттеу орталығы (ТМКТҚҒЗИ)                     |
|   |                                                |
| 6 |Қара металлургия кәсіпорындарының               | Қарағанды қаласы
|   |техникалық қауіпсіздігі жөніндегі ғылыми-       |
|   |зерттеу орталығы                                |
|   |                                                |
| 7 |Химия өнеркәсібіндегі қауіпсіздік               |
|   |проблемалары жөніндегі ғылыми-зерттеу орталығы  | Шымкекнт қаласы
|   |                                                |
| 8 |Қалалық спорт кешенінің спорт сарайы            | Ақтөбе қаласы
|   |                                                |
| 9
|   |                                                |
| 10|"Егемен Қазақстан" республикалық газеті         | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 11|"Қазақ әдебиеті" республикалық газеті           | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 12|"Коре ильбо" республикалық газеті               | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 13|"Уйгур айвази" республикалық газеті             | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 14|"Дойче альгемайне цайт" республикалық газеті    | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 15|"Украинскі новині" республикалық газеті         | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 16|"Ақиқат" республикалық журналы                  | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 17|"Ақ желкен" республикалық журналы               | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 18|"Жалын" республикалық журналы                   | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 19|"Мысль" республикалық журналы                   | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 20|"Абай" республикалық журналы                    | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 21|"Жұлдыз" республикалық журналы                  | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 22|"Простор" республикалық журналы                 | Алматы қаласы
|   |                                                |
| 23|"Парасат" республикалық журналы                 | Алматы қаласы
|___|________________________________________________|_____________________
Оқығандар:
Орынбекова Д.К.
Кобдалиева Н.М.

21 (исключена - N 88 от 20.01.2001 г.)
22 РГП "Казбаспасоз"                                     г. Алматы
23 Республиканское Актюбинское производственное          г. Актюбинск
объединение "Полиграфия"
24 Республиканское Восточно-Казахстанское производст-   г.Усть-Каменогорск
венное объединение "Полиграфия"
25 Республиканское Атырауское производственное          г. Атырау
объединение "Полиграфия"
26 Республиканское Жезказганское производственное       г. Жезказган
объединение "Полиграфия"
27 Республиканское государственное Карагандинское       г. Караганда
производственное объединение "Полиграфия"
28 Призводственное объединение "Полиграфия"             г. Кызылорда
29 Республиканское Кокшетауское производственное        г. Кокшетау
объединение "Полиграфия"
30 Костанайское производственное объединение            г. Костанай
"Полиграфия"
31 Республиканское Павлодарское производственное        г. Павлодар
объединение "Полиграфия"
32 Республиканское Северо-Казахстанское производст-     г. Петропавловск
венное объединение "Полиграфия"
33 Семипалатинское производственное                     г. Семипалатинск
объединение "Полиграфия"
34 Республиканское Акмолинское производственное          г. Астана
объединение "Полиграфия"
35 Южно-Казахстанское  производственное                  г. Шымкент
объединение "Полиграфия"
36 Шымкентская городская типография                      г. Шымкент
37 Жамбылская государственная типография                 г. Тараз
39 Республиканская типография "Полиграфцентр"            г. Павлодар
__________________________________________________________________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 1998 года № 1271
Перечень
учреждений, подлежащих приватизации в 1998 - 1999 годах
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства
РК от 27 февраля 2001 г. N 285
P010285_
.
__________________________________________________________________________
№ !          Наименование предприятия                   !Местонахождение
п/п!                                                     !
--------------------------------------------------------------------------
1  Каспийский научно-исследовательский институт           г.Атырау
"Каспиймунайгаз"
2  Научно-исследовательский центр по технической без-     г.Атырау
опасности при научно-исследовательском институте
"Каспиймунайгаз"
3   Институт экономических исследований                    г.Алматы
4   Казахский государственный научно-исследова-            г.Караганда
тельский институт по безопасности работ в горной
промышленности (КазНИИБГП)
5   Научно-исследовательский центр по технической без-   г.Усть-Каменогорск
опасности для предприятий цветной металлургии
(ВНИИЦВЕТМЕТ)
6   Научно-исследовательский центр по технической без-     г.Караганда
опасности для предприятий черной металлургии
7   Научно-исследовательский центр по проблемам без-       г.Шымкент
опасности в химической промышленности
8   Дворец спорта городского спортивного комплекса         г.Актюбинск
9  (исключена - N 285 от 27.02.2001 г.)
10  Республиканская газета "Егемен Казахстан"              г.Алматы
11  Республиканская газета "Казах адебиетi"                г.Алматы
12  Республиканская газета "Коре ильбо"                    г.Алматы
13  Республиканская газета "Уйгур айвази"                  г.Алматы
14  Республиканская газета "Дойче альгемайне цайт"         г.Алматы
15  Республиканская газета "Украинскi новинi"              г.Алматы
16  Республиканский журнал "Акикат"                        г.Алматы
17  Республиканский журнал "Ак желкен"                     г.Алматы
18  Республиканский журнал "Жалын"                         г.Алматы
19  Республиканский журнал "Мысль"                         г.Алматы
20  Республиканский журнал "Абай"                          г.Алматы
21  Республиканский журнал "Жулдыз"                        г.Алматы
22  Республиканский журнал "Простор"                       г.Алматы
23  Республиканский журнал "Парасат"                       г.Алматы
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)