Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 12 ақпандағы N 189 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 желтоқсан N 1354 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы N 2091 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.12.11 N 2091 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы мәселелерін шешудің тиімділігін арттыру, сондай-ақ халықаралық ұйымдар алдындағы міндеттемелердің орындалуын бақылау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жөніндегі сарапшылық кеңесі туралы" 1996 жылғы 12 ақпандағы N 189 P960189_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 8, 51-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) аталған қаулының 1-қосымшасында:
2-тармақшаның екінші абзацында:
"Экономика министрлігінің" және "Үкімет Аппаратының" деген сөздер тиісінше "Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің" және "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңесінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың екінші абзацы "Әділет министрлігінің" деген сөздерден кейін "Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігінің (келісім бойынша)" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осыған байланысты аталған ұйымдар Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне мынадай құжаттарды тапсырады:
а) Қазақстан Республикасының Конвенцияға, Пактіге, Келісімге, Шартқа қосылуы туралы, сондай-ақ халықаралық ұйымдарға кіруі туралы Сарапшылық кеңес төрағасының атына ұйымның бірінші басшысы қол қойған өтінім-хат;
б) Конвенцияның, Пактінің, Келісімнің, Шарттың, Жарғының - ұйымның бірінші басшысы визасын қойған, мемлекеттік, орыс тілдеріндегі, сондай-ақ түпнұсқа тіліндегі мәтіні;
в) қосылудың, енудің және мүшеліктің қаржылық шарттары туралы ақпараты бар, Қазақстан Республикасының Конвенцияға, Пактіге, Келісімге, Шартқа қосылуының, халықаралық ұйымдарға кіруінің орындылығының негіздемесі бар түсіндірме жазба, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдарға қатысуы мәселелері бойынша тұрақты жұмыс істейтін мониторингін ұйымдастыру мен оның жұмыс істеуі мақсатында жыл сайын ақпараттық және басқа да материалдар"; 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "Сарапшылық кеңестің мәжілістері жұмыс жоспарына сәйкес үш айда бір рет өткізіледі. Сарапшылық кеңесі мәжілістерінің аралығында төраға Сарапшылық кеңес хатшысының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының көпжақты Конвенцияларға, Пактіге, Келісімдерге, Шарттарға қосылуы туралы, сондай-ақ халықаралық ұйымдарға кіруі туралы мәселені қажет болған жағдайларда жеке шешеді". 2) аталған қаулының 2- қосымшасында: Сарапшылық кеңестің құрамына мыналар енгізілсін: Дәнияр Рүстемұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы Әбілғазин вице-министрі, төрағаның орынбасары Зүлфия Алтайқызы - Қазақстан Республикасы Сыртқы Аманжолова істер министрлігінің Шарт-құқық басқармасының бастығы Асхат Қайзоллаұлы - Қазақстан Республикасының Әділет Дауылбаев вице-министрі, төрағаның орынбасары Мәдина Бенешқызы - Қазақстан Республикасы Сыртқы Жарбосынова істер вице-министрі Ерболат Асқарбекұлы - Қазақстан Республикасы Энергетика, Досаев индустрия және сауда вице-министрі, Нұрлан Алдабергенұлы - Қазақстан Республикасының Сәрсенбай Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша) Мұрат Әбутәліпұлы - Қазақстан Республикасы Сыртқы Смағұлов істер министрлігі Біріккен Ұлттар Ұйымы бөлімінің бастығы, хатшысы "Л.Н. Жақсыбекова - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Қаржы, еңбек және ақша айналымы бөлімінің сыртқы қарыз, сыртқы заем және халықаралық қаржылық ұйымдармен байланыс секторының меңгерушісі Р.М. Қалиева - Қазақстан Республикасы Премьер- Министрі Кеңсесінің Сыртқы байланыстар бөлімінің консультанты" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын: "Лейла Нариманқызы - Қазақстан Республикасы Премьер- Жақсыбекова Министрі Кеңесінің Қаржы- экономикалық сараптама бөлімі бюджет секторының меңгерушісі Райхан Мұқанқызы - Қазақстан Республикасы Премьер- Қалиева Министрі Кеңсесінің Сыртқы экономикалық байланыстар және протокол бөлімінің консультанты"; Жомарт Жангелдіұлы Мұқашев, Владимир Иванович Алесин, Мұрат Ермаханұлы Аманбаев, Мұрат Марданұлы Атанов, Жанат Жұрғалиқызы Ертілесова, Марат Нұрбекұлы Нұрбеков, Қайрат Сақтаған Бәйішев аталған құрамнан шығарылсын. 2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Оқығандар: Қобдалиева Н. Нарбаев Е.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1996 года № 189
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1998 года № 1354. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года N 2091.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.12.2009 N 2091.
В целях повышения эффективности решения вопросов сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями, а также контроля за соблюдением обязательств перед международными организациями Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1996 года № 189 P960189_ "Об Экспертном совете по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 8, ст. 51) следующие изменения и дополнения:
1) в приложении 1 к указанному постановлению:
в абзаце втором пункта 2:
слова "Министерства экономики" и "Аппарата Правительства Республики Казахстан" заменить словами "Министерства энергетики, индустрии и торговли" и "Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан";
после слов "Министерства юстиции" дополнить словами "Агентства по стратегическому планированию и реформам (по согласованию)";
абзац пятый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"В связи с этим указанные организации представляют в Министерство иностранных дел Республики Казахстан следующие документы:
а) письмо-заявку за подписью первого руководителя организации на имя председателя Экспертного совета о присоединении Республики Казахстан к Конвенции, Пакту, Соглашению, Договору, а также о вступлении в международные организации;
б) текст Конвенции, Пакта, Соглашения, Договора, Устава, завизированные первым руководителем организации, на государственном, русском языках, а также на языке оригинала;
в) пояснительную записку с информацией о финансовых условиях присоединения, вступления и членства с обоснованием целесообразности присоединения Республики Казахстан к Конвенции, Пакту, Соглашению, Договору, вступления в международные организации, а также ежегодные информационные и другие материалы в целях организации и функционирования в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан постоянно действующего мониторинга по вопросам участия Республики Казахстан в международных организациях".
пункт 6 изложить в следующей редакции: "6. Заседания Экспертного совета проводятся один раз в три месяца в соответствии с планом работы. Между заседаниями Экспертного совета председатель по представлению секретаря Экспертного совета в необходимых случаях самостоятельно решает вопрос о присоединении Республики Казахстан к многосторонним Конвенциям, Пактам, Соглашениям, Договорам, а также о вступлении в международные организации". 2) в приложении 2 к указанному постановлению: ввести в состав Экспертного совета: Абулгазина -вице-Министра финансов Республики Казахстан, Данияра Рустемовича заместителем председателя Аманжолову -начальника Договорно-правового управления Зульфию Алтаевну Министерства иностранных дел Республики Казахстан Даулбаева -вице-Министра юстиции Республики Казахстан, Асхата Кайзуллаевича заместителем председателя Джарбусынову -вице-Министра иностранных дел Республики Мадину Бенешевну Казахстан Досаева -вице-Министра энергетики, индустрии и Ерболата Аскарбековича торговли Республики Казахстан Сарсенбай -заместителя Председателя Агентства по Нурлана Алдабергеновича стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию) Смагулова -начальника отдела Организации Объединенных Мурата Абуталиповича Наций Министерства иностранных дел Республики Казахстан, секретарем; строки: "Джаксыбекова Л.Н. -заведующая сектором внешнего долга, внешних займов и связей с международными финансовыми организациями Отдела финансов, труда, и денежного обращения Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан; Калиева Р.М. -консультант Отдела внешних связей Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" изложить в следующей редакции: "Джаксыбекова -заведующая сектором бюджета Отдела финансово- Лейла Наримановна экономической экспертизы Канцелярии Премьер- Министра Республики Казахстан; Калиева -консультант Отдела внешнеэкономических связей и Райхан Мукановна протокола Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан";
вывести из указанного состава Мукашева Жомарта Джангельдиновича, Алесина Владимира Ивановича, Аманбаева Мурата Ермухановича, Атанова Мурата Мардановича, Ертлесову Жаннат Джургалиевну, Нурбекова Марата Нурбековича, Баишева Кайрата Сактагановича.
2.Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр Республики Казахстан
(Корректор: И.Склярова Специалист: Э.Жакупова)