Электрондық және электр техникалық өнеркәсіптің салаларын дамыту жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 23 желтоқсан N 1327
Қазақстан Республикасында электрондық және электр техникалық саланы дамыту үшін жағдай жасау және импортты ауыстыратын тауарлар өндіруді ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі Қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі мен Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің 1-қосымшаға сәйкес ұйымдардан:
1) өндірістік және тұрмыстық мақсаттағы электрондық аппаратуралар;
2) технологиялық бақылау жасау және басқару жүйелерін қоса алғанда байланыс, энергетика, өнеркәсіп салалары үшін кабель өнімдерін өндіруі жөнінде консорциум құру туралы ақпараты назарға алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген ұйымдарға консорциум құру жөніндегі қажетті ұйымдастыру рәсімдерін жүргізуге жәрдем көрсетсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес:
1) 4 (төрт) млн. теңге мөлшерінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылға арналған резервінің қаражаты есебінен, жарғылық капиталында мемлекеттің 100% үлесімен "Индустриялық парк" ашық акционерлік қоғамын (бұдан әрі - Қоғам) құру жөніндегі іс-шараны жүзеге асырсын;
2) осы қаулыға 1-қосымшада көрсетілген ұйымдардың жарғылық капиталындағы қатысудың мемлекеттік үлесін Қоғамға сенімді басқаруға берсін;
3) кейін оларды Қоғамға сенімді басқаруға беру үшін мемлекеттік мүліктің, оның ішінде акционерлік қоғамдардың акциялары пакетінің тізбесін белгілесін.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нің 1999.03.31. N 332 қаулысымен. P990332
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі құжаттар түскен кезде Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарында белгіленген тәртіппен бір апталық мерзім ішінде Қоғамды мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі, Әділет министрлігі және Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті белгіленген тәртіппен, кейін бөлінген мүлікті Қоғамның жарғылық капиталына беру мақсатымен, "Қазақ радиотехникалық зауыты" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін әкімшілік үйі мен "Даэко" акционерлік қоғамына қатысу үлесін қамтитын оның мүліктік кешенінің бір бөлігіне айырбастаудың мүмкіндігі туралы мәселені пысықтасын.

О мерах по развитию отрасли электронной и электротехнической промышленности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 1998 года № 1327.
В целях создания условий для развития электронной и электротехнической отрасли и стимулирования производства импортозамещающих товаров в Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к сведению информацию Министерства транспорта и коммуникаций и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан о создании консорциума из организаций согласно приложению 1 по производству:
1) электронной аппаратуры производственного и бытового назначения;
2) кабельной продукции для отраслевой связи, энергетики, промышленности, включая системы технологического контроля и управления.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке оказать содействие организациям, указанным в пункте 1 настоящего постановления, в проведении необходимых организационных процедур по созданию консорциума.
3. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан:
1) осуществить мероприятия по учреждению открытого акционерного общества "Индустриальный парк" (далее-Общество) со 100 % долей участия государства в уставном капитале, за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан на 1999 год в размере 4 (четырех)миллионов тенге;
2) передать государственные доли участия в уставных капиталах организаций, указанных в приложении 1 к настоящему постановлению, в доверительное управление Обществу;
3) определить перечень государственного имущества, в том числе пакетов акций акционерных обществ для последующей передачи их в доверительное управление Обществу.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 марта 1999 г. N 332 P990332_ .
4. Министерству юстиции Республики Казахстан при поступлении документов в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке в недельный срок провести государственную регистрацию Общества.
5. Министерству государственных доходов, Министерству юстиции и Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке проработать вопрос о возможности обмена государственного пакета акций акционерного общества "Казахский радиотехнический завод" на часть его имущественного комплекса, включающего административное здание и долю участия в акционерном обществе "Даэко", с целью последующей передачи выделенного имущества в уставной капитал Общества.

6. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігімен бірлесіп мына жобаларды:
1) 1999 жылдың 1 сәуіріне дейін өнеркәсіптің электрондық және электр техникалық салаларын дамыту бағдарламасын;
2) 1999 жылдың 1 наурызына дейін облыстар мен Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен бірлесіп "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны мен "Қазақтелеком", "ҚазТрансОйл", "КЕGОС", "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" акционерлік қоғамдарының қатысуымен көрсеткіштерін 2-қосымшаға сәйкес жеткізе отырып электрондық және электр техникалық өнімдерді дамыту мақсатында импортты ауыстыру жөнінде ұсыныс әзірлесін және Үкіметке енгізсін.
7. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі "Селолық жерлерге арналған телекоммуникациялық жабдықтарды өндіру және жаңарту" жобасын 20 (жиырма) млн. АҚШ доллары мөлшерінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемның қаражаты есебінен қаржыландырылатын инвестициялық жоба ретінде 1996-1998 жылдарға арналған мемлекеттік инвестициялардың бағдарламасына кіргізсін және аталған жоба бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігін беру үшін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне қорытынды ұсынсын.
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі қорытындысының негізінде шетелдік кредиторға Қазақстан Республикасының "1998 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1997 жылғы 9 желтоқсандағы заңымен бекітілген мемлекеттік кепілдіктер лимитінің шегінде тартылған заемның сомасына Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігін берсін.
9. Экономикалық даму және ынтымақтастық қоры (ЕDСF, Корея Республикасы) "Селолық жерлерге арналған телекоммуникациялық жабдықтарды өндіру және жаңарту" жобасын қаржыландыруға бағытталатын Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен мемлекеттік емес сыртқы заем бойынша кредитор болып белгіленсін.
10. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі мемлекеттік комитеті белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес қажетті жеңілдіктер мен преференциялар ұсынуды көздеп, Қоғаммен "Селолық жерлерге арналған телекоммуникациялық жабдықтарды өндіру және жаңарту" инвестициялық жобасын іске асыру жөнінде келісім-шарт жасасын.
11. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары А.С.Павловқа жүктелсін.

6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан разработать и внести в Правительство следующие проекты:
1) до 1 апреля 1999 года программу развития электронной и электротехнической отрасли промышленности;
2) до 1 марта 1999 года совместно с акимами областей и городов Астаны и Алматы, при участии Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" и акционерных обществ "Казахтелеком", "КазТрансОйл", "КЕГОК", "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл", предложения по импортозамещению, с целью развития производства электронной и электротехнической продукции с достижением показателей согласно приложению 2.
7.Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан включить проект "Производство и модернизация телекоммуникационного оборудования для сельской местности" в Программу государственных инвестиций на 1996-1998 годы в качестве инвестиционного проекта, финансируемого за счет средств негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан в размере до 20 (двадцать) миллионов долларов США и представить заключение по данному проекту в Министерство финансов Республики Казахстан для выдачи государственной гарантии Республики Казахстан.
8. Министерству финансов Республики Казахстан на основании заключения Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан выдать иностранному кредитору государственную гарантию Республики Казахстан на сумму привлекаемого займа в пределах лимита государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан от 9 декабря 1997 года Z970201_ "О республиканском бюджете на 1998 год";
9. Определить кредитором по негосударственному внешнему займу под государственную гарантию Республики Казахстан, направляемого на финансирование проекта "Производство и модернизация телекоммуникационного оборудования для сельской местности" Фонд экономического развития и сотрудничества (ЕDСF,Республики Корея).
10. Государственному комитету Республики Казахстан по инвестициям в установленном порядке заключить контракт с Обществом по реализации инвестиционного проекта "Производство и модернизация телекоммуникационного оборудования для сельской местности", предусмотрев предоставление необходимых льгот и преференций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
11. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.